Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sie 2019 12:54 

Rejestracja: 27 Gru 2017
Posty: 37
Witam, na przełomie grudnia i stycznia lecimy w 5 dorosłych + 1 dziecię do Tajlandii. Będę tam już drugi raz. Bardzo podobało mi się na Phi-Phi- piękna long beach , Phuket- ze względu na skutery i objazd wszystkich plaż, no i pyszne street foody- najlepsze na świecie :) . W tym roku planuje poznać kolejne wyspy i tu prośba o Wasze opinie- gdzie najlepiej się udać ?. Czytam Was już kilka lat i wiem , ze opinie na temat Ko Lanty są bardzo różne - jednak chyba spędzimy tam 3 dni przemierzając wyspę skuterami. I co dalej? Ko Pu i Ko Jum czy może uderzać dalej Koh Ngai,Ko Muk lub Ko Kradan? Proszę napiszcie gdzie Wam się najbardziej podobało i co oferuje dana wyspa, gdzie pojechalibyście jeszcze raz ? . A może wyczailiście jeszcze jakieś inne miejsca? Jestem ciekawa Waszych ocen i opinii :)
PS Patongi i takie tam odpadają :)
Z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 12 Sie 2019 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Ja bym z chęcią wrócił na Koh Chang. To taki 10x spokojniejszy Phuket z jednocześnie bardzo dobrym zapleczem turystycznym, możliwością ciekawych wycieczek skuterem i świetnymi okolicznymi wysepkami z rafą (snoorkowanie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Travelove lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Sie 2019 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Jeśli podobało Ci się Phuket i twierdzisz że tam są najlepsze street foody na świecie (szczególnie wszelkiego rodzaju curry i tom kha z gotowych past) to cóż, może warto znów tam zawitać. Jeśli w międzyczasie pomyślisz o tym, by pobyć trochę bliżej natury i poznać troche mniej zawaloną turystami śmietnikowo-komercyjną Tajlandię jak Phi-Phi czy Phuket, możesz zrobić kilkudniowy wypad na spokojniejsze wyspy, gdzie przy odrobinie dobrej woli zapoznasz się z życiem normalnych mieszkańców, poznasz tradycje, nowe smaki to proponuję Np 3 dni Mook + 3 dni Ngai. O nocowaniu w parkach morskich nie będę w tym wątku wspominał, bo tam już tylko natura, brak street foodów a sąsiedzi to głownie Makaki.
Jeżeli lubicie jeździć skuterami, to warto rozważyć także Penang w Malezji (tam street food wchodzi na nowy poziom) lub wybrać się na Koh Samui. Langkawi nie podeszła mi - choć ma kilka przyjemnych zakątków, to w ogólnym rozrachunku jest słabo i z jedzeniem i z naturą...
Alternatywnie tak jak pisze @xionc Koh Chang, które ma całkiem niezłe trasy pod motocykl/skuter i zróżnicowaną bazę turystyczną (bliskość Kambodży może kusić i warto z tego skorzystac) lub megatania Pattaya+ Ko Lan, Ko Phai (klimat podobny do Phuket, świetny streetfood 2-3 krotnie tańszy niż w okolicach Phuket, za to dużo więcej ofert dla samotnych panów).
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Sie 2019 08:36 

Rejestracja: 27 Gru 2017
Posty: 37
Dzięki za odpowiedzi , o niektórych miejscach w ogóle nie myślałam :) zaraz zaczynam przeszukiwać internet.
Phuket podobało mi się ze względu na plaże, które zwiedzaliśmy skuterem i street foody na parkingach. W samym mieście nawet nie byłam.
Malezja.....- podejrzewam, że to moja następna destynacja :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Sie 2019 09:24 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Ko Racha 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Sie 2019 10:29 

Rejestracja: 27 Gru 2017
Posty: 37
Cena noclegów na Ko Racha powala :( ale plaże piękne, właśnie takie marzy mi się zobaczyć ......
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Sie 2019 11:11 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
A gdyby pierwszy raz jechać na wyspy w Tajlandii na ok. 10 dni to które wyspy byście polecili?

Wolałbym nie lecieć do Bangkoku bo tam już byłem, więc najlepiej na Krabi/Phuket i oprócz którejś z tych zaliczyć jakieś dodatkowe. Dodam, że lubimy aktywny wypoczynek czyli maksymalnie 2-3 dni poświęcić na plaże, a reszte na zwiedzanie wyspy/snorkling/trekking czy coś podobnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Sie 2019 11:53 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Z Krabi masz sporo możliwości, można pływać na małe wysepki czy ruszyć w głąb lądu.
Ps. Nie bardzo rozumiem, jak można odróżniać snorkeling od plażowania :lol:
@Travelove
Są tam też mniejsze hotele, w głębi wyspy i pod drugiej stronie. Choć Racha Resort to zacny, zacny 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Travelove lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Sie 2019 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
@Zordon95: dla porządku zwrócę uwagę, że Krabi to nie wyspa ;)

@j_a: snorkeling nie zawsze musi/może być uprawiany z plaży lub innego brzegu. Są często miejsca (nie tylko w Tajlandii), do których trzeba najpierw dotrzeć łodzią i z niej wchodzi się do wody, by oglądać to, co pod powierzchnią.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Sie 2019 12:52 

Rejestracja: 27 Gru 2017
Posty: 37
Zardon95 ja pierwszy raz w Tajlandii wylądowałam w Bangkoku potem Krabi 3 dni, Phi-Phi 3 dni - Phuket 3 dni i z Phuket do Wa-wy. Zakochałam się w Phi-Phi - mieszkaliśmy w domkach na drzewie na odludziu , do " centrum" dopływaliśmy łodzią. Piękną long beach tam mają, rybek też pełno. Na Phuket polecam wziąć skuter i pojeździć wzdłuż wybrzeża po plażach: Karon,Kamala,Surin... mnie się bardzo podobało. Poza tym wszędzie można wykupić wycieczki w dobrej cenie więc nawet będąc w jednym miejscu można codziennie robić coś innego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sie 2019 16:10 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
@tropikey
Wiem mniej więcej, jak wygląda snorkeling ;) Po prostu rozbawiło mnie traktowanie tego jak aktywności. Formalnie można rzecz jasna to rozdzielić, czasem zabierają gości z fajką na wycieczki razem z nurkami gdzieś w morze... tyle, że na takiej łodzi zwykle i tak więcej czasu człowiek się opala i leni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sie 2019 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
Może nie trafiłeś jeszcze w odpowiednie miejsca :)
Mi się zdarza spędzić w wodzie na snorkelingu nawet kilka godzin (jednorazowo). To już chyba się kwalifikuje, jako aktywność?

Edit: po tematach, w których się wypowiadasz widać, że w miejscach snorkelingowo dobrych bywasz, więc to po prostu kwestia osobistego podejścia do tego tematu :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Sie 2019 16:57 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Generalnie wolę po prostu zanurkować w fajnym miejscu, może stąd takie moje podejście, że snorkeling to czysty relaks i plaża 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group