Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Podczas zamieszczania postów w tym temacie prosimy o skorzystanie z następującego szablonu:

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: ....

Nazwa saloniku: ....

Który terminal: ....

Jak wejście (karta, status, gotówka): ....

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: ....

Inne uwagi: ....

[ 316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#50 PostWysłany: 03 Cze 2018 23:04 
Awatar użytkownika

Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: FEZ

Nazwa saloniku: PEARL LOUNGE

Który terminal: Fes Saiss International (brak sprecyzowanego terminala)

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: ODRADZAM. Najgorszy w jakim byłem kiedykolwiek.

Wiec tak. Po intensywnym pobycie w Maroku liczyłem na odrobinę luksusu i odpoczynek przed lotem. Pseudo salonik znajduje się na końcu terminala. Do saloniku prowadzą oznaczenia VIP Lounge.

Zdyszani zmachani wchodzimy do saloniku . Moją uwagę przykuwa recepcjonista w brązowym garniturze.
Pyta się czy w czymś może pomóc - tak owszem pokazuje kartę PP i mówię że chciałbym skorzystać z saloniku.
Pan bardzo dokładnie sprawdził BP i PP i stwierdził że nie jest to moja karta PP ponieważ na BP (FR) jest wpisane jego zdaniem nazwisko "ZWYKLA KOLEJKA" no ok. Chwile zajęło wytłumaczenie gdzie nazwisko. Po załatwieniu formalności przez terminal PP Pan stwierdził ze zatrzymuje nasze karty pokładowe gdyż musi je zweryfikować i wprowadzić do jakiegos systemu. Ok powiedziałem żeby je przyniósł. W tej chwili dopiero rozejrzałem sie po saloniku. Jakież było moje zdziwnienei jak zobaczyłem pomieszczenie o powierzchni może 20 m2 , które wyglądało tak i oferowało następujące atrakcje i udogodnienia
Załącznik:
20180528_125259.jpg
Załącznik:
20180528_125251.jpg

Popatrzyliśmy i zapytałem grzecznie Pana czy oprócz tych foteli i pustej lady to można coś otrzymać do jedzenia i picia. Pan powiedział ze owszem o wszystko trzeba jego poprosić i on przyniesie. Oczywiście menu nie było wiec poprosiliśmy (na 2 osoby) 2x butelka wody 2x cola 1 sok pomarańczowy 2x sandwich. Pan zrobił wielkie oczy ale ok przyniósł.
butelka wody 0,25 ml , puszka cola 0,2 ml szklanka soku i sandwiche wielkości kajzerki. Po opróżnieniu napojów poprosilismy znowu o coca cole i soki tym razem otrzymaliśmy fantę i 1 sok ponieważ coca -cola sie juz skończyła i sok również . Na pytanie o sandwiche Pan powiedział ze również już sie skończyły i muszą zamówić . Zamówienie okazało sie być skomplikowane bo dostarczają je z poza lotniska.
Ponieważ brak było czegokolwiek a mieliśmy kawałek prywatnego arbuza poprosiłem Pana o nóż i talerz do pokrojenia . Pan przeniósł talerz i nóż plastikowy ... uwaga używany brudny jakaś żółta mazią. Gdy mu zwróciłem uwagę ze jest brudny powiedział ze tylko taki ma innego brak z powodów bezpieczeństwa na lotnisku.. zrezygnowany poprosiłem o łyżeczki zeby jakoś swojego arbuza zjeść.
Po jakimś czasie oczekiwania na samolot pojawił sie ktoś w tym pseudo-saloniku i otrzymał sok. Grzecznie podszedłem do Pana i poprosiłem o szklankę soku bo widzę ze jednak sie nie skończył - inni goście otrzymali . Pan powiedział ze nie mogą w nieskończoność realizować naszych zamówień że 2 razy już zamawialiśmy napoje .. gdy mu zwróciłem uwagę ze nie jestem tam za darmo a wejście o czym świadczy informacja kosztuje 30 euro i nie jest to mała kwota a jedyne ograniczenie jakie nas dotyczy to limit czasu 3h a nie limit np wody czy napojów (szczególnie ze naprawdę nie zawracaliśmy mu głowy zbytnio a innych gości nie było) zrobiło sie bardzo nerwowo.. poprosił stanowczo żebyśmy w spokoju usieli czekali .. na tyle było nieprzyjemnie ze tylko czekałem na jakąś ochronę i to że nas wyproszą z tego przybytku.
Pierwszy raz z takim czymś sie spotkałem
zastanawiałem sie aby napisać do PP o tym ale nie wiem czy jest sens.
Ps. Na stronie PP po wybraniu tego saloniku nawet nie ma ani jednego zdjęcia - fakt nie ma się czym chwalić.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
12 ludzi lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.

#51 PostWysłany: 11 Cze 2018 17:03 
Awatar użytkownika

srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: YYZ - Toronto Lester B.Pearson Intl.

Nazwa saloniku: Plaza Premium Lounge

Który terminal: Terminal 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): Prority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Tak. Salonik posiada dwie strefy, jedna typowo jadalna, druga wypoczynkowo - jadalna. Na ciepło kilka potraw (ryba, kurczak, makaron, dwa rodzaje zupy), kawa z ekspresu, napoje typu fanta, cola - z dystrybutora. Napoje alkoholowe (wino, piwo) podawane przez obsługę. Szybki internet. Niestety jest dosyc tłoczno. Kiedy my wchodziliśmy było sporo miejsca, ale gdy już wychodziliśmy widzieliśmy kolejkę czekających na wejście.

Inne uwagi: brak
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 12 Cze 2018 12:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: KBP - Kijów Boryspil

Nazwa saloniku: Business Lounge

Który terminal: Domestic

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Bardzo przyjemny salonik, o niebo lepszy niż ten w Międzynarodowym terminalu.
Szybkie skanowanie karty, i wchodzimy salonik. Salonik dość spory, gniazdka wszędzie. Z zimnych przekąsek sery Ukraińskie, kisz, bułeczki, szynka. Z Ciepłych kurczak w sosie, ziemniaki i warzywa gotowane.
Alko dość dobry: 2 rodzaje wódki, 2 rodzaju whisky (był Grants i Tullamore Dew), piwo z Czerniowiec, wina i koniak. Alko, kawa i ciepłe potrawy podaje "barmanka"
Do tego woda, kola w plastykowych butelkach
Fajnie się siedzi, i polecam salonik, jak ktoś do lotu ma dużo czasu.

Inne uwagi:
Załącznik:
kbp1.jpg

Załącznik:
kbp2.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#53 PostWysłany: 26 Cze 2018 19:32 
Awatar użytkownika

niebieski
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Porto (OPO)

Nazwa saloniku: ANA Lounge

Który terminal: n/a

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Całkiem przyjemny salonik, usytuowany na piętrze nad Burger Kingiem mniej więcej na wysokości bramki nr 30. Toalety niestety na zewnątrz.

Załącznik:
IMG_20180621_073954346.jpg

Szybkie sprawdzenie karty PP i BP i jesteśmy w saloniku. Mamy część wewnętrzną, jak i taras z widokiem na halę odlotów.

Załącznik:
IMG_20180621_074336017.jpg

Załącznik:
IMG_20180621_074309489.jpg

Stoliki jedynie między siedzeniami, dostępne gniazdka elektryczne.

W godzinach porannych dostępne jedynie zimne potrawy, ktoś wcześniej pisał o ciepłych posiłkach, być może są dostępne później.

Są płatki śniadaniowe, jakieś proste kanapki (bodajże z serem i szynką), sałatki, jogurty, różne wersje krokietów i pastel de nata.

Załącznik:
IMG_20180621_080917071.jpg

Z napojów dostępna kawa, soki, napoje gazowane w puszkach, woda mineralna w plastikowych butelkach. Z alkoholi whiskey, czyste wódki, wina oraz piwo puszkowe (Super Bock).

Załącznik:
IMG_20180621_081022588.jpg

Wifi działało całkiem sprawnie (być może dzięki wczesnej porze i małej ilości osób w saloniku), zasięg również poza salonikiem (bez problemu używałem koło bramki 32). Logowanie do sieci standardowe za pomocą hasła WPA.

Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#54 PostWysłany: 01 Lip 2018 14:40 
Moderator forum

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Norymberga (NUE)

Nazwa saloniku: Albrecht Durer Lounge

Który terminal: n/a

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Jak na prowincjonalne niemieckie miasto, jest dość dobrze. Wino, piwo Paulaner, kilka mocniejszych alkoholi. Na ciepło zupa. Salonik właściwie bezobsługowy - aby doń wejść, trzeba odebrać kartę w strefie ogólnodostępnej, przed security. Niemniej jednak, jak wynika z załączonego obrazka, przy transferze w określonych godzinach nie trzeba opuszczać airside - ktoś czeka żeby wpuścić.

2 ludzi lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.

#55 PostWysłany: 01 Lip 2018 15:21 

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Kazań (KZN)

Nazwa saloniku: VIP LOUNGE

Który terminal: 1

Jak ktoś ma kartę PP, to bym polecił, a jak nie ma, to bym nie polecił. Jedyną zaletą tego saloniku jest prysznic, co jednak niekiedy ma znaczenie.
W środku nie ma w zasadzie nic. Do zjedzenia na ciepło są samosy (z kapustą?!), które trzeba sobie podgrzać w wystawionej mikrofalówce. Do picia są napoje gazowane, woda oraz kawa i herbata. Nie ma alkoholi. Jest mało gniazdek do ładowania sprzętów. Obsługa po angielsku rozumie pojedyncze słowa, ale - to plus - są to słowa kluczowe: "beer", "shower".

Inne uwagi: W Kazaniu na jednego mężczyznę przypadają na oko ze trzy kobiety.
 PM off
4 ludzi lubi ten post.

#56 PostWysłany: 01 Lip 2018 21:46 
Moderator forum

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: NYO

Nazwa saloniku: LOUNGE

Który terminal: N/A

Cóż, salon jaki jest, każdy widzi. Wejście poprzez bar w strefie airside. W środku brak alkoholu - każdorazowo trzeba opuścić salonik, żeby z baru pobrać piwo lub wino. Soczki, woda, cola, fanta, sprite. Ekspres do kawy. Z jedzenia owoce, jakieś bułki słodkie - ale ilość znikoma, trzeba mieć szczęście.
Jest telewizor, do tego dobre wyciszenie - to tyle plusów.

marcin.krakow lubi ten post.

#57 PostWysłany: 10 Lip 2018 09:35 
Awatar użytkownika

niebieski
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: WILNO (VNO)

Nazwa saloniku: IDW ESPERANZA RESORT BUSINESS LOUNGE

Który terminal: -

Posiadając kartę PP to sprawa oczywista, jeżeli miałbym płacić, to bym się zastanowił czy warto Są dwa komputery z drukarką, dodatkowym plusem jest cisza, byłem dwa razy i za każdym razem ledwie parę osób. Trochę alkoholu typu piwo, wino jakieś brandy, orzeszki i niejadalne kanapki z lodówki z wołowiną i rybą. Na ciepło nie ma nic. Salonik znajduję się na piętrze i przez panoramiczne okna ma widok na halę odpraw.

Inne uwagi: -

Ostatnio edytowany przez Zeus, 10 Lip 2018 10:02, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 11 Lip 2018 12:54 

Loty: 499
Kilometry: 805 156
srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Prague Airport - PRG

Nazwa saloniku: Erste Lounge

Który terminal: 2

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Całkiem spoko, salonik duży ale raczej spokój. Dobrze działające wifi. Dwa dania na ciepło + przekąski w tym nugetsy i przekąski oraz sandwiche. Alko jak na zdjęciu.

#59 PostWysłany: 16 Lip 2018 22:15 

srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: NUE (Norymberga)

Nazwa saloniku: Albrecht Durer Lounge

Który terminal: n/d

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Niedawno salonik opisał @Gadekk więc, żeby nie powtarzać mogę potwierdzić jego obserwacje. Uzupełnię jedynie, że salonik znajduje się zaraz po wyjściu z kontroli bezpieczeństwa na poziomie "zero" - przed schodami ruchomymi w górę, które prowadzą do prawie wszystkich bramek, sklepów itd. Nie sposób go nie zauważyć (fotka poniżej). Akurat w porze, o której leciałem ani na chwilę nie pojawił się nikt z obsługi stanowiska (poza panią zabierającą brudne i przynoszącej czyste naczynia). W okolicy odlotu do Krakowa salonik był praktycznie pusty - maksymalnie było w nim 4 osoby. Zupka (a w zasadzie krem) cukiniowy pierwsza klasa :-) Toalety są na miejscu, z tyłu saloniku.

Załącznik:
nue_lounge.jpg

Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.

#60 PostWysłany: 27 Lip 2018 09:33 

złoty
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: PEK

Nazwa saloniku: Air China

Który terminal: III International Departures - Business Class

Jak wejście (karta, status, gotówka): *A Gold

Jedzenie zmieniane w zależności od pory dnia (sniadania, lunch, kolacja). Byłem późno w nocy (po północy) i wybór dość marny (na ciepło różne dim sumy, 2 rodzaje zupy, congee + zimne przekąski ), sądząc po ilości pustych podgrzewaczy wcześniej jest lepiej. Wybór mocnych alkoholi dość mizerny (nie korzystałem), kilka gatunków chińskich piw. Największą zaletą saloniku są prysznice (2 piętra niżej) - duże, wygodne i wyposażone we wszystkie potrzebne akcesoria. Po kilkunastu godzinach przy 36 stopniowym upale w Pekinie są cudowne. Podsumowując - jest dość zatłoczony (mimo, że spory), widziałem lepsze saloniki w Azji, ale i tak polecam.

Załącznik:
sal1.jpg

Załącznik:
sal2.jpg

Załącznik:
sal3.jpg

Załącznik:
sal4.jpg

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: CAN

Który terminal: I Domestic Departures

Bieda-salonik. Około 9:15 było już sprzątnięte po śniadaniu. Zostało kilka bardzo mizernych przekąsek. Alkohol - tylko lokalne piwo. Można zrobić sobie zupkę błyskawiczną. Bardzo mało miejsca, dużo ludzi i zero prywatności. Nie polecam przy limitowanych wejściach.

Załącznik:
sal_can1.jpg

Załącznik:
sal_can2.jpg

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: PEK

Który terminal: III Domestic Departures

Niewielki, ale dobrze zaopatrzony. Spory wybór dań na ciepło (ok. 10:00), różne alkohole. Mimo, że na pierwszy rzut oka ludzi wydawało się sporo można znaleźć cichy zakamarek.
Załącznik:
sald_1.jpg

Załącznik:
sald_2.jpg

Załącznik:
sald3.jpg

Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#61 PostWysłany: 28 Lip 2018 21:45 

srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: KTW (Katowice) terminal A (non-Schengen)

Nazwa saloniku: Business Lounge

Który terminal: A (non-Schengen)

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Aż dziwne, ale nie znalazłem opisu saloniku w KTW w terminalu non-Schengen po ubiegłorocznym remoncie więc nadrabiam zaległości. Salonik zupełnie nie przypomina starego. Obecnie ma dwa poziomy. Na dolnym oprócz recepcji jest typowa poczekalnia ze stolikami oraz samoobsługowy bar w formie bufetu. Przed godziną 6 rano w bufecie na ciepło były dostępne parówki (jadalne i naprawdę smaczne), naleśniki oraz typowe dla katowickich saloników przekąski, których nie potrafię nazwać po imieniu (coś pomiędzy pizzą a zapiekanką-w wielu wersjach - smaczne). Poza tym na zimno: kabanosy, kanapki i sałatki. W saloniku jest dostępny ekspres do kawy oraz nalewak do wina musującego (dwa rodzaje). W lodówkach dostępnych sporo soków, 4 rodzaje piwa, poza tym trochę mocniejszych alkoholi, słone przekąski i słodycze. Na dolnym poziomie bezpośrednio przy bufecie jest kilka stolików oraz bardzo wygodne fotele a także (na prawo od recepcji) poczekalnia ze stolikami. Na piętrze jest całkiem sporo bardzo wygodnych foteli oraz mini-bufet na słodko. Do tego z obu poziomów jest ładny widok na płytę parkingową oraz drogę startową. Na każdym kroku monitory z informacją o lotach. Zapowiedzi o lotach są aktywne. Salonik zdecydowanie wart polecenia.

Inne uwagi: Generalnie obecny salonik to zupełnie inna liga niż to co było wcześniej (tzn. przed remontem). Biorąc pod uwagę, że z terminalu A odprawiane są wyłącznie czartery oraz low costy (wydaje mi się, że nie ma ani jednej linii tradycyjnej), salonik póki co świeci pustkami - w praktyce dostęp do niego mają wyłącznie posiadacze PP/DC (bo trudno tutaj o klientów statusowych/biznes klasę). Podczas mojego pobytu w saloniku (na obu poziomach) było max. 3 osoby. W odróżnieniu od terminalu B, w terminalu A nie ma fast-tracka - ale to pewnie pochodna braku klasy biznes w tej części lotniska. Poniżej załączam aktualne zdjęcia.

EDIT: pobyt w saloniku jest również możliwy dla każdego po uiszczeniu opłaty 73,8 zł brutto (na stronie lotniska: https://www.katowice-airport.com/pl/biz ... ess-lounge jest mowa, że brutto kosztuje to 90 zł, ale po przejściu do rezerwacji okazuje się, że jest to jednak 73,8 zł)

Poziom recepcji:

Załącznik:
20180728_054937.jpg

Załącznik:
20180728_054949.jpg

Załącznik:
20180728_054953.jpg

Na piętrze:

Załącznik:
20180728_054821.jpg

Załącznik:
20180728_054836.jpg

Załącznik:
20180728_054854.jpg

Widok na płytę lotniska:

Załącznik:
20180728_063255.jpg

Ostatnio edytowany przez greg2014 29 Lip 2018 16:27, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#62 PostWysłany: 29 Lip 2018 00:15 

srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: AMS

Nazwa saloniku: ASPIRE LOUNGE (NO.26)

Który terminal: 1 (Schengen)

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Miałem okazję być w tym saloniku dwukrotnie w okresie kilku tygodni. Salonik składa się z dwóch części przedzielonych recepcją. Na lewo od wejścia jest część troszkę mniejsza, z większą ilością miejsc do pracy i z uboższym bufetem - tylko chipsy, owoce i napoje (gazowane w butelkach). Prawa część jest dwukrotnie większa, w bufecie jest uboga oferta alkoholi (nalewak z Heinekenem, wina, mocne alkohole z niskiej półki: gin, wódka, whisky), dystrybutor z softami, ekspres do kawy. Do jedzenia jest dość ubogo: 2 sałatki, bułki (plus jednoporcjowe dżemiki i szynka oraz ser), na ciepło zupa smakująca niczym gorący kubek. Do tego kuriozum - to samo w przypadku obu pobytów - nasiona chai z warzywami i osobno pomidorki koktailowe w pojemniku na ciepłe danie, ale podawane w temperaturze lodówkowej.
Do tego tłum ludzi, obsługa nie nadążająca ze sprzątaniem, ale chodząca regularnie i prosząca pasażerów by nie spali na kanapach bo nie ma miejsc dla nowych chętnych. W większości miejsc dość ciemno i jeśli ktoś miałby ochotę poczytać, to tylko w miejscach do których dochodzi światło z jarzeniówek z ogólnodostępnych części terminala. Do odwiedzenia tylko w przypadku darmowego wstępu i krótkich przesiadek.

Inne uwagi: Pilnowany limit 3 godzin - osoby których BP sugeruje dłuższe oczekiwanie są notowane i wywoływane po upływie tego czasu by się ponownie "odkliknęły"
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 29 Lip 2018 11:36 
Awatar użytkownika

złoty
@greg2014
Bardzo dobra recenzja o saloniku z KTW.
Dopisz tylko za można też wejść odpłatnie za 73.80zl na osobę
 Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.

#64 PostWysłany: 29 Lip 2018 16:25 

srebrny
@pawfazi - masz rację, właśnie sprawdziłem na stronie - przechodząc do rezerwacji, na stronie lotniska można to załatwić online za 73,80 zł brutto
Co ciekawe tutaj: https://www.katowice-airport.com/pl/biz ... ess-lounge jest mowa o 90 zł brutto.
Mam nadzieję, że to tylko jakieś nieporozumienie - komuś pomyliło się brutto z netto.
Zaraz dopiszę :-)
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 31 Lip 2018 21:35 

srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: IEV - Kijów Żuliany

Nazwa saloniku: East Business Lounge

Który terminal: międzynarodowy

Jak wejście (karta, status, gotówka): karta PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Na lotnisku w Kijowie-Żulianach są obecnie dwa saloniki dla posiadaczy PP - East and West. Ja odwiedziłem East ale z tego co zajrzałem do drugiego, wygląda on podobnie. Salonik to jedna duża sala bez podziału na jakieś części funkcjonalne zastawiona większymi i mniejszymi masywnymi fotelami - część z niskimi ławami, część ze stolikami, przy których można wygodnie zjeść. A propos jedzenia: na ciepło dostępny był rosół (smaczny chociaż brak w nim było "gęstego"), gotowane ziemniaki oraz coś pośredniego pomiedzy leczo a gulaszem. Wszystko świeże, ciepłe i naprawdę smaczne. Oprócz tego w lodówce dostępne były kanapki (mówiąc szczerze nie zachęcały do bliższego z nimi zapoznania się), pakowane sałatki oraz jogurty. Z napojów-kilka soków w kartonach, woda, cola, fanta, po dwa rodzaje piwa i wina oraz kilka mocniejszych alkoholi. Do tego ekspress do kawy wielkości szafy. Jeśli mam być szczery to z ukraińskich napitków brakowało mi kwasu :-) Do tego w bufecie oczywiście dostępne były słone i słodkie przekąski. Na wszystkich stolikach leżały menu z napojami i daniami. Ponieważ podane były w nich ceny, domyślam się, że jeśli komuś nie odpowiada "standard" może sobie zamówić coś więcej odpłatnie. Funkcji baru (jest wydzielona lada barowa) szczerze mówiąc nie rozumiem - barmana w nim nie było. Na terenie saloniku jest wydzielone pomieszczenie dla palaczy oraz toalety.

Ludzi niewiele i mam wrażenie, że w ciągu dnia salonik świeci pustkami. Dopiero w okolicy odlotu samolotu do Dubaju pojawiło się w nim więcej osób, ale i tak trudno powiedzieć, że był zapełniony. Jak dla mnie problemem saloniku jest niewydolna klimatyzacja (ostatnie dni w Kijowie były nie do wytrzymania jeśli chodzi o upał) - za drzwiami saloniku było wyraźnie chłodniej. Dopiero jak usiadłem bezpośrednio pod nawiewem klimatyzatora i się mocno skupiłem, to coś poczułem. Oprócz kart menu, na każdym stoliku rozłożone są karteczki z danymi do wifi - szkopuł w tym, że podana w nim sieć nie istnieje a sieć ogólnolotniskowa (za darmo) działa na granicy zasięgu i bardzo powoli. Obsługa zapytana o wifi udawała, że nie bardzo rozumie w czym jest problem... Zapowiedzi głosowe były w saloniku aktywne. Do tego dostępnych jest kilka monitorów z informacją o lotach.

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić (oprócz wifi) to do czystości saloniku. Wyglądał tak, jakby był sprzątany raz dziennie. Pod stolikami widać było jakieś pomięte papiery, serwetki itp. Toalety pod tym względem były OK.

Na plus: widok na płytę parkingową i pas startowy

Podsumowując, nie było to na pewno żadne mistrzostwo świata ale mimo wszystko salonik jest OK. Na moją ocenę w dużej mierze wpływają dania na ciepło, które naprawdę były bardzo smaczne.

Poniżej ogólna fotka sytuacyjna.

Inne uwagi: Dosłownie wychodząc zauważyłem, że obok recepcji znajduje się druga toaleta z symbolem prysznica - ale na jakich warunkach jest on udostępniany nie potrafię powiedzieć.

Przed odprawą zajrzałem jeszcze w okolice drugiego saloniku o nazwie "West Business Lounge". Przed salonikiem tym stoi duży stand informujący, że zaprasza on wszystkich posiadaczy kart kredytowych Mastercard World Elite. Czy za darmo to nie wiem :-) Ale to i tak dziwne, bo do tej karty praktycznie każdy bank dodaje kartę PP. Ot, taka ciekawostka :-) Sam salonik patrząc od wejścia był podobny, z tą różnicą, że lepiej działała w nim klimatyzacja :-)

Załącznik:
20180731_131000.jpg

Relacje PM off
macq91 lubi ten post.

#66 PostWysłany: 20 Sie 2018 17:34 

srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Berlin Schonefeld (SXF)

Nazwa saloniku: Greenwings Lounge

Który terminal: A

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Mała aktualizacja dot. saloniku na lotnisku SXF. Niestety nadal jest to jeden z najsłabszych saloników, w jakich byłem i jak na stolicę Niemiec to mówiąc szczerze salonik wstydu - podobnie jak całe lotnisko SXF. Położony na piętrze terminala A, korzystać z niego można bez względu na to, z którego terminala (a raczej baraku) lecimy, ponieważ wszystkie są połączone korytarzami i przewiązkami a odległości do pokonania są niewielkie. Przy wejściu kontrola tylko karty PP, brak nawet pytania kto gdzie leci. W saloniku nie ma toalet - najbliższe położone są dopiero po zejściu piętro niżej obok okienek paszportowych i przejścia do strefy non-Schengen. W godzinach porannych nie było niczego do jedzenia na ciepło (ktoś pisał kiedyś o jakichś frankfurterkach - albo odeszły w niepamięć albo się nie załapałem). Dostępne były wyłącznie ciasta na słodko, jogurty, mleko i jakieś płatki/musli, kilka rodzajów soków i napojów gazowanych plus dwa rodzaje piwa i coś mocniejszego. Do tego w lodówce zapakowana w plastikowe opakowania sałatka ziemniaczana. Dobra kawa z ekspresu. Cały salonik ma kształt zbliżony do litery "L", nie jest podzielony na jakieś strefy chociaż przy krótkim pobycie jakoś szczególnie to nie przeszkadzało. Zapowiedzi głosowe wyłączone, dostępny jeden monitor z informacjami o lotach. Na plus duża liczba gniazdek elektrycznych oraz ekipa sprzątająca na bieżąco naczynia oraz uzupełniająca bufet.

Inne uwagi: Z okna saloniku w oddali widać nowy niewykończony terminal nowego lotniska Berlin Brandenburg - mam nadzieję, że kiedyś w końcu je otworzą razem z jakimś bardziej przyzwoitym salonikiem. Póki co największa korzyść z tego saloniku jest taka, że jest mniej zatłoczony niż tzw. terminale lotniska. Jeśli ktoś ma limitowane wejścia to radzę się dobrze zastanowić przed wejściem - ja bym w każdym razie nie wchodził. Poniżej dwie fotki ogarniające większość saloniku.

Image

Image
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#67 PostWysłany: 20 Sie 2018 17:36 
Moderator forum

@greg2014 parówki pojawiają się wczesnym popołudniem ;)
2 ludzi lubi ten post.

#68 PostWysłany: 01 Wrz 2018 14:35 
Awatar użytkownika

Loty: 257
Kilometry: 651 873
niebieski
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: PPT ( Papeete )

Nazwa saloniku: Air Tahiti Nui Lounge

Który terminal: International

Jedyny salonik na PPT. Z braku laku odwiedzilem szczegolnie z uwagi na wysokie ceny w PF. Alkohol na dobrym poziomie i bez limitow. Nic cieplego do zjedzenia na co liczylem jedynie przekaski. Gniazdka elektrycznie oraz wifi dostepne ( w ogolnodostepnej czesci lotniska brak free wifi ) W porownaniu z salonikami w innych czesciach swiata slabo z uwagi na jedzenie , reszta na poziomie.
2 ludzi lubi ten post.

#69 PostWysłany: 12 Wrz 2018 09:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Międzynarodowe Lotnisko Bilbao

Nazwa saloniku: Sala Vip

Który terminal: Jest tylko jeden

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: W sumie jeden z najgorszych saloników na jaki byłem. Liczyłem ze jak lotnisko stworzył słynny architekt Santiago Calatrava, to salonik będzie miało coś od niego. Bzdura.
Wejście do saloniku, nić efektywnego, czekałem 5 minut, aż ktoś się zjawi do recepcji.
Wnętrze wypadało ciut odświeżyć, czyli zrobić tak zwane wiosenne porządki: umyć szyby, powymieniać kanapy, pomalować lakierem stoły.

Teraz do sedna. Co do kwestii picia. W lodówkach znajdziemy piwa z Estrelly, Estrella 0% i Heinekena

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_110004.jpg

Obok lodówkę z kanapkami (chorizo+ser, bekon+ser, wege, z salcesonem), owocami, 5 rodzajów mleka (!), jogurtem i sałatkami owocowymi. I mikrofala do podgrzania kanapek

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_110009.jpg

Wina z regioniu Rioja

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_110018.jpg

I z mocnych alkoholów

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_110029.jpg

No i teraz rzecz co mnie rozwaliła. Biorę kielich, żeby dolać wina. Pierwszy z lepszych. Lata minęły z pracy za barem/someliera, więc dalej zwracam ogromną uwagę na szkło. Jak wygląda i pachnie.
I syf na pierwszym. Spoko, zdarza, ktoś złapał i zwrócił. Biorę drugi. Nie domyty. Trzeci, czwarty, piąty. Wszystkie albo lekko pęknięte albo brudne. Rzecz nie do pomyślenia, jak na takie miejsce.

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_110056.jpg

Załącznik:
IMG_20180910_110122.jpg

Biorę jedną do toalety, żeby go porządnie umyć. Pracowniczka patrzy, i pyta, po jakiego ją biorę do toalety. Pokazuję bród, i mówię jej ze wszystkie takie są. Zrobiła się czerwona, i przeprosiła na chwilę.
Domyłem, dolałem winka

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_110547.jpg

Załącznik:
IMG_20180910_111052.jpg

I kawa z kapsuł nesspresa.

Więc jak ktoś ma limit wejść, to nie polecam żeby wchodził do tego saloniku. W sklepikach (bezcłowych) można kupić za 5 euro dobre winko, świeżo krojonego jamon iberico i zrobić salonik przy gate.

Inne uwagi: Uwaga numer jeden
W toalecie jest woda kolońska, marki "Brutal"

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_121244.jpg

Uwaga druga
Pracownica dała mi 6paka estrelly w ramach przeprosiny za bród. Wolałem wino/rum, ale 6pak też nie jest zły.

Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
friderikos uważa post za pomocny.

[ 316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], elzunia oraz 6 gości