Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Mar 2012 22:46 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Witam,

potrzebuje auto na święta żeby trochę pojeździć po Szkocji, czy macie jakie spoosby jak najtaniej? Może jakiś broker, kupon rabatowy, groupon?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 20 Mar 2012 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 17
Loty: 32
Kilometry: 54 201
http://www.car-hire-uk.com/

mają teraz jakieś obniżki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Mar 2012 00:16 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Niezłe ceny, ale 18 funtów dziennie za młodego kierowce to przesada :).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Kwi 2013 12:29 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 2
Hej,
czy ktoś z was ma doświadczenie odnośnie zmiany strony jazdy - czy da się przyzwyczaić czy lepiej sobie darować wypożyczenie samochodu lub przyjazdu własnym?

Ewa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2013 12:32 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
z własnego doświadczenia powiem, że można się szybko przyzwyczaić :)

podobny temat był tutaj: viewtopic.php?f=18&t=11765&hilit=ruch+lewostronny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2013 16:16 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 135
To jest moment. Gorzej mi się zmieniało biegi lewą ręką. Albo patrzyło w lusterko wsteczne. No i pamiętaj, że na rondach w lewo :)
_________________
www.zalatani.com- podróż i życie na końcu świata!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Kwi 2013 18:14 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 15
:) ja wybieram sie 18 kwietnia do liveroolu, tam wypożyczam samochód i jadę do cornwalli, prowadziłam już w uk samochód 3 razy, ale nigdy na dluższe wyprawy. Po dojeździe dam znac co i jak, ale ja na tą chwilę to przyzam, że zmiana biegów jest naprawde bezproblemowa, problemem jest to, że automatycznie ciągnie Cie do lewej krawędzi. Hehe je na parkingu pod centrum handlowym no kilka razy byłam na odległość lakieru od samochodow po lewej stronie, chwila nieuwagi i... ale potem to już jakoś idzie :) i polecam wypożyczanie w AVIS, tylko poszukaj kodów znizkowych, ja skorzysałam z 10% off na znizke oxford university, do teog promocja 3 za 2/ 7 za 5 i punkty premiowe na best western :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Kwi 2013 15:46 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 15
Tak więc krótka relacja po prowrocie! JEST OK! :) ronda są ciężki, ale wystraczy trzymac sie zasady środkowego pasa i bedzię wszystko ok! na dłuższych wyprawach jezdzi sie znakomicie, drogi sa o wiele lepsze niż nasze! Polecam zabranie ze soba gpsa lub telefonu z dobra nawigacja, bo wypozyczenie kosztuje 10£ dziennie, a bez tego przebrnąć przez miasto jest bardzo trudno. Dodam, że najlepiej przestrzegać znaków ograniczających prędkość, bo przeważnie powiazane sa z fotoradarmi, pomimo, że anglicy maja to gdzies i zapierdzielaja jak nienormalni pomimo ograniczen! w miescie generalnie 30-50 mil jest ok, na trasie nie polecam przekraczania 85, gdyż ewentualny mandat mógłby zabić! heh a poza tym zasada trzymania się środka! czy to na pasie, czy na całej drodze sprawdza sie najlepiej! z reszta jest bez zmian. lewy pas najwolniejszy, srodek sredni i prawy do wyprzedzania, zjazdy na postoje (service) są dosyć często i gęsto, zjazdy na zmiany tras na znakach sa oznaczone numerkami w lewym rogu i zawsze sa po lewej stronie. A zmiana biegów jest naprawdę niestraszna :) także szczerze polecam wypożyczenie auta i zwiedzanie ile się da!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Wrz 2013 09:20 

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 22
Czy macie jakieś doświadczenia w wypożyczaniu samochodu na wyspach? Którą wypożyczalnie wybrać i jak nie dać się naciągnąć na dodatkowe opłaty związane np. z paliwem?

Słyszeliście o www.rentalcars.com? Ktoś korzystał? W warunkach wynajmu jest napisane o paliwie, jest napisane o ubezpieczeniach ale cena wynajmu na dwa dni (220 zł na Forda Focusa) wydaje mi się troche niska więc czuje podstęp :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Wrz 2013 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
znam pozytywne opinie na temat enterprise, sama nigdy nie korzystałam; nie wiem jak jest w innych wypozyczalniach ale tu ponoc jak bierzesz w piątek a oddajesz w poniedzialek to liczą jako 2 albo 1 dzień, nie wiem czy tak jest zawsze czy było w specjalnej promocji, musisz sprawdzic;
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sie 2014 13:59 

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 32
Też właśnie wróciłem z Anglii, którą przejechaliśmy od Heathrow przez Kent, Portsmouth az ku północy do Chester i z powrotem. Po dniu się przełącza zupełnie na myślenie lewostronne. Wiele rond, dzięki czemu mozna korygować ewentualne potknięcia w jeździe, warto zabrać swojego GPSa. Wynajmowałem w Europcarze. Pracownik - Polak poradził, żeby przyjeżdżać w weekendy z zarezerwowanym samochodem grupy 1 (małym), bo wtedy brakuje małych samochodów i daja klasę lepszy za te same pieniądze.

Co i nam się trafiło.

A fotoradarów mnóstwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Sie 2014 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Wypożyczałem samochód z automatyczną skrzynią (taki mam w Polsce) więc nie miałem problemów ze zmianą biegów. Trochę czasu na przyzwyczajenie, potem się już śmiga jakby człowiek całe życie jeździł po lewej stronie. Najgorsze dla mnie były proste nawyki - zawsze podchodziłem do samochodu od lewej strony a cofając chciałem oglądać się przez prawe ramię.
Odnośnie samego wypożyczenia: bezpośrednio w http://www.easirent.com/
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Sie 2014 18:49 

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 32
Z automatem jeździłem na Cyprze, z manualną teraz i na Malcie. Też nic trudnego a jestem przyzwyczajony do manualnej. Można poćwiczyć w normalnym samochodzie próbując lewą ręką przekładać biegi siedząc na miejscu pasażera. Układ biegów pozostaje ten sam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sie 2014 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Hahn napisał(a):
Też właśnie wróciłem z Anglii, którą przejechaliśmy od Heathrow przez Kent, Portsmouth az ku północy do Chester i z powrotem. Po dniu się przełącza zupełnie na myślenie lewostronne. Wiele rond, dzięki czemu mozna korygować ewentualne potknięcia w jeździe, warto zabrać swojego GPSa. Wynajmowałem w Europcarze. Pracownik - Polak poradził, żeby przyjeżdżać w weekendy z zarezerwowanym samochodem grupy 1 (małym), bo wtedy brakuje małych samochodów i daja klasę lepszy za te same pieniądze.

Co i nam się trafiło.

Europcar na Heathrow jest niezly, bo poza tym co mowisz o upgrade, mozna wybrac sobie samochod samemu z danej czesci parkingu. Ja zawsze rezerwuje nizsza klase niz chce i na miejscu biore cos z wyzszej. Z tego co wiem, to pracowala tam kiedys Polka, bo moi koledzy ja zawsze czarowali i dostawali lepsze auta :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Sie 2014 12:56 

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 32
Dokładnie tak: Niech pan pójdzie do strefy 1 i wybierze dowolny samochód. Tak mi powiedziała dziewczyna w biurze. Nie wyglądała na Polkę. Polaka spotkałem już w strefie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Sty 2015 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 272
niebieski
Hej,

Planuję wypożyczenie samochodu na ostatni weekend stycznia z lotniska Luton, przeglądam porównywarki i bezpośrednio, ceny znacznie się różnią od 20F do 150F za samochód tej samej klasy. Na interrent znalazłem samochód za 20 f a na car-hire-uk juz za 150f w porównywalnej klasie, co mnie zaskoczyło. Nie zamierzam korzystać z dróg płatnych. Zapewne chodzi o ubezpieczenia itp. Czy ktoś korzystał z interrent, nie ukrywam, że zależy mi na cenie
_________________
https://czlowiek360.wordpress.com/ Blog o biegach i podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Lut 2015 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 272
niebieski
Odpowiem sam sobie i może innym zainteresowanym. Skorzystałem z jednej ze stron porównujących wypożyczalnie samochodów "Rental Car Group". Po wpisaniu wszystkich niezbędnych danych, wyskoczyło mi kilkanaście pozycji, z racji, że nie śmierdzę groszem wybrałem najtańszą Global Cars, samochód na 2 dni ekonomiczny miał być to wydatek rzędu 130 zł za wypożyczenie. Po wylądowaniu, wedle wskazówek wsiadłem w airport bus w Luton, który po 15 minutowej podróży stanął na airport parks. Sama wypożyczalnia jak się później okazało easyrenal mieści się w drewutni, więc warto od razu zapytać o drogę a nie szukać na własną rękę. Niestety musiałem wykupić dodatkowe ubezpieczenie w kwocie 470 zł :( ponieważ moja karta nie ma limitu 1200 funtów. Naiwnie myślałem, że będzie dało się to ominąć. Z drugiej strony pierwszy raz ruch lewostronny, może warto się ubezpieczyć. Na szczęście nic się nie stało. Kolejna niespodzianka bak zatankowany tylko do połowy. Proszą aby nie dotankowywać, bo i tak zabierają 30 funtów (s!ck). Jedyny plus, że samochód dostałem lepszy. Ogólnie 10 razy się zastanowię zanim wybiorę "najtańszą opcję".
_________________
https://czlowiek360.wordpress.com/ Blog o biegach i podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Lut 2015 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Inna wypozyczalnia tez moglaby zyczyc sobie wykupienie ubezpieczenia, jesli nie moga zablokowac kwoty udzialy wlasnego na Twojej karcie. Mniejszy samochod, nizszy udzial wlasny, nizszy limit na karcie wymagany. Nie wiem co to bylo za ubezpieczenie za 470zl, ale w Europcar brali kiedys po 12 funtow za dzien. Na fuel policy trzeba uwazac w warunkach, wiekszosc ma full to full. Doswiadczenie na przyszlosc i dla innych.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Lut 2015 09:35 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 12
Kilka razy już wypożyczaliśmy auto na STN. Dojazd do wypożyczalni w hotelu Hilton spod lotniska bezpłatny (ale tylko w jedną stronę. W Drugą chyba 2F odo osoby).
Obsługa niebyt miła, ale konkretna. Rezerwowaliśmy przez internet wchodząc ze strny Scyscanner. Ceny chyba nawet niższe niż w Polsce, ale nie wiem na pewno. Zawsze mieliśmy wykupione ubezpieczenie. Sądzę, że warto na wszelki wypadek. Przy odbiorze sprawdzany uszkodzenia, głównie felgi. Są zwykle porysowane. Jeżeli jest to zaznaczone w protokole odbiory, to w zasadzie nasza ewentualna rysa na feldze nie będzie już uznawana za uszkodzenie.
W UK dobrze się jeździ, ale GPS to podstawa, z tego względu, że do miast są różne zjazdy, a dzięku GPS jest szansa wjechać w ten właściwy i potem mniej w samym mieście. Ronda są fajne, ale trzeba pamiętać, że tuż przed rondami są zwykle jeszcze jeden lub dwa zjazdy i nie można ich liczyć (posługując się nawigacją) jako zjazdy na rondzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Lut 2015 00:36 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
Lecę z Poznania do Glasgow. Z tego co się orientuję na tym zadupiu, w Prestwick na lotnisku wypozyczalnie zamykaja juz o 17, czy znacie jakiś sposob na wypozyczenie auta po 21 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group