Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#501 PostWysłany: 26 Mar 2015 12:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Ja mam dziwne podróże (np. mam przesiadkę w NYC 48 godziną jak będę lecieć z WAW do ATH) i twój pomyśl mi się podoba. w 6 godzin zrobisz sobie selfie w Trocadero z widokiem na wieżę Eifla, Łuk triumfalny, pamiątki i jakiś obiadek w piekarni :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#502 PostWysłany: 26 Mar 2015 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Moim zdaniem jak najbardziej ma to sens. Tzn. jeśli loty Cię nie zmasakrują finansowo. Z ORY jak dobrze pójdzie dojedziesz szybciej niż na 12, więc faktycznie nawet poand te 6h zwiedzania będziesz miał. Rozplanuj to sobie dobrze, najlepiej jakbyś zakończył zwiedzanie na łuku triumfalnym, bo stamtąd masz 15 minut na nogach do stacji odjazdu busa do BVA (albo 3 minuty metrem).

Metro w Paryżu o tyle wygodne, że ma bardzo gęsto rozmieszczone stacje, więc prawie pod wszystko co byś chciał podjedziesz metrem. Tylko dobrze się zastanów co chcesz zobaczyć i na co masz realnie czas. Moim zdaniem masz szanse zobaczyć większość turystycznego standardu paryskiego. Obok siebie są Sacré-Cœur i Mouline Rouge i tam też pamiątki najlepiej, potem katedra Notre-Dame i Luwr (z zewnątrz, do środka raczej szkoda czasu na kolejki) są niedaleko, a na koniec Wieża Eiffla i Łuk Triumfalny. Myślę, ze w 6h to załatwisz. Chyba, że wolisz bardziej w wydaniu slow i będzie łada pogoda to bagietka, dodatki i piknik np. przy wieży Eiffla.

@Zeus: Byłem w NYC na 51 godzin i bardzo miło wspominam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#503 PostWysłany: 26 Mar 2015 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Właśnie o taki wyjazd mi chodzi ;) Dobrze mieć świadomość, że nie jestem sam, bo moja żona, moje pomysły kwituje krótkim "jesteś nienormalny" i macha ręką dodając pod nosem "a leć gdzie chcesz"... ;) Dzięki za porady, będę polował na bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#504 PostWysłany: 29 Mar 2015 08:50 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1288
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
Che kupić bilety na wieżę Eiffla i wyskakuje mi informacja The field "E-mail" is not well formatted a adres jest dobry jak to przejść. ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#505 PostWysłany: 29 Mar 2015 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
sliwa122 napisał(a):
Che kupić bilety na wieżę Eiffla i wyskakuje mi informacja The field "E-mail" is not well formatted a adres jest dobry jak to przejść. ?


1. Sprawdź czy nie masz spacji na początku/końcu maila.
2. Spróbuj na innej przeglądarce

Zakładam, że takie detale jak to czy kropka jest kropką sprawdziłeś. Niektóre systemy mają też obiekcje do nietypowych znaków w mailu, więc spróbuje najlepiej jakiś taki z samymi literami.
Góra
 Profil Relacje PM off
sliwa122 uważa post za pomocny.
 
      
#506 PostWysłany: 29 Mar 2015 22:13 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1288
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
Próbowałem zamówić przez telefon i nie chciało mi puścić tego email, przed chwilą sprawdzałem na kompie i bez problemu przeszło dalej. Czyli pewnie wina przeglądarki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#507 PostWysłany: 31 Mar 2015 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
W ubiegłym tygodniu kolejki pod wieżą był dość krótkie (góra pół godziny) więc nawet jak nie uda Ci się upolować online nie ma dramatu, to jeszcze nie szczyt sezonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#508 PostWysłany: 07 Maj 2015 10:05 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Subiektywne podsumowane wizyty z dziećmi w Disneyland Paris

1. Warto wybrać się kiedy pada, większość atrakcji jest pod dachem, a ludzi zdecydowanie mniej. My mieliśmy taką:
Załącznik:
pogoda.PNG
pogoda.PNG [ 61.53 KiB | Obejrzany 2081 razy ]

2. Bilety warto kupić wcześniej przez internet. Cena na 1 dzień, 1 park - 59 eur dorosły, 52 eur zniżkowy (IV 2015). Cena wszędzie była taka sama (fnac, www disneyland). Bilety do pobrania z www (link po zakupie), drukowane na zwykłej domowej drukarce, format A4, przy wejściu skanowane kody kreskowe, żadnego sprawdzania nazwisk, dokumentów.
3. Dojazd RER A z Paryża to ok. 40-45 min, w automatach kupujemy bilety do Marne-la-Vallée, to jedna z opcji rodzaju biletu. Cena 7,60 za full fare, 3,8 eur zniżkowy. Można kupić od razu powrotne, po prostu kupujemy 2 razy więcej biletów. Disneyland to ostatnia stacja, wejście do parku jest tuż przy stacji.
4. Po wyjściu z RER-a warto kupić butelkę wody, bagietkę, czy kawę w niewielkim kiosku/bistro jeszcze na dworcu. Za bramą parku wszystko jest droższe.
5. Warto skorzystać z aplikacji na smartfona, np. https://itunes.apple.com/us/app/disneyl ... 08589?mt=8, która pokazuje aktualne czasy oczekiwania przy poszczególnych atrakcjach, np tak krótkie (zła pogoda w tym dniu):
Załącznik:
aplikacja.PNG
aplikacja.PNG [ 235.23 KiB | Obejrzany 2081 razy ]

6. Ceny w knajpach i sklepach są dość wysokie, ale i tak wszędzie pełno ludzi. Frytki za 3,49 eur, popcorn jak na zdjęciu:
Załącznik:
popcorn.JPG
popcorn.JPG [ 40.88 KiB | Obejrzany 2081 razy ]

7. Warto rozsądnie korzystać z Fast Pass`ów, czyli rezerwacji wejścia na określony przedział czasu (pół godziny od... do...) W tym czasie musimy się pojawić przy "atrakcji", gdzie przy oddzielnym wejściu stoimy w krótkiej (5-15 min) kolejce do wejścia. Fastpass drukujemy samodzielnie po zeskanowaniu kodu kreskowego na bilecie. Przed wydrukiem warto sprawdzić (zapytać innego turystę), na którą godzinę aktualnie drukowane są fasspass`y. Jeśli nam to nie odpowiada - poczekajmy. Fasspass na kolejną atrakcję można wydrukować dopiero po 2 godzinach od ostatniego. Trzeba to planować z głową.
Załącznik:
fastpass.JPG
fastpass.JPG [ 29.86 KiB | Obejrzany 2081 razy ]

8. O 17.30 odbywa się parada stworzeń wszelakich gromadząca większość gości parku. Trasa parady zaznaczona jest na mapie (dostępne po wejściu w kilku językach). Parada jest jedną z ciekawszych atrakcji dla dzieci. W tym czasie kolejki do "atrakcji" są nieco krótsze, ale za raz po paradzie tłum wydłuża kolejki. Warto przed paradą stanąć w takim miejscu, żeby potem mieć blisko do kolejnej atrakcji.
9. Warto zostać na pokaz o 22.30, wyświetlanego na tle zamku w centralnej części parku. RER A jeździ do północy, nie ma problemu z powrotem.

Wybór atrakcji, to kwestia mocno subiektywna. Przed wyjazdem warto zapoznać się z planem parku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz Firlit uważa post za pomocny.
 
      
#509 PostWysłany: 01 Cze 2015 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 21
Loty: 47
Kilometry: 79 937
Japonka76 napisał(a):
dominno napisał(a):
Co do bazyliki Sacre coeur to właśnie nie polecam odwiedzać jej wieczorem i w nocy, ponieważ na schodach przesiaduje bardzo dużo czarnoskórych osób zanieczyszczających okolicę, spożywających alkohol, słuchających muzyki z boomboxów na cały regulator i zaczepiających turystów.

Hmmm a ja właśnie lubię pójść tam wieczorem. Kupujemy wino, jakiś ser i przekąski, siadamy na schodach i cieszymy się życiem. Podziwiany zachód słońca, a potem światła Paryża. Wokół masa ludzi gra na różnych instrumentach i wszyscy się bawią.


wieczorem, a w nocy to spora różnica
nie polecam okolic Sacre Coeur w nocy - powiedzmy po 22-23 ciej
a szczególnie bocznych ulic,
to nie tylko moja świeża opinia 05.2015, ale także opinie jakie zebrałem od Rodaków mieszkających tam na stałe
generalnie w ogóle lepiej nie planować samotnych nocnych przechadzek po Paryżu,
a jeżeli już, to w większej grupie i wyłącznie głównymi arteriami

z kolei w dzień lepiej darować sobie okolice obeliska na wysepce Placu Concorde vis a vis ogrodów Luwru
tam z kolei szaleją cyganki - najpierw niepozorne dziewcze z długopisem i kartką coś nawija,
by po kilku sekundach wyrastająca z pod ziemi zgraja robiąca sztuczny tłum mogła ogołocić z czego się da
podobnie jest we wszystkich drogach do Luwru - tam gdzie jeszcze nie ma tłumu i mają wiele wariantów ucieczki
sprawdzony sposób to na pytanie "Do you speak English?" - odpowiadać gromko i stanowczo po polsku NIE

-- 02 Cze 2015 00:10 --

i jeszcze takie porady praktyczne, żeby bez stresu podziwiać piękno Paryża

1) nie używajcie saszetek na pasku - noszonych na brzuchu
pozornie wydaje się, że macie nad tym kontrolę - ale to tylko marne złudzenie
mając taką biodrówkę stajecie się widocznym z daleka celem numer jeden
mając takie coś na pasku - wprost wykrzykujecie wszem i wobec,
gdzie jest zakopany Wasz skarb
podczas spacerów widziałem kilka scen okradzionych ludzi
każdy z nich lamentował nad swoją opróżnioną biodrówką

2) pod żadnym pozorem nie warto wdawać się gadki z zaczepiającymi typkami
sam przećwiczyłem numer jakiegoś gruzina lub ormianina
siedząc na ławce widziałem, jak metr przed nosem udawał, że znalazł złotą obrączkę,
którą sekundę wcześniej celowo upuścił
na 100% jakiś tombak, ale zagrywka polega na oddaniu Wam tej obrączki
a następnie próbie wyłudzenia pokaźnego znaleźnego lub szantażu wezwaniem policji, bo mu ją ukradliście
nie dałem się nabrać, a za chwilę widziałem jak robi to samo 50 metrów dalej
może to być też portfel albo inna z pozoru wartościowa rzecz

3) szerokim łukiem omijajcie niepozorne dziewczęta z ankietą i deklaracją datku
wyciągnięcie przy nich portfela zakończy się utratą jego zawartości na żywca

to tyle, tak na świeżo po powrocie z Paryża - i nie jest to zasłyszana teoria,
tylko real paris
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#510 PostWysłany: 02 Cze 2015 15:41 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Grzes830324 napisał(a):
Jeśli ktoś szuka taniego dojazdu do zamku w Wersalu,

większość przewodników poleca kolejkę RER C - natomiast jeśli jesteśmy faktycznie budget travellers -
jedźmy metrem do Pont de Sevres - po wyjsciu z metra kierujemy się na mieszczący się piętro wyżej dworzec autobusowy i wychodzimy schodami na przystanku autobusu 171 - ktorym dojedziemy do przystanku koncowego - Zamku w Wersalu. Czas przejazdu podobny do pociągu a koszt to jeden ticket A+ - czyli zwykly bilet metra dostepny w 10 paku za bodaj 14 ojro, zamiast 4 euro za pociag RER C do Paris Versailles Rive Gauche. Autobus staje tez blizej niz kolej :)


Powołując się na powyzszy wpis czy ktoś może potwierdzić:

Czy opcja dojazdu autobus+ metro z centrum do wersalu nie wymaga skasowania większej ilości biletów niż 1? Z informacji na stronie RATP Wersal jest w strefie 5 i wymaga to skasowania 5 biletów:

Specific rules applicable to Noctilien
When travelling on Noctilien you must use 1 t+ ticket for the first 2 zones, plus an additional ticket for each pricing zone crossed. However, for suburb-to-suburb journeys crossing through Paris, the number of tickets used must be equal to the maximum number of zones crossed (without counting them twice).
journey within zones 2-3: 1 t+ ticket
journey within zones 1-3: 2 t+ tickets
journey from Versailles (zone 4) to Roissy (zone 5) via Paris: 5 t+ tickets

Czy może to nie tyczy się autobusów? Trochę mam mętlik w głowie...Będę wdzieczny za info i pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#511 PostWysłany: 02 Cze 2015 19:34 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Noctilien to autobus nocny, na takie obowiązują inne ceny, to i biletów trzeba więcej skasować. Dojazd w ciągu dnia do Wersalu w tej opcji przetestowałam w kwietniu i jak najbardziej wystarczają 2 bilety t+, jeden na metro, drugi na autobus.

Edit: tu masz to też opisane bardzo dokładnie http://parisbytrain.com/how-to-get-to-c ... s-via-bus/
Polecam całą stronę parisbytrain, prowadzi ją naprawdę zorientowany człowiek, informacje są aktualne, sporo praktycznych szczegółów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
#512 PostWysłany: 10 Cze 2015 11:50 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Byłem ostatnio w Pryżu i odwiedziłem Cmentarz Père Lachaise. Na miejscu był problem z bezpłatnymi mapami. Niestety ale nikt z obsługi takowych nie posiadał. Udało mi się jenak jedną zdobyć, więc wklejam. Mam nadzieję, iż przyda się planującym wyprawę w to miejsce. Mapa bardzo usprawnia poruszanie się po cmentarzu.

Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 207.71 KiB | Obejrzany 1720 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 171.73 KiB | Obejrzany 1720 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#513 PostWysłany: 10 Cze 2015 21:27 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
A pytałeś w budynku Conservation? Nie miałam tam problemu z jej otrzymaniem, info na ten temat znalazłam gdzieś w internecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#514 PostWysłany: 11 Cze 2015 08:33 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Przyznam,iż pytałem tylko pracowników aczkolwiek po cmentarzu kręciło się dużo zdezorientowanych ludzi pytających o drogę do poszczególnych krypt...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#515 PostWysłany: 11 Cze 2015 18:02 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
To info dla wszystkich, którzy się tam wybierają: należy wejść bramą od Boulevard de Ménilmontant, iść prosto i za chwilę po prawej stronie ukaże się nam piętrowy budynek Conservation. W biurze na parterze otrzymamy mapkę (wejście do biura od tyłu budynku). Są tam też ogólnie dostępne toalety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#516 PostWysłany: 12 Cze 2015 14:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4056
Zaraz przy każdym wejściu stoją duże tablice z mapą i opisem. Ja zrobiłam sobie kilka zdjęć i w razie potrzeby powiększałam je na ekranie telefonu, i trafiłam tam, gdzie chciałam. :D
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#517 PostWysłany: 23 Cze 2015 10:45 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 21
Witam

nocleg w ktorym bede chce na czas pobytu moj dowód osobisty. Forma zabezpieczenia twierdzą.
Czy wtedy mogę uzyc prawa jazdy do wejść (za free do 26 lat) na różne atrakcje w Paryżu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#518 PostWysłany: 02 Lip 2015 22:00 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 4
Witajcie, podróżuje z jedną osobą do Paryża i ma możliwość rezerwacji na daną godzinę wieży Eiffla. Niestety na oficjalnej stronie biletów już nie ma a ma tam tylko możłiwość dla 1 osoby na daną godzinę. Na przykład 11 i pytanie: czy jeżeli stane rano w kolejce - to jak się ten bilet kupuje? Też na konkretną godzinę? Czy jak będę tam od załóżmy 8/9 to zdąże do tej godziny? Może on wjechać np. o tej 11 i czekać na mnie na górze?

Jeszcze drugie pytanie chcielibyśmy zakupić to dla 2 osób http://booking.parisinfo.com/z6200e2x26 ... -pass.aspx dla osoby powyżej 26 lat oraz dla osoby która ma 17 lat i pytanie bo pisze tam że "The Paris City Pass is not available for teenagers from 12 to 18 years old, neither European Union nationals under 26 years old. In this case, please purchase the products separately"
Czyli w takim razie osoby które mają od 12-18 lat nie mogą tego zakupić wiem że muzea są za darmo ale ze względu na to że jest tam wejście na wieżę oraz bus i River cruise to chciałbym to zamówić na raz żeby potem nie było, więc nie mogę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#519 PostWysłany: 20 Lip 2015 12:34 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 30
piopen napisał(a):
04patryk12 napisał(a):
Ja to wiem,moje pytanie dotyczyło innej kwestii.

Ile kosztuje bilet na windę z poziomu +2 na szczyt, bo nigdzie nie widzę takiego info?

Chciałbym poznać różnicę w cenie poniższych wariantów:

Winda z dołu na górę vs. Schody na +2 i dalej winda.

Winda na całości 15 Euro

Schody 5 Euro + ile za windę z +2 na szczyt?


Całość winda 15.50e
Winda na +2 to 9e
Winda z +2 na top 6.5e
Schody na +2 za 5e
Bilety online na winde, schody na miejscu ale nie we wszystkich kasach, jest dedykowana, sprawdź na telebimie przed daną kolejką. Schody przy dobrej kondycji to 15 minut.


Trzeba pamiętać, że nie ma kas na 1 i 2 piętrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#520 PostWysłany: 20 Lip 2015 13:04 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1186
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Jeśli nie ma kas na +2 to jak to ogarnąć, jeśli chcę wejść schodami na +2 i dalej wjechać windą na szczyt?
Oczywiście biletów online nie ma....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group