Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Lista obecności na naszym golden dealu :)
https://www.fly4free.pl/forum/lista-obecnosci-deal-paryz-ory-martynika-fdf-za-477-pln-rt,232,135742
Prosimy dopisywać się
kto i kiedy i ile osób,
dd.mm., nick, (liczba osób), ew. inne sprawy
przepisując całą, zaktualizowoną listę w nowym poscie.

Dzięki
i jeśli się utrzyma - do zobaczenia na szlaku.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 03 Gru 2018 20:43 
Awatar użytkownika

Loty: 7
Kilometry: 16 026
srebrny
@samaki9 u mnie jest już tak jak piszesz od samego początku, nawet wklejałem zrzutkę z strony Liat.

#162 PostWysłany: 05 Gru 2018 15:25 

Mały update. U mnie dziś dziwna sprawa. Kilka dni temu zeszła blokada, pobrał Liat Ltd. za 4tickety, dziś zaglądam i blokada na tę samą kwotę.Tak jakby chcieli pobrać ponownie tę samą kwotę.

Czy ktoś może potwierdzić, że kasa pobrana a blokada dalej wisi ?
 Profil Relacje PM off  

#163 PostWysłany: 05 Gru 2018 17:45 

U mnie podobnie, kasa za bilety do liat poszła, a blokada z rezerwacji nadal wisi.
 Profil Relacje PM off  

#164 PostWysłany: 06 Gru 2018 04:53 

Loty: 32
Kilometry: 75 072
U mnie bez zmian, blokada zdjęta, kasa przez Liata ściągnięta i żadne inne obciążenie się nie pojawiło. Pozostałe kwestie również bez zmian. Na stronie Corsair widać 3 odcinki bez FDF-BGI, strona Liata pokazuje wszystkie a CMT tylko 2 główne wszędzie status confirmed. U znajomego, który ma identyczną rezerwację(liczba osób i termin) na stronie Corsaira, Liata i CMT widać wszystkie odcinki i też status confirmed.

Cytuj:
Na stronie Liata mam status confirmed. Na koncu jest rozliczenia - za te dwa loty ich linią wyszło ..........1.464 usd , klasa Y , fully flexible....Komedia :)
acha - payment details -confirmed

Mam dokładnie tak samo no i się po cichu zastanawiam czy jeżeli nic się nie zmieni to czy przy tej klasie biletu będzie możliwość aby zrobić sobie wycieczkę 3 w 1. Tylko jak tu się do nich odezwać i kiedy z pytaniem o zmianę dat tych lotów aby nie spaprać wszystkiego? Pomysły?
 Profil Relacje PM off  

#165 PostWysłany: 06 Gru 2018 07:48 
Awatar użytkownika

platynowy
Lepiej się nigdzie nie odzywaj. Kilkugodzinny layover na wyspie wymuszony rozkładem linii NIE upoważnia Cię do robienia sobie dłuższych wakacji za darmo. Wynika to z warunków taryfy w których było "stopover not permitted".
maciass lubi ten post.

#166 PostWysłany: 07 Gru 2018 14:59 

@macq91 na stronie Liata jest taka informacja:

Class Y -Adult

Fully Flexible (Y Class)
Max stay - travel from last stopover must commence no later than one (1) year after departure from fare origin
Ticketing must be completed within 24 hours after reservations are made or within two (2) hour if reservations are made less than 72 hours before departure.
Changes allowed via reissue only. Revalidation not permitted. Downgrading to lower fares not allowed.
Route changes NOT PERMITTED

Skoro bilet jest w pełni elastyczny to wywnioskowałem, że byłaby taka możliwość. Dlaczego piszesz, że robiłbym sobie wakacje za darmo? Bilet jest kupiony i opłacony i posiadam na nim 4 odcinki. Co za różnica dla przewoźnika czy na tych trasach polecę tego konkretnego dnia czy kilka dni wcześniej? Zajmuje za każdym tyle samo miejsc.
 Profil Relacje PM off  

#167 PostWysłany: 07 Gru 2018 15:54 
Awatar użytkownika

Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Ano taka, że za możliwość postoju i wakacji w jakimś miejscu przewoźnik życzy sobie dopłaty.
Nawet znajdziesz jej wysokość w taryfie po wyszukiwaniu "STOPOVERS" :)
 Profil Relacje PM off  

#168 PostWysłany: 07 Gru 2018 15:56 

Jeśli jest rzeczywiście taryfa fully flexible to masz rację, natomiast wątpię, że to przejdzie ponieważ zwróć uwagę, jaka jest cena za same te przeloty na stronie Liat-a. U mnie za 4 tickety to jakieś 2150 USD, a zapłaciłem 4 x mniej za wszystkie bilety, więc raczej czarno to widzę, ale poczekamy zobaczymy.
 Profil Relacje PM off  

#169 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:23 

@apdalo Nie widzę takiej informacji na stronie przewoźnika

@Bartekjg Oczywiście pomijam już tutaj wartość biletów wycenianą przez Liata z kwotą, która faktycznie zapłaciliśmy. Większość z nas kupiła te bilety właśnie dlatego, że były w tak okazyjnej cenie. Kupując te bilety w cenie standardowej mielibyście opory, żeby o tę kwestię zapytać? Tak btw nadal można kupić bilety za pośrednictwem expedii za jakieś 250$ co i tak wynosi znacznie mniej niż rezerwacja u Liata i Corsaira osobno. Dlatego głośno się zastanawiam bo wczytując się w warunki taryfy wydaje mi się, że jest taka możliwość, nikt na niej nie traci ponieważ tak jak pisałem bilety zostały opłacone, mają status potwierdzonych a czy ja wsiądę do samolotu kursującego codziennie we wtorek a nie piątek lub odwrotnie nie powinno stanowić różnicy. Przynajmniej ja takiej nie widzę stąd też moje pytanie do bardziej doświadczonych jak ta kwestia wygląda w praktyce i czy ktoś już takie rzeczy przerabiał?
 Profil Relacje PM off  

#170 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:27 

Ostrzeżenia: 1
platynowy
Naprawdę nie widzisz różnicy?
Poza tym, czy bilety w innych datach można aktualnie kupić w tej samej cenie, którą zapłaciłeś?
 Profil Relacje PM off  

#171 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:38 

@boots Gdybym widział różnicę to bym tego wątku bezzasadnie nie ciągnął. W tej cenie za którą kupiłem bilety już nie znajdę ale tak jak pisałem za 250$ można coś wyszukać. Ceny i taryfy się zmieniają i powiedz mi czy przykładowo pasażer, który zapłacił za bilet ryanaira 39zł w jakiejś promocji z wyprzedzeniem ma inne prawa niż pasażer, który za identyczny bilet na tej samej trasie i w tym samym terminie zapłacił za ten sam bilet 500zł?
 Profil Relacje PM off  

#172 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:49 

Ostrzeżenia: 1
platynowy
Tak, ma inne prawa.
 Profil Relacje PM off  

#173 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:58 
Awatar użytkownika

Loty: 86
Kilometry: 135 679
niebieski
oczywiście że ma inne prawa , a co dopiero w liniach tradycyjnych gdzie masz ogrom taryf a każda taryfa to inne prawa

#174 PostWysłany: 07 Gru 2018 17:39 

@boots @Japi_29 Możecie rozwinąć swoją wypowiedź? Czym różni się bilet za 500zł w taryfie Y od biletu za 39zł w taryfie Y? Mam na myśli bilety w tym samym terminie na tej samej trasie.
 Profil Relacje PM off  

#175 PostWysłany: 07 Gru 2018 17:48 
Awatar użytkownika

niebieski
Cytuj:
w jakiejś promocji z wyprzedzeniem

fakt że w promocji świadczy o tym że jest to inna taryfa

#176 PostWysłany: 07 Gru 2018 18:14 

Może inaczej zadam pytanie czym różni się bilet ryanaira kupiony w najtańszej opcji za 39zł na lot x w dniu y od biletu ryanaira kupionego tydzień później za 500zł w najtańszej możliwej opcji również na lot x w dniu y(Obie osoby lecą tym samym samolotem). Czym różnią się te bilety oprócz ceny? Który z pasażerów jest uprzywilejowany i w jakiej sytuacji?
 Profil Relacje PM off  

#177 PostWysłany: 07 Gru 2018 18:29 
Awatar użytkownika

niebieski
nie miałem nigdy większej styczności z systemem FR gdzie operują oni tylko i wyłącznie biletami point to point ale Liat nie jest LCC . Fakt zakupu biletu na promocji oznacza , długość stopoveru, data zakupu czy długość pobytu - to wszystko może zmienić taryfe a przez to i prawa jakie nam przysługują.

#178 PostWysłany: 07 Gru 2018 18:45 

No dobrze to ja mam wyjaśnienie, że przesiadki cena i termin są determinantami taryfy. No ale skoro już te wszystkie składowe mamy wybrane i opłacone i po tym wszystkim w taryfie biletu widnieje fully flexible to nie oznacza, że mogę sobie te odcinki w czasie poprzekładać?
 Profil Relacje PM off  

#179 PostWysłany: 07 Gru 2018 19:15 
Awatar użytkownika

niebieski
flex flexowi nie równy ;) wszystko zależy co jest zapisane w nocie taryfowej

#180 PostWysłany: 07 Gru 2018 19:24 

złoty
@kuba1306
Widać nie umiesz czytać między wierszami więć napisze wprost.
Kupiłeś bilet z błędu taryfowego, więc siedź cicho i nie kontaktuj się przewoźnikiem. Ta zasada obowiązuję na tym forum od wielu lat.
A jak się nie podoba, to znajdź inne forum ...
Dryblas lubi ten post.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ostrand, ozim oraz 15 gości