Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Formularz lokalizacyjny

Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lip 2020 10:39 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 9
Czy ktoś składał już taki wniosek? Ja wysłałem formularz w poniedziałek wieczorem ale nadal nie dostałem odpowiedzi czyli samego kodu QR. Normalne, że to tyle trwa?


mod. Kopia wikipostu:
"Stan na dzień 4 IX 2020 ("szczęśliwe cyfry" zmieniają się ):
- cyfra 7 na początku kodu QR -> 99% szans, że zostaniesz skierowany/a na test po przylocie
- pozostałe cyfry <- zależy od pracowników lotniska, wybrane osoby mogą również zostać skierowane na test"

Dla wszystkich osób wjeżdzających do Grecji istnieje bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie https://travel.gov.gr (Passenger Locator Form).

Obowiązek ten dotyczy również dzieci (także niemowląt). Każde dziecko musi mieć wypełniony swój indywidualny PLF.

Formularz należy wypełnić co najmniej 48 godzin przed wjazdem a w przypadku podróży samolotem – co najmniej 24 godziny przed odprawą. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni. Każdy dorosły oraz każde dziecko powinno posiadać własny kod QR.

Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR (po północy w dniu planowanego wjazdu do Grecji) w linku załączonym do potwierdzenia emailowego (Zalecamy sprawdzanie wszystkich folderów e-mail, również spamu.), który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją drogą powietrzną, lądową i morską. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować.

Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo ukarać grzywną w wysokości 500 euro.

Bez ważnego kodu QR pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Więcej informacji dotyczących testów i protokołów sanitarnych oraz formularza lokalizacyjnego (PLF) można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z Ministerstwem Ochrony Obywatela: https://www.civilprotection.gr/en/contact-us lub infolinią strony travel.gov.gr 00302155605151

Na chwilę obecną nadal istnieje obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa wykonanego metodą PCR poprzez pobranie wymazu z ust lub nosa. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godzin przed wjazdem do Grecji, w laboratorum rekomendowanym przez resort zdrowia kraju pochodzenia podróżującego (w przypadku Polski lista rekomendowanych laboratoriów dostępna jest tutaj https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid) lub kraju tranzytowego.

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim, zawierać imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości osoby podróżującej.

Wykonywanie testów na COVID-19 nie jest na tę chwilę koniecznie w przypadku podróży drogą inna niż lądowa. Istnieje możliwość, że osoby podróżujące droga inną niż lądowa zostaną poddani losowym testom na zakażenie COVID-19. W przypadku pozytywnego wyniku zostaną zobowiązani do odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Prosimy zapoznać się z protokołami sanitarnymi obowiązującymi w hotelach: http://www.visitgreece.gr/en/home/health_protocols_


Ostatnio edytowany przez klapio 19 Kwi 2022 14:47, edytowano w sumie 2 razy
aktualizacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#2 PostWysłany: 01 Lip 2020 10:43 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Tez nie mam kodu. Wydrukuje maila z potwierdzeniem w razie czego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lip 2020 10:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
1. Tak
2. Może, nikt nie wie, bo to coś nowego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lip 2020 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
w niedziele strzal na 24 godziny z opcja ..... nieplanowego przedluzenia :(
poki co czekam na cos wiecej

Załącznik:
xyz1.JPG
xyz1.JPG [ 40.22 KiB | Obejrzany 15441 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lip 2020 11:56 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Na dziecko też trzeba wypełniać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Lip 2020 12:01 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Wypelnia sie jeden. Mozna dodać czlonkow rodziny
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 01 Lip 2020 12:09 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
W temacie o jednodniówkach ludzie piszą , ze ten kto bedzie miał robiony test po przylocie musi czekać te 24 godziny na wynik na lotnisku lub jaklmś miejscu do tego przeznaczonym...Naprawdę tak jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lip 2020 12:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Beż obrazy, ale jak mamy wiedzieć? Dziś pierwszy dzień projektu. Pierwszy raz coś takiego jest w Grecji już nie wspomnę ze mało kto w normalnych myślach leci na jednodniówkę gdzieś...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lip 2020 12:16 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 1
Loty: 44
Kilometry: 69 660
Ten cały system nie działa. Szukałem też na stronach obcojęzycznych. Nie znalazłem ani jednej osoby, która pochwaliła się otrzymaniem kodu QR. Otrzymałem jedynie potwierdzenie złożenia wniosku. Informacje są różne. Niektórzy piszą, że kod otrzymuje się po przylocie. Mój gospodarz z Grecji pisał mi, że ten kod powinienem otrzymać do 48 godzin od złożenia wniosku. Inni piszą, że wystarczy potwierdzenie złożenia PLF. Jeszcze inni, że nawet bez kodu turyści będą wpuszczani.
Czas oczekiwania na wynik testu powinno się spędzić w miejscu,, które wpisano do wniosku jako miejsce pobytu w Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lip 2020 12:17 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
@Zeus wydaje mi się ze jednodniowka to przesada, ale ja lece na weekend i tez nie usmiecha mi sie zostac 1 dzien na lotnisku !?! A potem 14 dni na kwarantannie.?.

Jestem dobrej mysli. 38mln kraj i 10tys aktywnych chorych glownie w izolacji i szpitalach. Bez paniki


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Lip 2020 19:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
teoriamoral lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 01 Lip 2020 12:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Jest chaos, owszem. Pierwszy raz coś takiego się dzieje w Grecji, co dopiero ze te testy zostały wprowadzane po prośby mieszkańców Grecji.

Cierpliwość, 2-3 dni będzie wiadomo
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 01 Lip 2020 12:23 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@Zeus , a kiedy oficjalne poinformowano o wprowadzeniu tych testów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Lip 2020 12:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Ze będą losowe? Dobre 2 miesiące. Ilość testów to wczoraj informowali.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 01 Lip 2020 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 630
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Mam pytania do osób, które wypełniały formularz i wpisywały dane osoby towarzyszącej z rodziny.

1. Czy w mailu potwierdzajacym otrzymanie formularza mieliście jakąkolwiek informację o tej osobie? Ja mam w otrzymanym mailu tylko podane moje imie i nazwisko oraz numer dowodu, o osobie towarzyszącej nie ma żadnej wzmianki.

Chyba, że to kwestia "Only include age if younger than 18 years" i każdy dorosły musi osobno wypełnić?

Ja powyższe zrozumiałem tak, że osobie towarzyszącej nie trzeba wpisywać wieku, jeśli jest pełnoletnia... ale formularz nie pozwalał zostawić pustego pola w jej wieku. W jej przypadku podawało się tylko imię, nazwisko i wiek, żadnych danych dowodu itp.

Wolałem wpisać nas na jednym formularzu w razie w, ale przez to się zastanawiam czy nie będzie bezpieczniej dodać drugiego na nią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Lip 2020 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
Pytanie jaki jest czas oczekiwania na wyniki? Nie widzę, żeby było to jasno opisane na https://travel.gov.gr/#/

:roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Lip 2020 16:47 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Do 24h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Lip 2020 17:39 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Zabawne jest to, że wychodzisz po teście jak gdyby nigdy nic i możesz jechać sobie komunikacją publiczną do miejsca docelowego nawet kolejne 12 godzin lub lepiej. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Lip 2020 17:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Jak w Polsce bylo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Lip 2020 17:45 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 48
Loty: 114
Kilometry: 235 566
Z FB Itaki
W związku z przeciążeniem systemów, w którym wypełniacie swoje formularze Passenger Locator Form (PLF), mamy potwierdzenie, że samoloty wylatujące z Polski do Grecji, mogą przyjmować pasażerów bez QR kodu
Wystarczy okazać dokument aplikacyjny, który przychodzi na maila od razu po wypełnieniu on-line formularza PLF

Te osoby, które nie otrzymały QR kodu na czas, mogą wypełnić (jako uzupełnienie), dokument w formie papierowej. Powinien być on dostępny na pokładzie samolotu (jednak nie zwalnia to z obowiązku aplikacji on-line).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Lip 2020 17:47 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Zeus napisał(a):
Jak w Polsce bylo

W Polsce było jeszcze lepiej bo nawet testów nie robili. :)
Ale domyślam się, że to na uspokojenie tych którzy z turystów nie żyją i protestowali przeciw otwarciu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group