Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 23 Lut 2018 15:42 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 9
2 marca mam lot do Bangkoku przez Pekin z 21h przesiadką i tym się nie martwię za bardzo ale powrót w nocy z 25 na 26 marca i mam przesiadkę w Pekinie na lot do WWA, lądowanie o 1:25 a wylot o 2:55, nie byłem jeszcze na takiej wycieczce (wielkie lotnisko) i trochę się boje, że mogę nie zdążyć, na dodatek będzie to w nocy i tym bardziej się obawiam, że mogą lotniskowe procedury troszkę dłużej trwać... Od razu przy wyjściu poinformować kogoś, że mam mało czasu i zrobią ze mnie jakiś priorytet do wszystkich procedur? Kurde teraz dopiero zobaczyłem, że taki krótki czas na przesiadkę mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 23 Lut 2018 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
rozumiem, że przesiadka na tym samym terminalu, więc problemów być nie powinno, nie wychodzisz na zewnątrz tylko zostajesz na tranzycie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 23 Lut 2018 19:40 

smykk23 napisał(a):
2 marca mam lot do Bangkoku przez Pekin z 21h przesiadką i tym się nie martwię za bardzo ale powrót w nocy z 25 na 26 marca i mam przesiadkę w Pekinie na lot do WWA, lądowanie o 1:25 a wylot o 2:55, nie byłem jeszcze na takiej wycieczce (wielkie lotnisko) i trochę się boje, że mogę nie zdążyć, na dodatek będzie to w nocy i tym bardziej się obawiam, że mogą lotniskowe procedury troszkę dłużej trwać... Od razu przy wyjściu poinformować kogoś, że mam mało czasu i zrobią ze mnie jakiś priorytet do wszystkich procedur? Kurde teraz dopiero zobaczyłem, że taki krótki czas na przesiadkę mam.
Zdążysz.
A jak będzie taka potrzeba, to Ci nawet zrobią fast tracka i podwiozą pod odpowiedni gate.
Góra
 PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 17 Mar 2018 14:32 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Wszyscy piszą, że przy przesiadce na krajówkę trzeba przerzucić swój bagaż. Taka sama informacja jest na stronie lotniska i Air China. Ostatnio żona leciała z WAW, przy oddawaniu bagażu zapytaliśmy, czy możemy bagaż bezpośrednio do XMN, bagaż dostał naklejkę Transfer i doleciał na miejsce bez przerzucania, więc chyba coś się zmieniło ostatnio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 19 Mar 2018 10:04 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 54
Mam pytanie odnośnie przesiadki w Pekinie, a konkretnie tego ile wcześniej powiniennem wyjechać na lotnisko, żeby spokojnie zdążyć. Do Pekinu przylatuje z Warszawy Air China 4:50 rano i wylatuje do Wietnamu również Air China o 20:35 (czyli niecałe 16 ha na przesiadkę - w sam raz żeby szybko zobaczyć miasto). Problem w tym, że będzie to 1 maja czy święto i więcej ludzi na ulicach. Ktoś przerabiał może czy to przekłada się na czas dojazdu do lotniska i jeżeli tak to jak? Planuje standardowo dojazd w obie strony metrem do stacji Dongzhimen.
Czy jeżeli będę na Dongzhimen 3 h przed odlotem to zdąże dojechać i spokojnie przejść wszystkie kontrole na lotnisku?
Gdyby to był normalny dzień to bym się nie pytał, ale jak jest ze świetowaniem 1 maja w Chinach to nie wiem...
Lecimy tylko z podręcznym i planujemy zostawić go w przechowalni na lotnisku.
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 23 Kwi 2018 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Jeżeli na Waszych powerbankach nie ma wpisanej pojemności, to nie przejdą chińskiego security- nawet jeśli są < 2000 mha
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Manuel lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 24 Kwi 2018 08:04 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Powyżej 2000 mha z urzędu nie przechodzą już?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 08 Lip 2018 01:23 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 802
srebrny
Pytanie - czy po zalogowaniu się do rezerwacji na stronie
http://www.airchina.com.cn/vaservice/lo ... anguage=en

Powinienem widzieć możliwość rezerwacji hotelu / saloniku tranzytowego?
Wszystkie loty na bilecie wykonywane są przez CA - lot WAW-BKK z przesiadką w PEK 9h w pażdzierniku.
Czy może to za wcześnie aby były dostępne takie opcje?
Przy wszystkich lotach widnieje tylko możliwość wyboru miejsca :( tak jak na screenie poniżej

Załączniki:
reser.jpg
reser.jpg [ 24.97 KiB | Obejrzany 2921 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 27 Lip 2018 16:13 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 17
@borcak
Musisz przejść na drugą zakładkę Value-added services

Załączniki:
transit.png
transit.png [ 72.22 KiB | Obejrzany 2839 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 29 Lip 2018 15:04 

Rejestracja: 19 Lis 2016
Posty: 73
Loty: 66
Kilometry: 155 292
A macie pomysł dlaczego ja mam zakładkę Value-added services a kolega który leci tym samym lotem - ma taki sam bilet nie ma tej zakładki? Jedyna różnica to ja mam wybrane miejsce w samolocie a on nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 25 Wrz 2018 10:21 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
Czy korzystał ktoś z transferu do miasta proponowanego przez Air China na długim stopie w Pekinie ?
Chciałbym wiedzieć jak to wyglada w praktyce po zdobyciu wizy 72h - czy jest to realizowane przez taxi, bus jak zbierze większa ilośc osób itd - jak to wyglada czasowo - czy lepiej nie zawracać sobie tym glowy i pojechać metrem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 16 Paź 2018 10:47 

Rejestracja: 15 Paź 2018
Posty: 2
Cześć,

Mam takie pytanie czy jeśli lecę z Warszawy do Hongkongu z przesiadką w Pekinie na tym samym lotnisku, to czy potrzebuję chińskiej wizy dwukrotnego przejścia przez granicę ?. Powrót będzie do Londynu również z przesiadką w Pekinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 16 Paź 2018 16:40 

Rejestracja: 15 Paź 2018
Posty: 2
przepraszam, odpowiedź znalazłem w dziale Chiny -> inne
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620&start=20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 04 Lis 2018 13:37 

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 26
Czy ktoś z was korzystał z Transfer Lounge w Pekinie i może podzielić się wrażeniami? Cudów się nie spodziewam i nie wymagam, jestem tylko ciekawa na co się przygotować. Jakie są przekąski do wyboru i czy jest też piwo? I co z z prysznicem oraz czterogodzinnym dostępem do prywatnego pokoju żeby się przespać? Podobno prysznic jest za darmo, ale z tym spaniem znalazłam różne sprzeczne informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Lis 2018 09:57 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Lounge to duże słowo, jest tam sala na około 20 foteli (nie da się tam spać) i mniejsza salka z fotelami do spania (ale bodajże 5 czy 6 leżanek tylko). Za pierwszym razem nie mieliśmy nawet miejsca żeby usiąść, ale jak przyjdziesz szybko z rana, to masz szansę nawet na leżankę ;) Do picia jest automat z kawą/herbatą + puszki w lodówce jak: Cola, Mirinda, Sprite jakieś soki w kartonach, mleko. Jak masz szczęście to trafi się jakieś piwko, ale rzadko donoszą, widziałem może 1 podczas dwóch pobytów + jakieś bardzo drobne lokalne przekąski, ale niczym się porządnie nie najesz, są jakieś lokalne chrupki, pakowane ciastka itd. Przy wejściu po lewej stronie masz jakiś bar gdzie za $$$ możesz kupić jakiś posiłek.

Prysznica tam nie ma, chyba że w tej części hotel na godziny, ale nas tam nie wpuścili, nie pytalem o to i z niej nie korzystałem. Darmowe prysznice są za to w terminalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 29 Gru 2018 22:58 

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 2
Mam pytanie ląduje w Pekinie o północy czy jest jakaś opcja transportu do miasta nie licząc taksówki czy trzeba czekać do rana na metro ? I jeszcze jedno czy w nocy kupię na lotnisku kartę sim do telefonu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 30 Gru 2018 15:42 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Odpowiem tylko na drugie pytanie - tak, kupisz. Są automaty z kartami sim na piętrze przylotów (pierwszym, czy parterze, jak kto woli).
W sprawie transportu podejrzewam, że nie ma niczego kursującego po północy. Właśnie przyjechałem nota bene do Pekinu z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 03 Sty 2019 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Nie ma możliwości przejazdu transportem zbiorowym w nocy. Linie autobusowe kursują w przybliżeniu od 6:00 do 21:00, a ostatni Airport Express odjeżdża o 23:10.

Niektóre źródła wspominają o nocnych liniach autobusowych, ale ta informacja nie znajduje potwierdzenia na oficjalnej stronie lotniska i prawdopodobnie jest nieaktualna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 24 Cze 2019 17:56 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Czyli jak rozumiem powerbanki powyzej 2000 mah nie przechodzą zarówno w podręcznym jak i rejestrowanym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 20 Gru 2019 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Jest tutaj ktoś, kto korzystał z Transit Lounge z części z pokojami do spania? Pilnuję faktycznie tych 4-rech godzin?
Mam przesiadkę 9h i zastanawiam się czy brać hotel czy transit lounge (ale z myślą o przespaniu się w pokoju) miasta tym razem nie chcemy zwiedzać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group