Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Mar 2014 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 143
Loty: 2
Kilometry: 1 126
Z Rygge idziesz 2 km pieszo i łapiesz Nettbussen do Oslo. Cena bilet normalny to 220 nok RT pod terminalem jest za 300 nok. O zniżki zapytaj pewnie są. Jedziesz ok godzinę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#22 PostWysłany: 12 Mar 2014 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
skoli napisał(a):
Oslo czyli najbrzydsza stolica Europy :) Atrakcji za wiele nie będzie ale weekend jakoś się przemęczysz.

He, he kompletnie się z tym nie zgadzam, co opisałem zresztą powyżej. Może moje pozytywne wrażenie o Oslo wynikało z faktu, że byłem tam tylko jeden dzień :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Mar 2014 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Podłączę się pod temat: czy w Oslo są jakieś dzielnice, których w nocy lepiej unikać? Wiem, że tam człowiek może czuć się dużo bezpieczniejszy niż np. w Krakowie czy Łodzi, ale i tak wolałbym nie kusić losu podczas nocnych wojaży ;-)
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Mar 2014 23:06 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 67
maczala1 napisał(a):
skoli napisał(a):
Oslo czyli najbrzydsza stolica Europy :) Atrakcji za wiele nie będzie ale weekend jakoś się przemęczysz.

..... moje pozytywne wrażenie o Oslo wynikało z faktu, że byłem tam tylko jeden dzień :)


i sam sobie odpowiedziałeś .


namtih napisał(a):
Podłączę się pod temat: czy w Oslo są jakieś dzielnice, których w nocy lepiej unikać? Wiem, że tam człowiek może czuć się dużo bezpieczniejszy niż np. w Krakowie czy Łodzi, ale i tak wolałbym nie kusić losu podczas nocnych wojaży ;-)



Skąd to przekonanie ze TU jest bezpiecznie?
W Oslo jest jak w każdym innym multikulturowym mieście.
Są gangi jest przestępczość, gwałty i sporo narkomanów.
Najgorzej w statystykach przestępczości wypada Grønland.
Regułą jest chyba im dalej od centrum tym bezpieczniej.
Ale jak nie szukasz guza to nie znajdziesz go nawet na Grønlandzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Lut 2015 00:53 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 3
Cześć
Wybieram się ze znajomymi 14lutego, mamy cztery dni w Oslo - nocleg już jest załatwiony więc zostają atrakcje, może ktoś może nam pomóc troszkę coś wybrać?

Najgorsze że jest to zima, więc o atrakcje może być ciężko... no ale spróbujmy :)

Wiemy że warto zobaczyć Operę, warto pochodzić po mieście, odwiedzić Aker Brygge, Zamek(?), Przejść się może po muzeach. Aczkolwiek są to atrakcje może na kilka godzin nie wiemy co robić z resztą wolnego czasu...

Chcielibyśmy się wybrać gdzieś w góry może, jakieś szlaki z ładnymi widokami, może skocznia w Hollmelkolen.

Jeżeli macie jakieś pomysły bardzo Was proszę o pomoc!
pozrawiam!


Ostatnio edytowany przez Abcn 10 Lut 2015 22:22, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo. 14-18 luty
#26 PostWysłany: 10 Lut 2015 22:16 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 39
Loty: 12
Kilometry: 25 477
Spróbuj koniecznie burgera w Illegal Burger jak lubisz takie rzeczy - godny!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Lut 2015 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Tylko jaka cena tego burgera? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Lut 2015 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Może właśnie ze względu na cenę alternatywa w postaci burgera zamiast jakiegoś dania w norweskiej restauracji :lol:
Polecam też park Frognera z rzeźbami Vigelanda, jest bardzo hmmm... oryginalny i wstęp za darmo.
Spacer na Grünerløkka - sympatyczna dzielnica artystów. A na Holmenkollen można dojechać metrem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Karolina_s lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 11 Lut 2015 00:10 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 12
Niestety, ale burgery w np. TGI Fridays na Aker kosztują w granicach 250-300 nok :P Koniecznie Holmenkollen razem z muzeum. Możecie też pomyśleć o Tryvann vinterpark obok - fajne warunki czy to na zjazdy, czy na biegówki. Wieczorny bilet w tygodniu 2h bodajże 150 nok. Koniecznie park Vigelanda. Mi się bardzo podobało w Akershus, zupełnie inaczej budowany niż zamki, w których byłam wcześniej. Fajnie też było w muzeum Ibsena, a dokładniej obejrzenie jego mieszkania (1h zwiedzania i bardzo miła pani, która ciekawie opowiadała :D ). Podobno warto zajść do Norsk Folkmuseum (nie miałam okazji), a jak już się tam będzie (niestety to Bygdøy, ale dojazd jest ok) to i pozostałe muzea tam. Polecam Maritime museum. Warto kupić kartę Oslo pass na te wszystkie atrakcje, opłaca się i transport w cenie. Koniecznie przespacerujcie się po Tjuvholmen, jak będziecie w centrum :) Na spacery można się wybrać na Maridalen albo nad Sognsvann na przykład, w Oslo można przejśc się brzegiem Akerselva. A wieczorem najlepiej na Grünerløkka, polecam Blå ;) Warto też przejść się do Mathallen, na zakupy albo popatrzeć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 01 Kwi 2015 11:24 

Rejestracja: 28 Sie 2012
Posty: 31
Przeczytałam w tym poscie dość nieciekawe komentarze o Oslo.
Wybieram sie tam 16- 20 maja.
Oto co udało mi sie dowiedzieć i sprawdzić.
17 maja jest świeto Narodowe Norwegii - w Oslo parady dzieci, wiekszość mieszkańcw w strojach narodowych.
Bardzo kolorowo i odświetnie.Łacznie z mozliwościa pomachania Królowej (Ona na balkonie Pałacu).
Jest mozliwośc kupienia tzw. Oslo Pass - na 24, 48 i 74 godz, uprawniajacego do darmowych wejsc do muzeów, bezpłatnej jazdy srodkami komunikacji miejskiej i znizkami w niektórych kawiarniach i restauracjach.Zniżek dla studentów nie zauwazyłam.
Nocleg zarezerwowałam w Ankor Hostel - pokój 2osobowy, 4 noce ze sniadaniami za 1317 zl (noc ze sniadaniem wychodzi ok 160 zl/os).
Lokalizacja - 16 min. piechotą do centrum.
A czy nic nie ma?
Muzeum Kon-Tiki, Munka, Wikingów, piękny park z rzeźbami i ciekawa architektura.
A zdania na temat urody Oslo - podzielone.
W jakimś rankingu zostało wybrane najciekawszą stolicą Europy w 2013 r.
De gustibus non est disputandum ( łac. o gustach się nie dyskutuje)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 01 Kwi 2015 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2047
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
merw napisał(a):
Z Rygge idziesz 2 km pieszo i łapiesz Nettbussen do Oslo. Cena bilet normalny to 220 nok RT pod terminalem jest za 300 nok. O zniżki zapytaj pewnie są. Jedziesz ok godzinę.


Jest chyba darmowy autobus lotniskowy na stację kolejową i dalej za 160 NOK OW można pociągiem do Oslo. Ja chyba tak zrobię, lecę pod koniec kwietnia.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 01 Kwi 2015 13:50 

Rejestracja: 28 Sie 2012
Posty: 31
cart
sprawdź na forum w dziale norwegia, przejazdy na/z lotniska.
Są wymienione różne możliwości z linkami do firm.
Dowiedz sie, czy na "oslo pass" nie ma znizki na przejazd z lotniska.
Jak znajdziesz, napisz. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Maj 2015 09:06 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 158
Witam wszystkich. W lipcu wybieram się na 2 dni do Oslo (18-19). Na stronie visitnorway znalazłem informację, że w niedziele wejścia do niektórych muzeów są darmowe. Chcąc zaoszczędzić, zaplanowałem sobie, że nie będę kupował Oslo pass. Jednego dnia powłóczę się po mieście i okolicy (o ile pogoda dopisze), a drugiego skorzystam z darmowych wejść i zaczerpnę trochę kultury ;)
Na ten moment znalazłem kilka fajnych miejsc, które mógłbym zobaczyć pierwszego dnia. Z punktów widokowych są to Vettakollen i Holmenkollen, a z tras turystycznych spacer wzdłuż rzeki Akerselva.
Jeżeli znacie jakieś klimatyczne miejsca, must-see, warte zobaczenia, a niekoniecznie znane i promowane, to będę bardzo wdzięczny, jeżeli się nimi podzielicie w tym temacie.

Pozdrawiam ;)


Ostatnio edytowany przez Norday, 17 Maj 2015 16:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Maj 2015 11:11 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Fajny widokowo jest zamek i widok stamtąd na ratusz i Aker Brygge. To miejsce podobało mi się chyba najbardziej.

A co do bezpłatnej karty muzealnej - ustawia się po nią ogromna kolejka pod ratuszem, więc warto przyjść wcześniej. My staliśmy ze 45-60 minut. Potem ten tłum ustawia się w kolejkach do promu na wyspę muzealną i do autobusów, więc trzeba wziąć pod uwagę, że tego dnia poruszamy się po mieście wolniej i nie zdążymy zobaczyć wszystkiego co byśmy chcieli. Zaplanuj najpierw to co chcesz zobaczyć na 100%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Maj 2015 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
To mieliście szczęście, bo ja byłem 2 lata temu 30.08 i kolejka była taka że na co najmniej 2h stania. I odpuściłem. Chociaż bilety na niektóre atrakcje nie są aż takie drogie, jeżeli wybiera się tylko kilka z nich. Wejście do muzeum łodzi wikingów kosztowało wtedy 60 NOK.

Co do punktów widokowych to wzgórze zamkowe bije wszystkie inne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Maj 2015 13:39 

Może się przyda:
http://www.visitoslo.com/en/your-oslo/o ... tractions/
http://freetouroslo.com/daily-free-tours/
http://goscandinavia.about.com/od/cityp ... gsoslo.htm
https://www.facebook.com/OsloFreeTour/t ... e_internal
Góra
 PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Maj 2015 16:10 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 158
Dziękuję za odpowiedzi.

@Misiatek
Czy ta bezpłatna karta muzealna uprawnia do czegoś jeszcze, oprócz wejść do muzeów (np. darmowa komunikacja miejska na trasach pokrywających się z lokalizacją muzeów)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 17 Maj 2015 16:14 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Tak. Również komunikacja w niedzielę (autobusy, metro i promy). Tylko nie jestem pewien czy do 16.00 czy na cały dzień.

-- 17 Maj 2015 16:17 --

A jesteś pewien, że ta karta jest dostępna częściej?
Bo na tej stronie piszą, że to była akcja jednorazowa w tym roku.
http://www.visitoslo.com/en/whats-on/to ... -own-city/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Maj 2015 16:30 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 158
@Misiatek
Informację o darmowych wejściach znalazłem tutaj. Nie jest wyszczególnione, żeby tylko raz w roku była taka akcja.
Na samym końcu jest informacja o akcji raz w roku, gdzie karta Oslo Pass jest rozdawana za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 17 Maj 2015 16:43 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Masz chyba rację - bezpłatne w niedzielę są te wymienione na tej stronie.

Pozostałe są niestety płatne. My chcieliśmy zobaczyć te najważniejsze muzea na wyspie muzeów: Skansen, Łodzi Wikingów i Kon-tiki. I wygląda na to, że mieliśmy po prostu farta, bo ta akcja z bezpłatną Oslo Pass jest tylko raz w roku. Do Muncha już nie zdążyliśmy tego dnia, bo jest w zupełnie innej części miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group