Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pekin
#61 PostWysłany: 15 Paź 2018 13:03 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
kostek966 napisał(a):
dla tych co mają krótkie przesiadki,
-jeśli lot będzie o czasie, to wyjście z samolotu, dojście do punktu wizowego, wypełnienie druku i przejście kontroli paszportowej to minimum 1 h, jeśli nie będzie kolejek... dużych,
-przejazd kolejką do terminala z którego się wychodzi na kolejkę do miasta do 0,5 h,
-tym, którzy nie mają juanów polecam wymianę z bankomatu przed wyjściem z terminala, z € czy $ na chińską walutę, bardziej opłacalne niż kantor,
-przejazd kolejką i metrem do centrum ok. 1 h,
-powrót z centrum na lotnisko 1 h,
- check in różnie ale są kolejki, jak macie bagaż podręczny i zrobiony e check in, to można podejść do informacji CA przy stanowiskach i bez kolejki wydrukują wam karty pokładowe ok.0,5 h.
- przejazd kolejką do terminala wylotowego i odprawa paszportowa może w zależności od pory dnia zająć ok. 1 h,
podsumowując; bez ekstremalnych kolejek po wizę dojazd do miasta 2,5-3 h, powrót z centrum od 3,5- 3 h, przed odlotem, razem trzeba liczyć minimum 6 h, reszta to czas wolny, powodzenia


Dzięki, przydatny post, podobnie jak inne w tym temacie.

Również lecę lotem Air China do Bangkoku. W Pekinie docelowo lądujemy 04:40, odlot 13:40. Jestem realistą i generalnie nie przewidujemy specjalnego zwiedzania, bardziej chodzi o zabicie czasu czekania na lotnisku i zrobienie zdjęcia na pamiątkę.
Mam kilka pytań, przepraszam jeśli są trywialne lub jeśli już się powtórzyły:

1. Rozumiem, że procedura "papierkowa" wygląda nadal tak samo, czyli: udanie się do stanowiska 24h/144h Internatinal Transfer przy "Gate 4" - > Wypełnienie białych i żółtych kartek -> Powrót do bramek migracyjnych ? ;)
2. Rozumiem, że Airport Express startuje równiez z Terminala 3 i nie ma problemu ze znalezieniem przystanku? Bilety kupuje się w automatach czy u kierowcy? Czy ktoś wie jak wygląda sobotni rozkład? Nie mogłem znaleźć angielskiej wersji.
3. Czy jeśli dalszy mój lot to również Air China i mam nadany bagaż to czy leci on do końcowej destynacji i muszęgo odbierać na PEK i nadawać ponownie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Pekin
#62 PostWysłany: 16 Paź 2018 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
1- tak, najpierw wiza, potem kontrola paszportowa,
2- tak wychodzi się z terminala prosto na kolejkę, po prawej stronie kupuje się bilet w kasie za 25 j.
3- jeśli przesiadka nie jest długa bagaż powinien być nadany do miejsca docelowego, to będzie wiadomo już przy nadawaniu bagażu, czy jest do końca czy trzeba będzie odebrać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#63 PostWysłany: 31 Paź 2018 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
uzupełniając 2.
Płatne tylko gotówką (bankomat jest w terminalu - "od wyjścia po prawej stronie" :) )
kupujesz albo w automacie, albo w kasie obok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#64 PostWysłany: 28 Lis 2018 10:16 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Dla zainteresowanych:
Mogę napisać, że cała procedura na listopad 2018 wygląda dokładnie jak wyżej :)
9h przesiadki spokojnie starczyło by bez znerwów przez 2,5h-3h pokręcić się w okolicy Tian’anmen.
Dodam tylko, że alternatywą dla Airport Express jest też autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#65 PostWysłany: 28 Lis 2018 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
Dla "bogatszych" można zabrać opcję z odbiorem z lotniska i zwiedzaniem muru z GetYourGuide. Wychodzi +/- cena taxi. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#66 PostWysłany: 30 Lis 2018 08:29 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 68
Hej,

Mam lot Airchiną z AKL do LON przez PEK oraz możliwość lotu bezpośredniego z PEK do WAW LOTem. Czy w 4h mam szansę odebrać bagaż w PEK i nadać go ponownie na LOT? Jak wygląda procedura - potrzebuje wizy tranzytowej wtedy? I w ogóle co przy check inie powiedzieć aby mi nadali tylko do PEK? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#67 PostWysłany: 30 Lis 2018 09:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Zobacz w temacie Pekin przesiadka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#68 PostWysłany: 04 Lip 2019 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
p
blazejdaw napisał(a):
.
Dodam tylko, że alternatywą dla Airport Express jest też autobus.


Jaki jest koszt busa, jedzie na dworzec główny?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#69 PostWysłany: 05 Paź 2019 09:21 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Cena za bus jest praktycznie taka sama, natomiast można było płacić tylko gotówką.
Nie wiem czy jedzie na Dworzec, myśmy wysiadali na przystanku przy jednej ze stacji metra, skąd był już bezpośrednio dojazd do Tian’anmen.
Postaram się znaleźć bilet i może jest coś więcej napisane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#70 PostWysłany: 10 Gru 2023 20:42 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 294
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Bilet na metro z okolic lotniska do okolic zakazanego miasta to obecnie koszt 6 juanów.
Bilet można kupić za gotówkę w automatycznych kasach na każdym przystanku -> do wyboru język angielski.
Minimum 1 przesiadka na dojazd / powrót z lotniska/do centrum.
Jazda około 1 godziny ( tyle samo co taxi - ale znacznie taniej )
Metro czytelne, łatwe w przesiadkach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group