Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: SKY airline
#1 PostWysłany: 05 Lip 2022 13:52 

Rejestracja: 05 Lip 2022
Posty: 1
Hej,

Czy ktos ostatnio korzystal z uslug SKY airline na terenie Peru?

Interesuje mnie polaczenie Lima-Cusco, wiekszosc budzetowych linii dzialajacych w Peru ma fatalne opinie.

Za wszelkie rady wielkie dzieki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: SKY airline
#2 PostWysłany: 05 Lip 2022 18:15 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 29
Loty: 61
Kilometry: 104 650
Nie wiem czy listopad 2021 to będzie ostatnio :D

Lecieliśmy dwukrotnie: pierwszy na trasie Iquitos-Lima, a drugi Cusco-Lima. Bilety kupione jeszcze w kraju, z dużym wyprzedzeniem. Odprawa bezproblemowa w aplikacji, boarding pass z tego co pamiętam mobilny przechodził, nic nie drukowaliśmy. Lecieliśmy z podręcznym (oczywiście "troszkę" za dużym :D ), ale nikt się nie zainteresował. Samoloty niemal nowe, a na pewno czyśiutkie i wizualnie w świetnym stanie. Nie ma się absolutnie czego obawiać, zresztą ta linia (nie wiem dokładnie kiedy), ale wygrywała rankingi na najlepszego low costa w Am. Pd.

Lecieliśmy również Star Peru i tutaj również wszystko przebiegło sprawnie i przyjemnie. Natomiast samolot był już wyeksploatowany, nie udało się odprawić online, a na nasz podręczny przy check in pani lekko marudziła, w końcu puszczając gringos bez dopłaty :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#3 PostWysłany: 05 Lip 2022 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Jak patrzysz na opinie w necie to po prostu nie leć z nimi jest wybór, latam najróżniejszymi liniami i nigdy jeszcze nie sprawdzałem opinii w necie, niczym się nie różnią od innych, może tym że mają nowe samoloty, jedyny minus, to odprawa online była trudna, ale przy okienku bez problemu zrobili, drugi raz już przeszło bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#4 PostWysłany: 05 Lip 2022 20:51 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Jeżeli Ci to coś pomoże:
Przed kupnem biletów krajowych po Peru przegrzebałem Internet i wnioski miałem wtedy takie: lepiej wybrać LATAM niż low-costa typu SKY, bo jest mniej bezproblemowy. Mniej się czepiają bagażu, rzadziej odwołują loty przy różnego rodzaju zawirowaniach pogodowych itd. Różnice w cenie biletów były rzędu 10-20 zł, więc uznałem, że szkoda zachodu na low costa.
Na miejscu (na lotnisku w Limie) widziałem, że faktycznie na loty SKY podstawiali stojaki do sprawdzania wymiarów bagażu i się czepiali. LATAM stojaków w ogóle nie podstawiło.
W Peru spotkałem też parę z Hiszpanii, która twierdziła, że faktycznie SKY robił im problem na dwóch odcinkach lotów i kazał dopłacać za nadbagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#5 PostWysłany: 05 Lip 2022 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Faktycznie jeśli chodzi o odczucia to latam bardziej mi się podobał mimo starych samolotów, niż sky czy Viva, ale to tylko odczucia, wszystkie loty odbyły się bez problemu i bez sprawdzania bagaży, a mieliśmy większe oczywiście,
Ale tak ogólnie jak ktoś zaczyna pierwszym postem z pytaniem o takie rzeczy to sobie od razu myślę że powinien zostać w domu, bo co ktoś może mu powiedzieć po jednym czy dwóch lotach ?, to jak z pytaniem o bezpieczeństwo w danym kraju, sam bym każdemu polecił nurkowanie w Egipcie bo byłem już 20 razy, a tu się okazuje że w spokojnej Hurghadzie rekin zabił 2 osoby blisko brzegu, nigdy wcześniej nie słyszałem o takim przypadku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#6 PostWysłany: 05 Lip 2022 22:22 

Rejestracja: 05 Lip 2022
Posty: 1
Leciałem pod koniec maja bieżącego miesiąca tą linią na tej trasie.
Zero problemów z czymkolwiek, nowiutki samolot.
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#7 PostWysłany: 11 Maj 2023 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Hej ;) Kojarzycie moze, czy przy zakupie przez OTA w linii Sky Airlines mozna potem dokupic duzy bagaz podreczny u przewoznika na WWW?
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#8 PostWysłany: 11 Maj 2023 11:57 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
@travellista

Ja kupowałem bilet przez OTA i na stronie przewoźnika mogę dokupić bagaż zarówno podręczny jak i rejestrowany - na trasie LIM-CUZ koszt to około 23-25 USD za bagaż.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 11 Maj 2023 12:24, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#9 PostWysłany: 11 Maj 2023 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
@darekd
Wielkie dzięki, bardzo mi to pomogło! Kupiłem w OTA LIM-CUZ-LIM za niecałe 150 zł. Rezerwacja ładnie widoczna na stronie linii i możns dokupić duży bagaż podręczny i rejestrowany za ok. 22-23 USD za odcinek.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#10 PostWysłany: 08 Sie 2023 04:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Czy miał ktoś problem z odprawą on-line w Sky? Krajówka. Nie da się on-line i wyświetla się komunikat, żeby zgłosić się do check-in na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#11 PostWysłany: 08 Sie 2023 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Tak, załatwiłem to na lotnisku w kiosku
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#12 PostWysłany: 08 Sie 2023 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
@benedetti, zrobiłem zrzut ekranu i pokazałem na check-in, nie było problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#13 PostWysłany: 08 Sie 2023 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Mi też nie udało się odprawić online na ich loty, wtedy był jeszcze dodatkowy problem szczepieniowy (twierdzili, że nie uznają certyfikatu), ale na lotnisku załatwiliśmy wszystko bez mrugnięcia okiem;)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#14 PostWysłany: 01 Wrz 2023 16:52 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 84
Loty: 110
Kilometry: 234 400
Czy w SKY bardzo sprawdzają wymiary bagazu podrecznego? Chcę kupic wewnetrzy lot po Chile (SCL - CJC - SCL) i się zastanawiam czy nie będę miec problemu z 35l plecakiem.
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#15 PostWysłany: 01 Wrz 2023 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Raz sprawdzają.
Raz nie.
Tak jak u nas z Wizz lub Ryanair - zależy od obsługi na lotnisku.
Ale jeżeli już, to raczej patrzą na walizki na kółkach.
Mniej na plecaki.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#16 PostWysłany: 01 Wrz 2023 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
@ruda_laur W ramach dowodu anegdotycznego, leciałem w sierpniu CJC-SCL i nie sprawdzali nikomu. Jeśli różnica w cenie nie jest znacząca polecam jednak na tej trasie LA.

LA działająca apka, lepszy CC, nieco wyższy standard. H2 ma chyba generalnie nowszą flotę, ale upychają po 40 rzędów w wąskim (nawet W6 ma w 321neo 39 :D). Do tego w H2 nie mogłem odprawić się online i musiałem wcześniej być na lotnisku. A na lotnisku - LA - brak kolejek do stanowisk, H2 - kolejka zwinięta na dwie długości terminalu. Cenowo może wyjść podobnie, szczególnie kupując z wyprzedzeniem.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti 01 Wrz 2023 19:45, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ruda_laur uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#17 PostWysłany: 01 Wrz 2023 19:26 

Rejestracja: 25 Gru 2021
Posty: 129
złoty
Korzystałem z tych linii co prawda nie w Chile, tylko w Peru: LIM-CUZ-LIM i moja walizka podręczna wystawała z sizera o 1 może 2cm. Bagaż rejestrowany miałem w cenie biletu i kazano mi ją nadać na obu lotniskach, choć wolałem zachować ją jako bagaż do samolotu.

Fun fact - w strefie gejtów w Limie kupiłem kawę w Starbucksie i przed wejściem do samolotu kazano mi ją wyrzucić :P Można pomyśleć, że linia chciałaby coś sprzedać w samolocie, ale nie! Nie było żadnego serwisu, nawet płatnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#18 PostWysłany: 08 Paź 2023 20:34 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 56
Loty: 65
Kilometry: 117 291
ruda_laur napisał(a):
Czy w SKY bardzo sprawdzają wymiary bagazu podrecznego? Chcę kupic wewnetrzy lot po Chile (SCL - CJC - SCL) i się zastanawiam czy nie będę miec problemu z 35l plecakiem.


Leciałam SKY w Peru, też miałam plecak 35 l i nikt nie zwracał na niego uwagi. Obsługa sprawdzała jedynie plastikowe walizki. Podobnie było zresztą w LATAM, również lot wewnętrzny w Peru.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SKY airline
#19 PostWysłany: 09 Paź 2023 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Leciałem SKY właśnie na trasie SCL-CJC i nie sprawdzali nic , w powrotnej drodze miałem LA i tam pod samym gatem obsługa miała ręczną wagę plus takie pudełko z tektury w charakterze sizera - mój ówczesny bagaż kg jeszcze był w miarę ale rozmiarem w żaden sposób się nie mieścił - aż się ten karton rozdarł częściowo podczas prób. Na moje szczęście to Ameryka Płd. i machnęli ręką rzucając go na stertę tych podręcznych do luku. Wcześniej tego dnia widziałem boarding SKY na lot do SCL i ponownie nie sprawdzali nic i większe plecaki niż mój przechodziły. Moje doświadczenia są jednak nieco zamierzchłe - kwiecień 2018 rok.
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group