Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obecności na naszym golden dealu :)
https://www.fly4free.pl/forum/lista-obecnosci-deal-paryz-ory-martynika-fdf-za-477-pln-rt,232,135742
Prosimy dopisywać się
kto i kiedy i ile osób,
dd.mm., nick, (liczba osób), ew. inne sprawy
przepisując całą, zaktualizowoną listę w nowym poscie.

Dzięki
i jeśli się utrzyma - do zobaczenia na szlaku.

informacje od @kuba1306 :
Nasze wakacje na Martynice dobiegły niestety końca dlatego pozwolę sobie wrzucić garść informacji dla zainteresowanych. Jeden z użytkowników zadał mi kilka pytań dlatego na tej liście oprę swoją wypowiedź. A więc po kolei:

1. czy odprawa przebiegała bezproblemowo - czy można się wcześniej odprawić online ?
W Corsairze odprawić można się na 2 dni przed wylotem i faktycznie tak było. I teraz uwaga jeżeli chodzi o bagaż, przy odprawie pojawiają się 2 rubryki. Baggage allowance( nie ma tam możliwości zmian) i number of hold bags (tam można zadeklarować ilość). My przy swojej rezerwacji w baggage allowance mieliśmy po 1 sztuce na głowę i zakładałem, że był to bagaż podręczny dlatego każdemu dodałem po 1 sztuce bagażu rejestrowanego. O dziwo nie wyskoczyło żadne podsumowanie z kwotą i na końcu wyświetliły się karty gdzie przy bagażu nadawanym było zapisane 1pcs (sztuka). Godzinę przed odprawą rozmawiałem z konsultantem na czacie i mówił mi, że bagaż rejestrowany nam nie przysługuje ale możemy go nadać za 100 euro. Z kolei nasi znajomi przy odprawie w rubryce baggage alowance mieli 0 na głowę, dodali po 1 a na karcie pokładowej i tak nie mieli żadnej sztuki. Szwagier z dziewczyną mieli tak jak my. Stwierdziłem, że ryzykujemy i bierzemy duże bagaże i zobaczymy na lotnisku jak to będzie. Podszedłem do okienka z bagażem, pokazałem paszport, kartę pokładową - Pani przyjęła bagaż, wydrukowała swoje karty i życzyła miłego lotu :). Znajomym, którzy nie mieli bagażu na karcie nadaliśmy bagaż jako nasz. Po nadaniu bagażu przy okienku droga do bramek trochę trwa. Orly to jednak duże lotnisko i z bagażami podręcznym i dziećmi szliśmy dobre 30 min. W drodze powrotnej ten sam scenariusz. Także jeśli w tabelce z baggage allowane przy odprawie macie 1 to na karcie pokładowej też będziecie mieli i to jest właśnie bagaż rejestrowany. Po co się deklaruje tę drugą rubrykę nie wiem i tak nic się nie zmienia.

W Liacie odprawić można się na 24h przed odlotem ale jest tam informacja, że jeżeli chce się nadać bagaż rejestrowany to należy zrobić to na lotnisku. Z racji tego, że chcieliśmy nadawać bagaże to zrobiliśmy to na lotnisku i nikt z naszej grupy nie miał z tym problemów(nawet ci znajomi, którzy w Corsairze jako jedyni nie mieli bagażu rejestrowanego). Bagaże do 23kg, pani pytała o końcową destynację to poprosiliśmy o nadanie bagaży na Gwadelupę(przesiadka na Barbadosie) i doleciały bez problemu.

2. czy można bezpłatnie zmienić miejsce ? Które byś polecał ?
Tak, bezpłatnie można zmieniać miejsca. Polecić coś ciężko zależy od preferencji jedni lubią patrzeć przez okno, inni nie lubią prosić o przesunięcie się dlatego biorą skrajne miejsca dla jeszcze innych bliskość toalety jest ważna a kolejnych to wkurza jak masa ludzi chodzi im nad głową. My mieliśmy miejsca w 61 rzędzie abc i byliśmy zadowoleni.

3. jakim samolotem leciałeś oba long haule ? Jaki jest w nich układ siedzeń ?
Odcinek do FDF lecieliśmy Boeingiem 747(3-4-3). A w drogę powrotną Airbus A330-343(3-3-3)

4. jak z jedzeniem i alkoholem na pokładzie ?
ORY --> FDF
B747 nigdy nie leciałem także zrobił na mnie wrażenie. W środku widać, że już wysłużony. Wielkość foteli standardowa. Rozrywki bez szału i niestety słabo działający ekran. Jedzonko mi smakowało, do wyboru kurczak z ryżem lub makaron z ciepłych dań. Do tego bagietka z serkiem, jakiś makaron, ciasteczko. Do obiadu piwko/soki/cola/woda/kawa/herbata. Przed lądowaniem 2 ciasteczka(brownie) i ciepłe napoje. W międzyczasie zimne napoje można było sobie samemu nalewać(brak alkoholu) i przekąski(słone ciasteczka itp.)

FDF ---> BGI brak napojów i przekąsek
BGI --> PTP Podają napoje kawa/herbata/Cola/Sprite

PTP --> ORY
Tak jak w pierwszą stronę z tym, że nie było open baru i możliwości aby sobie samemu nalewać lub zabierać przekąski. Dla dzieci było osobne danie główne - lasagne i fajnie, że podali dzieciom jedzenie najpierw dopiero później całej reszcie(Punkt widzenia rodzica :))

5. czy wypożyczaliście samochód na Martynice ? Jeśli tak to gdzie, czy rezerwowaliście wcześniej i jaki koszt ?

Gdyby ktoś chciał wypożyczyć samochód to budki wypożyczalni znajdują się poza terminalem. Trzeba przejść przez ulicę i po 20 metrach po prawej stronie powinniście je zobaczyć. Ja wypożyczyłem samochód z keddy przez europcara. Za 13 dni wyszło mi 1350pln z pełnym ubezpieczeniem za obśrupaną ale stosunkowo nową Dacię Sandrero. Po podpisaniu dokumentów Pani powiedziała, żeby przejść na tył budek i tam mieli wydać samochód. Odbyło się to w ten sposób, że przyjeżdża Pan dużym busem po grupę turystów i zawozi do właściwego miejsca. Tam znowu kolejka, ale po odczekaniu swojego w końcu dostałem kluczyki. Wszystko robią w iście karaibskim klimacie dlatego to wszystko tyle trwa no i niestety nie zawsze mówią po angielsku. Ze zwrotem nie było problemu. Faktura szybko na mailu i zdjęta blokoda.

6. czy jeździliście komunikacją publiczną ?

Komunikacją publiczną nie jeździliśmy także ciężko mi cokolwiek podpowiedzieć. Mogę tylko powiedzieć, że ichniejszy autobus wygląda jak tramwaj i kursuje między lotniskiem a FDF na pewno.

7. gdzie mieszkaliście ? Nie klepnąłem jeszcze kwatery i zastanawiam się, które miejsce jest najlepsze jako baza - stawiam raczej na zwiedzanie niż na leniuchowanie
My mieszkaliśmy w Sainte Luce/Gros Raisins dokładnie w tym miejscu https://www.google.pl/maps/place/Unname ... 8736?hl=pl
I mogę śmiało polecić tą miejscówkę jako główną bazę ponieważ do większości punktów, które chcieliśmy zobaczyć było poniżej godziny jazdy, zazwyczaj 1/2h starczała. Część z naszej ekipy lubiła plażowanie to też mogli iść się pokąpać i plaże faktycznie ładne były.

8. jaki jest na miejscu poziom cen podstawowych artykułów (posiłki, piwo, woda)
Najtaniej wychodziło robić zakupy w Lider Pricie. woda 1,5l 0.64 EUR, piwo 24x0,33l 12 euro, bagietka 1 euro, Rum biały od 6 euro za litr się zaczynał ale dla mnie osobiście był obrzydliwy a ciemny od 10-12 euro za litr i już był całkiem przyjemny. W knajpach się nie stołowaliśmy raczej w domu wszystko gotowaliśmy


9. o coś jeszcze zapomniałem zapytać ?

a) Telefon - Martynika należy dla Francji także wszystkie rozmowy/SMS/internet jest tak jak w UE. Ważna informacja jest taka, że jeśli ktoś ma Playa to nie działa. My mieliśmy Orange i bez problemu śmigał i telefon i internet(niestety tylko tydzień bo przy wyprawie na Didier waterfall żona wpadła do rzeki z plecakiem i oba telefony padły :P) natomiast znajomy, który ma Playa musiał sobie kupić starter na miejscu, żeby mieć kontakt ze światem (40euro).

b) atrakcje

1) Grande Anse d'Arlet - zatoka gdzie pływają żółwie morskie. Niezapomniane przeżycie popływać z żółwiem, który naprawdę jest duży. Widziałem wcześniej żółwie ale pływanie z nimi to coś niesamowitego tym bardziej, że one w ogóle się nie boją ludzi. Obok znajduje się plaża ansenua z czarnym piaskiem ale tam żółwi nie widzieliśmy.

2) Didier WaterFall i okolice - piękna dżungla i sam wodospad. Napierw zrobiliśmy sobie treking 1,5h w jedną stronę ponieważ poszliśmy nie tam gdzie trzeba ale za to zobaczyliśmy prawdziwą dżunglę i ładne widoczki(też warto, szlak znajduje się na końcu drogi, którą dojeżdża się do początku szlaku na wodospad). Dla osób chcących zobaczyć wodospad info - nie dojeżdżacie do końca drogi tylko trzeba wcześniej zatrzymać się przy przepompowni i charakterystycznym miejscem wejścia na szlak jest metalowy łańcuch, który trzeba przeskoczyć. Najlepiej wziąć ze sobą też latarkę ponieważ jest do przejścia 100m tunel i wygodne buty, które można w całości pomoczyć. Idąc tunelem bardzo łatwo wpaść do błota ponieważ idzie się po rurze, która jest bardzo śliska i na pewnym odcinku nie ma poręczy. Późniejszy odcinek prowadzi w górę rzeki i można się i pobrudzić i pomoczyć i uwaga niektórzy mylą docelowy wodospad z kaskadą. Pierwszy znaczący spadek wody to kaskada z której czasami ludzie skaczą ale aby dotrzeć do głównego wodospadu należy bokiem się wspiąć i iść dalej. Tam już na pewno nie da się przejść bosą stopą. My mieliśmy wody w niektórych miejscach sporo powyżej kolan i niestety tam też moja żona się poślizgnęła i wpadła z plecakiem z telefonami do wody także oba dokonały tam swojego żywota. Także jest mokro/ślisko/można się zmęczyć ale polecam. My szliśmy tam z 6 letnim dzieckiem ale gdybym wcześniej wiedział jak wygląda ta trasa to bym się nie zdecydował wcześniejszy treking tak ale delikatne wspinaczki, mokre skałki dla takiego dziecka nie.

3)ST. Anne https://www.google.pl/maps/@14.4465722, ... 5120?hl=pl - Zatoczka ze zdecydowanie najlepszą plażą. Piękna krystaliczna woda, biały piasek, palmy kokosowe - jak na pocztówkach. Najlepiej iść wzdłuż publicznej plaży i przejść sobie przez te hotelowe. Jest tam ładny pomost a na samym końcu klub oferujący możliwość przejażdżki na nartach wodnych.

4)Balata Jardin - Bardzo zadbany ogród botaniczny. Roślinność robi wrażenia, możliwość przejścia trasą na mostkach pomiędzy drzewami, przy wejściu dozowniki dla ptaszków gdzie czasami podlatują koliberki.

5)FDF(stolica) - Dla mnie największą atrakcją w mieście były Iguany biegające niedaleko fortu. A tak to miasto jak miasto z ciekawszych budynków to kościół i biblioteka

6)Grande anse les Salines i jezioro - plaża opisywana jako najładniejsza ze wszystkich na wyspie. Wg mnie wcale taka nie była, owszem długa szeroka ale dużo glonów i takiego wrażenia jak ta z tym pomostem na mnie nie zrobiła. NA jeziorku też zrobiony pomost gdzie można się przejść i poczytać o faunie i florze na miejscu. Dużo krabów na miejscu(nie na pomoście tylko przy brzegu). Jakby ktoś się zastanawiał co to za rezerwat na mapie na południu to wam powiem, że nie ma sensu jechać. Chcieliśmy tam się przedostać ale teren ogrodzony i wozy wojskowe jeżdziły także nie wiem czy poligon sobie tam zrobili czy jakąś bazę ale wjechać nie wjedziecie. Za to na samym południu też fajnie się przespacerować. Ładna szeroka plaża i pochyłe palmy nadają klimat.

7) https://www.google.pl/maps/place/anses- ... 3786?hl=pl - charakterystyczna miejscowość z folderów z pomostem wychodzącym na przeciwko wyjścia z kościółka. Ładniewarto zobaczyć

8) Destylarnie rumu
Ja byłem tylko w destylarni Trois Rivieres i można tam się fajnie zaopatrzyć. Duży wybór i dobre ceny. Możliwość degustacji i możliwość oprowadzenia przez przewodnika. Przewodnik 3 Eur za osobę ale z językiem angielskim tylko w określone dni

9)Saint Piere - Stara stolica, zniszczona kiedyś przez wulkan. Znajduje się tam muzeum świeżo odnowione w tym roku.

10) Trasa na północ - ładne widoczki

11) Treking na wulkan - tego nie zrobiliśmy, ale nie było dnia aby wulkan nie był przysłonięty przez chmury. Podobno bardzo rzadko zdarza się aby było inaczej

12) Pomniki upamiętniające rozbicie statku https://www.google.pl/maps/place/Cap+11 ... 3905?hl=pl

13) Stara ceglarnia - miejsce gdzie można kupić najróżniejsze pamiątki. Mocno komercyjne ale dla wielbicieli sklepów i zakupów na pewno coś fajnego. Dużo drobnych sklepików gdzie mają ciekawe i fajne pamiątki.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 03 Gru 2018 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@samaki9 u mnie jest już tak jak piszesz od samego początku, nawet wklejałem zrzutkę z strony Liat.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#162 PostWysłany: 05 Gru 2018 15:25 

Rejestracja: 15 Mar 2016
Posty: 100
Mały update. U mnie dziś dziwna sprawa. Kilka dni temu zeszła blokada, pobrał Liat Ltd. za 4tickety, dziś zaglądam i blokada na tę samą kwotę.Tak jakby chcieli pobrać ponownie tę samą kwotę.

Czy ktoś może potwierdzić, że kasa pobrana a blokada dalej wisi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 05 Gru 2018 17:45 

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 7
U mnie podobnie, kasa za bilety do liat poszła, a blokada z rezerwacji nadal wisi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 06 Gru 2018 04:53 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
U mnie bez zmian, blokada zdjęta, kasa przez Liata ściągnięta i żadne inne obciążenie się nie pojawiło. Pozostałe kwestie również bez zmian. Na stronie Corsair widać 3 odcinki bez FDF-BGI, strona Liata pokazuje wszystkie a CMT tylko 2 główne wszędzie status confirmed. U znajomego, który ma identyczną rezerwację(liczba osób i termin) na stronie Corsaira, Liata i CMT widać wszystkie odcinki i też status confirmed.

Cytuj:
Na stronie Liata mam status confirmed. Na koncu jest rozliczenia - za te dwa loty ich linią wyszło ..........1.464 usd , klasa Y , fully flexible....Komedia :)
acha - payment details -confirmed


Mam dokładnie tak samo no i się po cichu zastanawiam czy jeżeli nic się nie zmieni to czy przy tej klasie biletu będzie możliwość aby zrobić sobie wycieczkę 3 w 1. Tylko jak tu się do nich odezwać i kiedy z pytaniem o zmianę dat tych lotów aby nie spaprać wszystkiego? Pomysły?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 06 Gru 2018 07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Lepiej się nigdzie nie odzywaj. Kilkugodzinny layover na wyspie wymuszony rozkładem linii NIE upoważnia Cię do robienia sobie dłuższych wakacji za darmo. Wynika to z warunków taryfy w których było "stopover not permitted".
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
#166 PostWysłany: 07 Gru 2018 14:59 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
@macq91 na stronie Liata jest taka informacja:

Class Y -Adult

Fully Flexible (Y Class)
Max stay - travel from last stopover must commence no later than one (1) year after departure from fare origin
Ticketing must be completed within 24 hours after reservations are made or within two (2) hour if reservations are made less than 72 hours before departure.
Changes allowed via reissue only. Revalidation not permitted. Downgrading to lower fares not allowed.
Route changes NOT PERMITTED

Skoro bilet jest w pełni elastyczny to wywnioskowałem, że byłaby taka możliwość. Dlaczego piszesz, że robiłbym sobie wakacje za darmo? Bilet jest kupiony i opłacony i posiadam na nim 4 odcinki. Co za różnica dla przewoźnika czy na tych trasach polecę tego konkretnego dnia czy kilka dni wcześniej? Zajmuje za każdym tyle samo miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 07 Gru 2018 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Ano taka, że za możliwość postoju i wakacji w jakimś miejscu przewoźnik życzy sobie dopłaty.
Nawet znajdziesz jej wysokość w taryfie po wyszukiwaniu "STOPOVERS" :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 07 Gru 2018 15:56 

Rejestracja: 15 Mar 2016
Posty: 100
Jeśli jest rzeczywiście taryfa fully flexible to masz rację, natomiast wątpię, że to przejdzie ponieważ zwróć uwagę, jaka jest cena za same te przeloty na stronie Liat-a. U mnie za 4 tickety to jakieś 2150 USD, a zapłaciłem 4 x mniej za wszystkie bilety, więc raczej czarno to widzę, ale poczekamy zobaczymy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:23 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
@apdalo Nie widzę takiej informacji na stronie przewoźnika

@Bartekjg Oczywiście pomijam już tutaj wartość biletów wycenianą przez Liata z kwotą, która faktycznie zapłaciliśmy. Większość z nas kupiła te bilety właśnie dlatego, że były w tak okazyjnej cenie. Kupując te bilety w cenie standardowej mielibyście opory, żeby o tę kwestię zapytać? Tak btw nadal można kupić bilety za pośrednictwem expedii za jakieś 250$ co i tak wynosi znacznie mniej niż rezerwacja u Liata i Corsaira osobno. Dlatego głośno się zastanawiam bo wczytując się w warunki taryfy wydaje mi się, że jest taka możliwość, nikt na niej nie traci ponieważ tak jak pisałem bilety zostały opłacone, mają status potwierdzonych a czy ja wsiądę do samolotu kursującego codziennie we wtorek a nie piątek lub odwrotnie nie powinno stanowić różnicy. Przynajmniej ja takiej nie widzę stąd też moje pytanie do bardziej doświadczonych jak ta kwestia wygląda w praktyce i czy ktoś już takie rzeczy przerabiał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Naprawdę nie widzisz różnicy?
Poza tym, czy bilety w innych datach można aktualnie kupić w tej samej cenie, którą zapłaciłeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:38 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
@boots Gdybym widział różnicę to bym tego wątku bezzasadnie nie ciągnął. W tej cenie za którą kupiłem bilety już nie znajdę ale tak jak pisałem za 250$ można coś wyszukać. Ceny i taryfy się zmieniają i powiedz mi czy przykładowo pasażer, który zapłacił za bilet ryanaira 39zł w jakiejś promocji z wyprzedzeniem ma inne prawa niż pasażer, który za identyczny bilet na tej samej trasie i w tym samym terminie zapłacił za ten sam bilet 500zł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Tak, ma inne prawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
oczywiście że ma inne prawa , a co dopiero w liniach tradycyjnych gdzie masz ogrom taryf a każda taryfa to inne prawa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 07 Gru 2018 17:39 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
@boots @Japi_29 Możecie rozwinąć swoją wypowiedź? Czym różni się bilet za 500zł w taryfie Y od biletu za 39zł w taryfie Y? Mam na myśli bilety w tym samym terminie na tej samej trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 07 Gru 2018 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
Cytuj:
w jakiejś promocji z wyprzedzeniem


fakt że w promocji świadczy o tym że jest to inna taryfa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 07 Gru 2018 18:14 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Może inaczej zadam pytanie czym różni się bilet ryanaira kupiony w najtańszej opcji za 39zł na lot x w dniu y od biletu ryanaira kupionego tydzień później za 500zł w najtańszej możliwej opcji również na lot x w dniu y(Obie osoby lecą tym samym samolotem). Czym różnią się te bilety oprócz ceny? Który z pasażerów jest uprzywilejowany i w jakiej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 07 Gru 2018 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
nie miałem nigdy większej styczności z systemem FR gdzie operują oni tylko i wyłącznie biletami point to point ale Liat nie jest LCC . Fakt zakupu biletu na promocji oznacza , długość stopoveru, data zakupu czy długość pobytu - to wszystko może zmienić taryfe a przez to i prawa jakie nam przysługują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 07 Gru 2018 18:45 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
No dobrze to ja mam wyjaśnienie, że przesiadki cena i termin są determinantami taryfy. No ale skoro już te wszystkie składowe mamy wybrane i opłacone i po tym wszystkim w taryfie biletu widnieje fully flexible to nie oznacza, że mogę sobie te odcinki w czasie poprzekładać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 07 Gru 2018 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
flex flexowi nie równy ;) wszystko zależy co jest zapisane w nocie taryfowej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 07 Gru 2018 19:24 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@kuba1306
Widać nie umiesz czytać między wierszami więć napisze wprost.
Kupiłeś bilet z błędu taryfowego, więc siedź cicho i nie kontaktuj się przewoźnikiem. Ta zasada obowiązuję na tym forum od wielu lat.
A jak się nie podoba, to znajdź inne forum ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group