Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Cze 2017 01:22 

Oj tam, przez przypadek zamontowano masażery także w siedzeniach klasy ekonomicznej i się włączyły. Zaraz tam dramat :twisted: A na poważnie,
co to za tekst 'pomódlcie się'?! Jak z jakiegoś dowcipu.
Powrotu do Perth też nie rozumiem, skoro miało być tak źle.
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 26 Cze 2017 01:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
No właśnie z tego co wiem dwusilnikowe samoloty pasażerskie w przypadku utraty jednego silnika powinny lądować na najbliższym lotnisku, które może przyjąć maszynę o danej wielkości. Według tekstu z drugiego linka wynika, że dużo bliżej niż Perth (25 min lotu zamiast 90 do Perth) było lotnisko w Leramonth. Mnie też dziwi decyzja kapitana, który w dodatku wywołuje panikę na pokładzie prosząc o modlitwę. Nie wiem jakie procedury ma Air Asia X ale odpowiednie instytucje powinny się im dokładnie przyjrzeć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: OT z incydentu lotn.
#3 PostWysłany: 26 Cze 2017 06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Co z tego, że Leramonth było bliżej skoro mieli wówczas FL380. Zniżanie z wysokości ok. 11,5 km przecież trochę trwa... Poza tym załoga musi mieć czas na przeprowadzenie wymaganych procedur, np. wyłączenie niesprawnego silnika, zrzucenie paliwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Cze 2017 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@scomin
Zniżanie z FL380 nie trwa ponad 100 min (czyli czas w jaki przebyli drogę do Perth od momentu pojawienia się awarii, co zresztą widać na Flightradar). Po prostu dziwne (nie tylko dla mnie), że przy tak poważnej awarii (skoro kapitan prosił o modlitwę...) lecieli jeszcze ponad 1,5h. Można w duzo krótszym czasie zrzucić paliwo i wylądować. Według relacji pasażerów silnik też nie został wyłączony...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Cze 2017 15:48 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Poprosił o modlitwę bo jest to normalne w tej kulturze. Po safety demo tez leci modlitwa. Nie ma czegoś takiego ze musi ladowac na najbliższym lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Cze 2017 22:35 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
@monroe
Ciekawe, że w Polsce nikogo nie dziwi modlitwa + święcenie każdego kawałka drogi, chodnika, rodna. Modlitwa z okazji początku i zakończenia roku w szkole oraz nowego radiowozu w gminnej policji. Ale jeśli muzułmanie gdzieś proszą o modlitwę to już podejrzane i afera na cały świat. :?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 27 Cze 2017 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@kumkwat_kwiat
Jeśli uważasz za normalną prośbę pilota LOTu do pasażerów o modlitwę za bezpieczne sprowadzenie samolotu w trakcie awarii, to zdrowaśki na drogę ;) Co ma święcenie dróg do tej sytuacji, nie wiem ale liczę, że mi wyjaśnisz...
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 27 Cze 2017 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
monroe napisał(a):
...ale liczę, że mi wyjaśnisz...

ale po co?
OT to w śmietniku robić!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 27 Cze 2017 22:57 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
@monroe
Znam pilotów (też w LO), którzy przed każdym lotem odmawiają (w myśli) krótką modlitwę. Nie zdziwił bym się zatem jakby w takiej sytuacji poprosili o chóralne zdrowaśki. Choć uważałbym to za mega nieprofesjonalne.
Mój komentarz brał się do tego, że mam wrażenie jakoby obecnie totalnie przywykliśmy do nadmiernego (moim zdaniem) udziału kościoła i religii katolickiej w życiu publicznym w PL (intronizacja Chrystusa na króla PL itp). Natomiast jeśli dzieje się to w krajach islamskich lub przez wyznawców islamu, to jest to traktowane bardzo podejrzliwie, a media ogólnoświatowe robią z tego newsy. Ot co.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 27 Cze 2017 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Wiesz, czy byłby to wyznawca buddyzmu, hinduizmu czy gorliwy katolik z Polski - nieważne w tym przypadku. Chodziło tylko i wyłącznie o fakt, iż pilot, zamiast uspokoić pasażerów, sprowokował sytuację, która mogła się skończyć jeszcze gorzej, bo ciężko zapanować nad ponad trzystoma osobami wpadającymi w panikę przez nieprofesjonalny i w gruncie rzeczy złowrogi komunikat samego kapitana. No bo skoro kapitan prosi o modlitwę to musi być bardzo ciężko...Tyle z mojej strony skoro zostałem wywołany, bez jakichkolwiek podtekstów religijnych. Sorry również za OT.
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Cze 2017 23:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Co by nie myśleć,to powszechnie od dawna wiadomo,że jak trwoga to do Boga ,nie ważne jakiego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 27 Cze 2017 23:10 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Jeśli pilot prosi o modlitwę, to moim zdaniem przekaz jest jasny - on nic nie jest w stanie zrobić. Nieważne jak to się próbuje tłumaczyć, takie zachowanie wywołuje panikę, co utrudnia całą akcję i późniejszą ewakuację. Piloci są szkoleni żeby zachować spokój, a nie ulegać emocjom.

Poniżej wskazówka jak zachowuje się odpowiedzialny człowiek, który ma w rękach życie kilkuset osób.

Załączniki:
IMG_2783974999461.jpeg
IMG_2783974999461.jpeg [ 34.78 KiB | Obejrzany 2662 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 27 Cze 2017 23:21 

@silvershark Dokładnie, facet spanikował. W artykule było napisane, że po wszystkim ściskał ręce pasażerom. Po wypadku AirAsia Indonesia był ciekawy program dokumentalny na temat dramatycznego zapotrzebowania na pilotów w Azji Płd-Wsch i o tym jak np. Indonezja dostarcza mega żółtodziobów na rynek.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group