Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Lip 2011 12:42 

Wybieram się na 7dni do nicei, mamy tam nocleg, ale mamy również auto i namioty (czyli możliwe nocowanie na jakims campingu gdzies dalej).

czy ktoś jest w stanie polecić coś ciekawego (dosłownie wszystko - atrakcje turystyczne, piękne plaże, aquaparki, cokolwiek wartego zobaczenia/odwiedzenia) na Lazurowym Wybrzeżu i w okolicach (powiedzmy nie dalej niż 300-400km w jedną stonę?).
lubimy zwiedzać, ale też lubimy czillować, dlatego chętnie przyjmę wszystkie propozycje i z nich ułożę sobie własny plan :) z góry dzięki!
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 31 Lip 2011 16:04 

-Napewno Monako, po drodze warto zajechać do Eze jest tam pięknie położone warowne miasto na wzgórzu.
-Saint Tropez ( mnie nie zachwyciło ale, pewnie warto pojechać i wyrobić sobie swoją opinię ) Jedne z fajniejszych miejsc w okolicy ale, nie aż tak popularne to Kanion Verdun -----jeden z największych na świecie , można popływać rowerami wodnymi i kajakami, wokół dużo pól namiotowych.
- Antibes miasto z ładną starówką i mariną , znajduję się tam Marineland ( pokazy orek , fok , lwów wodnych , aquapark , tunel z rekinami )
-Vence klimatyczne miasto w którym mieszkał Gombrowicz
-Cannes też mnie nie zachwyciło ale, chwilę można się przejechać i zobaczyć pałac festiwalowy
- Prowansja ale to 200km w jedną stronę ale, jak byś się zdecydował to napewno teatr w Arles , Avignon i Aix-En-Provence ale to tak na 1.5 dnia

To by było na tyle :)
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 31 Lip 2011 21:02 

Ja do tego dorzuciłbym jeszcze marsylię!!!
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 02 Sie 2011 11:47 

Bartek.P, dzięki wielkie :)

jest cokolwiek ciekawego w marsylii?

i czy ktoś może był i jest w stanie powiedzieć coś nt. miasta perfum - Grasse?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 02 Sie 2011 23:07 

Byłem w Grasse i nie warto tam jechać. Jeżeli interesuję cie tematyka perfum to po drodze z Nicei do Monako jest filia perfumerii z Grasse z muzeum i tam można zobaczyć to samo co w Grasse i kupić perfumy, mydło itp. Jak masz tylko 7 dni to szkoda czasu na Marsylie.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 02 Sie 2011 23:20 
Awatar użytkownika

srebrny
matti napisał(a):

jest cokolwiek ciekawego w marsylii?

viewtopic.php?f=21&t=2738
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 21 Kwi 2012 12:13 
Awatar użytkownika

Loty: 28
Kilometry: 43 062
Nicea! Super miejsce :) Zazdroszczę! Niedaleko zamku jest informacja turystyczna, gdzie można dostać komplet map całego regionu, a miła pani (także w języku ang.) podpowie co i gdzie zwiedzić.
Byłam kilka lat temu, zatrzymalismy się wówczas w miasteczku niedaleko Cannes - Mandelieu La Napoule, ładne miejsce, gwarne ale nie przepełnione turystami aż po brzegi, niegłupie plaże (idąc wzdłuż wybrzeża da się znaleźć ćwierć-dzikie :D). Jeśli chodzi o to, co robić na Lazurach, to w czasie, gdy ja tam byłam, z portu w Cannes codziennie były rejsy na wyspę Sainte-Marguerite. Polegało to na tym, że stateczek wyrzuca Cię na wyspie, masz kilka godzin na pozwiedzanie jej, plażowanie etc. , po czym wsiadasz do innego stateczku, który wracając do Cannes opływa całe wybrzeże. Na statku jest przewodnik, "nasz" niestety mówił po francusku wyłącznie, którego języka wówczas jeszcze nie znałam. Polecam! Ja się bawiłam świetnie :)

Co do podróżowania na miejscu, to ja jeździłam wyłącznie miejskimi autobusami, koszt był wówczas niski, kupowało się bilety "łączone" - z Nicei do Mandelieu bilet taki kosztował grosze. Na miejscu jest też (tzn. było bo nie wiem jak obecnie) sporo wypożyczalni skuterów, które moga być ciekawą alternatywą dla transportu miejskiego:)

Image
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 26 Sie 2012 12:31 
Awatar użytkownika

Loty: 141
Kilometry: 270 325
niebieski
Witam, w połowie września wybieramy się 3 osoby do Mediolanu, stamtąd bierzemy samochód i od razu jedziemy na tydzień Francji. Ogólny plan jest taki: Nicea, Cannes, Monaco, Saint-Tropez etc. No ale na tym ogólnym planie się kończy. Dlatego chętnie przyjmę wszystkie rady co warto, a czego nie warto odwiedzać. Będzie to 6 pełnych dni na miejscu, więc nie za dużo czasu, zwłaszcza, że liczę na nie najgorszą pogodę i choć 2 dni lenistwa nad wodą. W każdym bądź razie cały pobyt będę miał samochód do dyspozycji można pojeździć. Nie do końca interesują mnie muzea od środka, choć jeśli coś dobrego polecicie to też pomyślę o tym. Głównie interesują mnie fajne widoczki, architektura, fajne trasy do zrobienia samochodem, może jakaś kolejka na 'górkę'? Do tego mile widziane rady, dotyczące noclegów. Może ktoś zna w tych okolicach jakiś polaków wynajmujących pokoje? Ja znalazłem fajny apartament u Polki niedaleko Nicei, jednak 6-osobowy i dla 3 osób mało opłacalny... Co jest tzw. must see? Czy z Mediolanu polecacie jechać autostradą czy wzdłuż brzegu? Wszystkie inne dobre rady również mile widziane, gdzie zjeść, zrobić zakupy itp :)

#9 PostWysłany: 26 Sie 2012 12:50 

Zdecydowanie wybrzeze, polecam dojechanie do Genovy, gdyz jest super miastem, nastepnie wjazd do Francji nad woda, przy Menton, bardzo ladne miasteczko na granicy i dalej cala trasa nad Morzem az do St Tropez. Mozna pojechac do Grasse czyli miasta perfum.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 26 Sie 2012 12:51 

Dodatkowo autostrady w FR nie należą do najtańszych.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 26 Sie 2012 12:55 
Awatar użytkownika

srebrny
Wejdz na google street view

polecam widoczki z drogi D559, D6098
jedziesz samym wybrzezem , nie polyka sie kilometrow w oka mgnieniu, droga kreta ale widoczki bajka, od czasu do czasu sie zatrzymasz zrobisz fotki, skosztujesz bagietki z serem popijesz lekkim winkiem a kierowca mineralna i mozna lajtowo spedzic dzien.

Dla dziewczyn nietypowo polecam Grasse .... perfumy..perfumy...perfumy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grasse
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 26 Sie 2012 14:01 
Awatar użytkownika

niebieski
Dzięki za rady i czekam na więcej. Genove rozważam, jednak nie wiem czy jest sens dodawać jeszcze ją do trasy, bo niby tydzień, a jednak pewnie i tak będzie co robić. Sprawę trasy mam już rozwiązaną, tak jak myślałem od początku lepiej jechać drogami lokalnymi (i to nie ze względu na cenę autostrad ;-)). Co do Grasse to fajna opcja, myślę, że skorzystamy, ale mam pytanie, czy miasto perfum to bardziej chodzi o gigantyczny wybór czy też okazyjne ceny? ;-)

#13 PostWysłany: 26 Sie 2012 15:32 

niebieski
Byłem w czerwcu w Grasse i ogólnie fabryka Fragonarda mnie nie zachwyciła. Jeśli chcesz taniej zakupić perfumy to wcześniej radzę odwiedzić informację turystyczną naprzeciw muzeum-fabryki, gdzie otrzymasz bezpłatne bony zniżkowe /10%/ do sklepów w fabrykach perfum, których w Grasse jest kilka. Najbardziej znane Fragonard i Molinard. Zwiedzanie jest bezpłatne z przewodnikiem po francusku, angielsku, niemiecku. Kończy się w sklepie, gdzie przewodnik proponuje zakup perfum.
Urocze jest za to miasteczko z wąskimi uliczkami i widokami.
Unikalna toaleta publiczna koło kościoła samoczynnie się myje, więc trzeba uważać, aby nie wyjść z niej zmoczonym :)
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 26 Sie 2012 15:34 

niebieski
Za flaszkę 200 ml wody perfumowanej i 100 ml balsamu po goleniu zapłaciłem 55 e.
A wybór wcale nie jest taki duży.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 28 Sie 2012 21:44 
Awatar użytkownika

niebieski
pomóżcie, pomóżcie co jeszcze? gdzie spać? na którą 'górkę' wejść a najlepiej wjechać ;-)

#16 PostWysłany: 06 Wrz 2012 10:04 

szymonpoznan1 napisał(a):
pomóżcie, pomóżcie co jeszcze? gdzie spać? na którą 'górkę' wejść a najlepiej wjechać ;-)

a ile chcesz placic za noc? w sensie jaki jest twoj przedzial cenowy?
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 06 Wrz 2012 10:41 
Awatar użytkownika

niebieski
Nocleg już w sumie ogarnąłem, za 5 noclegów, apartamenty są po 1100-1400zł, w miarę mi to odpowiada ;-) Choć jeśli masz coś extra to podrzuć. Nadal będę wdzięczny za wszelkie rady dotyczące tego regionu.

#18 PostWysłany: 23 Lis 2013 13:43 
Awatar użytkownika

Loty: 76
Kilometry: 156 874
niebieski
Z pewnością poza obowiązkowym spacerem po promenadzie Anglików warto przejść się tą ulicą ;)

A tak zupełnie poważnie to Nicea jest świetnym miejscem wypadowym. Monaco, Antibes, Cannes, Eze, to wszystko łatwo osiągalne w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Świetne miejsce na weekend!

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#19 PostWysłany: 23 Lis 2013 13:45 

Można też skoczyć do Włoch (np. zobaczyć Cinque Terre).;)
 Relacje PM off
Monty lubi ten post.

#20 PostWysłany: 23 Lis 2013 13:56 

Natalia napisał(a):
Można też skoczyć do Włoch (np. zobaczyć Cinque Terre).;)

przeciez to jest ponad 300km w jedna strone moim zdaniem szkoda czasu lepiej odwiedzic jakies klimatyczne miasteczka w poblizu Nicei
 Relacje PM off  

[ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości