Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#41 PostWysłany: 25 Sie 2016 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
A Orbitz nie dość że uznał chyba jednak nie do końca planowną "promocję" (tzn. akcja zdecydowanie była planowana, ale podejrzewam że powinna być z MWZ), to jeszcze z automatu oddał różnicę pomiędzy ceną wyświetloną a pobraną przez linię lotniczą, mimo tego że zgodnie z warunkami kodu taki zwrot się wcale nie należał. To się nazywa firma z klasą!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#42 PostWysłany: 25 Sie 2016 20:46 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Już było o tym pisane. W ten sposób transakcje z kuponami, którymi objęte są loty rozlicza cała grupa Expedia-Orbitz-Travelocity. Najlpierw linia lotnicza pobiera całość, a potem dostajesz od OTA zwrot odpowiadający wartości kuponu. Tak to działa od lat i nie jest to żadna nowość/anomalia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#43 PostWysłany: 25 Sie 2016 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Poprzednio (wrzesień? 2015) uznał promocje -100$ z MWZ 100$.
Nie wiem jak oni działają.
Jakaś charytatywna akcja.


Ostatnio edytowany przez Zielony^, 25 Sie 2016 21:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#44 PostWysłany: 25 Sie 2016 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
Obie akcje finansowało zaplecze rekina rynkowego- MasterCard. A oni biedni nie są, no i mają w takich akcjach wymierne korzyści. : )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#45 PostWysłany: 25 Sie 2016 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
"Poprzednio (wrzesień? 2016) uznał promocje -100$ ..."
To zdradź nam też pozostałe promocje jakie nas czekają jeszcze w tym roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zielony^ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#46 PostWysłany: 25 Sie 2016 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
@blasto Oczywiście, nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt że z zasad kuponu jasno wynikało że taki zwrot się nie należy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#47 PostWysłany: 25 Sie 2016 21:24 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
To już ich problem, że w taki sposób rozliczają kupony - gdyby od razu dawali zniżkę zgodną z wartością kuponu to nie musieliby robić zwrotu przecież.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#48 PostWysłany: 19 Wrz 2016 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Czy spotkał się ktoś z takim errorem przy bukowaniu hotelu z zaaplikowaniem Orbucksów?

Sorry

We weren't able to complete your booking. Please wait a moment and try again.

Return to Payments page.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#49 PostWysłany: 19 Wrz 2016 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Tak, to znaczy nie lubimy Cię bo używałeś Orbucksy z innego konta lub też może oznaczać że dany pokój został wyprzedany (choć raczej to 1). Spróbuj zmienić przeglądarkę lub IP. Zmień kartę płatniczą jaką płaciłeś wcześniej z Orbucksami (Orbitz to pamięta i banuje kolejne rezerwacje).

Jak dalej nie pomoże to zmień adres e-mail przypisany do konta i spróbuj za jakiś czas (mi to pomogło) :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Juve uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#50 PostWysłany: 19 Wrz 2016 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
To drugie raczej nie, bo próbowałem kilka różnych hoteli. Pewnie chodzi o to pierwsze, moje orbucksy oddałem bratu do wykorzystania, bo zaraz wygasną, a ja ich nie użyję. Rezerwacje zerowe więc karty płatniczej nie przypisano, a i wcześniej nie płaciłem tam kartą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#51 PostWysłany: 19 Wrz 2016 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
@Juve jak rezerwacje zerowe to inna kwestia bo te za 0 nie przechodzą na samych Orbucsach. Kiedyś było tak, że przykładowo miałeś 80 USD na orbitz a hotel kosztował 75. Więc rezerwowałeś ze środków na koncie Orbitz i przechodziły rezerwacje. Teraz, nie wiem czemu jest tak, że jak korzystasz ze środków Orbitz to wartość rezerwacji musi przekraczać wartość Orbucsów bo inaczej błąd.. Więc podsumowując weź zarezerwuj droższy hotel i tyle :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#52 PostWysłany: 31 Sty 2017 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Cześć,
wracam do sprawy statusu gold w Orbitz Rewards.
Zarezerwowałem dziś po raz pierwszy hotel z symbolem VIP (Kyoto Century). Zadzwoniłem do Orbitz, by uzyskać jasną informację, czy przysługuje mi (w ramach "free perks" dla goldów) darmowe śniadanie. Pani potrzebowała 45 minut, by stwierdzić, że jeśli chcę śniadanie, to muszę zarezerwować za wyższą stawkę niż planowałem, czyli za taką, która uwzględnia już śniadanie. No, ale po co w takim razie mój status Gold, skoro i tak muszę wziąć pokój ze śniadaniem?
Ma ktoś jakieś doświadczenia z darmowym śniadaniem w przypadku statusu cold?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#53 PostWysłany: 31 Sty 2017 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Zadzwoń jeszcze raz. Najlepiej dzwonić kiedy pracują Amerykanie (9-9PM ichniejszego czasu).
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#54 PostWysłany: 31 Sty 2017 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
tropikey napisał(a):
Ma ktoś jakieś doświadczenia z darmowym śniadaniem w przypadku statusu cold?


Moim zdaniem status "cold" w przypadku np. jajecznicy, wyklucza jakiekolwiek płacenie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#55 PostWysłany: 31 Sty 2017 22:38 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
obawiam się jednak,że jajecznica może być zimna przy takim statusie :D


Ostatnio edytowany przez klimas, 31 Sty 2017 22:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#56 PostWysłany: 31 Sty 2017 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
mezzo napisał(a):
Zadzwoń jeszcze raz. Najlepiej dzwonić kiedy pracują Amerykanie (9-9PM ichniejszego czasu).


faktycznie, coś w tym może być. Babeczka, z którą rozmawiałem miała tak silny akcent hinduski, że czułem się, jakbym był na planie filmowym w Bollywood :-D

Edit: Zapomniałem dodać, że udało mi się wysłać do nich za pośrednictwem formularza ze strony pytanie w tej sprawie. W sumie - o ile odpowiedzą merytorycznie i pozytywnie - będzie to nawet lepsze, niż ustna informacja z call center.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#57 PostWysłany: 01 Lut 2017 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Dziś dostałem odpowiedź - na razie nic nie wyjaśnia, ale przytaczam ją, bo jest rozbrajająca :-D

"Thank you for contacting Orbitz regarding your concern about the free breakfast for being a gold member of our loyalty rewards program [...] .
We would like to inform you that we contacted the Kyoto Century Hotel and no one on the front desk can speak English. Instead, we sent an email to the hotel about the free breakfast for being a gold member on our loyalty rewards program. Once they respond to our email, we will get back to you as soon as possible."

Trochę dziwne, że sami nie wiedzą, czy w danym hotelu "VIP" ich członkom gold przysługuje śniadanie, czy nie. No, ale że w 4* hotelu w Kyoto nie udało im się pogadać z kimkolwiek mówiącym po angielsku, to już śmiech na sali...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#58 PostWysłany: 01 Lut 2017 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
W Japonii to może nie całkiem standard, ale też nie rzadkość - takie sytuacje zdarzają się, i to niezależnie od tego czy hotel jest "turystyczny", czy "biznesowy".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#59 PostWysłany: 19 Lip 2017 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Na koncie Orbitz mam 19 Orbucks, ktore wygasna za 10 dni. Moze ktos wie jak je wykorzstac(chyba tylko hotele)? Oddam za dobre piwo lub podobny trunek :-) Moge pomoc w rezerwacji.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Orbitz - dyskusja
#60 PostWysłany: 27 Gru 2018 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Jak to jest z ważnością punktów Orbitz wykorzystanych do płatności za hotel w przypadku późniejszego (bezpłatnego) odwołania rezerwacji. W styczniu wygasa mi jakieś 17$, chciałem zarezerwować coś na czerwiec (płatność część kartą, część punktami) - czy po odwołaniu rezerwacji przed przyjazdem (hotel praktycznie do końca oferuje taką możliwość) zwrócą mi tylko to co faktycznie zapłaciłem kartą, czy także użyte Orbucks'y?

@jaco027 brałeś może pod uwagę w/w procedurę?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group