Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 27 Lip 2022 16:35 

Rejestracja: 27 Lip 2022
Posty: 3
Dzięki wielkie! @maginiak @abelincoln
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#442 PostWysłany: 27 Lip 2022 17:03 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
@Trunks94

Jeżeli chcesz podziękować to zalajkuj ich posty jak to zrobili inni.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#443 PostWysłany: 27 Lip 2022 18:55 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Przesiadka z podręcznym to luzik arbuzik przez te 4 h wyrobisz na dobrą kawkę w Tim Hortons i pooglądasz dashe Air Canady. Karty pokładowe powinieneś dostać wszystkie. Jak masz na jednej rezerwacji podejdz sobie na check-in w KRK niech ogarną czy wszystkie dokumenty są dobre. Odnotują to sobie w systemie i nikt o nic już nie powinien pytać do końca podróży poza paszportem
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#444 PostWysłany: 02 Sie 2022 20:50 

Rejestracja: 27 Lip 2022
Posty: 3
Jeszcze jedno pytanie :).

Otóż, jak wyląduję we Frankfurcie, to powinienem skupić się na dotarciu do odpowiedniego Gate'a (na lot do Toronto) - a na Passport Control natrafię gdzieś po drodze, czy jednak najpierw skupiam się na odnalezieniu "Passport Control", a dopiero później Gate?

Z góry dzięki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 02 Sie 2022 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Bramka będzie za kontrolą paszportową, więc nie ma co jej szukać najpierw :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 14 Sie 2022 08:01 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Hej, proszę o pomoc i info.
Loty z przesiadką, air lingus całość.
Bagaż rejestrowany, 10kg podręcznego i mały przedmiot osobisty.

Praga- Dublin
Dublin 23h stopover
Dublin- New York

Powrót New York-Dublin 5h stopover
Dublin- Berlin - tu mamy wykupiony Ryanair Dublin- Kraków

Czy nadając bagaż w checkin w Pradze odbieram go dopiero na JFK?
W info od linii jest sprzeczność - niby podręczny nadawany jest do luku ( chyba, że dopłacamy 5e za priorytet), ale przy lotach transatlantyckich może być zabrany na pokład, ale przy bilecie po wejściu na bagaż takiej opcji nie widać.

Powrót chcemy zakończyć w Dublinie- czy odprawiając się na JFK mówię, że bagaż do Dublina, nie do Berlina i jest ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 09 Wrz 2022 11:45 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Leciałem na dokładnie tym samym połączeniu na JFK - bagaż nadany w Pradze musiałem nadać ponownie w Dublinie - w Pradze powiedzieli że system nie pozwala im dokonywać odpraw na loty dalsze niż Europejskie.
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 09 Wrz 2022 12:09 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
#67 treść postu wyjaśnia dlaczego

lecimy-do-usa-z-aer-lingus,250,163746&p=1540192&hilit=Dublinie#p1540192
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 09 Wrz 2022 22:43 

Rejestracja: 14 Sty 2021
Posty: 3
Cześć,

Zastanawiam się nad kupieniem biletów na te loty. Wszystko na jednej rezerwacji, kupowane bezpośrednio od United Airlines, ale mimo wszystko niepokoi mnie ta przesiadka 1h 33 minuty w Houston. Czy to jest wykonalne zdążyć na następny lot do CDMX? Pisałem z panią z chatu united airlines i twierdziła, że minimalny czas na przesiadkę w Houston to 1h 15minut i że bagaż również nie będzie moim zmartwieniem, gdyż do innego samolotu przetransportuje go obsługa lotniska, aczkolwiek podchodzę do tych informacji z lekką dozą podejrzliwości. Jeszcze nie leciałem z przesiadką w usa. Podpowie ktoś coś? :D :D

Załączniki:
Zrzut ekranu 2022-09-09 224134.png
Zrzut ekranu 2022-09-09 224134.png [ 55.68 KiB | Obejrzany 6341 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 09 Wrz 2022 22:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Jeżeli sprzedają taki bilet, to tak, znaczy ze to realne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#451 PostWysłany: 09 Wrz 2022 23:01 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Druga sprawa, nigdy nie zrozumiem obaw przed krótkimi przesiadkami na jednym bilecie. Cały "fun" w tym jest, mogą wpaść dodatkowe kreski, dodatkowe środki. Carpe diem!

Wyjątek kiedy ktoś leci w celach biznesowych, czy musi być konkretnego dnia w miejscu docelowym (kolejny lot, początek rejsu itp).
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.
 
      
#452 PostWysłany: 09 Wrz 2022 23:14 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
@Kothson Fun jest raczej dla nas, bardziej doświadczonych (nowe kreski, nocka w Houston) itp. Dla kogoś kto pierwszy raz leci z przesiadką to jest raczej stres.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#453 PostWysłany: 10 Wrz 2022 00:44 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
W USA nie jest aż tak wesoło, bo jak stracimy przesiadkę z powodu kolejek do immigration a następny lot będzie następnego dnia to za nocleg płacimy sami. A jak trafimy na jakiś armagedon pogodowy albo święta to może się okazać że kolejny lot zwolnymi miejscami będzie za kilka dni a linia nie zapewnia nic poza nowym lotem za kilka dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#454 PostWysłany: 10 Wrz 2022 10:39 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
navarrojg napisał(a):
bagaż również nie będzie moim zmartwieniem, gdyż do innego samolotu przetransportuje go obsługa lotniska


To info jest ciekawe, bo jak leciałem United z FRA przez SFO do HNL, to na SFO było obowiązkowe ponowne nadanie bagażu.
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 10 Wrz 2022 12:45 

Rejestracja: 14 Sty 2021
Posty: 3
SPLDER napisał(a):
W USA nie jest aż tak wesoło, bo jak stracimy przesiadkę z powodu kolejek do immigration a następny lot będzie następnego dnia to za nocleg płacimy sami. A jak trafimy na jakiś armagedon pogodowy albo święta to może się okazać że kolejny lot zwolnymi miejscami będzie za kilka dni a linia nie zapewnia nic poza nowym lotem za kilka dni.


Czegoś takiego właśnie obawiam się najbardziej. Jak odwołali mi lot w Monachium kiedyś i nowy dostałem następnego dnia rano, to dostałem hotel, dojazd do hotelu, kolacje itp A tutaj perspektywa spędzania całej nocy na lotnisku w Houston nie jest zbyt fajna :(
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#456 PostWysłany: 15 Wrz 2022 12:35 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 43
Sorki jest w złym miejscu ale nie mogę znaleźć lepszego wątku na moje pytanie :)

W przyszłym tygodniu lecę do Tajlandii, jest to moja pierwsza podróż poza Europę i pierwszy raz jak lecę z przesiadkami i potrzebuję Waszej pomocy ☺️

Mój lot to
Berlin - Frankfurt - Bangkok - Chiang Mai

Wszystko na jednym bilecie, linie Thai Airways

Jus wiem że bagaż mogę nadać w Berlinie i odebrać go dopiero w Chiang Mai.

Planuję również nie wychodzić na kolejnych lotniskach ze "strefy po kontroli" zeby nie musieć ponownie przechodzić kontroli bezpieczeństwa. I w związku z tym moje pytanie:

Gdzie przechodzę kontrolę paszportową, gdzie wypełniam papierowy Thai Pass i kartę meldunku/wjazdu (poprawcie mnie jeśli coś pokręciłam)? Czy wszystkie formalności odbywają się w Chiang Mai? Czy może powinnam wyjść z tej strefy po kontroli w Bangkoku i tam to wszystko załatwić skoro to pierwsze miejsce w Tajlandii które odwiedzam?


Czy jeśli zrobię check in online i nadam bagaż w Berlinie to dostanę karty pokładowe na wszystkie loty czy jeszcze i tak czekają mnie kolejne checkiny na następnych lotniskach? Stresuje się bo mam 2.5h przesiadki i obawiam się czy zdążę ze wszystkim.

I jeszcze pytanie do osób które niedawno leciały do Tajlandii: czy sprawdza się czy posiada się bilet powrotny oraz 10000 baht?

Wszelkie dodatkowe porady dla nowicjusza będą mile widziane :D

Z góry dziękuję za pomoc!! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 15 Wrz 2022 13:12 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 427
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Kontrolę paszportową przechodzi się przed przekroczeniem granicy, zatem we Frankfurcie. Nawet gdyby był wylot z Warszawy, to w ramach strefy Schengen a więc przed lotem Warszawa-Frankfurt nie ma kontroli granicznej a dopiero przed jej opuszczeniem, czyli przed lotem do Bangkoku.

Check in czyli odprawę robi się raz nadając bagaż i odbierając karty pokładowe. Owszem, są kraje, gdzie po przylocie z uwagi na przepisy celne trzeba bagaż odebrać ale nie znaczy, że obowiązkowo idzie się wtedy do check in, tylko do wyznaczonych stanowisk, gdzie się ten bagaż zostawia, skoro jest nadany do końca podróży.
Nawet gdyby z jakiegoś powodu nie wydano karty np. na ostatni odcinek, to nie znaczy że trzeba zrobić check in (to by wymagało wyjścia do strefy odlotów przecież) a wtedy wystarczy pójść do punktu obsługi danej linii lub tzw. transit desk czy też nawet do właściwego gate i odebrać karty - tak na ogół bywa.

W sprawie Thai pass czy karty meldunku nie pomogę, bo nie śledzę pokrętnych i zmiennych zasad i procedur wjazdu do Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 18 Wrz 2022 20:24 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 43
Dzięki @Przemm za odpowiedź!

Jeszcze jedno pytanie: czy formalności związane z wjazdem do Tajlandii będę przechodzić w Bangkoku, jako że to pierwsze miejsce, czy dopiero w Chiang Mai jako że to miejsce docelowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 27 Wrz 2022 04:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Hej,
To nie pierwszy lot z przesiadką, ale nie wiem gdzie napisać. Lecę RT z USA do Polski i z powrotem i w obie strony mam zmianę lotniska JFK/EWR na jednej przesiadce. O ile lecąc do Polski nie będzie problemu, bo bagaż nadaję prosto do miejsca docelowego to przy powrocie do US rozumiem, że bagaż odbieram na JFK, ale nadaję go ponownie też na JFK czy muszę go taszczyć na EWR? Linie to LH jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 27 Wrz 2022 09:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Musisz go taszczyć do EWR. Bagaż nie poleci bez pasazera na pokładzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group