Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lip 2015 10:04 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 26
Witam

Dzięki fly4free kupiłem bilety na marcowy pobyt w Malezji. :)
To nasza pierwsza wyprawa do Azji SE i do tego od razu z małym dzieckiem.

Planuję sobie wstępnie trasę. W związku z tym że będziemy tam z małym dzieckiem (niecałe półtora roku) próbuję jakoś wymieszać trochę zwiedzania i plażowania, a jednocześnie próbuję (jeśli się da) uniknąć jazdy autokarem dłuższej niż 5-6 godzin, a w każdym miejscu gdzie się zatrzymamy chciałbym spędzić minimum 2 noce (chętnie ciut dłużej), żeby dać dziecku żyć.

Wstępnie wymyśliłem taki plan (orientacyjne długości pobytu):
- Kuala Lumpur / Batu Caves (3 dni)
- Melakka (1 dzień)
- Singapur (3 dni)
- Tioman (4-5 dni)
- ???
- Cameron Highlands (2 dni)
- Penang / George Town (2 dni)
- Langkawi (4 dni)

Zamiast wyspy Tioman, miały być Perhentiany ale sporo niezbyt dobrych opinii czytałem, podobno stosunek ceny do jakości jest taki sobie (wydaje mi się że trudno tam znaleźć coś do mieszkania za mniej niż 180 RM) i do tego z Singapuru jedzie się ponad 9 godzin + dopłynięcie łódką. Myślałem o podróży pociągiem (nocą, kuszetki) do Kuala Besut, ale podobno teraz pociągi nie jeżdżą z powodu zamknięcia jakiegoś mostu. A samolotem bez przesiadki chyba się nie da i trwa to w związku z tym prawie cały dzień...

Pytanie czy między Mersingiem a Cameron Highlands jest coś ciekawego gdzie warto się zatrzymać na 1 dzień / 2 noce? Chodzi mi o jakieś miejsce które będziemy w stanie zobaczyć pchając wózek. ;)

A może warto się jednak przemęczyć i zamiast na Tioman pojechać na Perhentiany?
Z Johor Bahru jeżdżą jakieś nocne autobusy w tym kierunku? Podobno autobusy mają bardzo wygodne siedzenia - rozkładają się jakoś tak żeby dało się w miarę przespać?

Z góry dziękuję za informacje. :)

Pozdrawiam
Sebastian
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 31 Sty 2016 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
@semo jeśli jeszcze nie postanowiłeś czy wybrać Perhentiany czy Tiomam, to osobiście myślę, że Tioman jest lepszym wyborem skoro jedziesz z Singapuru (bliżej). Tioman ma bardzo przyjemne plaże, snorkelling prosto z plaży (za wyjątkiem pięknej plaży Juara). Są też dostępne spacery po dżungli. Perhentian Kecil jest dość imprezową wyspą - wieczorami muzyka i bity niosą się daleko, natomiast Perhentian Besar ma spokojniejszy klimat, jednak faktycznie jest to droższa wyspa.
Jeżeli po Tiomanie chcesz się udać do Cameron Highlands, to wydaje mi się, że nie obejdzie się bez powrotu autokarem do KL. Z Mersing odjeżdżają autobusy do KL, podróż trwa 5,5 godziny. Udanej podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group