Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Podczas zamieszczania postów w tym temacie prosimy o skorzystanie z następującego szablonu:

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: ....

Nazwa saloniku: ....

Który terminal: ....

Jak wejście (karta, status, gotówka): ....

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: ....

Inne uwagi: ....

[ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 23 Cze 2022 13:39 
Awatar użytkownika

Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
niebieski
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Berlin Brandenburg BER

Nazwa saloniku: Mövenpick Café

Który terminal: T1

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP (23 EUR kredytu do wydania)

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Do wydania mamy 23 EUR, za co można naprawdę dobrze się najeść i coś wypić. Z alkoholi dostępne piwo, wino (ok. 6-7 EUR), kanapki (4-6 EUR), sałatki (z kurczakiem, z warzywami), dwa rodzaje ciasta, liczne napoje bezlakoholowe, jogurty, owoce (banany po 1 EUR sztuk) i świeże pieczywo. Na obu zdjęciach widać to co udało się jednorazowo dostać za 23 EUR, więc nawet 2 osoby się najedzą :)

Inne uwagi: Więcej miejsc siedzących dostępnych z tyłu, z widokiem na płytę lotniska. Obsługa wesoła i sympatyczna. Zdecydowanie lepszy wybór niż stare saloniki na TXL i SXF.

Image

Image

Image
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.

#282 PostWysłany: 23 Cze 2022 14:00 
Awatar użytkownika

srebrny
Dodam, że zamiennie kredyt starcza też na jedną całą butelkę wina.
To tak gdyby ktoś np. był w dwójkę z dwoma kartami i chciał zabrać flaszkę na drogę :)
Obsługa pyta się czy otworzyć, czy zostawić zakorkowaną ;)
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#283 PostWysłany: 12 Lip 2022 17:29 

srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: RTM

Nazwa saloniku: Prima Vista Lounge

Który terminal: jedyny

Jak wejście (karta, status, gotówka): Dragon Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Mały salonik z około 20 miejscami, o 18 pełen. Gdyby nie radosny chaos na lotnisku spędziłbym tam troszkę więcej czasu niż pół godziny, ale też nie ma czego żałować. Jedna pani obsługująca, która niezbyt radziła sobie z uzupełnianiem i sprzątaniem. Skanowaniem DP zresztą też).
Załącznik:
odWejscia2.jpg

Załącznik:
odWejscia.jpg

Do jedzenia na ciepło toster (znaczy się, chleb tostowy w nim przygotowany - widzę na zdjęciu że niby był, ale jak zacząłem przygotowywać sobie coś do zjedzenia, to już nie było... Na zimno sałatka z kuskusa, chleb, ser i salami. Plus jakieś słodkości. Do picia heineken, softy (cola zero sztuk jeden), wina oraz podstawowe alkohole - w tym jeden single malt ze średnio niższej półki.
Załącznik:
softy.jpg

Załącznik:
jedzenie.jpg

Załącznik:
alko.jpg

Ubikacja znajduje się poza salonikiem, ale tuż za winklem, dla chętnych możliwość umycia stóp.
Załącznik:
stopki.jpg

Cóż, jeśli ktoś ma nielimitowane wejścia - dlaczego nie, w innym wypadku nie polecam.

Inne uwagi: Przepraszam jeśli kiedykolwiek nazwałem WMI kurnikiem. RTM to jest kurnik, w dodatku taki, w którym biegają bezgłowe kurczęta...

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#284 PostWysłany: 27 Lip 2022 00:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 356
Kilometry: 599 596
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Sztokholm Arlanda (ARN)

Nazwa saloniku: Norrsken Lounge
Który terminal: T5

Jak wejście (karta, status, gotówka): wchodziłem na Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Może być.
Wizyta w lipcu 2022. Kontrolę bezpieczeństwa na lot Ryanairem przechodziliśmy na T4, ale można potem przejść na T5 do saloniku. Ok. 12:30 w niedzielę musieliśmy chwilę poczekać na wejście, bo salonik był pełen. Ale potem złapaliśmy idealny stolik dwuosobowy.
Wybór jest raczej ograniczony - na ciepło była jedynie zupa serowa (przepyszna); na zimno - sałatka z kurczakiem (bardzo dobra), dwie sałatki z makaronem (lepsza była ta z pesto i słonecznikiem), wędliny, jakieś owoce; pieczywo tylko chrupkie. Do picia napoje wyłącznie z nalewaka: piwa Pilsner (jakiś miejscowy ekologiczny, ale mi nie za bardzo smakował) i IPA (lepszy wybór jeśli chodzi o piwo), wino białe i czerwone (białe sikacz, czerwonego nie próbowaliśmy), woda gazowana i niegazowana, napój jabłkowy, fanta i chyba cola. Jest też ekspres do kawy. Uzupełnianie brakujących potraw szło bardzo powoli - jakby obsługi było za mało. Widać, że Szwedzi podeszli w taki sposób, by nie produkować śmieci - chyba nie było nic w foliowych opakowaniach czy jakichkolwiek butelkach.
Ogólne wrażenie - średnie, ale biorąc pod uwagę szwedzkie ceny jedzenia na mieście, to nie narzekam na wejście z priority passem :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#285 PostWysłany: 27 Lip 2022 13:37 

Loty: 896
Kilometry: 864 152
platynowy
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Rio de Janeiro Galeão (GIG)

Nazwa saloniku: Star Alliance Lounge
Który terminal: 2

Jak wejście (karta, status, gotówka): *A Gold

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Tak

Bardzo przyzwoity salonik. Sporo miejsca, szczególnie jak na lotnisko z tak małym ruchem. W toaletach czysto, są prysznice (nie korzystałem, więc nie wiem, jakie są zasady). Można się najeść i napić, jest nawet bar z obsługą, w którym przygotowują drinki.
Załącznik:
IMG_20220723_130257.jpg

Załącznik:
IMG_20220723_130250.jpg

Załącznik:
IMG_20220723_125940.jpg

Załącznik:
IMG_20220723_125939.jpg

Załącznik:
IMG_20220723_125927.jpg

Załącznik:
IMG_20220723_125922.jpg

Załącznik:
IMG_20220723_125912.jpg

Załącznik:
IMG_20220723_125853.jpg

Załącznik:
IMG_20220723_125841.jpg

Załącznik:
IMG_20220723_125610.jpg

8 ludzi lubi ten post.

#286 PostWysłany: 27 Lip 2022 22:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 356
Kilometry: 599 596
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Mediolan Malpensa (MXP)

Nazwa saloniku: Sala Montale
Który terminal: T1, strefa non-Schengen

Jak wejście (karta, status, gotówka): wchodziłem na Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Salonik nie jest wybitny, ale daje radę.
Wizyta w kwietniu 2022.
Wybór jedzeniowy nawet nie najgorszy, ale jeśli chcemy coś na ciepło, to po prostu trzeba odgrzać danie z pudełka, które leżą w lodóweczce. Podczas naszego pobytu była wołowina w stylu Bordeaux z warzywami, bulgurem i quinoa (zaskoczyła mnie taka pozycja w saloniku - całkiem smaczne) oraz jakaś zupa. Reszta to sałatki, focaccie, kanapki. Są również jogurty, owoce, chipsy, grissini. Oczywiście kawa z ekspresu, napoje, woda. Alkohole jak na zdjęciu plus chyba jeszcze jakieś wina.
Miejsca w saloniku sporo, ale prawie cały czas duże obłożenie. Niektóre miejsca mają dobry widok na płytę.
Ogólnie wydaje mi się, że to taki średniak wśród saloników, które do tej pory odwiedziłem.

5 ludzi lubi ten post.

#287 PostWysłany: 05 Sie 2022 23:29 

platynowy
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: TBS Tbilisi

Nazwa saloniku: Primeclass Lounge

Który terminal: Intl

Jak wejście (karta, status, gotówka): *G, wizyta sierpień 2022

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Poczekalnia składa się z dwóch sal oraz części zewnętrznej otwartej na terminal. Ruch w godzinach popołudniowej rotacji LO do WAW niewielki, poniżej 10 gości w całym salonie. Działa osobna sieć Wifi - lepsza od lotniskowej. Na ofertę kulinarną składały się przekąski (jakieś pakowane bułki, standardowe chaczapuri w kawałkach, bakłażan z orzechami, jakieś ciastka, croissanty itp. oraz na ciepło: zupa soczewicowa, kurczak z ryżem i warzywami. Jedzenie generalnie bez szczególnego smaku, może poza potrawami typowo gruzińskimi (te lepsze). Wybór napojów dla mnie wystarczający: kawa z ekspresu, herbata, zimne napoje (lemoniada gruzińska, soki, gazowane, woda Borjomi w puszkach), dwa gatunki lokalnego wina, kilka standardowych mocniejszych alkoholi, lokalne piwo. Ogólnie da się zjeść obiad bez problemu, choć jak wspomniałem jakość jedzenia nie rzuca na kolana w żadnym wypadku.

Inne uwagi: Do wejścia potrzebne zaproszenie "papierowe" wystawiane przy check-inie LO osobno dla uprawnionych paxów i ewentualnych gości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#288 PostWysłany: 08 Sie 2022 18:04 

złoty
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: GYD Baku

Nazwa saloniku: Salam Lounge

Który terminal: Terminal 1 Landside

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Salonik jest landside i można w nim posiedzieć do rozpoczęcia check-inu, co jest zaletą biorąc pod uwagę godziny lotów LO do GYD. Obłożenie - 2 pax ( w tym ja), więc siedzieć można komfortowo. Jeśli chodzi o ofertę spożywczą to jeden z najgorszych bieda-saloników, w których byłem. Do jedzenia 4 rodzaje okropnych lodowatych przekąsek (z serem, hot dog , ziemniak i coś jeszcze ) oraz cukierki. Do picia herbata (serwowana), jakieś piwo w puszce , woda, cola i sprite. Strach wziąć , bo zaraz bo wzięciu przybiega Pani dokłada ubytek i wpisuje konsumpcję na kartkę :lol:

Wejście do saloniku trochę jak do fortu Knox - 2 kontrole , karta, BP i spisanie z paszportu.

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: GYD Baku

Nazwa saloniku: Premium Bank Lounge

Który terminal: Terminal 2

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Obłożenie - byłem sam :) , ale siedziska są mało komfortowe. Salonik jest mikroskopijny, nie ma nawet toalety :shock: Jeśli chodzi o ofertę spożywczą to była podobna do poprzednika. Do jedzenia 4 rodzaje tych samych okropnych lodowatych przekąsek , zamrożone mini pizze (o srednicy 4cm) i chyba nugettsy z kurczaka - ciężko orzec bo mocno pokryte szronem. Do tego ładne pomidory i ogórki. Do picia to samo co samo co poprzednio + jakieś resztki wina.

Obu saloników należy unikać w przypadku limitowanych wejść.

Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
lukket uważa post za pomocny.

#289 PostWysłany: 11 Sie 2022 14:02 

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Nice Cote d Azur (NCE)

Nazwa saloniku: The Library Lounge

Który terminal: T1

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Zdecydowanie do skorzystania jedynie w przypadku braku limitu wejść (choć i tutaj lepiej przyjechać w ostatniej chwili a wolny czas spędzić na promenadzie - tramwaj dowozi pod lotnisko a obsługa lotniska jest bardzo szybka). Są 2 sale, ta bez jedzenia cichsza. Jakość mebli tragiczna, rozplanowanie tragiczne (w gruncie rzeczy brak jakichś stref, brak prywatności, wszystko doskonale widać z recepcji, nie da się schować), jakość jedzenia podobnie. Do tego nieczyszczone kratki wentylacyjne. WC "koedukacyjne", ale czyste. Jak teraz patrzę na zdjęcia, to aż tak źle to nie wygląda, ale uwierzcie, że jest bardzo źle. Alkohole - coś jest, ale słaby wybór. Napoje bezalkoholowe - całkiem spory wybór (jedyny plus). Jedzenie - pieczywo + słabej jakości ser i jakaś wędlina, oliwki, orzeszki, ew. coś na słodko (4 czy 5 rodzajów ciasteczek) a z ciepłych rzeczy chyba zupa była, której nie próbowałem, trochę ze strachu. Jogurty Danone są, więc się ucieszyłem, ale na krótko. Truskawkowy jogurt był biały a do tego sztuczny w smaku. Wrzucam zdjęcia głównie jedzenia, na sali było kilka osób i nie chciałem im zdjęć robić.

Inne uwagi: ogólnie trochę wstyd by coś takiego funkcjonowało na jednym z największych francuskich lotnisk, spojrzałem teraz na opinie w Google i są również złe, co ciekawe to saloniki z T2 (dla tanich linii) mają o wiele lepsze opinie

Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#290 PostWysłany: 11 Sie 2022 23:27 
Awatar użytkownika

Loty: 92
Kilometry: 206 637
złoty
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Port lotniczy Foz do Iguaçu (IGU)

Nazwa saloniku: The Lounge Cataratas

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Nie spodziewałem się zbyt wiele oraz nie jestem specem od saloników, ale to miejsce bije na głowę wiele kiepskich saloników, które do tej pory odwiedziłem w ramach PP.

Bardzo przyzwoity wybór przekąsek i napojów, w tym fajny alkohol (np. fajna tequila Jimador). Pyszne ziemniaczki z kurczakiem. Można zamówić też coś na ciepło z menu skanowanego smartfonem i po zamówieniu dostajemy zamówienie do naszego stolika.
Zamówiłem krem z dyni, penne z sosem pomidorowym, zimną płytę i lemioniadę. Nic wykwintnego, ale jedzenie proste i smaczne. Świetna lemioniada.

Polecam.

7 ludzi lubi ten post.

[ 290 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości