Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Patagonia
#1 PostWysłany: 11 Sty 2014 18:29 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 23
Planuję podróż po Ameryce Południowej, w planie mam też Patagonię. Niestety na region mam stosunkowo mało czasu więc nie dam rady zobaczyć wszystkiego.
Na chwilę najbardziej sensowny wydaje mi się przylot do Punta Arenas, zwiedzenie Torres del Paine, Perito Moreno i Los Glaciares, po czym wylot znowu z Punta Arenas.

Byłbym ale bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki co do planu i informację czy warto dorzucić do planu Ushuaia (wygląda kusząco) i Bariloche (to tylko w przypadku powrotu z południa drogą lądową... warto przejeżdzać tyle setek kilometrów z powodu tego miasta i okolic?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Patagonia
#2 PostWysłany: 12 Sty 2014 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Ziemię Ognistą zdecydowanie mogę polecić. Z Punta Arenas są sezonowe loty czarterowe (latem - od grudnia do lutego, nie ma sztywnych dat - trzeba się dowiadywać bezpośrednio w firmie organizującej. Max bagażu to 15 kg (łącznie) bo loty wykonywane są malutkim samolocikiem (8 miejsc siedzących) - około $200 w jedną stronę.

Z Punta Arenas raz dziennie pływa prom do Porvenir, ale jeżeli nie planujesz wypożyczyć tam samochodu, to się stamtąd nigdzie nie wydostaniesz. Statki wycieczkowe z Punta Arenas w kierunku Puerto Williams, które zawijają do Ushuai to koszt ok $1000 (różnego typu last minute na miejscu w dzień lub przeddzień można dostać 40% taniej).

Alternatywnie wyjeżdżając z TdP dojedź do Puerto Natales (po drodze do Punta Arenas) i złap stamtąd autobus w kierunku El Calafate / El Chalten w Argentynie (autobusy kursują regularnie). Z lotniska w El Calafate masz 3-4 loty dziennie do Ushuai. Koszt wcześniej kupionego biletu to około $200.

W Bariloche nie byłam, więc nie mogę komentować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patagonia
#3 PostWysłany: 31 Sty 2014 04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Możesz napisać, dlaczego planujesz rozpoczęcie w Punta Arenas i następnie powrót tam?
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patagonia
#4 PostWysłany: 31 Sty 2014 08:25 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Przy takim planie lepszą bazą wypadową wydaje się być El Calafate - Ushuaia. Zarówno czasowo jak i finansowo. Pomiędzy miastami są autobusy, a czasem trafia się przelot w rozsądnej cenie.
Wygląda na to, że autor jest związany biletem lotniczym z Punta Arenas. A może ma też tam jakieś plany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patagonia
#5 PostWysłany: 04 Sie 2014 12:58 

Rejestracja: 01 Sie 2014
Posty: 1
Również interesuję się tematem Patagonii. Chcieli byśmy się tam wybrać w okresie styczeń - marzec. Chciałbym się dowiedzieć jakie są patenty na wyszukiwanie lotów w tamte okolice. Próbowałem używać azuona, skyscannera, google flights... Jednak nie udało mi się odnaleźć ofert równie atrakcyjnych ja te które mogę znaleźć a archiwum Fly4free.pl. W jaki sposób zabrać się za polowanie na okazje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group