Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Kwi 2019 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
To, że Sandefjord jest kultowy, jest chyba oczywiste dla większości z nas :)
Iluż naszych tuzów RTW, kreatorów skomplikowanych składaków, europejskich lotów w szerokim kadłubie i zwolenników zupy dnia w lounge`ach nie odwiedziło tego miasta na jednodniówkę? Jeśli tacy w ogóle są, to można ich policzyć na palcach jednej ręki.
Kreska na mapie do TRF, przesiadki PL-TRF-PL (niegdyś za 8zł, dziś ciągle taniej niż pendolino) - to każdy szanujący się forumowicz już zna.
Niektórzy sypiali na placu zabaw w przedszkolu, inni sprawdzili, że grill w KIWI kosztuje jedyne 20 NOK, wszyscy widzieli pomnik wielorybników przy rondzie.
Sandefjord kreuje podróżników,ale ... .
Czemu od bezpłatnego autobusu-wahadłowca kierujemy się zawsze na południe? Jeśli ma być to norweska wycieczka z buta, to zrozumiałe. Sandejford najbliżej.
Jednak przy wyborze komunikacji kolejowej z tej samej "Torp Lufthavn stasjon" można skoczyć w drugą stronę.
Ok. 20 km na północ znajduje się fajne miasteczko - Tønsberg. To tylko 10 min dłużej pociągiem, niż do Sandefjordu i 11 NOK OW drożej (mniej boli, bo dłuższa jazda :) )
Port z kafejkami w dawnych magazynach, zwodzona kładka, marina i pozostałości zamku na wzgórzu... .
Polecam na fajną jednodniówkę 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#2 PostWysłany: 03 Kwi 2019 14:24 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Zgadza się, też polecam, dużo szybciej czas leci jak się zrobi Tonsberg i Sandejford podczas jednodniówki ;)

Polecam wycieczkę na wzgórze z ruinami zamku i wieżyczkę na która można wejść za "drobną" opłatą (jak na norweskie warunki :D ). Warto też wspomnieć, że Tonsberg to jedno z najstarszych (niektóre źródła podają że najstarsze) miast w Norwegii.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Maj 2019 22:45 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 109
Loty: 42
Kilometry: 37 458
A z Tønsberg można pojechać na "Koniec Świata": https://m.mojanorwegia.pl/turystyka/ver ... 11469.html
;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Wrz 2021 19:57 

Rejestracja: 01 Mar 2021
Posty: 108
Loty: 55
Kilometry: 84 576
niebieski
Odkopię trochę temat. Planuję na początku października jednodniówkę i zawsze widziałem w internecie tylko opisy o Sandefjord. Ten temat z innym miasteczkiem mnie bardzo zainteresował, a jeszcze bardziej komentarz, że można oba miasta zobaczyć w jeden dzień. Czy rzeczywiście jest realne to jakoś logicznie rozegrać żeby zobaczyć najciekawsze miejsca w Sandefjord i w Tonsberg w ciągu niecałych 10 godzin, tak żeby nie stresować się, że się nie zdąży na lot powrotny? Szybkiego tempa zwiedzania się nie boję, nawet je lubię ale chętnie bym jakichś rad posłuchał (np. od którego miasta zacząć), bo to mój pierwszy wypad do Norwegii
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Wrz 2021 20:25 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1720
Byłem w Sandefjord 2 tygodnie temu, pociągi nie jeździły przez remont trakcji. Podstawiano zastępczą komunikację autobusową. Sprawdź rozkłady na stronie kolei norweskich
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Wrz 2021 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 133
Kilometry: 211 116
niebieski
Potwierdzam, że pociągi nadal nie jeżdżą (info z ostatniego weekendu) i jeździ tylko zastępcza komunikacja autobusowa z jednym ale, bo nie jest to po trasie linii kolejki i np. stacja Stokke jest omijana. Co do samego Tonsberg to bardzo ładne miejsce. My mieliśmy cały weekend i po wylądowaniu poszliśmy pieszo na "bunkry", potem pieszo na punkt widokowy https://goo.gl/maps/ZFWmjCyfNSSnzC9o7 a stamtąd pieszo na miejsce noclegu w Gapahuk https://goo.gl/maps/sTMzeTUii6Kc9LqXA. Na drugi dzień również pieszo kierowaliśmy się do Tonsberg, ale udało nam się nawet złapać stopa i w miasteczku byliśmy błyskawicznie. Pochodziliśmy po centrum, i nabrzeżu i oczywiście górka z wieżą. Nocowaliśmy w namiocie na wyspie przechodząc przez most w Tonsbergu. Na drugi dzień wracaliśmy zastępczym autobusem bezpośrednio na lotnisko. W niedzielę pomiędzy 9-tą a 10-tą miasteczko wyglądało jak po apokalipsie z filmów sf., bo prawie nie było ludzi (może ze 3 osoby widzieliśmy przez tą godzinę).
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Wrz 2021 22:09 

Rejestracja: 01 Mar 2021
Posty: 108
Loty: 55
Kilometry: 84 576
niebieski
Dzięki panowie za odpowiedź. Chyba na pierwszy raz zobaczę tylko Sandefjord ale Tonsberg będzie dobrym pretekstem żeby tam wrócić
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Paź 2021 00:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Byłem wczoraj na jednodniówce (a właściwie półdniówce) do Sandefjord-Torp. Pojechałem ostatecznie do Tønsberg - kursowanie pociągów już przywrócone, bilet w jedną stronę z Torp kosztuje obecnie 56 NOK. Pogodę trafiłem okrutną, nawet na moment nie przestało padać, więc zwiedzanie do przyjemności nie należało. Ostatecznie wylądowałem na kawie w McDonaldzie (duża kawa 22 NOK; bezpłatna toaleta bez żadnych kodów), żeby wysuszyć przemoczone spodnie. Tuż obok jest też sklep Kiwi.
Dworzec kolejowy niewielki, ale jest kilkanaście miejsc siedzących pod dachem. Jest też oczywiście toaleta, ale niestety za 10 NOK, płatna tylko kartą. Publiczne toalety na mieście po 5 NOK.

Oprócz miejsc wspomnianych przez @wtak dodam jeszcze, że pod wzgórzem zamkowym od strony zachodniej jest coś w rodzaju skansenu ze starymi zabudowaniami (wrzucę później poglądowe fotki). Ponadto, rezerwat przyrody Ilene na podmokłych terenach na zachód od centrum miasteczka - jest ścieżka i jakaś wieża obserwacyjna. Wczoraj latały spore stada gęsi, które widziałem z brzegu po drodze do centrum. Nawet bym się przeszedł ścieżką, ale w zastanych warunkach pogodowych trzeba by mieć kalosze 8-)

@matek1212 wydaje mi się, że w 10h powinno dać się objechać obie miejscowości, tylko to odpowiednio podbije koszty. Jak sprawdzałem to pociąg z Tønsberg do Sandefjord kosztuje 77 NOK, no i trzeba doliczyć jeszcze 44 NOK za Sandefjord - lotnisko. Czyli łącznie 177 NOK. Ale może trzeba sprawdzić w necie czy są jakieś bilety jednodniowe, które by się bardziej kalkulowały - przeklikałem automat biletowy na dworcu, ale tam nic takiego nie znalazłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 05 Paź 2021 06:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Nie wiem jak teraz, ale w czasach przedcovidowych łatwo łapało się autostop.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Paź 2021 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 133
Kilometry: 211 116
niebieski
W czasach covidowych autostop nie działa. Nic się nie zatrzymuje. Staliśmy z 1,5 godziny i przejechało kilkaset samochodów, a finalnie jak już się prawie poddaliśmy i powiedzieliśmy, że ten samochód to już ostatni, to się zatrzymał. Był to nasz rodak, który powiedział, że żaden z Norwegów by się nie zatrzymał, bo się niestety boją (zarazy pewnie). Mieliśmy ze sobą wydrukowaną kartkę A-4 z wielkim napisem Tonsberg, a łapaliśmy stopa jakieś 18 km od celu i ledwo się udało, ale tylko dzięki rodakowi. W planie i tak mieliśmy przejść ten odcinek pieszo, i fajnie że się udało zaoszczędzić czas, ale nie nastawiał bym się na autostop jako sposób przemieszczania.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Djorkaeff uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Paź 2021 15:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8913
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
wtak napisał(a):
Iluż naszych tuzów RTW, kreatorów skomplikowanych składaków, europejskich lotów w szerokim kadłubie i zwolenników zupy dnia w lounge`ach nie odwiedziło tego miasta na jednodniówkę? Jeśli tacy w ogóle są, to można ich policzyć na palcach jednej ręki.

Ja należę do tych nielicznych - nigdy w Sandefjord nie byłem. Ale może rzeczywiście pora nadrobić zaległości?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Paź 2021 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4521
złoty
Też nie byłem, choć wybieram się od 3 lat, może się umówimy na późną wiosnę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group