Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tani nocleg na Korsyce
#1 PostWysłany: 23 Gru 2012 13:07 

Drodzy forumowicze,

Wybieram się z drugą (tą lepszą ;-) połówką na Korsykę. Kto był, bądź ma jakiś namiar na hotel/domek na kempingu w dobrych cenach byłbym wdzięczny za podzielenie się.

Mam kilka swoich znalezionych typów, ale może uda się coś jeszcze innego ciekawszego znaleźć ;-)

Przy okazji, które rejony polecacie bo jak na razie to nie mamy bardziej sprecyzowanego (chyba St Florent lub Calvi), ale również z chęcią poczytam o tym co Wy polecacie.

"Marzenia są po to by je realizować" - taką wersję przyjąłem i będę się jej trzymał ;-)
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 23 Gru 2012 21:16 

Loty: 3
Kilometry: 17 223
Ja byłem w okolicach Ajaccio, bardzo przyjemne miasto i jest co zwiedzać (pomnik Napoleona, dom w którym się urodził etc. :) Ponadto polecam wycieczkę do Bonifacio Roztacza się tam panoramiczny widok na pobliską Sardynię. W Górnym Bonifacio znajduje się mała forteca obronna i cmentarz z czasów napoleońskich. Ponadto można skosztować wiele korsykańskich specjałów plus dla fanów militarii mamy tam starą bazę legii cudzoziemskiej, wart odwiedzenia chociażby z powodu pięknych białych klifów i błękitnego morza.
co do kuchni to polecam: canelloni z owczym serem brocciu, świeże homary, mule, ostrygi które można kupić na targu albo od rybaków.

Jeśli jedziecie samochodem to pewnie promem do Bastii tam również warto chwilę zostać i pozwiedzać miasto.

Jeśli chodzi o nocleg to niestety nie pamiętam.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 24 Gru 2012 15:05 

Dzięki za odpowiedź.

Lecimy samolotem do Bastii z Berlina i dalej jeszcze nie wiem, ale prawdopodobnie będziemy wynajmować samochód.

A jak z plażami w okolicach Ajaccio/Boniffacio?

"Marzenia są po to by je realizować" - taką wersję przyjąłem i będę się jej trzymał ;-)
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 24 Gru 2012 16:57 

Loty: 3
Kilometry: 17 223
Ładne, zadbane plaże większość z nich piaszczysta aczkolwiek można trafić na większe kamienie, niektórzy zaopatrują się w buty :) Woda czysta i ciepła
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 27 Gru 2012 09:17 

Dzięki bardzo za odpowiedź ;-)

Ktoś jeszcze może coś podrzuci w sprawie noclegów?

pozdrawiam

Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 06 Sie 2019 18:43 

Loty: 57
Kilometry: 77 128
niebieski
Podbijam temat, bo z analizy wątku nic nie dowiedziałem się o noclegach. Szukam fajnego noclegu w kilku częściach wyspy (po 2 -3 dni) w rozsądnej cenie. Myślałem o noclegu w Bastii, Ajaccio, Porto Veccio i ostatniego miejsca nie mam jeszcze określonego. Jestem otwarty na inne sprawdzone miejscówki. Planuję Korsykę na lipiec 2020 roku.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 06 Sie 2019 21:38 

Nie wiem czy moja odpowiedź Cię usatysfakcjonuje podpowiedziowo ale cztery lata temu byłem z żoną na Korsyce 10 dni z noclegami za darmo. Opcja prom plus własny samochód - objazd wyspy plus wycieczka na Monte Cinto. Jeden z fajniejszych krótszych wyjazdów.
 Relacje PM off
potek7 lubi ten post.

#8 PostWysłany: 20 Sie 2019 11:46 

Loty: 94
Kilometry: 132 023
niebieski
Właśnie wróciłam z Korsyki.
Spalam w Hotelu Cyrnéa pod Bastia. Cena za nocleg 72 euro pok.2-os - nie jest to jakoś mega tanio, ale jesli chodzi o Korsykę to cena jest w dolnej części,a hotel godny polecenia :)
Autobus z portu w Bastii prawie pod sam hotel.
potek7 uważa post za pomocny.

#9 PostWysłany: 20 Sie 2019 12:49 
Awatar użytkownika

Loty: 191
Kilometry: 242 516
niebieski
Ja mam namiary na dziewczynę z airbnb, która ma mieszkanie na końcu Ajaccio. Nie wynajmuje całe mieszkanie, tylko pokoje (ma ich 3). Daje dostęp do kuchni i tarasu z widokiem na morze. Ja tam byłem sam (kwiecień - słynna promo Volotea za 0.97e)
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 21 Sie 2019 14:11 

niebieski
Bardziej interesują mnie hotele, ale dzięki za podpowiedź.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 29 Wrz 2019 05:02 
Awatar użytkownika

Loty: 443
Kilometry: 710 242
platynowy
Polecam kompleks Salina Bay w Porto Vecchio. Dwukrotnie wynajmowalem tam apt. ok. 75m2 (2 sypialnie, dwie lazienki, w pelni wyposazona kuchnia, duzy taras z meblami) za €150-170 w czerwcu.
Edit: cena.

Ostatnio edytowany przez p.wl, 30 Wrz 2019 01:49, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 29 Wrz 2019 09:51 

niebieski
Dzięki za informację. Na lipiec 2020 pokazuje cenę 320 euro za najmniejszy apartament 40 m kw. (max 4 osoby), ale miejsce genialne.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 30 Wrz 2019 01:41 
Awatar użytkownika

Loty: 443
Kilometry: 710 242
platynowy
Niestety, II polowa czerwca oraz lipiec-sierpien sa na Korsyce ponadprzecietnie drogie, jesli chodzi o sensowne zakwaterowanie.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 30 Wrz 2019 19:54 

niebieski
To prawda. Analizując sytuacje hotelową na Korsyce w okresie wysokiego sezonu doszedłem do wniosku, że dość atrakcyjne są oferty m.in. hoteli Best Western i Accorhotels (około 100 Euro za pokój dwuosobowy ze śniadaniem). Oczywiście są hotele tańsze i droższe.
Żałuję, że tam mało osób dzieli się swoją wiedzą na temat hoteli i jedzenia na Korsyce.
Jak wrócę, to z pewnością opisze swoje doświadczenia.
 Relacje PM off  

[ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości