Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Kwi 2018 15:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Ponieważ powtarza się w kółko wiele pytań o włoskie wypożyczalnie, proponuję, na wzór wątku o hotelach Accora, prowadzić wątek o konkretnych doświadczeniach z wynajmu aut. Poniżej przedstawiam szablon, którym byśmy się posługiwali. Mam nadzieję, że formuła się sprawdzi i pomoże to innym użytkownikom wynająć auto.

Jeśli macie uwagi, co do kształtu formularza - inna formuła pytań itd - dajcie proszę znać, postaramy się stworzyć optimum.

Kod:
Nazwa wypożyczalni: [b].......[/b]
Miejsce wypożyczenia: [b].......[/b]
Klasa samochodu zarezerwowana: [b].......[/b]
Otrzymane auto: [b].......[/b]
Jakie ubezpieczenie wkładu własnego miałem (wypożyczalni/zewnętrzne/żadne): [b].......[/b]
Kwota depozytu zablokowana na karcie kredytowej: [b].......[/b]
Uwagi o wynajmie (np. stan/przebieg/czystość samochodu, szybkość obsługi, długość kolejki, skrupulatność w wyszukiwaniu uszkodzeń, inne istotne): [b].......[/b]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 03 Kwi 2018 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
To w takim razie będzie tak:
przeczytałem posty o wynajmie 3 tygodnie temu ale chciałbym wiedzieć jak sytuacja wygląda teraz :?

Bardziej bym widział coś w rodzaju wikipostu, typu: zwykle cena za dzień to ok 20€ ale może być wyższa w sezonie i w dziwnych miejscach (wymienić). Użytkownicy forum zwykle polecają firmy a, b, c etc.. i odradzają: goldacar :mrgreen: Coś w ten deseń.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Kwi 2018 18:42 

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 104
-- 03 Kwi 2018 18:38 --

Sicily by Car
Orio al Serio – Milan Bergamo. Od 25 marca do 1 kwietnia.
Klasa zarezerwowana C – Compact
Otrzymane Auto Opel Mokka 4WD – 35k przejechane
Ubezpieczenie caloroczne od zewnetrznego providera. Pobrali na CC 800 Eurakow.
Uwagi o wynajmie- auto porysowane w dwoch miejscach co bylo zaznaczone na umowie. I dosyc obity bagaznik, ktorego nie bylo juz na umowie.
Jak dostalem auto to swiecila sie kontrolka braku powietrza w przedniej oponie. Zlapalem gostka I zapytalem sie czy mi to naprawi. Odpowiedzial ze to jest normalne I abym nie zawracal im dupy. Na lekkim flaku dojechalem do Szwajcarii 270 km w jedna strone I dopompowalem sobie tam na miejscu.
Bez wiekszych problemow, po powrocie widze ze z karty sciagneli 5 centow . To be continued jak przyjda mandaty....

-- 03 Kwi 2018 18:42 --

Dopisze ze auto bralem z Ryanaira. Pierwsza rezerwacja byla za 180 euro. Po 2 tygodniach znalazlem te sama klase auta za 150 I skasowalem poprzednia. W ciagu dwoch dni dostalem zwrot $$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Kwi 2018 20:50 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Hertz
(NAP) - Neapol Capodichino. Od 31 marca do 5 kwietnia.
Klasa zarezerwowana B –
Otrzymane Auto Fiat Panda – 3000 km przejechane
Ubezpieczenie caloroczne od zewnętrznego providera. Dokupiłem ubezpieczenie 80 euro +17 VAT (ograniczenie odpowiedzialności do 1.200 euro za uszkodzenia auta i 2000 euro od kradzieży. Blokada na karcie 160 euro (ubezpieczenie +paliwo).
Uwagi o wynajmie- Z lotniska w Neapolu do wszystkich wypożyczalni poza SIXT jeździ zbiorczy autobus, gdyż mają one siedziby poza terminalem. W wielką sobotę spora kolejka około 20 osób czekających na transport. Moim zdaniem można śmiało udać się na piechotę ok. 500 metrów od przystanku do wypożyczalni. Idziemy prosto za przystanek a następnie skręcamy w prawo i po 200 metrach dochodzimy do właściwego budynku. Trzeba iść chodnikiem wzdłuż ulicy, a nie przez parkingi gdyż z drugiej strony niestety nie ma wyjścia. W wypożyczalni Hertz obowiązuje system z numerkami jak na poczcie. Pobieramy kwit i czekamy aż się wyświetli nasz numer. Warto tego pilnować, gdyż bez okazania nr nie chcą obsługiwać. Obsługa miła, aczkolwiek widok kłócących się klientów za obciążenia za zarysowanie atmosfery nie poprawia. Samochód z uwagi na bardzo wysoką cenę na stronie ok. 1400 złotych za 5 dni wypożyczyłem za pośrednictwem hotwire.com gdzie kosztował 150 dolarów. Opcja losowa wypożyczalnie, ale z opinii na stronie wynika, że w Neapolu zawsze losuje Hertza. Radość z ceny nie trwała jednak długo, albowiem okazało się,że to co kupujemy u pośrednika nie zawiera żadnego ubezpieczenia i ponosimy pełną odpowiedzialność za kradzież i uszkodzenia, zaś cena Hertza na stronie zawiera CDW właśnie z ograniczeniem odpowiedzialności do 1.200 euro za uszkodzenia i 2.000 euro od kradzieży. Ponieważ suma odpowiedzialności była lekko przerażająca i przekraczała kwotę odpowiedzialności z ubezpieczenia zewnętrznego zdecydowałem się na wykupienie CDW za 97 euro. Oczywiście urabianie było na pełne ubezpieczenie którego koszt to jedyne 322 euro. :shock: Trzeba było grzecznie kilkakrotnie odmawiać, gdyż Pani twierdziła, że to za 97 jest nic nie warte. Auto dostaliśmy praktycznie nowe 3000 na liczniku i 0 rys na protokole. Dokładne oględziny potwierdziły, że rzeczywiście nie ma ani jednej. Biorąc pod uwagę jak wyglądały inne na parkingu wypożyczalni było to wręcz niewiarygodne. Jedyne zastrzeżenie do samochodu brak dywaników, ale stwierdzili że tak ma być. Przy oddawaniu auta o dziwo Pani spisała stan licznika, sprawdziła czy jest gaśnica, apteczka i łańcuchy (są w cenie) i bez sprawdzania auta kazała iść do pkt rozliczyć się, gdyż ostateczna kwota obciążenia jest pobierana na końcu. W protokole wpisane 0 uszkodzeń. Wydaje mi się, że było to spowodowane jej błędnym przekonaniem, że wykupiłem pełne ubezpieczenie do podstawowego, gdyż na wydruku początkowym była widoczna cena do zapłaty, a u nich standardowo jak wspominałem CDW jest w cenie. Potem błyskawicznie zdanie auta. Obciążenie tylko za ubezpieczenie. W sumie wypożyczenie kosztowało 900 złotych czyli 500 złotych mniej niż na ich stronie i innych porównywarkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Kwi 2018 21:14 

Rejestracja: 28 Wrz 2017
Posty: 16
Lotnisko Bergamo
Wypożyczalnia Firefly
Economy Toyota Yaris
Wypożyczenie w kwietniu 2018r. na 2 dni bez limitu kilometrów. Cena 11 Eur/dzień. Bez żadnych dodatkowych ubezpieczeń. Blokada na karcie 600 Eur. Rezerwowane 3 miesiące wcześniej przez easyterra.pl.

Wypisanie papierów w biurze Firefly na lotnisku i odbiór samochodu na pobliskim parkingu zajęło 20 minut. Wszystko bez żadnych zastrzeżeń. Zwrot również bez problemów. Koleś, który odbierał auto, tylko spojrzał czy są 4 koła i kierownica i nie szukał na siłę uszkodzeń, których nie było.
Polecam tę wypożyczalnię!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Maj 2018 15:34 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
FireFly (przez Ryanair)
Treviso Airport
Ford Focus lub podobny (samochód kompaktowy)
Fiat Tipo kombi
AXA (również przez Ryanair)
1600 euro
Początkowo dostaliśmy kluczyki do fiata 500, ale po przejściu na parking zauważyłem balon na oponie. Zrobiłem zdjęcie, wróciłem do biura z prośbą o zmiane auta. Bez problemu dostałem kluczyki do Tipo.
Auto dość czyste, kilka rysek w różnych miejscach. Co dziwne, nie było wycieraczek. Zwrot bezproblemowy, odbierający sprawdził czy samochód ma koła i tyle. Kolejka do biura na ok 10 minut. Jak za tą cene polecam.

Wynajem na dwa dni w listopadzie 2017, ok 150 zł z dodatkowym ubezpieczeniem od wszelkich kataklizmów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Lut 2020 13:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Dopiszę do tego mało żywego tematu moje dwa dość skrajne spostrzeżenia z ostatnich tygodni w Bergamo z dwóch wypożyczalni, jakoś uderzyła mnie różnica między wypożyczalnią "zwykłą, tanią", a "premium"
1)
Nazwa wypożyczalni: Sicily by Car
Miejsce wypożyczenia: BGY
Klasa samochodu zarezerwowana: najmniejsza
Otrzymane auto: Opel Karl
Jakie ubezpieczenie wkładu własnego miałem (wypożyczalni/zewnętrzne/żadne): zewnętrzne roczne
Kwota depozytu zablokowana na karcie kredytowej: 800 EUR
Uwagi o wynajmie (np. stan/przebieg/czystość samochodu, szybkość obsługi, długość kolejki, skrupulatność w wyszukiwaniu uszkodzeń, inne istotne): wynajem szybki, krótkie pytanie, czy chcę ubezpieczenie wkładu własnego, przy pobraniu znalezione dodatkowe uszkodzenia, bez problemu dopisane przez obsługę na parkingu. Zwrot bezproblemowy, pracownik wypożyczalni obejrzał auto pobieżnie i zaznaczył "no new damage" w protokole. Następnego dnia blokady na karcie już nie było

2) Nazwa wypożyczalni: Europcar
Miejsce wypożyczenia: BGY
Klasa samochodu zarezerwowana: kompakt kombi
Otrzymane auto: Fiat Tipo SW
Jakie ubezpieczenie wkładu własnego miałem (wypożyczalni/zewnętrzne/żadne): wynajem bez udziału własnego, ale z opłatą administracyjną w przypadku szkody
Kwota depozytu zablokowana na karcie kredytowej: 500 EUR
Uwagi o wynajmie (np. stan/przebieg/czystość samochodu, szybkość obsługi, długość kolejki, skrupulatność w wyszukiwaniu uszkodzeń, inne istotne): koszmar! Nigdy nie brałem z Europcaru ze względu na ich ceny, teraz udało się wypożyczyć dość tanio i z pełnym ubezpieczeniem, więc skorzystałem. Na początku - gigantyczna kolejka, największa ze wszystkich wypożyczalni. W stosunku do osób przede mną słyszałem propozycje nie do odrzucenia - albo niższa klasa samochodu albo Opel Vivaro, ale z innego biura, w mieście, gdzie w ciągu 15 minut ktoś miał ich zawieźć osobówką. Mi również na siłę próbowano wcisnąć downgrade (Renault Captur) wmawiając, że większego na pewno nie potrzebuję... Udało się jednak wywalczyć Tipo Kombi. Samochód brudny, niedotankowany, obsługa na placu odmówiła dopisania szkód w samochodzie (na zewnętrzne nie ma czasu, zrobić zdjęcie jak się chce, uszkodzenia wnętrza to nie uszkodzenia). Przy zwrocie najdokładniejsza kontrola stanu, jaką kiedykolwiek miałem/ Człowiek kilkukrotnie obchodził samochód z latarką, klękał, etc. Za bodaj 4 czy 5 kółkiem znalazł miniaturową rysę. Spisaliśmy protokół, dał mi do uzupełnienia komentarz wynajmującego, nawet mówiąc by wpisać, że tak było od początku... Tak wpisałem, blokada zdjęta przed oddaniem samochodu. Teraz tydzień po zwrocie żadnego nowego obciążenia karty nie mam. Ale ogólnie wrażenia z wypożyczenia bardzo kiepskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lut 2020 20:38 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
A może właśnie tutaj powinny być wpisywane wynajmy, bo potem szukanie w kilkudziesięciu stronicowym wątku jest czasochłonne :)
Nazwa wypożyczalni: Sicily by Car rezerwacja przez booking.com
Miejsce wypożyczenia: Bari 2-4 luty
Klasa samochodu zarezerwowana: C
Otrzymane auto: Opel Corsa
Jakie ubezpieczenie wkładu własnego miałem (wypożyczalni/zewnętrzne/żadne): Auto miało ubezpieczenie AC z wyłączeniem lusterek, szyb i opon. Wykupiliśmy to ubezpieczenie za 36e
Kwota depozytu zablokowana na karcie kredytowej: 200e+36e
Uwagi o wynajmie (np. stan/przebieg/czystość samochodu, szybkość obsługi, długość kolejki, skrupulatność w wyszukiwaniu uszkodzeń, inne istotne): Wynajem w 10 min, po wszystkich podpisach poszliśmy na plac.To był nasz pierwszy wynajem więc obfotografowaliśmy wszystkie ryski i chcieliśmy zaznaczyć na protokole. Pracownik nas wyśmiał, kazał jechać i życzył udanego wyjazdu. Auto czyste, z kwietnia 2019, 3800 km na liczniku.
Oddanie trwało jeszcze krócej niż wypożyczenie. Pracownik nawet nie oglądał auta z zewnątrz. Sprawdził tylko czy zatankowane do pełna.
Zaznaczył "no new damage" w protokole.
Blokada zniknęła w ciągu drugiej doby po oddaniu.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Gru 2020 00:12 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 63
Loty: 123
Kilometry: 203 715
1) Nazwa wypożyczalni: Hertz (pośrednik - AutoEurope.com)
Miejsce wypożyczenia: AHO, miejsce zwrotu: OLB
Klasa samochodu zarezerwowana: Mini Class
Otrzymane auto: Fiat Panda
Jakie ubezpieczenie wkładu własnego miałem (wypożyczalni/zewnętrzne/żadne): pełne ubezpieczenie uwzględnione w cenie
Cena: 303 USD za 7 dni wynajmu w terminie 18.09-25.09, one-way fee included
Kwota depozytu zablokowana na karcie kredytowej: miało być 200 EUR, z tego co pamiętam zablokowane zostało tylko 60 EUR na paliwo
Uwagi o wynajmie: szybki i bezproblemowy wynajem - do wszystkich innych stanowisk były kolejki, do Hertza brak; pomimo posiadania bagażu rejestrowanego 30 minut po wylądowaniu byliśmy już z kluczykami przy samochodzie. Samochód nowy, przejechanych kilka tysięcy kilometrów, my zrobiliśmy 900. Zwrot na lotnisku w Olbii również bezproblemowy, kluczyki oddane w budynku, pytanie było jedynie o to czy samochód jest zatankowany. Blokada z karty zdjęta po 2 dniach. Ogólne wrażenie jak najbardziej pozytywne.

2) Nazwa wypożyczalni: Avis (pośrednik - AutoEurope.ca)
Miejsce wypożyczenia: NAP
Klasa samochodu zarezerwowana: Mini Class
Otrzymane auto: Fiat 500
Jakie ubezpieczenie wkładu własnego miałem (wypożyczalni/zewnętrzne/żadne): pełne ubezpieczenie uwzględnione w cenie
Cena: 405 CAD za 10 dni wynajmu w terminie 25.09-5.10
Kwota depozytu zablokowana na karcie kredytowej: 190 EUR
Uwagi o wynajmie: Wynajem trwał bardzo długo - po przybyciu do wypożyczalni dostaliśmy informację, że mamy poczekać na zewnątrz i ktoś do nas zadzwoni, aby ustalić szczegóły (procedury Covid-owe), po 40 minutach czekania poprosiłem, żeby obsłużyli nas jednak w środku (w międzyczasie osoby bez wcześniejszej rezerwacji były obsługiwane osobiście na miejscu). Samochód w średnim stanie - 40.000 km na liczniku, niedziałające prawe lusterko, brudna tapicerka i bagażnik, zdecydowanym plusem był natomiast mały rozmiar samochodu ułatwiający poruszanie się po wybrzeżu Amalfi. Zwrot zdecydowanie szybszy - bez wchodzenia do środka wypożyczalni, blokada karty zdjęta po 2-3 dniach. Zostałem poproszony o potwierdzenie zwrotu poprzez podpis na urządzeniu elektronicznym - bez jakiejkolwiek wzmianki o dodatkowych kosztach, w związku z czym zdziwiłem się gdy wypożyczalnia ściągnęła dodatkowe 25 EUR z tytułu "Oneri Automobilistici" (podatek drogowy). Co więcej, Avis wykorzystał mój podpis potwierdzający zwrot jako rzekomą zgodę na dodatkowe obciążenie karty kredytowej. Oczywiście złożyłem reklamację, ponieważ wg warunków wypożyczenia wszystkie podatki drogowe miały być uwzględnione w cenie. Do tej pory brak jakiegokolwiek kontaktu ze strony wypożyczalni, kwota została zwrócona dopiero przez bank po reklamacji nieuprawnionego obciążenia karty w trybie chargeback. Avisu zdecydowanie nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Lip 2021 00:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Nazwa wypożyczalni: Leasys
Miejsce wypożyczenia: FCO, zwrot CIA (nie wzięli ekstra kasy za oneway, cena u nich na stronie lepsza, niż u pośredników)
Klasa samochodu zarezerwowana: kompakt
Otrzymane auto: Fiat Tipo
Jakie ubezpieczenie wkładu własnego miałem (wypożyczalni/zewnętrzne/żadne): zewnętrzne roczne
Kwota depozytu zablokowana na karcie kredytowej: 800 EUR
Uwagi o wynajmie (np. stan/przebieg/czystość samochodu, szybkość obsługi, długość kolejki, skrupulatność w wyszukiwaniu uszkodzeń, inne istotne): Na FCO bardzo miła obsługa. Jest u nich mały ruch, pan obsługiwał i potem sam odprowadził na parking, pokazując auto i szukając uszkodzeń wraz z klientem. Na CIA w dzień powszedni o 16 nikogo z obsługi, kluczyk wrzucony do skrzynki, ok.godziny później mail, że kaucja odblokowana
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Wrz 2021 01:08 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Centauro - oficjalna strona
Lotnisko Bergamo
Lancia Ypsilon lub podobny (samochód kompaktowy)
otrzymany Volkswagen T-ROC
pełne ubezpieczenie wypożyczalni
depozyt tylko za paliwo 66 euro
Kolejny wyjazd do Bergamo i mogę polecić wypożyczalnię Centauro. Warto śledzić ceny aut bo na kilka dni przed wyjazdem ceny mocno spadły. Wypożyczenie auta z pełnym ubezpieczeniem wchodziło po 220 zł za dobę. Na miejscu szybko bezproblemowo, odbiór z pod wejścia nr 4 na lotnisku. Revolut i inne debetowe bez problemu akceptowane. Zarezerwowałem Lancie Ypsilon otrzymałem Volkswanega T - Roc więc różnica spora. Na miejscu w czasie odbioru dostępne tylko 4 auta. Przy powrocie był już pełny parking. Zwrot również szybki. Jak na Włochy bardzo dobra wypożyczalnia. Pracownik obszedł auto dookoła sprawdził paliwo i przyjął auto. Poglądowo auta dostępne w ramach tej wypożyczalni.

Załączniki:
Centauro.jpg
Centauro.jpg [ 470.83 KiB | Obejrzany 7289 razy ]
Centauro 2.jpg
Centauro 2.jpg [ 490.3 KiB | Obejrzany 7289 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Lis 2021 13:28 

Rejestracja: 09 Paź 2019
Posty: 30
Bari Lotnisko - Locauto/Alamo - Listopad

Wszystko sprawnie i szybko. Samochód wypożyczony przez pośrednika doyouspain w firmie Alamo. Był to praktycznie nowy Fiat Panda w bardzo dobrym stanie. Ubezpieczenie zewnętrzne. Blokada na karcie 500E zdjęta po jednym dniu od zakończenia wypożyczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Gru 2021 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Bari Lotnisko 27-30.11.2021 Locauto. Toyota Yaris, poniżej 10kkm przebiegu. Ubezpieczenie w Locauto za worek pieniędzy, ale miał też jeździć kumpel, który nie prowadził auta za granicą, ani po serpentynach. Mieliśmi dwa przytarcia parkingowe, ale nie z naszej winy.
Bardzo dobre funkcjonowanie Locauto, szybko i sprawnie, chociaż parking najdalszy od wyjścia z przylotów.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Gru 2021 19:24 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
KAMPANIA SALERNO. 01-02.12.2021
Wynajem przez Vipcars.com w Sicilybycar , cena w tym okresie spadała. Zapłaciłem 270 zł z ubezpieczeniem za dwa dni. Kaucja 650E wisiała 7 dni.

Uważam, że mam pewne doświadczenia z prowadzeniem samochodu w różnych częściach świata, NYC, Francja, Hiszpania, Madera, Sycylia, Cypr (lewostronny ruch), ale to co było ostatnim moim doświadczeniem, czyli Kampania uświadamia mi: Stary, masz ograniczoną wyobraźnię.
Zdecydowałem się na wynajem samochodu w Salerno, aby ominąć konieczność wyjazdu z metropolii neapolitańskiej i uważam to za dobry ruch.
Przejazd wzdłuż Wybrzeża Amalfiańskiego jest sam w sobie atrakcją, ale trzeba się liczyć z tysiącem zakrętów, podjazdami, zjazdami, zwężeniem dróg do szerokości jednego auta i kompletnym brakiem miejsc do zaparkowania. Dochodzą do tego lokalsi, którzy jeżdżą jak … , parkują gdzie chcą, zawężając, a często uniemożliwiając przejazd, prawo pierwszeństwa nie istnieje, pieszy to wróg, kierunkowskaz to zbędna lampka, pisanie sms’ów w tracie jazdy to norma, a na ulicach miast panuje wszechobecna walka o przejechanie kolejnego metra drogi. Infrastruktura też nie ułatwia. Dodajmy do tego autobusy, ciężarówki i częste naprawy osuwisk. Nawigacja Googla często nie daje sobie rady z pokazywaniem drogi, bo przy tej ilości serpentyn jedna droga nakłada się na drugą.
Sorrento zwiedziłem tylko z okna samochodu, bo krążąc przez godzinę nie znalazłem miejsca do zaparkowania, a później przejechanie 15 kilometrów zajęło mi 2 godziny.
Nie znaczy to, że odradzam ten sposób zwidzenia tej wspaniałej części Włoch. Uświadamiam tylko z czym musicie się liczyć jadąc w tamten rejon.
Zalecam nie oszczędzać na dobrym ubezpieczeniu wynajmowanego samochodu. Mnie udało się uniknąć obcierek ale uważam, że po prostu, miałem szczęście.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 15 Gru 2021 19:51 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Kilka razy przymierzałem się się do tego ruchu co Ty. Albo odwołany lot, albo ... Do dziś planuję tam wyjazd i zawsze to samo pytanie: brać auto, czy komunikacja publiczna. Twój wpis skłania mnie do drugiego wariantu. Raz byłem w Neapolu i to co tam widziałem już mnie przerastało. Dzięki za wpis, który mnie utwierdził w moim przekonaniu.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Gru 2021 21:38 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Mój wpis chciał uświadomić potencjalnym wizytatorom tego regionu Włoch, którzy zdecydują się wynająć na tę okoliczność samochód, że muszą się liczyć z określonymi konsekwencjami tego czynu. Jednocześnie polecam tą możliwość zwiedzenia Kampanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 31 Gru 2021 18:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Rzym Fiumicino FCO.

Pośrednik: doyouspain

Wypożyczalnia: Italy car rent

Samochód: mieliśmy rezerwację na VW Polo lub podobny. Dostaliśmy Citroena C3 w benzynie. Opcja full-full, bez limitu km, podstawowe ubezpieczenie.

Cena: 19,77 euro za 2 dni w listopadzie; całość płatna z góry przy rezerwacji.

Odbiór samochodu: niestety trzeba się nachodzić, ale to w ogóle jest dużo chodzenia nawet przez samo lotnisko do wyjścia. Trzeba się kierować na budynek C (multipiano C) i wjechać na piętro IV. Tam znajdziemy budkę Italy Car Rent z dwoma stanowiskami obsługi. Nasz wieczorny lot z WAW się spóźnił i byliśmy jakieś dobre pół godziny po czasie, ale żadnego problemu nie było i na szczęście kolejki też nie. Biuro czynne do 22:00. Ubezpieczenia nie wciskali, depozyt na karcie 900 EUR (tyle ile miało być). Dokumentacja i podpisy - elektronicznie, na maila.
Samochód podstawiają przy budce – nieco ponad 26 tys. km przebiegu, zatankowany do pełna. Wyjeżdżając z parkingu trzeba użyć biletu, który daje obsluga - nasz jakoś się zablokował i na 5 minut utknęliśmy pomiędzy szlabanami :roll: - żona już się zbierała, żeby iść ponownie do wypożyczalni i wtedy magicznie szlaban się otworzył :? 8-)
Przejechaliśmy 270 km, wszystko niby w porządku, ale uważam, że generalnie Citroenami jeździ się źle (to bodajże trzeci raz mi się trafił) - mam 183 cm wzrostu, więc nie jakoś wybitnie dużo, a wygodę siedzenia oceniam 2/10. Silniki w wersjach, które biorą wypożyczalnie, też nie porażają mocą.

Zwrot samochodu: w tym samym miejscu, co odbiór - wjazd na parkingi na Fiumicino jest dobrze oznakowany i nie powinno być problemu ze znalezieniem właściwego wjazdu. Szybkie sprawdzenie sprawdza stan paliwa w baku, obejrzenie samochodu, potwierdzenie, że wszystko OK. Dwa dni później nie miałem już blokady na karcie.

Podsumowanie: bez zastrzeżeń, dobra cena, szybkie zdjęcie blokady z karty, wypożyczalnia godna polecenia. No może leciutki minusik za te Citroeny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
dmirstek uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 14 Sty 2022 02:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Mediolan Bergamo BGY.

Pośrednik: doyouspain

Wypożyczalnia: Centauro

Samochód: miałem rezerwację na Lancia Ypsilon lub podobny. Dostałem Volkswagena T-Roca w benzynie. Opcja full-full, bez limitu km, podstawowe ubezpieczenie (mam roczne w firmie zewnętrznej).

Cena: 10,93 euro za 1 dzień w listopadzie; całość płatna z góry przy rezerwacji.

Odbiór samochodu: Centauro ma biuro poza lotniskiem. Trzeba wyjść przed terminal i podejść w okolice jak na zdjęciu poniżej – bus jest widoczny, na pewno nie przegapimy kiedy przyjedzie. Czekałem jakieś 10 minut, potem dojazd do biura to jakieś 5-7 minut. 10 minut czekania i zostałem obsłużony. Ubezpieczenia nachalnie nie wciskali, ale chwilę tłumaczyli, co i jak jeśli nie wezmę a będzie jakaś szkoda (jak się później okazało, miałem okazję tego doświadczyć). Depozyt na karcie 1050 EUR (tyle ile miało być). I zonk, bo dodatkowy depozyt na paliwo w wysokości 100 EUR nie jest blokowany, tylko pobierany z karty (a następnie zwracany jeśli stan paliwa w baku zgadza się z warunkami wynajmu) i musiała to być ta sama karta, co do głównego depozytu. No i na tym depozycie paliwowym dołożyłem niestety dodatkowe koszty (niekorzystne kursy wymiany na mojej kredytówce :evil: ) – warto to mieć na uwadze. No i różnica cenowa pomiędzy konkurencją bezpośrednio na lotnisku tak jakby się mocno zmniejszyła…

Samochód z przebiegiem niecałe 13 tys. km. Przejechałem ok. 130 km (do Bellagio i z powrotem). Po raz pierwszy T-Roc, wcześniej trafiały się Polo i Golfy – przyznaję, że to kolejny VW, którym jeździło się bardzo dobrze.

Zwrot samochodu: na wszelki wypadek dostajemy mapkę, żeby bez problemu trafić do biura. Oczywiście bez zbędnej zwłoki odwożą później na lotnisko.

Uwagi dotyczące kontaktu po szkodzie: niestety po raz pierwszy od kiedy wypożyczam samochody (od 2005 roku), przytrafiła mi się szkoda – pęknięta przednia szyba. Z karty ściągnięte 730 EUR. Korespondencja ws. dokumentacji, której potrzebowałem dla swojego ubezpieczyciela, początkowo była sprawna – dostałem fakturę z wyszczególnieniem szkody i umowę wynajmu w pdf. Potem niestety kontakt padł, gdy potrzebowałem matrycy uszkodzeń (Damage matrix) dla ubezpieczyciela – najpierw przesłali mi niewłaściwy dokument, a ostatecznie po kilku przypominających mailach, dostałem ten właściwy dopiero po 18 dniach.

Podsumowanie: o ile samochód bez zastrzeżeń i cena konkurencyjna w stosunku do wypożyczenia na samym lotnisku, to w moim przypadku różnica praktycznie została zniwelowana przez niezrozumiałą dla mnie praktykę obciążania karty kredytowej przy depozycie na paliwo (wypożyczalnie we Włoszech akurat w tym brylują :roll: ). Mam też duże zastrzeżenia co do sposobu prowadzenia korespondencji. Zacząłem się już stresować, że mnie ignorują i nie mają zamiaru dosłać dokumentów, o które prosiłem. Osobiście więcej nie skorzystam z ich usług we Włoszech.
Załącznik:
IMG_20211121_093159489_HDR.jpg
IMG_20211121_093159489_HDR.jpg [ 137.55 KiB | Obejrzany 6064 razy ]
Załącznik:
IMG_20211121_131442759_HDR.jpg
IMG_20211121_131442759_HDR.jpg [ 182.9 KiB | Obejrzany 6064 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 07 Lut 2022 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
@Kashpir Co do depozytu na paliwo. Tak pomyślałem: gdyby mieć podpięte pod Curve KK i KD i zmienić w pomiędzy "transakcjami". Depozyt na ubezpieczenie z KK a paliwo z KD. Pewnie by się czepili wyglądu karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Lut 2022 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Problem w tym, że Curve nie jest kartą kredytową i raczej nie zostanie przyjęta przez wypożyczlnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group