Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Izrael w trzy dni
#1 PostWysłany: 07 Kwi 2017 14:28 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Cześć wszystkim! :D

Zakupiłem dziś bilet na trzy dni do Izraela. W Tel Avivie będę 23go czerwca o 8 rano, natomiast wracam 26go rano. Chciałbym maksymalnie wykorzystać ten okres i zobaczyć jak najwięcej, dlatego też proszę was o pomoc w zaplanowaniu podróży.

Co można zobaczyć przez pełne trzy dni w Izraelu, gdzie pojechać najpierw?

Będę ogromnie wdzięczny za każdą podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#2 PostWysłany: 07 Kwi 2017 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Podstawowe pytanie - wypożyczasz auto?
I jak bym poprzeglądał tematy na forum, z relacjami włącznie. Sam coś zaproponuj, a forum się do tego ustosunkuje:)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#3 PostWysłany: 07 Kwi 2017 18:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
23 czerwca to piątek - pamiętaj, że z zachodem słońca zaczyna się Szabat i trwa do zachodu słońca w sobotę.
Ja od razu z lotniska pojechałabym do Jerozolimy. Pamiętaj, aby zrobić jakieś zakupy żywieniowe rano, bo sklepy będą po południu zamknięte. Piątek spędziłabym w Jerozolimie.
W sobotę proponuję pojechać na jednodniową wycieczkę: Masada, Ein Gedi i Morze Martwe. W niedzielę skocz do Palestyny. W poniedziałek proponuję ponownie pochodzić po Jerozolimie i popołudniem zebrać się do Tel Awiwu - tam obejrzeć Yafo i przespacerować się promenadą. I 26 rano w samolot.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
batq lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#4 PostWysłany: 07 Kwi 2017 18:54 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Ja kupiłem bilet na koniec października- czasu na miejscu mam odrobinę więcej bo przylatuję w czwartek rano a powrót w niedzielę wieczorem. Wstępny plan mam taki: od razu po przylocie autobus do Jerozolimy- tam 3 noclegi w Abraham hostel i zwiedzanie Jerozolimy, drugi dzień wycieczka z Abraham Tours- wschód słońca w Masadzie+M.Martwe+Ein Gedi, trzeci dzień Betlejem+c.d. Jerozolimy, czwarty dzień rano do Tel Awiwu i tam do wieczora, a właściwie późnego popołudnia. Pewnie coś jeszcze zmodyfikuję, ale wszystkie noclegi na pewno w Jerozolimie, bo nie lubię zmieniać hoteli na tak krótkim wyjeździe.
Góra
 Profil Relacje PM off
batq lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#5 PostWysłany: 07 Kwi 2017 19:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Abraham Hostel to bardzo dobry wybór. Lubię to miejsce i panującą tam atmosferę. Do tego świetnie skomunikowane. Organizują bardzo fajne imprezy. Można tam poznać dużo ciekawych ludzi i z nimi umówić się, wybrać na wspólne zwiedzanie czy wynajęcie auta. Także korzystałam z Abraham Tours i szczerze polecam.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
batq uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#6 PostWysłany: 07 Kwi 2017 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
3-dni-samochodem-po-izraelu,1152,49800
sladami-biblii-w-izraelu-jak-zaplanowac-4-dni,1152,99877
4-dni-w-izraelu-i-szabat-jak-to-ogarnac,1222,105786
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
batq uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#7 PostWysłany: 07 Kwi 2017 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Ja z kolei nocowałem cały czas w Tel Awiwie w Old Jaffa Hostel, który też polecam (świetny taras). W Jerozolimie zwiedzałem tylko stare miasto - jest to ciekawe doświadczenie, ale wolę jednak Tel Awiw. Ze względu na Jaffę i świetne plaże.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
batq uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#8 PostWysłany: 10 Kwi 2017 11:40 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Drodzy,

Dziękuję Wam za odpowiedzi na moje pytania! Sytuacja wygląda w taki sposób, że jak już napisałem powyżej, przylatujemy w piątek rano i wylatujemy w poniedziałek rano.

Mój plan zamieszczam poniżej. Prośba o skorygowanie go pod kątem szabatu i doradzenie, czy lepiej wynająć na miejscu samochód, czy też nie?

A więc:

piątek:
- przylot rano
- przejazd do Jerozolimy
- Morze Martwe - co zobaczyć w okolicy? Do jakich miejscowości pojechać, aby wrócić na noc do Jerozolimy i się wyrobić?

sobota:
- wyjazd do Betlejem / Jerycha - co warto zobaczyć w Autonomii Palestyńskiej?
- powrót do Jerozolimy i zwiedzanie jej wieczorem
- około 21-22 przejazd do Tel Avivu na nocleg

niedziela:
- zwiedzanie Tel Avivu przez cały dzień
- plażowanie
- chill out

poniedziałek:
- wyjazd na lotnisko
- wylot do Rumunii

Co uważacie o takim planie?

Z góry dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#9 PostWysłany: 10 Kwi 2017 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Nie wiem czy nie lepiej odwrócić kolejność właśnie ze względu na szabat, tak by w piątek pojechać do Betlejem(jedzie się tam busami arabskimi, więc działają normalnie), a wieczorem zobaczyć w na starym mieście w Jerozolimie modlitwy, które w piątki są najbardziej intensywne i barwne. Lub też zacząć od Tel Awiwu, bo jest to miasto najbardziej zeświecczone i nie powinno być utrudnieniem zwiedzanie go w szabat.
Według mnie mógłbyś pomyśleć na tego typu zmianą, by mieć więcej czasu w dniu, w którym pojedziesz nad Morze Martwe, tak by wyruszyć jak najwcześniej rano, aby zdążyć zwiedzić wcześniej Masadę, która nie jest zbyt długo otwarta(sprawdź dokładnie, o której najpóźniej można tam wjechać, ale z tego co pamiętam, to żeby miało się wystarczająco czasu na górze trzeba to było zrobić gdzieś do 13) oraz wykorzystać uroki właśnie Morza Martwego.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
batq lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#10 PostWysłany: 10 Kwi 2017 12:28 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
@Pabloo dziękuję za odpowiedź! :D

W Tel Avivie na lotnisku mam być już o 8:55, także wydaje mi się, że będzie to bardzo dobry czas, żeby dotrzeć w każde miejsce przed szabatem. Jak myślisz?

P.S - zmiana wyjazdu do Betlejem w piątek, a nie sobotę brzmi super. Pytanie tylko, czy nad Morze Martwe dostanę się w sobotę rano bez problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#11 PostWysłany: 10 Kwi 2017 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
No właśnie niestety z tego co widzę autobusy egged(państwowego i chyba jedynego przewoźnika na tej trasie) w sobotę w ogóle nie kursują(wydawało mi się, że rozkład jest tylko ograniczony). Ale może warto na sobotę wynająć auto z arabskiej wypożyczalni? Bo z tego co widzę Masada jest otwarta normalnie, a transport busem na trasie Jerozolima - Masada - Ein Bokek - Jerozolima to niemały koszt, tak że nawet przy jednej osobie bardziej opłacalne może być wynajęcie auta.

W Twoim przypadku przy tak ograniczonym czasie największym problemem może być nawet nie samo dotarcie do najciekawszych miejsc, co godziny otwarcia tych miejsc, dlatego sprawdź wcześniej dobrze godziny wejść do takich atrakcji jak na przykład Wzgórze Świątynne czy Bazylika Grobu Pańskiego, by nie wpaść gdzieś i pocałować klamkę.

Przylatujesz o 9, chcąc udać się w rejon Morza Martwego nie dojedziesz tam wcześniej niż o 15/16 a to według mnie zdecydowanie za późno. Nie wiem co jest dla Ciebie priorytetem, ale ze względu na wartość turystyczną odrzuciłbym Betlejem, bo Bazylika Narodzenia pańskiego i Grota Mleczna, które byś tam zobaczył mnie wydają się mniej wartościowe od tego co możesz zobaczyć w Jerozolimie lub w rejonie Morza Martwego.
Wtedy plan mógłbyś zmienić w ten sposób, że w piątek rano jedziesz do Jerozolimy i ją zwiedzasz(pamiętaj, że na Wzgórze Świątynne są dwa „okienka" na wejście i musisz się w nich zmieścić - internet różnie pokazuje, ja wchodziłem chyba od 12:30 do 14:00), w sobotę wypożyczonym autem nad Morze Martwe( Masada, Morze Martwe i ewentualnie park Ein Gedi lub Jerycho w drodze powrotnej jeśli starczy Ci czasu), a wieczorem lub następnego dnia rano jedziesz do Tel Awiwu. Sam bym tak zrobił.
Kilka wieczornych godzin w Jerozolimie, tak jak miałeś we wcześniejszym planie to za mało na zwiedzanie, tym bardziej, że nie wejdziesz do najważniejszych miejsc w jak dla mnie całym Izraelu, bo będą już zamknięte, a miejsca te są o wiele ciekawsze niż Betlejem.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
batq lubi ten post.
batq uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#12 PostWysłany: 10 Kwi 2017 15:16 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Pięknie dziękuję za odpowiedź i nakreślenie super planu. Uznałem, że tak właśnie zrobię i co więcej, od razu po przylocie wynajmę samochód, żeby móc się bez problemu poruszać po całym Izraelu :) przy okazji dopytam - w jakie miejscowości, oprócz Ein Bokek celować nad Morzem Martwym? P.S - z tego co widzę, z Tel Awiwu do Ein Bokek można dojechać samochodem w dwie godziny, więc też spoko :)

P.S. jaka jest różnica między Ein Gedi a Ein Bokek?

Pozwolę sobie zawołać Cię, gdyby nasunęły mi się jeszcze jakieś pytania.

Dzięki raz jeszcze! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#13 PostWysłany: 10 Kwi 2017 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ein Gedi - plaża jest obecnie zamknięta i w przebudowie, poszukaj na forum. Zamiast tego masz tam wąwóz z Wodospadem Dawida, i jak się poszczęści, to napotkasz ciekawą zwierzynę.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#14 PostWysłany: 10 Kwi 2017 16:29 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
W piątek po przylocie koniecznie zakupy w pierwszej kolejności, bo np. w Jerozolimie ciężko będzie znaleźć sklep otwarty dłużej niż do godz. 14:00.
A po południu/wieczorem pod Ścianę Płaczu i poobserwować ludzi i modlitwy. Ale należy uważać ze zdjęciami/filmami, bo nie wszystkim się to podoba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#15 PostWysłany: 10 Kwi 2017 16:48 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
@krasnal czyli aktualnie lepiej pojechać do Ein Bokek, czy warto jednak zahaczyć o Ein Gedi?
@Sudoku tak właśnie zrobię, dzięki za wskazówkę.

A więc zaktualizowany plan wygląda tak:

piątek:
- przylot o godzinie 8:55
- wypożyczenie samochodu
- przejazd do Jerozolimy
- zakupy
- zwiedzanie Jerozolimy i zameldowanie się wieczorem pod Ścianą Płaczu

sobota:
- poranny wyjazd do Masady, Morze Martwe, Ein Geid/Ein Bokek, Jerycho - czy wszystkie warte zobaczenia, przejazd w takiej kolejności?
- nocny powrót do Tel Avivu

niedziela:
- zwiedzanie Tel Avivu przez cały dzień
- plażowanie
- chill out

poniedziałek:
- wylot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#16 PostWysłany: 10 Kwi 2017 17:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Pamiętaj o zakupach rano w piątek.
W sobotę będziesz musiał wyjechać z samego rana, bo plan masz mocno napięty. Pamiętaj żeby zabrać ze sobą wodę. Do Ein Bokek jest spory kawałek. Jerycho już bym sobie odpuściła.
W Tel Awiwie ciekawsza plaża na poranek, a potem przejdź promenadą do Yafo. Obiad zjedz na Carmel Market. Na wieczór zostaw sobie nowe miasto Tel Awiw i imprezowe knajpki.

I sprawdź wcześniej opcję wypożyczenia auta na 3 dni. Wybierz opcję z pełnym ubezpieczeniem.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
batq lubi ten post.
batq uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#17 PostWysłany: 10 Kwi 2017 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
Pamietaj tylko, że w sobote w Izraelu jest szabat, od piątku wieczorem do soboty wieczorem nie kursuje transport publiczny i większość sklepów jest zamknięta (tych dużych).

Jakbyś szukał inspiracji odnośnie do samego Tel Awiwu: http://przepodroze.pl/tel-awiw-biale-miasto-pomaranczy/
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
batq lubi ten post.
batq uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#18 PostWysłany: 10 Kwi 2017 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
batq napisał(a):
@krasnal czyli aktualnie lepiej pojechać do Ein Bokek, czy warto jednak zahaczyć o Ein Gedi?
/.../
sobota:
- poranny wyjazd do Masady, Morze Martwe, Ein Geid/Ein Bokek, Jerycho - czy wszystkie warte zobaczenia, przejazd w takiej kolejności?
/.../

Zależy co cię bardziej kręci. Ein Gedi to krajobrazy, pustynny płaskowyż, wodospady, Ein Bokek to kąpiele w Morzu Martwym.
Jerycho również bym odpuścił, co prawda sam tam nie byłem, ale słyszałem różne opinie jeśli ktoś wjeżdżał tam samochodem na izraelskich blachach.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
batq lubi ten post.
batq uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#19 PostWysłany: 10 Kwi 2017 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
batq napisał(a):
czyli aktualnie lepiej pojechać do Ein Bokek, czy warto jednak zahaczyć o Ein Gedi?

Jeśli chodzi o plażę to sprawdź przed wyjazdem, ale prawdopodobnie otwarta będzie tylko ta w Ein Bokek. W Ein Gedi jest trasa piesza w rezerwacie przyrody(w lipcu była otwarta jakoś do 15). Masada i Morze Martwe koniecznie, Ein Gedi lub Jerycho jeśli starczy czasu.
Od wczesnego piątkowego popołudnia owszem, wszystko będzie zamknięte, ale u Żydów, a nie u Arabów. Przy starym mieście rozpoczyna się dzielnica arabska, gdzie znajdziesz sklepy i bary nawet w szabat. Pamiętaj, że największą atrakcją Jerozolimy jest Stare Miasto, w które można zanurzyć się i podziwiać kilka dni, a Tobie przy tak ograniczonym czasie chyba wypełni całe popołudnie i wieczór; możesz jeszcze przejść się na główny deptak Ben Yehuda, choć ze względu na Szabat nie będzie to aż tak bardzo atrakcyjne.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
batq lubi ten post.
batq uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w trzy dni
#20 PostWysłany: 16 Kwi 2017 09:36 

Rejestracja: 15 Kwi 2017
Posty: 3
Witajcie,
Im bardziej zagłębiam się w temat Izraela tym coraz mocniej nie wiem jak za niego zabrać się.
Ze znajomymi wyjeżdżamy co prawda dopiero we wrześniu, ale lubię mieć wstępny plan tego co zrobimy.
Jedziemy na tydzień. Początkowo myślałem o noclegu w całości w Tel Awiwie, ale nie wiem czy nie podzielić wyjazdu i na nocleg w Izraelu.
Chcemy zarówno planować i bawić się jak i zwiedzac. Obowiązkowo jerozolima i stare Miasto. Masada, Morze martwe ( polecacie jakieś miejsce ? ), park Ein Gedi. Te trzy miejsca chciałbym odwiedzić w jeden dzień, ale czy to wykonalne korzystając z komunikacji miejskiej?
Może ktoś z Was spędził podobny okres w Izraelu i poleci jakiś sprawdzony plan wycieczki. Byłbym wdzięczny.
Wesołych Świat:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group