Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: OT o wizach do US
#1 PostWysłany: 10 Sty 2019 10:59 

Większość postów , to przedstawienie swojej sytuacji[ student, pracuje, nie pracuje, bezrobotny itp] i na koniec pytanie do forumowiczów, czy dostanie wizę/promesę. :mrgreen: Bo jak nie to szkoda kasy wydawać, bo przepadnie.

I co tu odpowiedzieć ?? :roll:



Statystyki najbardziej psują wnioski składane w Londynie i Edynburgu. 20 % odmów.
To chyba jest w Wielkiej Brytanii ?


Przez lata statystyki psuł w szczególności konsulat w stolicy Małopolski, bo tu składali podanie o prawo do wjazdu do USA szukający pracy mieszkańcy Podhala. Ale to już przeszłość. Blisko 30 lat od upadku komunizmu praca za oceanem jest dla Polaków mało opłacalna.
Statystyki psują Polacy na Wyspach

Liczbę odmów podbijają za to Polacy, którzy wyemigrowali do Europy Zachodniej, ale tu nie mogli ułożyć sobie życia i chcą jechać dalej. Dotyczy do szczególnie odmów przez amerykańskich konsulów w Londynie i Edynburgu – tu jedna piąta podań polskich emigrantów jest odrzucana. Amerykanie sumują wyniki według narodowości, a nie miejsca złożenia aplikacji.



https://www.rp.pl/Polityka/310079943-O-krok-od-zniesienia-wiz-do-USA-dla-Polakow.html
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 810
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Ludzie ktorzy byli w USA, przekroczyli dozwolony pobyt, wrócili do Polski potrafią iść po dwóch latach po wize, myśląc, że dostaną ... taka naiwność.
Nie wiem czy tak jak piszesz, ludzie z Anglii chcą jechać dalej, wg mnie coś zarobili i chcą jechac zobaczyć amerykę, wg mnie to jest jednak większość aniżeli Ci, co nie dali rady wczesniej pojechać do USA to poratowali się Anglią. Wyobrazam sobie ich oburzenie odmową, dobrze, że się tu nie udzielają :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:44 

Ja nie twierdzę , że oni wszyscy chcą jechać do roboty do Ameryki. Pracownicy ambasady amerykańskiej czy konsulatu w UK myślą zapewne tak samo. Tylko 20 % dostaje odmowę. :D 80 % może spokojnie jechać zwiedzać Amerykę.
A warto. Ja też byłem zachwycony tym krajem [ zwłaszcza pierwszy raz] ale nie na tyle , żeby tam zostać dłużej niż te 6 miesięcy , na ile mi dali pobyt.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#4 PostWysłany: 13 Sty 2019 15:44 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Anonymous napisał(a):
Ja nie twierdzę , że oni wszyscy chcą jechać do roboty do Ameryki. Pracownicy ambasady amerykańskiej czy konsulatu w UK myślą zapewne tak samo. Tylko 20 % dostaje odmowę. :D 80 % może spokojnie jechać zwiedzać Amerykę.
A warto. Ja też byłem zachwycony tym krajem [ zwłaszcza pierwszy raz] ale nie na tyle , żeby tam zostać dłużej niż te 6 miesięcy , na ile mi dali pobyt.


Pozwolę sobie polemizować z tezą @jacakatowice, iż liczba odmów promesy wizowej USA jest wynikiem aktywności rodaków z Wielkiej Brytanii.
Po pierwsze, informacja o odmowach w konsulatach (ambasadzie) w Londynie i Edynburgu jest niewiarygodna. Konsulat w Edynburgu nie wydaje wiz nieimigracyjnych (można sprawdzić na stronie). Poza tym nie ma informacji o liczbie bezwzględnej ilu rodaków aplikowało o promesę w Wielkiej Brytanii, a ilu w Polsce.

Z artykułu
https://turystyka.wp.pl/rekordowo-niski ... 195121281a
wynika, że w 2016 roku wydano w Polsce ok. 102tys wiz nieimigracyjnych - czyli w 2016 roku aplikował w Polsce miniej więcej średnio 1/400 mieszkańców. Ilu rodaków aplikowało w Wielkiej Brytanii - niestety nie znalazłem takich danych. Jednak nawet gdyby był to 1/40 imigrantów (przy polonii liczonej w okolicach 1mln) - to liczba aplikanów nie będzie większa niż ok. 25tys.

Niestety, w 2017 roku liczba odmów w konsulacie w Krakowie i w Warszawie wzrosła do 5,9%.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... onych.html
Tak, że teza że po 30 latach od transformacji mieszkańcom Podhala i Podlasia nie opłaca się wyjeżdzać do USA do pracy może być nieco naciągana. Nie bez powodu nasz narodowy przewoźnik uruchomił loty do USA z Krakowa i Rzeszowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#5 PostWysłany: 13 Sty 2019 16:00 

A ja sobie pozwolę polemizować z Twoją tezą, że imigranci z UK nie zawyżają znacząco liczby odmòw.
Głòwnym ( a nawet jedynym) powodem konieczności odbycia rozmowy w konsulacie/ ambasadzie, jest przekonanie / udowodnienie silnych związkòw zawodowych/ osobistych/ rodzinnych z krajem, czyli Polską.
Oczywiste jest, że ktoś , kto przebywa na emigracji zarobkowej i aplikuje np w Londynie, jest osobą podwyższonego ryzyka. Wyjechał do pracy do UK, może i w USA zrobić to samo.
To jest jasne jak słońce. Ci pracownicy placòwek amerykańskich o tym wiedzą.
Nawet tu , na forum bodajże @lovenz opisywał.
Mieszka w UK, wszystko super, praca w korpo i mu nie dali. Mnie to nie zdziwiło.

Nie masz co zaklinać rzeczywistości.
Jak już, to ja bym aplikował w Polsce. Nie w UK.
Ale co wtedy powiedzieć o swoim życiu zawodowym ? :roll:
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#6 PostWysłany: 13 Sty 2019 16:20 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Niestety nadal dyskutujemy na podstawie subiektywnych opinii. Bez danych liczbowych, możemy co najwyżej przedstawiać własne wyobrażenia. Ja też byłem kilka razy w konsulacie w Krakowie i widziałem np. bezrobotnych z Podhala, którzy chcieli pojechać na narty do Kolorado. Czy na tej podstawie można wyciągać ogólne wnioski co do całej populacji?

EDIT: Tu jest wzmianka nt. przyczyn odmów w WIelkiej Brytanii.
https://www.rp.pl/Linie-lotnicze-i-lotn ... niosa.html

LOT zwraca też uwagę, że w minionych latach najwięcej odmów dotyczyło wniosków z Podkarpacia, Małopolski i tzw. ściany wschodniej (m.in. Podlasia). Stosunkowo wysoki odsetek odmów dotyczył też Polonii w Wielkiej Brytanii. „Wnioski wizowe z tych obszarów geograficznych najczęściej zawierały błędy i nieścisłości, a w związku z tym były odrzucane".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#7 PostWysłany: 13 Sty 2019 16:43 

Jaki brak danych ? Masz w artykule. Myślę, że redaktorek to sprawdził, zanim napisał. To ja już nie będę rył po internecie, żeby to potwierdzić, bo mi się nie chce.
Ja to podważasz to sam podaj źròdło, że jest inaczej.

W Anglii 20% odmòw. W Polsce ok 5%.


Co do gòrali.
Mają dalej związki z USA. Głòwnie rodzinne. To latają.
A do roboty, na budowy już nie muszą wyjeżdżać. Zapewniam Cię , że teraz w Polsce zarobią nawet więcej niż tam. dachy, ciesielka itd. Chyba jak mniemam mieszkasz w UK to może nie wiesz. W Polsce jest boom budowlany. Fachowca ze świecą szukać i zarabiają krocie...
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#8 PostWysłany: 13 Sty 2019 17:01 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
W Wielkiej Brytanii 20% odmów a w Polsce 5%, tylko przy jakich liczbach aplikujących? Przecież dla USA liczy się narodowość a nie miejsce złożenia wniosku. Bez danych nie można określić czy aplikanci w UK powodują znaczący przyrost procenta odmów.

BTW: Mieszkam w PL i wiem jaka jest sytuacja na rynku pracy. Mimo tego licza odmów w Krakowie i Warszawie zeszłym roku wzrosła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#9 PostWysłany: 13 Sty 2019 17:23 

Podlinkowałem artykuł z Rzepy, ktòry wg mnie jest wiarygodny.
Jeśli natomiast Ty masz wątpliwości, pisz do autora ( jest tam kontakt podany) i niech się tłumaczy... :mrgreen:
Najlepiej tu, na forum. :D Skąd ma te dane itp
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#10 PostWysłany: 13 Sty 2019 20:12 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Ja już pisałem, że konsulat w Edynburgu nie wydaje wiz nieimigracyjnych. To tyle na temat wiarygodności artykułu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#11 PostWysłany: 19 Sty 2019 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rattaman napisał(a):
W Wielkiej Brytanii 20% odmów a w Polsce 5%, tylko przy jakich liczbach aplikujących?


no wlasnie, odnosze wrazenie (byc moze bledne) ze dla dziennikarza RP (od razu mowie - artykulu nie czytalem, tylko te fragmenty ktore cytujecie) i prawdopodobnie dla jacakatowice tez wyglada to tak, ze skoro w jednym miejscu 20% a w drugim 5%, to laczny wynik to bedzie 12.5%.
A to tak nie jest : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 19 Sty 2019 16:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: OT o wizach do US
#12 PostWysłany: 19 Sty 2019 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
@jacakatowice przez przypadek udało mi się otworzyć pewną boczna ścieżkę, kompletuje dokumenty i przyjedzie po nie kurier( tym razem bez wizyty w ambasadzie i bez ponownej opłaty,) Na razie nie pisze nic więcej aby nie zapeszyc, bo być może uda się. Zobaczymy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: OT o wizach do US
#13 PostWysłany: 19 Sty 2019 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Na innym forum czytalam przypadek Polaka, ktory mial blizsza i dalsza rodzine w UK i tam odmowiono mu wizy do USA, z braku powiazania z krajem. Przy okazji wizyty w Polsce, zlozyl wniosek jeszcze raz i mimo braku powiazan z Polska (rodzina blizsza i dalsza w UK) wize dostal. Dla niego bylo to nielogiczne.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#14 PostWysłany: 19 Sty 2019 18:04 

rw30 napisał(a):
rattaman napisał(a):
W Wielkiej Brytanii 20% odmów a w Polsce 5%, tylko przy jakich liczbach aplikujących?


no wlasnie, odnosze wrazenie (byc moze bledne) ze dla dziennikarza RP (od razu mowie - artykulu nie czytalem, tylko te fragmenty ktore cytujecie) i prawdopodobnie dla jacakatowice tez wyglada to tak, ze skoro w jednym miejscu 20% a w drugim 5%, to laczny wynik to bedzie 12.5%.
A to tak nie jest : )

Oczywiście ,że tak to nie działa.
Wydaje mi się, że mniej więcej jest tak.
W Polsce ( Krakòw + Warszawa) 2,5 % odmòw. Wielka Brytania ok 20 % odmòw.
I wtedy średnia wychodzi ok 5%. Taka chyba wyszła łącznie za ubiegły rok.
Bo wiadomo, że w Polsce jest dużo więcej aplikacji.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: flus, Olencjaaa oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group