Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Panama
#21 PostWysłany: 25 Cze 2014 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Najbardziej podobają mi się te autobusy :D Istny SZAŁ
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Panama
#22 PostWysłany: 09 Paź 2014 17:51 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 1
Meggggaaaa relacja. Lecę do Panamy 22.10.2014 i bardzo dziękuję Wam za wszystkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#23 PostWysłany: 09 Paź 2014 18:00 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
musiol13 napisał(a):
Jeśli zamierzacie płacić w 100$ banknotach to przygotujcie się na spisanie danych z paszportu oraz szczegółową kontrolę banknotu przez kierownika sklepu, w mniejszych sklepikach możecie spotkać się z odmową przyjęcia banknotu 100$.

Bez przesady. Wielokrotnie płaciłem setkami i nie było najmniejszego problemu. Nikt nas nie spisywał.


musiol13 napisał(a):
autobusem kosztuje nas 0,25$ na trasach miejskich, na trasie centrum-lotnisko 1,25$ oraz metro 1$.


Metro kosztuje 0,35$ za przejazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#24 PostWysłany: 19 Gru 2015 20:14 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 2
Witajcie, ja tez neiebawem bede witac Paname, stolice a potem Bocas del Toro ... gdyby cos ... dajcie znac, lece do "swoich" ... do Polakow ale kazda rada cenna ... pozdrawiam i obiecuje sie podzielic madrosciami z podrozy po powrocie

-- 19 Gru 2015 20:15 --

a jesli sie uda zobacze tez Kostaryke i jesli bedzie (pewnie nie bedzie) bezpiecznie to i Nikarague .... kumple przyjma ale zobaczymy jak z czasem i bezpieczenstwem .... zrewanzuje sie "radami" za rady :)

-- 19 Gru 2015 20:24 --

a gdyby ktos wiedzial jak jest z dyskwalifikcja z oddawania krwi dla kriodawccow po powrocie z Panamy Kostaryki i Nikaragui ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#25 PostWysłany: 05 Wrz 2016 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@panamena i inni jak dotrzeć z Panamy do Bocas del Toro? Samolot, coś miejskiego?

Czy jest tam specjalnia kuchnia, coś co warto spróbować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#26 PostWysłany: 29 Paź 2016 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
Dwa pytania do osób które byly w Panamie.
W marcu lece tam razem z grupką znajomych (razem 7 osob)
Chcemy wynajac jakies auto 7 osobowe i nim zwiedzac kraj. Przeczytalem relacje z waszych podrózy i mam dwa pytania. Zamierzamy dojechac sami do Bocas del Tor i San Blas:
-czy jest mozliwosc dojechannia technicznie (droga) do tych miejscowosci normalnym autem?
-czy przed przesiadką na łódke która zawozi nas na wyspy jest miejsce do pozostawienia auta?

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#27 PostWysłany: 30 Paź 2016 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Byliśmy na San Blas na sylwestra rok temu z http://www.sanblasexperience.com/

Jechaliśmy z nimi SUVem i z Panama City było to ok 2h jazdy po trudnym terenie (1sza godz normalną szosą, kolejna godzina to przejazd boczną drogą, która zmierza na wybrzeże) ale myślę, że mniejszym samochodem też się uda choć może być ciężko, teren jest górzysty i droga ma wielkie wyrwy, SUV - Nissan Patrol - kilka razy jechał bardzo wolno na 'jedynce', żeby przejehać przez wielkie dziury. Po drodze jest stanowisko ochrony/wojska/policji (nie pamiętam kto to był) i sprawdzają paszporty oraz pobierają opłatę za wjazd do parku San Blas (20$ od łba). Dojeżdża się do przystani i dalej łajbą (miejsce za zostawienia samochodu powinno się znaleźć ale nie wiem jak z bezpieczeństwem i ogarnięciem łajby na miejscu choć z tym powinno być OK, nie wiem jak z ceną).

Na Bocal del Toro jechaliśmy autokarem z Panama City więc dojazd jest już dużo lepszy i dalej podobnie jak na San Blas łajbą, samochód na bank można zostawić ale ponownie nie wiem czy auto będzie bezpieczne, nie kojarzę parkingu.



Porównując oba miejsca to San Blas to raj, Bocas del Toro jest OK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#28 PostWysłany: 30 Paź 2016 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
Hej Madziaro. Dzieki za info

A ile placiliscie za dojazd tym jeepem z hotelu do San Blas i ile za łajbę (bo jak rozumiem jest osobno płatna)

Dzieki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#29 PostWysłany: 30 Paź 2016 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Wszystkie ceny masz podane w linku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#30 PostWysłany: 23 Sty 2017 01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
Czy mozecie polecic konkretna wyspe na SAN BLASS oraz bocas del torro?
Czy rozwazaliscie wycieczke nad wulcan (500km)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#31 PostWysłany: 23 Sty 2017 01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ja byłem na Isla Colon, czyli tam gdzie jest lotnisko. Wiem, że są osoby które wybierają się na Bastimentos...
@‌tommmik‌ zalezy czego szukac?


Co oznacza pytanie "czy rozwaliscie wycieczke nad wulcan" Chodzi ci o zdobyciu szczytu ? Jeśli tak, to tak rozważałem, miałem startowac z Boquete.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#32 PostWysłany: 27 Sty 2017 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
Robaku dzieki za info. Juz precyzuje. DO panamy jade w 7 osob. Jezeli chodzi o SAN BLAS to chcialbym:
-chciałbym aby wyspa była dość mała ale nie koniecznie najmniejsza
-najlepiej dużo białego pasku
-chcielibysmy spac w jakims szałasie-mozemy nawet w 7 osób w tym samym albo w namiotach
-wyspa powinna byc czysta
-cena za nocleg nie wyzsza niz 30$ za osobonoc..
-jak rozumiem wyzywienie jest w cenie na kazdej wyspie? woda tez?

z drugiej strony wyspe gdzie moge kupic zimne piwo tez moge rozwazyc....

Jezeli chodzi o Bocas Del Torro to nie mam żadnych predyspozycji. Generalnie odpoczynek/piwo/plaża.....

Co do wycieczki nad wulcan... bede mial swoje terenowe auto na miejscu i zastanawiam sie:
-czy jeden dzien wystarcza na dojazd z panama city nad wulcan-z tego co patrzylem to nie bo w jedna strone jest 500km a to 8h jazdy. (w tej sytuacji trzeba by sie przespac gdzies w okolicach wulkanu)
-czy na miejscu mozna dojechac nad sam wulkan autem/drogą czy konieczny jest jakis dlugi spacer
-co tak naprawde jest tam do zobaczenia-czy jest sens tracic dwa dni na taką wycieczke...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#33 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
wiecej info w tym watku: panama-w-lutym-2017,250,102094&p=989561#p989561
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#34 PostWysłany: 05 Wrz 2018 15:26 

Rejestracja: 05 Wrz 2018
Posty: 1
Hej ;)
Polecam do zwiedzania Biomuseo - świetne miejsce!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group