Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Podczas zamieszczania postów w tym temacie prosimy o skorzystanie z następującego szablonu:


Nazwa lotniska (miasta) lub kod: ....

Nazwa saloniku: ....

Który terminal: ....

Jak wejście (karta, status, gotówka): ....

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: ....

Inne uwagi: ....


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 763 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 28 Lip 2018 21:45 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: KTW (Katowice) terminal A (non-Schengen)

Nazwa saloniku: Business Lounge

Który terminal: A (non-Schengen)

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Aż dziwne, ale nie znalazłem opisu saloniku w KTW w terminalu non-Schengen po ubiegłorocznym remoncie więc nadrabiam zaległości. Salonik zupełnie nie przypomina starego. Obecnie ma dwa poziomy. Na dolnym oprócz recepcji jest typowa poczekalnia ze stolikami oraz samoobsługowy bar w formie bufetu. Przed godziną 6 rano w bufecie na ciepło były dostępne parówki (jadalne i naprawdę smaczne), naleśniki oraz typowe dla katowickich saloników przekąski, których nie potrafię nazwać po imieniu (coś pomiędzy pizzą a zapiekanką-w wielu wersjach - smaczne). Poza tym na zimno: kabanosy, kanapki i sałatki. W saloniku jest dostępny ekspres do kawy oraz nalewak do wina musującego (dwa rodzaje). W lodówkach dostępnych sporo soków, 4 rodzaje piwa, poza tym trochę mocniejszych alkoholi, słone przekąski i słodycze. Na dolnym poziomie bezpośrednio przy bufecie jest kilka stolików oraz bardzo wygodne fotele a także (na prawo od recepcji) poczekalnia ze stolikami. Na piętrze jest całkiem sporo bardzo wygodnych foteli oraz mini-bufet na słodko. Do tego z obu poziomów jest ładny widok na płytę parkingową oraz drogę startową. Na każdym kroku monitory z informacją o lotach. Zapowiedzi o lotach są aktywne. Salonik zdecydowanie wart polecenia.

Inne uwagi: Generalnie obecny salonik to zupełnie inna liga niż to co było wcześniej (tzn. przed remontem). Biorąc pod uwagę, że z terminalu A odprawiane są wyłącznie czartery oraz low costy (wydaje mi się, że nie ma ani jednej linii tradycyjnej), salonik póki co świeci pustkami - w praktyce dostęp do niego mają wyłącznie posiadacze PP/DC (bo trudno tutaj o klientów statusowych/biznes klasę). Podczas mojego pobytu w saloniku (na obu poziomach) było max. 3 osoby. W odróżnieniu od terminalu B, w terminalu A nie ma fast-tracka - ale to pewnie pochodna braku klasy biznes w tej części lotniska. Poniżej załączam aktualne zdjęcia.

EDIT: pobyt w saloniku jest również możliwy dla każdego po uiszczeniu opłaty 73,8 zł brutto (na stronie lotniska: https://www.katowice-airport.com/pl/biz ... ess-lounge jest mowa, że brutto kosztuje to 90 zł, ale po przejściu do rezerwacji okazuje się, że jest to jednak 73,8 zł)

Poziom recepcji:

Załącznik:
20180728_054937.jpg
20180728_054937.jpg [ 430.15 KiB | Obejrzany 8439 razy ]


Załącznik:
20180728_054949.jpg
20180728_054949.jpg [ 331.33 KiB | Obejrzany 8439 razy ]


Załącznik:
20180728_054953.jpg
20180728_054953.jpg [ 329.63 KiB | Obejrzany 8439 razy ]


Na piętrze:

Załącznik:
20180728_054821.jpg
20180728_054821.jpg [ 295.15 KiB | Obejrzany 8439 razy ]


Załącznik:
20180728_054836.jpg
20180728_054836.jpg [ 305 KiB | Obejrzany 8439 razy ]


Załącznik:
20180728_054854.jpg
20180728_054854.jpg [ 351.92 KiB | Obejrzany 8439 razy ]


Widok na płytę lotniska:

Załącznik:
20180728_063255.jpg
20180728_063255.jpg [ 334.12 KiB | Obejrzany 8439 razy ]


Ostatnio edytowany przez greg2014 29 Lip 2018 16:27, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 29 Lip 2018 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: AMS

Nazwa saloniku: ASPIRE LOUNGE (NO.26)

Który terminal: 1 (Schengen)

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Miałem okazję być w tym saloniku dwukrotnie w okresie kilku tygodni. Salonik składa się z dwóch części przedzielonych recepcją. Na lewo od wejścia jest część troszkę mniejsza, z większą ilością miejsc do pracy i z uboższym bufetem - tylko chipsy, owoce i napoje (gazowane w butelkach). Prawa część jest dwukrotnie większa, w bufecie jest uboga oferta alkoholi (nalewak z Heinekenem, wina, mocne alkohole z niskiej półki: gin, wódka, whisky), dystrybutor z softami, ekspres do kawy. Do jedzenia jest dość ubogo: 2 sałatki, bułki (plus jednoporcjowe dżemiki i szynka oraz ser), na ciepło zupa smakująca niczym gorący kubek. Do tego kuriozum - to samo w przypadku obu pobytów - nasiona chai z warzywami i osobno pomidorki koktailowe w pojemniku na ciepłe danie, ale podawane w temperaturze lodówkowej.
Do tego tłum ludzi, obsługa nie nadążająca ze sprzątaniem, ale chodząca regularnie i prosząca pasażerów by nie spali na kanapach bo nie ma miejsc dla nowych chętnych. W większości miejsc dość ciemno i jeśli ktoś miałby ochotę poczytać, to tylko w miejscach do których dochodzi światło z jarzeniówek z ogólnodostępnych części terminala. Do odwiedzenia tylko w przypadku darmowego wstępu i krótkich przesiadek.

Inne uwagi: Pilnowany limit 3 godzin - osoby których BP sugeruje dłuższe oczekiwanie są notowane i wywoływane po upływie tego czasu by się ponownie "odkliknęły"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 29 Lip 2018 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
@greg2014
Bardzo dobra recenzja o saloniku z KTW.
Dopisz tylko za można też wejść odpłatnie za 73.80zl na osobę
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 29 Lip 2018 16:25 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@pawfazi - masz rację, właśnie sprawdziłem na stronie - przechodząc do rezerwacji, na stronie lotniska można to załatwić online za 73,80 zł brutto
Co ciekawe tutaj: https://www.katowice-airport.com/pl/biz ... ess-lounge jest mowa o 90 zł brutto.
Mam nadzieję, że to tylko jakieś nieporozumienie - komuś pomyliło się brutto z netto.
Zaraz dopiszę :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 31 Lip 2018 21:35 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: IEV - Kijów Żuliany

Nazwa saloniku: East Business Lounge

Który terminal: międzynarodowy

Jak wejście (karta, status, gotówka): karta PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Na lotnisku w Kijowie-Żulianach są obecnie dwa saloniki dla posiadaczy PP - East and West. Ja odwiedziłem East ale z tego co zajrzałem do drugiego, wygląda on podobnie. Salonik to jedna duża sala bez podziału na jakieś części funkcjonalne zastawiona większymi i mniejszymi masywnymi fotelami - część z niskimi ławami, część ze stolikami, przy których można wygodnie zjeść. A propos jedzenia: na ciepło dostępny był rosół (smaczny chociaż brak w nim było "gęstego"), gotowane ziemniaki oraz coś pośredniego pomiedzy leczo a gulaszem. Wszystko świeże, ciepłe i naprawdę smaczne. Oprócz tego w lodówce dostępne były kanapki (mówiąc szczerze nie zachęcały do bliższego z nimi zapoznania się), pakowane sałatki oraz jogurty. Z napojów-kilka soków w kartonach, woda, cola, fanta, po dwa rodzaje piwa i wina oraz kilka mocniejszych alkoholi. Do tego ekspress do kawy wielkości szafy. Jeśli mam być szczery to z ukraińskich napitków brakowało mi kwasu :-) Do tego w bufecie oczywiście dostępne były słone i słodkie przekąski. Na wszystkich stolikach leżały menu z napojami i daniami. Ponieważ podane były w nich ceny, domyślam się, że jeśli komuś nie odpowiada "standard" może sobie zamówić coś więcej odpłatnie. Funkcji baru (jest wydzielona lada barowa) szczerze mówiąc nie rozumiem - barmana w nim nie było. Na terenie saloniku jest wydzielone pomieszczenie dla palaczy oraz toalety.

Ludzi niewiele i mam wrażenie, że w ciągu dnia salonik świeci pustkami. Dopiero w okolicy odlotu samolotu do Dubaju pojawiło się w nim więcej osób, ale i tak trudno powiedzieć, że był zapełniony. Jak dla mnie problemem saloniku jest niewydolna klimatyzacja (ostatnie dni w Kijowie były nie do wytrzymania jeśli chodzi o upał) - za drzwiami saloniku było wyraźnie chłodniej. Dopiero jak usiadłem bezpośrednio pod nawiewem klimatyzatora i się mocno skupiłem, to coś poczułem. Oprócz kart menu, na każdym stoliku rozłożone są karteczki z danymi do wifi - szkopuł w tym, że podana w nim sieć nie istnieje a sieć ogólnolotniskowa (za darmo) działa na granicy zasięgu i bardzo powoli. Obsługa zapytana o wifi udawała, że nie bardzo rozumie w czym jest problem... Zapowiedzi głosowe były w saloniku aktywne. Do tego dostępnych jest kilka monitorów z informacją o lotach.

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić (oprócz wifi) to do czystości saloniku. Wyglądał tak, jakby był sprzątany raz dziennie. Pod stolikami widać było jakieś pomięte papiery, serwetki itp. Toalety pod tym względem były OK.

Na plus: widok na płytę parkingową i pas startowy

Podsumowując, nie było to na pewno żadne mistrzostwo świata ale mimo wszystko salonik jest OK. Na moją ocenę w dużej mierze wpływają dania na ciepło, które naprawdę były bardzo smaczne.

Poniżej ogólna fotka sytuacyjna.


Inne uwagi: Dosłownie wychodząc zauważyłem, że obok recepcji znajduje się druga toaleta z symbolem prysznica - ale na jakich warunkach jest on udostępniany nie potrafię powiedzieć.

Przed odprawą zajrzałem jeszcze w okolice drugiego saloniku o nazwie "West Business Lounge". Przed salonikiem tym stoi duży stand informujący, że zaprasza on wszystkich posiadaczy kart kredytowych Mastercard World Elite. Czy za darmo to nie wiem :-) Ale to i tak dziwne, bo do tej karty praktycznie każdy bank dodaje kartę PP. Ot, taka ciekawostka :-) Sam salonik patrząc od wejścia był podobny, z tą różnicą, że lepiej działała w nim klimatyzacja :-)


Załącznik:
20180731_131000.jpg
20180731_131000.jpg [ 324.83 KiB | Obejrzany 8135 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
macq91 lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 20 Sie 2018 17:34 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Berlin Schonefeld (SXF)

Nazwa saloniku: Greenwings Lounge

Który terminal: A

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Mała aktualizacja dot. saloniku na lotnisku SXF. Niestety nadal jest to jeden z najsłabszych saloników, w jakich byłem i jak na stolicę Niemiec to mówiąc szczerze salonik wstydu - podobnie jak całe lotnisko SXF. Położony na piętrze terminala A, korzystać z niego można bez względu na to, z którego terminala (a raczej baraku) lecimy, ponieważ wszystkie są połączone korytarzami i przewiązkami a odległości do pokonania są niewielkie. Przy wejściu kontrola tylko karty PP, brak nawet pytania kto gdzie leci. W saloniku nie ma toalet - najbliższe położone są dopiero po zejściu piętro niżej obok okienek paszportowych i przejścia do strefy non-Schengen. W godzinach porannych nie było niczego do jedzenia na ciepło (ktoś pisał kiedyś o jakichś frankfurterkach - albo odeszły w niepamięć albo się nie załapałem). Dostępne były wyłącznie ciasta na słodko, jogurty, mleko i jakieś płatki/musli, kilka rodzajów soków i napojów gazowanych plus dwa rodzaje piwa i coś mocniejszego. Do tego w lodówce zapakowana w plastikowe opakowania sałatka ziemniaczana. Dobra kawa z ekspresu. Cały salonik ma kształt zbliżony do litery "L", nie jest podzielony na jakieś strefy chociaż przy krótkim pobycie jakoś szczególnie to nie przeszkadzało. Zapowiedzi głosowe wyłączone, dostępny jeden monitor z informacjami o lotach. Na plus duża liczba gniazdek elektrycznych oraz ekipa sprzątająca na bieżąco naczynia oraz uzupełniająca bufet.

Inne uwagi: Z okna saloniku w oddali widać nowy niewykończony terminal nowego lotniska Berlin Brandenburg - mam nadzieję, że kiedyś w końcu je otworzą razem z jakimś bardziej przyzwoitym salonikiem. Póki co największa korzyść z tego saloniku jest taka, że jest mniej zatłoczony niż tzw. terminale lotniska. Jeśli ktoś ma limitowane wejścia to radzę się dobrze zastanowić przed wejściem - ja bym w każdym razie nie wchodził. Poniżej dwie fotki ogarniające większość saloniku.

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 20 Sie 2018 17:36 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
@greg2014 parówki pojawiają się wczesnym popołudniem ;)
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 01 Wrz 2018 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: PPT ( Papeete )

Nazwa saloniku: Air Tahiti Nui Lounge

Który terminal: International

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Jedyny salonik na PPT. Z braku laku odwiedzilem szczegolnie z uwagi na wysokie ceny w PF. Alkohol na dobrym poziomie i bez limitow. Nic cieplego do zjedzenia na co liczylem jedynie przekaski. Gniazdka elektrycznie oraz wifi dostepne ( w ogolnodostepnej czesci lotniska brak free wifi ) W porownaniu z salonikami w innych czesciach swiata slabo z uwagi na jedzenie , reszta na poziomie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 12 Wrz 2018 09:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Międzynarodowe Lotnisko Bilbao

Nazwa saloniku: Sala Vip

Który terminal: Jest tylko jeden

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: W sumie jeden z najgorszych saloników na jaki byłem. Liczyłem ze jak lotnisko stworzył słynny architekt Santiago Calatrava, to salonik będzie miało coś od niego. Bzdura.
Wejście do saloniku, nić efektywnego, czekałem 5 minut, aż ktoś się zjawi do recepcji.
Wnętrze wypadało ciut odświeżyć, czyli zrobić tak zwane wiosenne porządki: umyć szyby, powymieniać kanapy, pomalować lakierem stoły.

Teraz do sedna. Co do kwestii picia. W lodówkach znajdziemy piwa z Estrelly, Estrella 0% i Heinekena

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_110004.jpg
IMG_20180910_110004.jpg [ 1.15 MiB | Obejrzany 7445 razy ]


Obok lodówkę z kanapkami (chorizo+ser, bekon+ser, wege, z salcesonem), owocami, 5 rodzajów mleka (!), jogurtem i sałatkami owocowymi. I mikrofala do podgrzania kanapek

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_110009.jpg
IMG_20180910_110009.jpg [ 1.45 MiB | Obejrzany 7445 razy ]


Wina z regioniu Rioja

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_110018.jpg
IMG_20180910_110018.jpg [ 1.04 MiB | Obejrzany 7445 razy ]


I z mocnych alkoholów

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_110029.jpg
IMG_20180910_110029.jpg [ 1.06 MiB | Obejrzany 7445 razy ]


No i teraz rzecz co mnie rozwaliła. Biorę kielich, żeby dolać wina. Pierwszy z lepszych. Lata minęły z pracy za barem/someliera, więc dalej zwracam ogromną uwagę na szkło. Jak wygląda i pachnie.
I syf na pierwszym. Spoko, zdarza, ktoś złapał i zwrócił. Biorę drugi. Nie domyty. Trzeci, czwarty, piąty. Wszystkie albo lekko pęknięte albo brudne. Rzecz nie do pomyślenia, jak na takie miejsce.

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_110056.jpg
IMG_20180910_110056.jpg [ 1.29 MiB | Obejrzany 7445 razy ]

Załącznik:
IMG_20180910_110122.jpg
IMG_20180910_110122.jpg [ 1.17 MiB | Obejrzany 7445 razy ]


Biorę jedną do toalety, żeby go porządnie umyć. Pracowniczka patrzy, i pyta, po jakiego ją biorę do toalety. Pokazuję bród, i mówię jej ze wszystkie takie są. Zrobiła się czerwona, i przeprosiła na chwilę.
Domyłem, dolałem winka

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_110547.jpg
IMG_20180910_110547.jpg [ 1.19 MiB | Obejrzany 7445 razy ]

Załącznik:
IMG_20180910_111052.jpg
IMG_20180910_111052.jpg [ 1.24 MiB | Obejrzany 7445 razy ]


I kawa z kapsuł nesspresa.

Więc jak ktoś ma limit wejść, to nie polecam żeby wchodził do tego saloniku. W sklepikach (bezcłowych) można kupić za 5 euro dobre winko, świeżo krojonego jamon iberico i zrobić salonik przy gate.

Inne uwagi: Uwaga numer jeden
W toalecie jest woda kolońska, marki "Brutal"

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180910_121244.jpg
IMG_20180910_121244.jpg [ 1.18 MiB | Obejrzany 7445 razy ]


Uwaga druga
Pracownica dała mi 6paka estrelly w ramach przeprosiny za bród. Wolałem wino/rum, ale 6pak też nie jest zły.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
friderikos uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 07 Paź 2018 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 340
złoty
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Londyn Luton (LTN)

Nazwa saloniku: Aspire Lounge

Który terminal: n/a

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Salonik znajduje się na piętrze hali odlotów:

Załącznik:
zewnatrz.jpg
zewnatrz.jpg [ 185.4 KiB | Obejrzany 6858 razy ]


Po przybyciu na miejsce (sobota, 18:30) zastałem taki komunikat:

Załącznik:
wejscie.jpg
wejscie.jpg [ 108.55 KiB | Obejrzany 6858 razy ]


Po około 10 minutach już go nie było, chwilę wcześniej widziałem sporą grupę ludzi wychodzących i obsługę z wózkiem, więc nie wiem czy ściągnęli tablicę z powodu wyjazdu z wózkiem czy wyjścia tych osób. W każdym razie ruch w saloniku spory, co chwilę ktoś przychodził.

Sam salonik jest całkiem spory, dość sporo miejsca do siedzenia, jest wydzielona strefa ciszy i pomieszczenie z kapsułami do odpoczynku, ale o tym sobie przypomniałem zaraz przed wyjściem i akurat tam sprzątali, więc nie przetestowałem. W części gdzie usiadłem czystość pozostawiała trochę do życzenia, ale po chwili przybyła ekipa sprzątająca i już było lepiej.
W części toalet dostępny jest prysznic z adnotacją, że cena to 15 funtów (drogo, biorąc pod uwagę, że to w saloniku za który już w taki czy inny sposób zapłaciliśmy), informacja dostępna na recepcji.

Z ciepłego jedzenia dostępne było chili con carne i pasta:

Załącznik:
cieple.jpg
cieple.jpg [ 142.03 KiB | Obejrzany 6858 razy ]


a także zupa (chyba fasolowa, jeśli dobrze pamiętam).

Poza tym są sałatki:

Załącznik:
salatki.jpg
salatki.jpg [ 182.55 KiB | Obejrzany 6858 razy ]


ciasta i ciastka, jogurty, pieczywo ser, wędlina.

Załącznik:
wyspa.jpg
wyspa.jpg [ 163.08 KiB | Obejrzany 6858 razy ]


Z napojów mamy soki, napoje gazowane, kawa, herbata, a także nalewak do wody (do wyboru gazowana/niegazowana)

Załącznik:
woda.jpg
woda.jpg [ 159.18 KiB | Obejrzany 6858 razy ]


Z alkoholi piwo, wino i mocniejsze (whisky, wódka)

Załącznik:
piwo.jpg
piwo.jpg [ 185.55 KiB | Obejrzany 6858 razy ]


Załącznik:
bar.jpg
bar.jpg [ 207.47 KiB | Obejrzany 6858 razy ]


Podsumowując: całkiem fajny salonik, niezły wybór jedzenia i napojów, chociaż spory ruch i może być problem z wejściem. Prysznic mógłby być darmowy albo tańszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 09 Paź 2018 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: HAN (Hanoi - Noi Bai International Airport, Wietnam)
Nazwa saloniku: International Lotus Lounge
Który terminal: T2 (obok gate 29, piętro 4)
Jak wejście (karta, status, gotówka): Gold w *A (przy CA), SkyTeam Elite Plus
Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Duży salonik, cichy z widokiem na płytę lotniskową. W saloniku jest też palarnia, pokoik z fotelami do masażu oraz prysznice.
Jeśli chodzi o jedzonko, to delikatne rozczarowanie... jak można w kraju zupy PHO, dawać zupę z torebki... jakieś owoce (arbuz, dragon), tosty + wybór "wędlin", płatki, wspomniana zupka PHO z torebki (i dodatki) + ciasteczka.
Jeśli chodzi o alkohole to podstawa (1 rodzaj wódki lokalnej, gin - Gordons, wina - 2, piwo Sajgon oraz 333, jakaś whisky).
Lepiej się ma z softami, bo jest duży wybór od herbat po jakieś dziwne soki :)
Jak na nocne oczekiwanie na lot to może być przyjemny (cicho, drink w ręce i masaż) lecz jeśli ktoś liczy na to że zje coś dobrego to może się rozczarować.

Załączniki:
zupa.jpg
zupa.jpg [ 798.42 KiB | Obejrzany 6946 razy ]
do_zupy.jpg
do_zupy.jpg [ 968.79 KiB | Obejrzany 6946 razy ]
bufet.jpg
bufet.jpg [ 972.06 KiB | Obejrzany 6946 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 14 Paź 2018 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Kluż-Napoka CLJ

Nazwa saloniku: Business Lounge Domestic

Który terminal: -

Jak wejście (karta, status, gotówka):PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Skorzystałem z saloniku dla lotów krajowych, który jest bliźniaczo podobny do saloniku dla lotów międzynarodowych (tak przynajmniej wynika ze zdjęć ze strony Priority Pass). Sam salonik mały, dostępne jest kilkanaście puf, a liczba gniazdek elektrycznych jest niewystarczająca (są one dostępne tylko przy niektórych pufach). Brak ciepłych posiłków, dostępne są standardowe przekąski oraz napoje widoczne na zdjęciach. Dodatkowo można poprosić o lód i panie z recepcji wystawiają specjalnie przygotowaną do tego miskę, która jest dostępna dla wszystkich.

Natomiast, jeżeli ktoś się spodziewa ciszy i spokoju w tym saloniku może się zdziwić. Niestety co chwilę nadawane są komunikaty obsługi lotniska i są one stosunkowo głośne.

PS. bałagan na podłodze wynika z tego, że chwilę wcześniej przewinęło się przez niego stado ludzi, który nie mieli gdzie usiąść, ponieważ w małym odstępie czasu były zaplanowane dwa loty do Bukaresztu.
Załącznik:
CLJ_1.jpg
CLJ_1.jpg [ 103.77 KiB | Obejrzany 6824 razy ]

Załącznik:
CLJ_2.jpg
CLJ_2.jpg [ 85.81 KiB | Obejrzany 6824 razy ]

Załącznik:
CLJ_3.jpg
CLJ_3.jpg [ 150.65 KiB | Obejrzany 6824 razy ]

Załącznik:
CLJ_4.jpg
CLJ_4.jpg [ 72.61 KiB | Obejrzany 6824 razy ]

Załącznik:
CLJ_5.jpg
CLJ_5.jpg [ 100.73 KiB | Obejrzany 6824 razy ]

Załącznik:
CLJ_6.jpg
CLJ_6.jpg [ 23.21 KiB | Obejrzany 6824 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 14 Paź 2018 20:04 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 48
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Bodrum

Nazwa saloniku: Comfort Lounge

Który terminal: International Terminal

Jak wejście (karta, status, gotówka): Diners Club

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Jeżeli ktoś ma limitowane wejścia do saloników to można sobie darować.

Inne uwagi: Salonik duży z dobrym wi-fi, toalety na zewnątrz
wybór jedzenia na ciepło: zupa, ryby, kotlety,
wybór jedzenia na zimno: sałatki, kanapki, owoce, ciastka, płatki kukurydziane, pieczywo itp.
wybór napojów i alkoholi: kawa, herbata, woda, wino, piwo, wódka, gin, whiskey (mocne alkohole – niepełne butelki)

Załączniki:
20180816_140435_HDR.jpg
20180816_140435_HDR.jpg [ 131.4 KiB | Obejrzany 6800 razy ]
20180816_140339_HDR.jpg
20180816_140339_HDR.jpg [ 126.43 KiB | Obejrzany 6800 razy ]
20180816_140246_HDR.jpg
20180816_140246_HDR.jpg [ 208.75 KiB | Obejrzany 6800 razy ]
20180816_140241_HDR.jpg
20180816_140241_HDR.jpg [ 168.89 KiB | Obejrzany 6800 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 28 Paź 2018 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Lizbona

Nazwa saloniku: ANA Lounge

Który terminal: Terminal 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Moim zdaniem warto. Salonik dość duży, 130 miejsc. Z jedzenia: wiele rodzajów kanapek, chipsy, owoce. Z napojów kawa, herbata, jakieś softy, piwo, wino, kilka cięższych alkoholi również. Fajne leżanki, które dają dużą prywatność i możliwość odpoczynku. Prysznice są dostępne, ale za dodatkową opłatą (15,5€).

Inne uwagi: Dostępne wifi (5Mbps), widok na płytę lotniskową, palarnia.

Image
ImageImageImageImageImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 29 Paź 2018 17:01 

Rejestracja: 15 Gru 2017
Posty: 49
Loty: 550
Kilometry: 836 160
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Larnaka (LCA)

Nazwa saloniku: Aegean

Który terminal: jedyny

Jak wejście (karta, status, gotówka): Aegean Status

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku:
Poziom zadowolenia: dobry (4).
Jedna zupka na ciepło, zimne przekąski (typu pita z serem i pomidorkiem; wędliny suszone, sery i owoce, baklawy (różne), kawa z ekspresu (również przelewowego) i kapsułki, świeże soki owocowe z lodówki, piwo lokalne (KEO), sałatki, napoje z puszki, alkohole (lokalne: metaxa, uzo, wina greckie (w tym Nemea - niefiltrowane {polecam}), likiery z ziół górskich; whisky - różne, wódka - 2-3 rodzaje).

Inne uwagi: tyko fotele do siedzenia, oraz 3 stoły do jedzenia.

Ogólne wrażenia: warto w przypadku darmowego wejścia; konieczność uiszczenia opłaty - raczej należałoby skorzystać z sąsiedniego saloniku z kartą PP (Aspire Aphrodite).
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 30 Paź 2018 22:37 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Neapol [NAP]

Nazwa saloniku: Caruso Lounge

Który terminal: jedyny

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku:
Poziom zadowolenia: dobry (4).
zimne przekąski - kilka rodzajów wędlin, sery (mozzarellal!), bułki, gotowe małe kanapeczki, mikro krokieciki Jest mikrofala, więc można udać ciepłe śniadanie.
Do picia kawa z ekspresu i herbaty robione przez baristę, świeże soki owocowe z lodówki, alkohole, ale tylko wino i lokalny bimber, grappa.

Inne uwagi: dosyć dużo miejsca, małe stoliczki.

Ogólne wrażenia: warto w przypadku darmowego wejścia; w sumie na śniadanie można zmarnować wejście, jeżeli ktoś ma ograniczone ;)

Załączniki:
IMG_20181028_075415.jpg
IMG_20181028_075415.jpg [ 247.46 KiB | Obejrzany 6390 razy ]
IMG_20181028_075504.jpg
IMG_20181028_075504.jpg [ 309.89 KiB | Obejrzany 6390 razy ]
IMG_20181028_075357.jpg
IMG_20181028_075357.jpg [ 302.66 KiB | Obejrzany 6390 razy ]
IMG_20181028_075401.jpg
IMG_20181028_075401.jpg [ 254.35 KiB | Obejrzany 6390 razy ]
IMG_20181028_075408.jpg
IMG_20181028_075408.jpg [ 124.16 KiB | Obejrzany 6390 razy ]
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 31 Paź 2018 16:25 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 12
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Kathmandu, Nepal

Nazwa saloniku: EXECUTIVE LOUNGE

Który terminal: jedyny

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku:
Poziom zadowolenia: maksymalny
zimne przekąski - full ! ponad 30 deserów, lody, w sumie wszystko
Inne uwagi: jedyny minus to prysznic dodatkowo płatny za jakieś absurdalne pieniądze (jak na Nepal)

Ogólne wrażenia: Najlepszy salonik w jakim byłem (a byłem w ponad 30 na wielu kontynentach). Ciepłych dań ponad 12, zimnych jeszcze więcej, alkoholi sporo, dużo miejsca i było kilka osób. Mega! Warto nawet zapłacić (mimo, że jest to Nepal i wszystko mega tanio).

Załączniki:
20170519_170835.jpg
20170519_170835.jpg [ 233.92 KiB | Obejrzany 6324 razy ]
20170519_165734.jpg
20170519_165734.jpg [ 184.69 KiB | Obejrzany 6324 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 01 Lis 2018 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
greg2014 napisał(a):
@pawfazi - masz rację, właśnie sprawdziłem na stronie - przechodząc do rezerwacji, na stronie lotniska można to załatwić online za 73,80 zł brutto
Co ciekawe tutaj: https://www.katowice-airport.com/pl/biz ... ess-lounge jest mowa o 90 zł brutto.
Mam nadzieję, że to tylko jakieś nieporozumienie - komuś pomyliło się brutto z netto.
Zaraz dopiszę :-)

Aktualnie po przejściu do płatności pokazuje 90 zł
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 01 Lis 2018 17:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Ludzie, szanujcie się. To salonik, nie bar u Mietka że można kubotami chodzisz...

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 03 Lis 2018 10:07 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Dodam jeszcze - szanujcie innych gości
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 763 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group