Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Maj 2014 22:55 

Spoko. W takim miejscu jeszcze nie spałem ale kiedyś musi być ten pierwszy raz.
Góra
 PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#42 PostWysłany: 28 Maj 2014 10:25 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
My kimaliśmy w lipcu na trawce w śpiworach przed lotniskiem. Pogoda była rewelacyjna a i miejscówka nie kiepska. W lasach było wtedy pełno much i komarów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 03 Cze 2014 10:41 

Skiper napisał(a):
My kimaliśmy w lipcu na trawce w śpiworach przed lotniskiem. Pogoda była rewelacyjna a i miejscówka nie kiepska. W lasach było wtedy pełno much i komarów.


Ciekawa opcja tylko, że ja lecę Wizzairem więc śpiwór w moim przypadku zająłby pół bagażu.
Góra
 PM off  
      
#44 PostWysłany: 09 Cze 2014 00:19 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Zrobię mały live, bo nikt nie opisal jak to wygląda w 2014m(dodam fotki tych klatek jak coś i lotniska)

Jest 00:17 i na lotnisku zaczęli krążyć strażnicy, ale nic jeszcze nie mówili. Siedzimy przy restauracji Gastro zaraz przy wejściu, gdzie są fotele (restauracja zamykana jest o 18-21, więc potem spokojnie można siedzieć.

00:37 - nadal nikogo, o 01:00 idziemy na eksplorację.
00:55 - nie ma sensu czekać, bo chyba o nas zapomnieli. Idziemy spać, zobaczymy co i jak, ale zupełnie się nie zapowiada, żeby nas wyprosili. O 06:15 odlatuje pierwszy lot KLM, więc o 04:30 będzie już tutaj sporo ludzi.
01:00 - równo co do minuty na lotnisku wyłączono światła.
01:05 - światła wróciły (wtf), nadal nikogo nie ma i już raczej nię będzie. Czyżby TRF w końcu z nocowaniem?
01:20 - strażnik Securitas chodzi po terminalu, doskonale zdaje sobie sprawę, że tu nocujemy, więc już zostanie zapewne.
01:27 - ok, wywalili nas, idziemy sprawdzić parkingi
01:39 - parkingi zamknięte, kilka osób w śpiworach, ale jest ciepło na zewątrz. Rano dam znać, o której nas wpuścili i tyle.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez mcichecki 09 Cze 2014 01:40, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 09 Cze 2014 01:34 

Rejestracja: 21 Lis 2013
Posty: 22
Loty: 34
Kilometry: 33 598
Szkoda, bo planuje nocleg na TRF w lipcu. Liczyłem, ze Wam sie uda... Napisz jak wygląda spanie na parkingu. Ciepło chociaż?

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 10 Cze 2014 17:40 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
sajmon napisał(a):
Szkoda, bo planuje nocleg na TRF w lipcu. Liczyłem, ze Wam sie uda... Napisz jak wygląda spanie na parkingu. Ciepło chociaż?

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Na parkingu = na zewnątrz, więc zależy od temperatury. Jak wyszliśmy było 13° i miałem na sobie krótkie spodenki. Po jakimś czasie na zewnątrz zaczęła unosić się jakby skroplone powietrze i nie wiem czy nie było to spowodowane czyszczeniem samolotów/ pasa na lotnisku. Wszystko po chwili osiadło, zrobiło się wilgotne i było po prostu zimne.

Co do klatki schodowej na parkingu to tak jak mówiłem - powiedziano nam, że jest zamknięta i po sprawdzeniu drzwi na dole utwierdziliśmy się w naszym przekonaniu. Po kliku kółkach wokół parkingu znajomy odkrył, że można wejść przez parking na kolejne poziomy i jak znajdziemy się już na tym najwyższym bez dachu można otworzyć drzwi (wszystkie inne były zamknięte). W środku było naprawdę ciepło, nie było farelki, ale lotnisko zostało otwarte chwilę później (około 03:30). Chyba tyle. Ławki na lotnisku są wygodne - nie posiadają oparć, więc można się położyć wzdłuż, podłożyć coś pod głowę i jest ok. Jak ktoś coś chce wiedzieć to pytajcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 10 Cze 2014 18:12 

Rejestracja: 21 Lis 2013
Posty: 22
Loty: 34
Kilometry: 33 598
mcichecki napisał(a):
sajmon napisał(a):
Szkoda, bo planuje nocleg na TRF w lipcu. Liczyłem, ze Wam sie uda... Napisz jak wygląda spanie na parkingu. Ciepło chociaż?

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Na parkingu = na zewnątrz, więc zależy od temperatury. Jak wyszliśmy było 13° i miałem na sobie krótkie spodenki. Po jakimś czasie na zewnątrz zaczęła unosić się jakby skroplone powietrze i nie wiem czy nie było to spowodowane czyszczeniem samolotów/ pasa na lotnisku. Wszystko po chwili osiadło, zrobiło się wilgotne i było po prostu zimne.

Co do klatki schodowej na parkingu to tak jak mówiłem - powiedziano nam, że jest zamknięta i po sprawdzeniu drzwi na dole utwierdziliśmy się w naszym przekonaniu. Po kliku kółkach wokół parkingu znajomy odkrył, że można wejść przez parking na kolejne poziomy i jak znajdziemy się już na tym najwyższym bez dachu można otworzyć drzwi (wszystkie inne były zamknięte). W środku było naprawdę ciepło, nie było farelki, ale lotnisko zostało otwarte chwilę później (około 03:30). Chyba tyle. Ławki na lotnisku są wygodne - nie posiadają oparć, więc można się położyć wzdłuż, podłożyć coś pod głowę i jest ok. Jak ktoś coś chce wiedzieć to pytajcie.


Sent from my LT18i using Tapatalk 2

Dzięki za informacje. Z tego wynika, że tylko przez dwie godziny trzeba przesiedziec na zewnątrz (od1:30 do 3:30), wiec nie jest tak źle. O której pierwsi pasażerowie przychodzą na lotnisko? Długo spaliscie na lotnisku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Cze 2014 20:12 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
@sajmon - chętnie bym Ci odpowiedział, ale nie pamiętam, o której wstaliśmy, coś koło 06:00. Wiem, że pierwszy lot był o 06:15, więc o 04:30 zapewne pojawili się pierwsi pasażerowie (niektórzy przyszli nawet o 02:30 i trochę dziwne to dla mnie było, bo też musieli przecież czekać na wejście do 03:30). Potem przeszliśmy przez check-in i ochronę (Pan w ogóle nie zeskanował naszych kart pokładowych) i potem znowu wszyscy się położyli i poszli spać na takich samych siedzeniach bez oparć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 23 Lip 2014 21:04 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 7
Macie może jakieś aktualne informacje na temat noclegów na tym lotnisku? Wybieram się tam w listopadzie i nie chciałabym po prostu włóczyć się całą noc do odlotu (mamy ok. 6:00 rano), bo ktoś nas wyprosi czy coś...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 27 Lip 2014 14:33 

Rejestracja: 21 Lis 2013
Posty: 22
Loty: 34
Kilometry: 33 598
Z lotniska wypraszają ok. 1h. Wiec od 01:00 do 04:00 musisz gdzieś sie podziać. Polecam parking przy lotnisku. W lipcu było bardzo ciepło, nie wiem jak może być w listopadzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 04 Sie 2014 22:34 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Anonymous napisał(a):
A jest jakaś inna opcja oprócz sławnego parkingu?

airbnb.com
nocleg juz od 100-150/doba
jak ja słysze o tym spaniu na parkingach i lotnisku czy w domkach dla dzieci - wstyd, ze jestem Polakiem.
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 05 Sie 2014 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Gdybyś był studentem, który za taką kwotę musi w Polsce przeżyć tydzień, być może wstyd byłby mniejszy...

Ja już dawno nim nie jestem, ale staram się zrozumieć młodych liudzi, którzy chcą zwiedzać świat, zamiast wydawać wszystko na balangi i "wspomagacze".
Oczywiście wszystko ma swoje granice i jak już w innym wątku pisałem, nie pochwalam spania w domkach na placu zabaw dla dzieci, to jednak szukanie alternatyw dla absurdalnie z polskiej perspektywy drogiego noclegu jest normalne.

Byłem w Norwegii i młodzi Norwegowie też korzystają z różnych okazji w czasie podróży np śpiąc na karimatach w terminalu promowym.
Nikogo to nie gorszy ani nie dziwi.

Bardziej dziwi mnie to, że lotnisko w takiej dziurze jak Torp jest za noc zamykane. Przecież wiadomo że na lot o 6:00 musisz tam być koło 4:00.
A jak się tam rozsądnie dostać o tej porze?
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 25 Paź 2014 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
mathew77 napisał(a):
Anonymous napisał(a):
A jest jakaś inna opcja oprócz sławnego parkingu?

airbnb.com
nocleg juz od 100-150/doba
jak ja słysze o tym spaniu na parkingach i lotnisku czy w domkach dla dzieci - wstyd, ze jestem Polakiem.



W tegoroczne wakacje spałam na lotnisku w Lizbonie i Oslo Rygge ;)
Obok mnie leżało kilkanaście osób, biznesman z aktówką pod głową, turyści z wielkimi plecakami, elegantki z walizeczkami na kółkach ..

jeśli masz samolot o 6 rano, to jaki jest sens płacić 150zł za pokój w hotelu? :) i zrywać się o 4 ?

Ja miałam dmuchany materac i śpiworek, oni leżeli na ziemi ;)

Napewno nie byli to Polacy :) i nie widać było, by ktokowiek czuł jakikolwiek wstyd :)
Myślę, że to kwestia podejścia. Mi to nie przeszkadza :)
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Paź 2014 22:24 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ten temat toczy się wokół noclegu w Torp, nie w Rygge :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 28 Paź 2014 20:12 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Mogę się podzielić ostatnimi doświadczeniami.
Miałem nockę 19/20.10 i niestety przeganiają z lotniska po godzinie 1, poszliśmy na parking ten bliżej - zamknięty, ten dalej - otwarty ale po 20min przyszedł dozorca i pogonił.
Pochodziliśmy 20 min po okolicy i poszliśmy na pierwszy parking na 3cie piętro klatka byłą otwarta i tam kimneliśmy się. O 4 otwierali lotnisko i do 8 rano na lotnisku już się przespaliśmy.
Ubierzcie się ciepło bo jest zimno nawet na lotnisku :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 16 Mar 2015 08:46 

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 1
Na dzień 14/15 marzec 2015.

Ochroniaz podszedł do nas już o 22.30 (bo spaliśmy) I poinformował że o 24 zamykają lotnisko.
O 24 wyszliśmy (w sumie 9 osób, różnej narodowości).
Ja z narzeczoną poszliśmy na parking (ten bliżej) oczywiście nie minęło 5minut i reszta przybiegła za nami. Nim zdążyliśmy się rozłożyć do spania około 0.35 przyszedł Murzyn i nas wygonil. Wróciliśmy pod drzwi lotniska. Poczekalismy aż Murzyn dozorca zniknie w ciemnościach i poszliśmy na 2parking, oczywiście wypatrzyl nas w połowie drogi i kazał wrócić pod drzwi... tłumaczyłem mu że jest zimno i chodzimy żeby nie zamarnąć, na co on że tu możemy chodzić jeżeli mamy samochód na parkingu? !?
Wróciliśmy pod drzwi... po rozmowach z resztą skazańców ktoś zdecydował się wybrać jeszcze raz na 2parking. Udało mu się bo nie wrócił już ?
O 3.30 otwarli lotnisko. Zalecam iść spać na ławkę przy odlotach, bo w przylotach jest mega zimno!! Zmarzlismy bardzo... niestety ławek w odlotach jest mało i trzeba szybko zająć...

Pozdawiam i mam nadzieję że pomoglem?

Na 1 parking można wejść klatka na 3 i 2 piętrze. Murzyn zamyka tylko drzwi na parterze, niestety za pozno to ogarnalem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 14 Kwi 2015 10:00 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Czy ktoś ostatnio tam spał? Coś się zmieniło?
Pytam bardziej o parking niż o lotnisko..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 14 Kwi 2015 10:39 

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 20
ja byłem w marcu... na lotnisku siedzieliśmy do północy i nie czekając na wyproszenie, poszliśmy ulokować się na parkingu. To był błąd - za wcześnie. Do nas (2 osoby) dołączyła się grupa 6 osób, oni rozlokowali się na klatce - na parterze, za schodami (kaloryfer), my udaliśmy się na półpiętro. Przyszedł strażnik i wszystkich wyprosił, dodatkowo przeszedł z góry na dół upewniając się, czy wszyscy opuścili klatkę.
Wróciliśmy na lotnisko, skąd ok. 1:00 nas wyproszono. Nocleg spędziliśmy w koparce :) pozostałym osobom udało się ulokować na 2-gim parkingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 11 Gru 2015 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
W lipcu spałam w budynku (otwarty był przez całą noc) wypożyczalni samochodów-jakieś 150 metrów od lotniska. Są tam niezbyt wygodne,plastikowe krzesełka,ale bez podłokietników,także da się przeżyć oraz,co ważne,działające gniazdka (w przeciwieństwie do tych na lotnisku!), więc można podładować wszelką elektronikę.
Jednakże polecam wziąć ze sobą cieplejsze ubrania bądź śpiwór (nawet w lecie),gdyż około pół godziny po moim ulokowaniu się tam uruchomiono klimę w wersji arktycznej,nie mówiąc już o tym,że tamta noc była sama w sobie wyjątkowo chłodna. :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 20 Maj 2016 09:28 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 103
Loty: 12
Kilometry: 15 348
był ktoś ostatnio? coś się zmieniło w kwestii spania na lotnisku i okolicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group