Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Lip 2015 16:58 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz: w podforum Lotniska i za pomocą wyszukiwarki, np. search.php?keywords=Air+France+jfk&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#22 PostWysłany: 11 Lip 2015 17:00 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jeśli masz to na jednym bilecie to i tak nie musisz przejmować się czasem przesiadki, to linia ma to zorganizować w taki sposób, żebyś zdążył lub zapewnić lot następnym możliwym rejsem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Lip 2015 17:15 

Rejestracja: 06 Maj 2014
Posty: 20
Kupuje bilet u linii lotniczych którymi lecę. Oni wystawiają to na jednym bilecie wtedy? Nie znam się za bardzo, może idiotyczne pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Lip 2015 17:20 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Tak, jeśli wybierzesz trasę jako WAW-JFK.
Góra
 Profil Relacje PM off
motylekxyz uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 11 Lip 2015 17:21 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jeżeli kupisz bilet WAW - JFK to tak.

Popraw tytuł tematu - lotnisko nosi imię Charlesa de Gaulle'a.
Góra
 Profil Relacje PM off
motylekxyz lubi ten post.
motylekxyz uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 12 Lip 2015 20:50 

Rejestracja: 06 Maj 2014
Posty: 20
Dzięki Wszystkim za pomoc :)!!
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 20 Wrz 2015 09:56 

Rejestracja: 20 Wrz 2015
Posty: 3
Dzień dobry.
Lecę z Warszawy do Paryża (CDG) a potem dalej, cały czas Air France. Czas postoju to 4.45h. Czy możliwy jest w tym czasie wypad do centrum koleją (ok.40min), rzut oka i trochę zdjęć i szybki powrót na lotnisko?
Dla utrudnienia dodam, że jestem żwawym staruszkiem, żądnym wrażeń.
A może dać sobie spokój z fanaberią i przesiedzieć na ławeczce...
co o tym myślicie - dam radę??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Wrz 2015 13:08 

Rejestracja: 05 Paź 2013
Posty: 33
Dobry,

Loty AF na CDG odbywają się z różnych satelit terminalu 2, w zależności od pory lotu kontrola bezpieczeństwa trwa od 5 do 20 min, chyba że masz przywileje to max 5 min :) przemieszczanie po lotnisku (i satelitach terminala 2) zajmuje ok 10 - 20 min. Dojazd zajmie ok 60 min, ja proponuje przejazd autobusem les cars airfrance który dowiezie Ciebie pod sam łuk triumfalny i na słyną ulice handlową Champs-Élysées lub easybus który dowiezie Ciebie pod Louvre, wychodzi że do wykorzytania w centrum masz tylko ok 60 min max 80.

Z mojej praktyki lepiej i szybciej wychodzi mi przemieszczanie się autobusem z/do lotnisk niż RER,
Góra
 Profil Relacje PM off
mitch50 lubi ten post.
mitch50 uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 21 Wrz 2015 18:59 

Rejestracja: 20 Wrz 2015
Posty: 3
Dzięki noko za info. W opisach lotniska wszędzie czytałem, że pociągiem szybciej. Jestem fotografem i chciałbym trochę popstrykać Paryż. Czy dobrze pamiętam, że Wieża Eiffla jest w pobliżu Champs-Élysées? W Paryżu byłem 25 lat temu...:)
Z Warszawy lecę 6.30 a po południu Meksyk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 21 Wrz 2015 20:30 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
@mitch50 sprawdź sobie odległości w googlu. Patrząc na cały Paryż to z Pól Elizejskich jest stosunkowo blisko pod wieże -ok 30min spacerem. Metro jedzie ok 8minut.
Jak lubisz rower to możesz też skorzystać z Velib, stacji dużo, a będziesz też miał większą swobodę poruszania. Nie pamiętam ile kosztuje abonament dzienny, ale nie dużo. Wypożyczenie do 20 lub 30min za darmo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mitch50 lubi ten post.
mitch50 uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 21 Wrz 2015 20:50 

Rejestracja: 20 Wrz 2015
Posty: 3
Maxima, dobry pomysł z rowerem! zaraz poszukam na mapie.
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Paź 2015 14:28 

Rejestracja: 05 Paź 2013
Posty: 33
[quote="mitch50"... . Czy dobrze pamiętam, że Wieża Eiffla jest w pobliżu Champs-Élysées?...[/quote]

źle pamiętasz :) do wieży jest kawałek z pól Elizejskich, możesz pod wieże podjechać metrem z pod Łuku Triumfalnego. Piechotą jest ok 2 - 4 kilometrów w zależności z którego miejsca będziesz szedł. Polecam się przejść piękną Avenue George V przez plac Alma a potem wzdłuż Sekwany. Co do Velbi to trzeba się zarejestrować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Paź 2015 20:40 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
SPLDER napisał(a):
Czy na CDG lecąc LOT-em da się wrócić tym samym samolotem , zakładając brak bagażu i odprawę online ?

O ile mnie pamięć nie myli to chyba nie, bo po wylądowaniu nie trafia sie do hali odlotów, ale dawno tam nie byłem


Jeżeli wyjdziesz rękawem, to bez problemu. Poczekasz parę/naście minut i wsiądziesz tym samym rękawem.

-- 28 Paź 2015 19:49 --

mitch50 napisał(a):
Dzień dobry.
Lecę z Warszawy do Paryża (CDG) a potem dalej, cały czas Air France. Czas postoju to 4.45h. Czy możliwy jest w tym czasie wypad do centrum koleją (ok.40min), rzut oka i trochę zdjęć i szybki powrót na lotnisko?
Dla utrudnienia dodam, że jestem żwawym staruszkiem, żądnym wrażeń.
A może dać sobie spokój z fanaberią i przesiedzieć na ławeczce...
co o tym myślicie - dam radę??


Moim zdaniem jest to mocno ryzykowne. Od wyjścia z gate do dojścia do pociągu mija około 30 minut (bo przecież pociąg nie stoi i czeka na Ciebie, więc licz się z tym, że trzeba będzie poczekać), pociągiem+ewentualnie metrem (zależy gdzie chcesz dojechać) trzeba liczyć godzinę. W obie strony to już 3h, doliczając 1h przed odlotem+kontrola bezpieczeństwa+paszport (jeżeli non-EU), zostaje przy dobrych wiatrach 45-60 minut.
Słabo to widzę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 03 Lis 2015 19:04 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 9
Witam,

lecę na Martynikę liniami air france z przesiadką w Paryżu. Muszę dostać się z lotniska charles de gaulle na orly. Słyszałam dwie wersje:
a) transfer zapewnia air france i jest bezpłatny
b) transfer kosztuje 19 euro/os

Czy ktoś się orientuje która informacja jest aktualna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Gru 2015 23:14 

Rejestracja: 07 Wrz 2010
Posty: 26
Witam,
również lecę na Martynikę z air france ze zmianą lotnisk, czy ktoś już przetestował te loty? Można prosić o opis jak wygląda to w praktyce. Trochę niepokoję się tymi przesiadkami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 21 Gru 2015 15:46 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Chętnie dowiem się jak to jest z transferem z CDG na ORY i odwrotnie. Zastanawiam się nad Martyniką z AF.

Znalazłem coś takiego: http://www.parisnet.com/airport_transfers.html

Fajnie by było gdyby ktoś potwiedził czy AF w cenie biletu zapewnia transport między lotniskami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Mar 2016 13:13 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 1
Witam i proszę Was o pomoc. Żeby nie było przeszukałem cały internet i www Lotniska CDG i nie mogę znaleźć poszukiwanej informacji tzn jasno i jednoznacznie jej zrozumieć bo cała procedura jest mi znana. Dzwoniłem też do biura AF w Warszawie ale konsultant miał niestety mniejszą wiedzę w tym temacie ode mnie :)
A mianowicie, lecę WAW-CDG-MSP-SAT (na przesiadkę mam jedyne 1,25) czyli ląduje w 2F i dalej transfer do 2E który dzieli się hall K, L i M. I teraz żeby dostać się do M (do K można piechotką?) to trzeba: opcja a) blue line shuttle bus do hall M, jeśli tak to gdzie przystanek i na jakim etapie się wsiada(po kontroli, przed?). I opcja b) na mapach terminalu widzę kolejkę metro LISA w ramach 2E ale nigdzie oficjalnie na stronie www CDG nie wspominają że można jej użyć do transferu tylko wskazują właśnie autobus blue line, a kolejka wydaje się że szybciej i sprawniej więc nie rozumiem czego jej nie proponują (nawet na przesiadkawparyzu.pl). Czy autobus blue i kolejka ruszaja, idąc z 2F na 2E, z tego samego miejsca czy trzeba sie decydować na konkrety shuttle i do niego zmierzać?
Także jeśli jest ktoś kto mógłby mi to wyjaśnić, przesiadał się na CDG to byłbym wdzięczny :)
Aha i jeszcze jedno, czy po security w WAW na transferze w CDG jest kolejne security czy tylko kontrola paszportowa i czy cały transfer odbywa się w ramach airside?
pół roku temu leciałem WAW-AMS-YUL-YYZ i miałem 0.50 min na przesiadkę dałem rade bo nie raz sie tam przesiadałem (niestety bagaż juz nie) ale AMS to wymarzone lotnisko na przesiadki, o CDG opinie są bardzo różne stąd moje wątpliwości i wolę się przygotować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Kwi 2016 00:57 

Rejestracja: 16 Kwi 2016
Posty: 7
Ile będzie trwao przejście z terminalu 2E do 2 F i czy będę mógł dojść do 2 F ? jest tam VIP ROOM...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 07 Sty 2017 12:46 

Rejestracja: 11 Cze 2016
Posty: 8
Witajcie,

Mam pytanie odnośnie transferu z CDG Paryż Charles de Gaulle na lotnisko ORY Paryż Orly. Lecę z Warszawy liniami Air France na lotnisko CDG i lądując o 8.55 mam 6h 25 min na transfer ORY, skąd również lecę linią Air France do Pointe-à-Pitre. Moje pytanie brzmi, czy transfer w obie strony (jak później będę wracał ta sama zasada, ale drugą stronę) jest darmowy ich ich busem czy 36 EUR? Na ich stronie znalazłem taką informację:

" Public transit, and taxis are available to help you reach your departure airport.
You benefit from a transfer service via “Le Bus Direct” in the following cases:

You are a Flying Blue Gold or Platinum member,
You are traveling on a flight to or from Cayenne, Fort-de-France, Saint-Denis (Reunion) or Pointe-à-Pitre,
Your trip combines an Air France flight and a TGV leg on the TGV AIR routes between Paris-Charles de Gaulle and Brussels or between Paris-Charles de Gaulle and Strasbourg.


Certain persons with reduced mobility can also take advantage of free transport between airports. Go to the Air France counter at your departure airport or when you arrive in Paris to learn more about how to receive transport at no extra charge and to claim your ticket."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 09 Maj 2017 00:43 

Rejestracja: 09 Maj 2017
Posty: 6
Hej,

wiecie jak teraz wyglądają kontrole i transfery bagażu na Charles de Gaulle? Mam 1godzinę 20min na przesiadkę z Warszawy do USA
(Air France) na tym lotnisku. Nawet nie tak bardzo się martwię o siebie czy zdążę, tylko o bagaż :) leciał ktoś z takim czasem na przesiadkę?
Z poprzednich wpisów wiem, że to raczej możliwe ale nie wiem jak jest w obecnej sytuacji i kontrolach antyterrorystycznych i martwią mnie komentarze ludzi z innego forum gdzie na pytanie czemu nie zdążyli na lotnisku przepakować bagaży przy 1,5h przesiadce odpowiedzieli "ja pracuje na tym lotnisku 20 lat i proszę mi wierzyc nie jest to mozliwe"... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group