Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Formularz lokalizacyjny

Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna
Autor Wiadomość
#741 PostWysłany: 17 Lip 2021 19:30 

Rejestracja: 14 Lip 2021
Posty: 4
To ja mam jeszcze pytanie o polskie znaki w formularzu PLF : przy wpisywaniu nazwiska rozpoczynającego się literą Ż mam wpisać właśnie Ż czy Z?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#742 PostWysłany: 17 Lip 2021 20:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Z
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#743 PostWysłany: 19 Lip 2021 09:49 

Rejestracja: 07 Lip 2021
Posty: 7
Potrzebuje konkretnych odpowiedzi do wypełnienia PLF, bo nie do końca jest to dla mnie oczywiste co tam jest:
1. Mam lot z przesiadką Warszawa-Ateny-Heraklion i tu rozumiem, że powinienem wpisać numer pierwszego lotu do Aten, a numer drugiego po zaznaczeniu please check if there is an internal connection flight jako połączenie wewnętrzne do Heraklionu?
2.Jeżeli zostaję 3 dni w Heraklionie a później na 11 dni jadę do Chani kto który adres powinienem wpisać jako Temporary Address?
3. Którą opcję jeżeli chodzi o Health wybrać dla 9 letniego dziecka które nie wymaga testów jeżeli oboje rodzice są zaszczepieni?
4. Czy wypełniać dla dzieci PLF oddzielnie czy dopisywać ich do któregoś rodzica?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#744 PostWysłany: 19 Lip 2021 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
4. Do rodzica, może być 1 PLF na całą rodzinę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#745 PostWysłany: 19 Lip 2021 21:25 

Rejestracja: 14 Lip 2021
Posty: 4
Będę jutro wypełniać formularz, ale czytam wiele sprzecznych info więc muszę jeszcze o coś zapytać dla pewności :
chcę wypełnić dwa osobne formularze dla siebie i męża , ale wiem , że teraz trzeba dodać do każdego formularza członka rodziny i jest tam miejsce na wpisanie numeru dokumentu tożsamości osoby podróżującej z nami, z tym że czytałam, że komuś się zdarzyło iż po utworzeniu pierwszego PLF i wpisaniu numerów paszportu członków rodziny,nie można dodać osobnego PLF dla członka rodziny bo wyskakuje info ze numer paszportu już istnieje, czy ktoś tak miał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#746 PostWysłany: 19 Lip 2021 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Po co więc chcesz wypełniać 2 oddzielne PLF dla siebie i męża?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#747 PostWysłany: 19 Lip 2021 21:45 

Rejestracja: 14 Lip 2021
Posty: 4
Dla pewności wole mieć dla każdego osobne kody qr ponieważ różne teorie już slyszałam a lepiej mieć nadmiar niż za mało , gdyby się okazało , że jednak każdy musi mieć swoje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#748 PostWysłany: 19 Lip 2021 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Teorie teoriami i faktycznie mogą być różne. Natomiast praktyka jest taka, że 1 PLF na 2 członków rodziny jest absolutnie wystarczający. Jestem obecnie w Grecji na Naxos (przylot na Mykonos w sobotę). Jeden PLF na małżeństwo = zero problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#749 PostWysłany: 19 Lip 2021 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
victoriak napisał(a):
Będę jutro wypełniać formularz, ale czytam wiele sprzecznych info więc muszę jeszcze o coś zapytać dla pewności :
chcę wypełnić dwa osobne formularze dla siebie i męża , ale wiem , że teraz trzeba dodać do każdego formularza członka rodziny i jest tam miejsce na wpisanie numeru dokumentu tożsamości osoby podróżującej z nami, z tym że czytałam, że komuś się zdarzyło iż po utworzeniu pierwszego PLF i wpisaniu numerów paszportu członków rodziny,nie można dodać osobnego PLF dla członka rodziny bo wyskakuje info ze numer paszportu już istnieje, czy ktoś tak miał?


Załącznik:
pocowiecejjakmoznajedenprzynajmniejnietrzebatyleklikacjakwnazwietegozalacznika.PNG
pocowiecejjakmoznajedenprzynajmniejnietrzebatyleklikacjakwnazwietegozalacznika.PNG [ 23.56 KiB | Obejrzany 2807 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#750 PostWysłany: 20 Lip 2021 10:15 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 5
Cześć,

Czy mogę prosić forumowiczów o pomoc w temacie PLF
1. Mamy lot z PL na Mykonos, gdzie po kilku godzinach płyniemy na Naxos, tam spędzamy kilka dni i dalej płyniemy na Paros, gdzie również spędzamy kilka dni i ostatecznie płyniemy na Mykonos, gdzie nocujemy jedną noc i mamy lot powrotny do PL.

- jak wypełnić w takiej sytuacji pola 'temporary adres' ? Gdy wypełnię opcje z noclegiem na Naxos i Paros zostanie mi 'luka' na pobyt na Mykonos.
- co w sytuacji gdy pomiędzy wyspami przemieszczam się promem ? czy tam również sprawdzają formularz, który będzie wypełniony jako podróż samolotem na teren Grecji - czy z tym nie będzie problemów ?

2. Podróżuje z narzeczoną - wspólne gospodarstwo domowe, więc rozumiem, że mogę ją wykazać w oknie 'family' i po zaznaczeniu opcji 1 form, mamy mieć ze sobą tylko jeden wypełniony formularz na dwie osoby, tak ? - jest to sytuacja podobna do opisanej powyżej więc wydaje mi się, że to jest OK


Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc,
Wojtek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#751 PostWysłany: 20 Lip 2021 10:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Dżizas...

Poczytaj temat...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#752 PostWysłany: 20 Lip 2021 11:06 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 34
Dzisiaj lądowaliśmy w Heraklionie. 1 PLF na "rodzinę" (partnerka i córka) pokazany na telefonie. Nie wiem na co zwracają uwagę w tym papierze, ale kilka osób skierowali od razu ma testy. My mamy szczepienia. To tak na świeżo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#753 PostWysłany: 20 Lip 2021 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
voytek88 napisał(a):
1. Mamy lot z PL na Mykonos, gdzie po kilku godzinach płyniemy na Naxos, tam spędzamy kilka dni i dalej płyniemy na Paros, gdzie również spędzamy kilka dni i ostatecznie płyniemy na Mykonos, gdzie nocujemy jedną noc i mamy lot powrotny do PL.

Gratuluję! Dobry plan.

voytek88 napisał(a):
- jak wypełnić w takiej sytuacji pola 'temporary adres' ? Gdy wypełnię opcje z noclegiem na Naxos i Paros zostanie mi 'luka' na pobyt na Mykonos.
- co w sytuacji gdy pomiędzy wyspami przemieszczam się promem ? czy tam również sprawdzają formularz, który będzie wypełniony jako podróż samolotem na teren Grecji - czy z tym nie będzie problemów ?

Wypełnij tylko Naxos i Paros. Luka nie ma znaczenia. Na promach nie sprawdzają PLF.

voytek88 napisał(a):

2. Podróżuje z narzeczoną - wspólne gospodarstwo domowe, więc rozumiem, że mogę ją wykazać w oknie 'family' i po zaznaczeniu opcji 1 form, mamy mieć ze sobą tylko jeden wypełniony formularz na dwie osoby, tak ? - jest to sytuacja podobna do opisanej powyżej więc wydaje mi się, że to jest OK


Możesz wypełnić 1 PLF
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#754 PostWysłany: 20 Lip 2021 19:11 

Rejestracja: 14 Lip 2021
Posty: 3
Mam dziwna sytuacje wypełniłem PLF w sobotę 17.07. i wylot mam 22.07 a przed chwila dostałem maila z kodami QR, trochę jakoś wcześnie jak wszyscy mówił ze przychodzi po północy w dzień odlotu :roll: . :?: dziwne .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#755 PostWysłany: 20 Lip 2021 19:24 

Rejestracja: 20 Lip 2021
Posty: 1
dzień dobry.
Ja wypełniłem dziś , wylot mam w sobotę a przed chwila dostałem kod QR :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#756 PostWysłany: 20 Lip 2021 19:33 

Ja tak samo, właśnie otrzymałam. W końcu zmienili procedurę, w korzyścią dla tych co smartfonów lub drukarki nie mają przed odlotem :)
Góra
 PM off  
      
#757 PostWysłany: 20 Lip 2021 19:43 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
No i bardzo dobrze. Mam lot 30 lipca , a dokumentu już przyszły. na pewno ta zmiana zasługuje na duży plus ! (szkoda tylko , że tak pózno)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#758 PostWysłany: 20 Lip 2021 19:55 

Rejestracja: 14 Lip 2021
Posty: 3
Jaka macie cyfrę kodu podobno 7 to test wyrywkowy a 4 bez ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#759 PostWysłany: 20 Lip 2021 20:50 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 34
Miałem 4 i przeszliśmy normalnie, ale coś w tym jest bo przede mną była para, której policja tylko zetknęła na papier i od razu skierowali ma testy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#760 PostWysłany: 20 Lip 2021 23:48 

Rejestracja: 02 Lip 2020
Posty: 5
Pytanie być może głupie ale proszę o wyrozumiałość. Szczepienie druga dawka wykonane 10 lipca a wylot 24 lipca do Grecji. Czy będzie to liczone jako 14 dni?? Czy dopiero wpuścić mnie mogą bez kwarantanny 25 lipca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group