Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sty 2017 10:24 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Witam,

w marcu lecimy na Lanzarote 14 dni i w związku z tym mam dylematy transportowe ;-)

Sześć pierwszych nocy spędzamy Costa Teguise, później bazę noclegową przenosimy na cztery dni do Tabayesco, po czym na końcowe cztery dni jedziemy do Playa Blanca i tam bazujemy do wyjazdu.

Przejrzałem kilka tematów odnośnie komunikacji autobusowej, taksówek i wypożyczalni.

Jedziemy we dwójkę, bilet komunikacji autobusowej do chyba około 2 euro na osobę, przy czym z lotniska do Teguise muszę się raz przesiąść (tak?) i to już cztery bilety. Nie wiem też na ile wygodnie będzie mi poruszać się autobusem z walizką. Taxi do Teguise to według moich wyliczeń około 20 euro, zgadza się?

W takim razie mam dylemat czy brać auto na pełne dwa tygodnie? Twingo w tej chwili to około 140 euro.

Rozważałem jeszcze opcję aby auto wziąć na końcowe siedem dni (około 80euro) ale musiałbym z Tabayesco albo jeszcze z Teguise pojechać do wypożyczalni na lotnisko (tak?), a już kolejne eurosy więc może lepiej wziąć na cały pobyt? Jest sens?

Proszę o opinię szczególnie osoby, które były już na Lanzarote i dobrze znają tamtejszą komunikację :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 12 Sty 2017 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Najlepszym rozwiązaniem byłoby wziąć samochód na cały pobyt. Jest dużo do zobaczenia na całej wyspie, warto się móc swobodnie poruszać.

Autobusy jeżdżą punktualnie i nie ma problemów z transportem z walizką. :)
Tutaj link do komunikacji międzymiastowej: http://www.arrecifebus.com/index.php?lang=en
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
baja uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Sty 2017 11:28 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Właśnie tą stronę komunikacji oglądałem wcześniej ale dziękuję :)
Czy cena biletu jest stała za jeden przejazd? Z tego co czytałem bilet kupujemy u kierowcy.

Dobrze rozumiem, że po auto musiałbym wrócić na lotnisko? Większość wypożyczalni ma w formularzu wypożyczenia ma tylko opcję Lanzarote Airport.
Najtaniej wychodzi mi Twingo, będzie ok? Czy drogi przypominają te na Islandii? Tak to sobie wyobrażam ;)

Dużo jazdy po szutrówkach? Interesują mnie główne atrakcje i jakieś plaże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sty 2017 11:41 

Rejestracja: 25 Kwi 2013
Posty: 38
Tylko samochód. Nie ma się co zastanawiać. To nie tylko wygoda ale i oszczędność czasu. Autobusy też nie wszędzie kursują.
Po Lanzarote jeździ się bardzo dobrze. Ruch jest stosunkowo mały. Ja wynająłem sobie apartament na obrzeżach Puerto del Carmen i na plaże sobie codziennie podjeżdzałem samochodem. W aucie trzymałem wszystkie klamoty na plaże. A i na zakupy się przydawało.
W miastach tez się często widzi wypożyczalnie ale naturalnym wydaje się odebranie samochodu na lotnisku zwłaszcza jak godzina przylotu lub odlotu jest b. późna lub wczesna.
Góra
 Profil Relacje PM off
baja uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Sty 2017 12:07 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
A z czego wynika fakt, że ceny kwater w Playa Blanca są znacznie wyższe niż w innych rejonach wyspy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sty 2017 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Hmm.. Raczej tak, chociaż nie jest to regułą. Poza tym wybór kwatery to nie tylko cena, zależy co lubisz. Ja np. rezerwowałem w małej miejscowości "La Santa" niedaleko Famary. Jednakże odległości są tak małe pomiędzy miejscowościami, że codziennie byliśmy na innej plaży i zwiedzaliśmy różne miejsca. Ja bardzo polecam airbnb na Lanzarocie. Ceny są atrakcyjne a i standard oferowanych pokoi lub całych apartamentów jest również wysoki.

Playa Blanca jest miejscem najbardziej turystycznym na całej wyspie. To główny kurort, chociaż nie wiem czy kurort to dobre określenie :D Ale na pewno jest to miejsce z największą ilością atrakcji dla turystów na wyspie.

Wracając jeszcze do biletów w autobusach, nie ma biletów ulgowych. Cena różni się w zależności od trasy. Przejazd La Santa - Arrecife to ok. 3 euro.

@Edit
Jeżeli chodzi o samochody to zerknij na rentalscar.com. Są różne ciekawe oferty. Ja osobiście polecam wypożyczalnię Orlando. Brałem 2x auto, raz na Lanzarocie, raz na Fuercie i mam dobre wspomnienia. Wykupiłem pełne ubezpieczenie i nie brali depozytu. Nie byłem na Islandii, ale drogi są dobre, asfalt wszędzie prócz dojazdów na plaże. Jeżeli chcesz podjechać pod samą plażę - to napotkasz na szuter.

Ile bym dał żeby tam wrócić! :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
baja uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Sty 2017 13:45 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Zdecydowanie auto, drogi świetne, ruch mały, auta i benzyna tanie. AUto na cały pobyt ułatwia też duże zakupy w marketach, im większe markety poza centrum turystycznym, tym niższe ceny.
Autoreisen ma za 2 tyg koło 130euro w marcu, z pełnym ubezpieczeniem, polecam, korzystałam wiele razy na rożnych wyspach i wszystko było ok.
Ja bym polecała COsta Tequise lub Puerto del Carmen, niższe ceny, dobra infrastruktura, szybki dojazd z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off
baja uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group