Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Mar 2016 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Sporo osób kupiło ostatnio bilety CA na Palau bilety się utrzymują więc można zacząć myśleć o podróży.
Jest na forum kilka wątków m.in. kto kiedy leci bądź relacje z podróży jednak w żadnym dziale nie pasował mi ten wątek - jak się mylę proszę o przeniesienie.

Sporo osób deklarowało że chciałaby mieszkać budżetowo na jakimś polu namiotowym bądź na dziko.
Niewiele jest informacji na ten temat bo i kierunek taki. . Ukształtowanie wysp wiadomo jakie jest , sporo jest bezludnych i trzeba to przyjąć za fakt. Ja sam się zastanawiam nad wypożyczeniem kajaków ' zapakowaniem sprzętu i nocowaniem na takich bezludnych wysepkach.
Uprzedzając hejterske wpisy -staram się zdobyć jak najwięcej informacji aby podjąć taką decyzję, stąd ten wątek. Zapewne więcej będziemy wiedzieć w okolicach października jak pierwsze osoby zaczną wracać i dzielić sie informacją. Nie mniej jednak chciałbym tu wymusić dyskusję o niezbędnym sprzęcie jaki trzeba ze sobą wziąć aby własnie tak trochę " na dziko " mieszkać i być samowystarczalnym.

Wiadomo _ trzeba wypożyczyć kajaki , kapoki - się rozumie ...
ale dalej nasuwają sie kolejne pytania. Może zacznę od tego:

1/Jaki bagaż - bo przecież nie walizka , w kajaku luki bagażowe są dość niewymiarowe . Czy torba nieprzemakalna? ,Jak rozwiązać kwestie aby bagaż był bezpieczny w podróży samolotem i kajakiem?

2/ trzeba zorganizować sobie zapas wody - wiadomo - ale i prowiantu.. ktoś ma tu doświadczenia co warto wziąć?
3/ To wszystko trzeba jakoś ugotować ! Kuchenka gazowa? Jaka? Jakie są standardy nabojów gazowych do kupna na miejscu - wszak nie można ich transportować samolotem !
Czy taka kuchenka jest standardem?
http://www.mediaexpert.pl/plyty-wolnost ... ,id-617187

Itp itd...
Zachęcam do dyskusji tych dla których temat nie wydaje się głupi.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Mar 2016 18:43, edytowano w sumie 1 raz
R.C.
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 12 Mar 2016 17:01 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Porcja dość przeterminowanych informacji, ale pewne są ponadczasowe http://kayakingpalau.blogspot.com/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Mar 2016 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Co do prowiantu to myślę, że warto zwrócić uwagę na problem wilgotności powietrza. Suchy prowiant jest świetny na takie wypady (zazwyczaj jest lekki i ma długą datę przydatności), ale pod warunkiem, że nam nie zawilgotnieje. Więc cokolwiek suchego nie weźmiesz lepiej jest mieć to poporcjowane tak, żeby jedna porcja starczyła na jeden raz. W momencie otwarcia dużego pojemnika z jakimiś sucharami od razu dostaje się tam wilgotne powietrze i nawet jeśli opakowanie potem szczelnie zamkniesz to, co już się dostanie do środka zrobi swoje (testowałam niestety osobiście ;)).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Mar 2016 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
@lendziro

Tylko nie przepłacaj za tą kuchenkę ;) na allegro chodzą za połowę tego...poza tym nie wiem czy byłby sens transportować to na antypody...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Mar 2016 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Zapewne dla nas inspiracją będzie relacja: http://wild-places.com/2014/10/18/palau ... fish-lake/

Żona chciała "gdzieś" pod namiot więc nie ma problemu :D

My będziemy jednymi z pierwszych z tego "promo"- we wrześniu, jeśli plany (ze względów zdrowotnych) się nie zmienią to będzie namiot na "bezludnej" wyspie i opiszemy szeroko jak to wyglądało organizacyjnie. Zamierzam się zabrać za planowanie nie wcześniej jak w połowie czerwca :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ane.wald lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Mar 2016 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 137
Loty: 1
Kilometry: 8 613
Z racji tego że siedzę w branży outdorowej a i sam jestem zapalonym podróżnikiem z dużym naciskiem na kontakt z naturą to pozwolę sobie zabrać głos i podpowiedzieć w jaki sprzęt powinieneś zainwestować.


1.Torba która CI się sprawdzi w przypadku kajaka i samolotu to np.sprzęt australiskiej firmy Sea to Summit.
Oczywiście zakładam że masz bagaż rejestrowany.

http://www.seatosummit.com/product/?ite ... 2=0&o3=636

bądź worko/torbo plecak

http://www.seatosummit.com/product/?ite ... &o3=569-30

2.Nie ma sensu zabierać takiego kolosa jeśli chodzi o kuchenkę turystyczną.
Poszedłbym w coś lekkiego, składanego a równie wydajnego , co zmieści się do kieszeni.
Kartusze mają zawory gwintowane bądź na wcisk, są też przebijalne ale nie polecam bo to średnio wygodne rozwiązanie.
Oczywiście odpowiedni kartusz jest do konkretnego rodzaju kuchenki.
Jak jest ich z dostępnością na miejscu to już musisz zrobić wywiad.

A. Bivouac Instastart Campingaz (duża ale fajna i stabilna, składane nogi, minus to to że możemy korzystać tylko z kartuszy Campingazu a więc drogich i często niedostępnych.

B. JETBOIL fajny zintegrowany system kuchenka+naczynie. Naprawdę godna polecenia ale cena nie jest niska.

C. np.kieszonkowy Pinguin wykonany z tytanu ale niekoniecznie taki musi być. Polecam także naczynia tej firmy choć ideałem byłyby naczynia wspomnianej już wcześniej firmy SEA to SUMMIT wykonane z silikonu ( możesz na nich gotować a zarazem w plecaku są płaskie jak naleśnik i ważą nic.

D. Rozwiązanie nie wymagające gazu to czajniki wulkan np.Kelly Kettle osobiście zabrałbym model 0,6litra. SCOUT na 2 osoby spokojnie starczy.
Wystarczy trochę gałązek lub cokolwiek co się pali i masz herbatę, kawę w 2-3 minuty a i obiad ugotujesz lub pogrilujesz.
Tanio, prosto i klimatycznie a zarazem bezpiecznie.


3. Co do żywności to możesz pomyśleć o LIOFILIZATACH - wystarczy zalać gorącą wodą i odczekać.
Otrzymujesz pełnowartościowy posiłek który jest zarazem zdrowy.
Opcji pożywienia jest bardzo dużo ale warto pomyśleć o lokalnych przysmakach/ryby i owocach jeśli takowe występują.

Jak masz szczegółowe pytania to zapraszam na priva.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Mar 2016 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Pamietajcie tylko, że jeśli chcecie wyruszyć na własną rękę kajakami na odludne wysepki Palau to trzeba wykupić pozwolenia (50$ Rock Islands zdaje się, 100 jeśli z Jellyfish Lake)
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Mar 2016 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Zastanawiają mnie jeszcze kwestie jakichś węży , pająków i innych jadowitych stworzeń ale nigdzie nie napotkałem sie z informacjami ze tam występują.

wysłane z urządzenia mobilnego
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Mar 2016 11:04 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Lendziro
Nie ma nic z tego co wymieniles. Za to sa meduzy , jak to w oceanie bywa. Mnie akutat poparzyly.
Oczywiscie nie te z Jellyfish lake -te sa calkowicie bezpieczne


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Mar 2016 12:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Mar 2016 13:36 

lendziro napisał(a):
3/ To wszystko trzeba jakoś ugotować ! Kuchenka gazowa? Jaka? Jakie są standardy nabojów gazowych do kupna na miejscu - wszak nie można ich transportować samolotem!

Proponuję Ci zakupić Primus Express Spider i do tego menażkę z radiatorem 1,8 l (Primus PrimeTech Pot). Sam mam ten zestaw. Jest lekki i efektywny.
Jetboil jest podobno spoko, choć sam nigdy nie używałem.
Tutaj kuchenka w dobrej cenie: http://8a.pl/palnik-primus-express-spider-ii.html
Ja na dłuższych trekkingach jem często kuskus na słodko z bakaliami, albo kuskus z tuńczykiem z puszki i koperkiem oraz solą. Kuskus jest fajny bo tylko zalewasz wrzątkiem i błyskawicznie nadaje się do jedzenia (oszczędność gazu). Możesz też kupić jakieś kiełbaski, koncentrat pomidorowy, makaron noodle + np ciecierzycę i zrobić taka udawaną zupę. Do tego sporo przypraw, żeby było zjadliwe :)
Fasola z puszki to standard.
Góra
 PM off
lendziro uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Mar 2016 21:06 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
lendziro napisał(a):
Zastanawiają mnie jeszcze kwestie jakichś węży , pająków i innych jadowitych stworzeń ale nigdzie nie napotkałem sie z informacjami ze tam występują.

wysłane z urządzenia mobilnego


Szczury będę prawdopodobnie największym kłopotem, jak to w tropikach. Karaluchy, mrówki, wszystko co ciągnie do jedzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Mar 2016 21:26 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Jak wiadomo każdy szczur w nocy pod odkrytym niebem urasta do wielkości tygrysa :)
w Indonezji nocując na prawie bezludnej wysepce w szałasie umieściliśmy nasze jedzenie zawinięte w dwie czy trzy torebki (by na pewno nie pachniało jedzeniem) zwisające z sufitu na lince (by na pewno nic się nie dostało do niego). W środku nocy zbudziły nas głośne hałasy dzikich zwierzy, przyprawiający o szybsze bicie serca :o W panice odpalamy latarkę a tam nad naszymi głowami zwisa sznurek z pustą do połowy torebką. Zaś w kąt umyka mały szczurek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Mar 2016 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@lendziro, mi jako meteorologowi-hydrologowi z wykształcenia prędzej nasunęłyby się do głowy takie pytania:

1. Czy pływałem samodzielnie kajakiem po wodach otwartych? W niektórych szerokościach przybój jest naprawdę silny i może utrudnić utrzymanie kierunku mniej wprawionym kajakarzom.
2. Czy potrafię rozpoznać oznaki zbliżającego się cyklonu (rosnący wiatr, fale martwe, zachmurzenie typu Cu)?

Oczywiście nie będę zgadywał, jakie kto ma doświadczenie w pływaniu kajakiem, ale warto wziąć pod uwagę powyższe. Szczególnie, że część z nas jedzie w porze sprzyjającej powstawaniu tajfunów. Większość agencji z Palau oferujących wyprawy kajakowe ma w warunkach zapis, że w przypadku złej pogody wycieczka zostanie odwołana. A mało kto ma pewnie lepsze doświadczenie w prognozowaniu warunków niż miejscowi wyspiarze? Dlatego uważam, że koniecznym minimum jest zapoznanie się z prognozą pogody.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Mar 2016 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
@krasnal cenne spostrzeżenia .. Jeśli masz doświadczenia w tej materii chętnie się z nimi zapoznam.. Polecasz jakieść informacje, strony instruktarze do napisz tutaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Mar 2016 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Niestety takowego doświadczenia nie mam - kajakiem pływałem jedynie po kilku nizinnych rzekach, co się nie przekłada na pływanie po oceanie. Natomiast mechanizm tworzenia się cyklonów tropikalnych znam tylko w teorii z zajęć z fizyki atmosfery i oceanografii. W internecie jest sporo informacji na ten temat, np. tutaj: http://www.aoml.noaa.gov/hrd/tcfaq/H5.html
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group