Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Gru 2020 18:06 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 22
Chciałem podjąć temat kont premium, nieco na nutę https://www.fly4free.pl/forum/karty-kredytowe-z-priority-pass,1499,71733

Obecnie tematu takiego brak, a ciekawie byłoby uporządkować chaos informacyjny. Możemy to wrzucać opinie, opłaty, kruczki prawne i nowości.

Jako punkt wyjścia możemy zacząć od: https://www.money.pl/gospodarka/ranking-kont-bankowych-premium-6539049521813633a.html Artykuł sponsorowany, więc zignorujmy CITI :)

Dodatkowo pytanie:

Ma ktoś doświadczenie z kontami Aurum i Platinium II w PKO? Jakieś za lub przeciw jednego lub drugiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 18 Gru 2020 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tematu brak, bo tak jak młode wilki chwalą się swoją pierwsza bardziej niż złotą kartą , tak właściciele kont premium raczej nie widzą powodu rozpisywać się o tym na forach. Ogólne warunki są podane przez bank. A szczegółowe są raczej rozpatrywane indywidualnie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Gru 2020 17:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Gru 2020 11:31 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
-- 18 Gru 2020 11:15 --

Warunki wszędzie, mniej więcej, takie same. Dla mnie są ważne kompetencje opiekuna. Staram się wszystkie bankowe sprawy załatwiać przez Internet, ale jak już coś trzeba załatwić twarzą w twarz, to cieszę się, że mogę zadzwonić lub umówić się na konkretną godzinę. Mój PB ma osobny budynek, względem części detalicznej wiec jest duży komfort i dyskrecja.
Nie jestem chyba dla nich najlepszym klientem- inwestowaniem zajmuję się sam, poza strukturami banków, a wszelkie kredyty etc. też załatwiam samodzielnie- wiec nie miałem okazji sprawdzić tych niby lepszych warunków kredytwowoinwestycyjnych, co jest chyba głównym profitem kont PB/ Premium.

Jak ktoś może to polecam choćby dla lepszej obsługi klienta, ew ciekawych szkoleń. Jak jest super doradca, to potrafi też pomóc w wielu ciekawych sprawach finansowych, o których raczej nie chwalą się w folderach czy na stronie :) Oczywiście w granicach prawa :)

Jak ktoś chce zobaczyć prawdziwi PB, to polecam odwiedzić Szwajcarię lub Wiedeń - zupełnie inna bajka.

-- 18 Gru 2020 11:31 --

BrunoJ napisał(a):
Tematu brak, bo tak jak młode wilki chwalą się swoją pierwsza bardziej niż złotą kartą, tak właściciele kont premium raczej nie widzą powodu rozpisywać się o tym na forumach. Ogólne warunki są podane przez bank. A szczegółowe są raczej rozpatrywane indywidualnie.


Rzeczywiście mało jest informacji w Internecie o tym, dlatego chętnie podzielę się moimi konkluzjami, bo sam kiedyś tego potrzebowałem, a serio można się nadziać na różne produkty finansowe oferowane w bankach dla klientów premium i nie tylko.

Bruno, myślę że niechcący dotknąłeś głębszego problemu- niemówienia przez ludzi o pieniądzach, bo to wywołuje hejt, frustracje czy zazdrość.
Na szczęście jest w Polsce co raz więcej osób, którzy jawnie mówią o swoich zarobkach i, co ważne dla mnie, stoi za tym jakaś wartość, choć pewnie często jest to odbierane jako przechwalanie się.

Może kiedyś dojdziemy do takiego poziomu mentalności, że zarobki innych będą nas motywować, a nie frustrować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Gru 2020 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
benjamin napisał(a):
Bruno, myślę że niechcący dotknąłeś głębszego problemu- niemówienia przez ludzi o pieniądzach, bo to wywołuje hejt, frustracje czy zazdrość.
Na szczęście jest w Polsce co raz więcej osób, którzy jawnie mówią o swoich zarobkach i, co ważne dla mnie, stoi za tym jakaś wartość, choć pewnie często jest to odbierane jako przechwalanie się.

Może kiedyś dojdziemy do takiego poziomu mentalności, że zarobki innych będą nas motywować, a nie frustrować.

Dotknąłem go bardzo 'chcący'. I chyba jestem mniejszym optymistą niż Ty w tym temacie ;-) Jak to się mówi - pesymista to optymista z bagażem doświadczeń ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Gru 2020 12:08 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Mi się wydaje, że jednak brak wpisów o kontach premium na forum wynika nie z tego, że "młode wilki się chwalą kartą" tylko w temacie forum (podróże, loty, ubezpieczenia, chargeback itp.) jednak karty dają więcej profitów niż konta (choć oczywiście jeśli jest inaczej - chętnie się dowiem). I "przeciętna" karta premium w tym temacie daje więcej niż "super konto" PB.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Gru 2020 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Pieniądze lubią cisze.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Gru 2020 12:23 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
benjamin napisał(a):
-- 18 Gru 2020 11:15 --

Warunki wszędzie, mniej więcej, takie same. Dla mnie są ważne kompetencje opiekuna. Staram się wszystkie bankowe sprawy załatwiać przez Internet, ale jak już coś trzeba załatwić twarzą w twarz, to cieszę się, że mogę zadzwonić lub umówić się na konkretną godzinę. Mój PB ma osobny budynek, względem części detalicznej wiec jest duży komfort i dyskrecja.
Nie jestem chyba dla nich najlepszym klientem- inwestowaniem zajmuję się sam, poza strukturami banków, a wszelkie kredyty etc. też załatwiam samodzielnie- wiec nie miałem okazji sprawdzić tych niby lepszych warunków kredytwowoinwestycyjnych, co jest chyba głównym profitem kont PB/ Premium.

Jak ktoś może to polecam choćby dla lepszej obsługi klienta, ew ciekawych szkoleń. Jak jest super doradca, to potrafi też pomóc w wielu ciekawych sprawach finansowych, o których raczej nie chwalą się w folderach czy na stronie :) Oczywiście w granicach prawa :)

Jak ktoś chce zobaczyć prawdziwi PB, to polecam odwiedzić Szwajcarię lub Wiedeń - zupełnie inna bajka.

-- 18 Gru 2020 11:31 --

BrunoJ napisał(a):
Tematu brak, bo tak jak młode wilki chwalą się swoją pierwsza bardziej niż złotą kartą, tak właściciele kont premium raczej nie widzą powodu rozpisywać się o tym na forumach. Ogólne warunki są podane przez bank. A szczegółowe są raczej rozpatrywane indywidualnie.


Rzeczywiście mało jest informacji w Internecie o tym, dlatego chętnie podzielę się moimi konkluzjami, bo sam kiedyś tego potrzebowałem, a serio można się nadziać na różne produkty finansowe oferowane w bankach dla klientów premium i nie tylko.

Bruno, myślę że niechcący dotknąłeś głębszego problemu- niemówienia przez ludzi o pieniądzach, bo to wywołuje hejt, frustracje czy zazdrość.
Na szczęście jest w Polsce co raz więcej osób, którzy jawnie mówią o swoich zarobkach i, co ważne dla mnie, stoi za tym jakaś wartość, choć pewnie często jest to odbierane jako przechwalanie się.

Może kiedyś dojdziemy do takiego poziomu mentalności, że zarobki innych będą nas motywować, a nie frustrować.


Warunki są mniej więcej takie same czyli wysokie opłaty za konta premium, stąd tu takie zainteresowanie nimi :D

@correos niby tak, a jednak nie (patrz szulernia zwana GPW i czynniki powodujące hossę)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Gru 2020 15:32 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
correos napisał(a):
Pieniądze lubią cisze.


Tak z ciekawości- jak rozumiesz to stwierdzenie??Tak w praktyce. Jaki jest profit "ciszy" pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Gru 2020 18:44 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Kilka uwag o koncie Aurum w PKO BP.
Konto jest darmowe przy wpływach na konto co najmniej 9000 PLN. Konto może być wspólne i wtedy łatwiej spełnić ten wymóg.
Indywidualny doradca klienta.
Obsługa poza kolejnością - osobne stanowisko doradców.
Ja jestem zadowolony z obsługi.
Oddzielną sprawą są karty kredytowe i dodatki do nich (ale o tym jest oddzielny temat).
Minus - bardzo niskie oprocentowanie lokat i rachunku oszczędnościowego.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Gru 2020 11:17 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 22
potek7 napisał(a):
Kilka uwag o koncie Aurum w PKO BP.
Konto jest darmowe przy wpływach na konto co najmniej 9000 PLN. Konto może być wspólne i wtedy łatwiej spełnić ten wymóg.
Indywidualny doradca klienta.


Oh! Natychmiast mam pytanie! Często słyszę, że z indywidualnym doradcą można się dogadać na temat opłat, warunków etc. Czy udało ci się coś takiego?

Na zasadzie "Panie Jacku, znalazłem takie coś ciekawe, ale drogawe. Da się lepiej?"

Mam konta na zachodzie i tam takie coś zwykle przechodzi. Zwłaszcza pod koniec roku, kiedy to bankierzy łapią się za głowę, bo wystarczy opchnąć jakiś drobiazg i wyrobią się na podwyższony bonus.

potek7 napisał(a):
Minus - bardzo niskie oprocentowanie lokat i rachunku oszczędnościowego.


Wszędzie jest teraz fatalne. Już niedługo pojawi się ujemne i dopiero będziemy się wściekać! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Gru 2020 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Ja mam Aurum kilka lat, wcześniej Złote Konto i z doświadczenia powiem że zależy od zaangażowania doradcy. Choć ci zmieniają się dość często, niektórych nawet nie zdążę poznać. Jeden z nich załatwił anulowanie opłat za rachunek maklerski żony który gdzieś tam leżał odłogiem kilka lat nieużywany, a opłata roczna jak wiadomo była naliczana. Ten sam popchnął sprawę chargeback w FR na początku wiosennej pandemii gdzie pierwsza odpowiedź bwnku była wiadomo odmowna ("nie da się, akceptant nie odpowiada").
Drugi spojrzał przychylnym okiem na potencjalną opłatę za kk Platinum żony i też załatwił jej anulowanie.
Żadnych dodatkowych produktów za te "przysługi" nie musiałem brać. Także coś tam mogą.

z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Gru 2020 13:23 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
potek7 napisał(a):
Kilka uwag o koncie Aurum w PKO BP.
Konto jest darmowe przy wpływach na konto co najmniej 9000 PLN. Konto może być wspólne i wtedy łatwiej spełnić ten wymóg.
Indywidualny doradca klienta.
Obsługa poza kolejnością - osobne stanowisko doradców.
Ja jestem zadowolony z obsługi.
Oddzielną sprawą są karty kredytowe i dodatki do nich (ale o tym jest oddzielny temat).
Minus - bardzo niskie oprocentowanie lokat i rachunku oszczędnościowego.


Tylko należy pamiętać, że wpływy nie muszą być z obcych kont ;) To się tyczy różnych banków.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Gru 2020 21:10 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 22
zakino napisał(a):

Tylko należy pamiętać, że wpływy nie muszą być z obcych kont ;) To się tyczy różnych banków.


Czyli mogę zrobić topup na revolucie a potem przelew z powrotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Gru 2020 21:22 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Tyle ze strony banku: Państwa Konto Aurum (rachunek płatniczy) może być prowadzone za 0 zł przy systematycznych miesięcznych wpływach w wysokości min. 9 tys. zł, albo gdy saldo depozytów na rachunkach w PKO Banku Polskim wynosi min. 150 tys. zł.
O innych sposobach niż wpływ wynagrodzenia nie wiem i lepiej o tym na forum oficjalnie nie pisać (tylko pw).
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group