Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Podczas zamieszczania postów w tym temacie prosimy o skorzystanie z następującego szablonu:


Nazwa lotniska (miasta) lub kod: ....

Nazwa saloniku: ....

Który terminal: ....

Jak wejście (karta, status, gotówka): ....

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: ....

Inne uwagi: ....


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 763 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 16 Gru 2019 15:00 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: TLV Tel Aviv Ben Gurion
Nazwa saloniku: Schmoozy Bar
Który terminal: 3
Jak wejście (karta, status, gotówka): PP
Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Na wejscie za pomoca PP dostajemy do wykorzystania 100ILS. Ta suma w zupelnosci wystarczy zeby cos zjesc i wypic - za 99szekli mozna miec wielka porcje shawarmy z humusem (spokojnie na dwie osoby na mniejszy glod) i do tego pół shota whisky. Mozna tez wziac sam talerz humusu z pitą i tym calkiem niezle podjemy. Zarcie jest drozsze niz na miescie i troche gorszej jakosci (np. pita odgrzewana w mikrofali) ale nadal jest smacznie i przede wszystkim lepsze niz w DAN Lounge.
Jesli ktos ma limitowane wejscia to mysle ze moze sie skusic.

Załączniki:
schmoozy.jpg
schmoozy.jpg [ 95.47 KiB | Obejrzany 9173 razy ]
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#162 PostWysłany: 18 Gru 2019 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2010
Posty: 65
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: FLR

Nazwa saloniku: MASACCIO LOUNGE

Który terminal: Terminal 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: W sumie niewiele jedzenia (tylko przekąski) i napoje. Mały wybór alkoholu. Stoliki dość blisko siebie: mało prywatności. Jakoś strasznie ciasno i przaśnie. Jeśli ktoś musiałby płacić za wejście to wg mnie nie warto.

Inne uwagi: Brak

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 02 Sty 2020 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: DXB

Nazwa saloniku: Marhaba

Który terminal: Terminal 3, concourse C

Jak wejście (karta, status, gotówka): Vouchery za wypelnienie ankiety na lotnisku tydzien wczesniej (1 osoba dorosla, 1 dziecko lat 8)

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Poziom zadowolenia - zerowy. Salonik zapchany ponad pojemnosc. Brak wolnych miejsc do siedzenia, wszystkie fotele zajete. Zapytalam sie w recepcji gdzie mamy usiasc, pani zawolala obsluge i poprosili grupe Chinczykow o zwolnienie dwoch foteli. Calosc bardziej przypominala oboz dla uchodzcow niz salonik, ludzie spiacy na podlodze, siedzacy z nogami na stolikach, zmieniajacy ubrania, itp. Okropne.

Wybor jedzenia raczej nedzny. Dania na cieplo wylacznie w stylu indyjskim plus mieszanka warzyw z mrozonki. Swiezych warzyw i owocow - brak. Tylko zwiedla salata i wyschniete patyki marchewkowe. Kiedy zapytalam sie o owoce, zaoferowano mi banana i zielone jablko. Banany wygladaly bardzo smutnie, ale jablko przynajmniej nie bylo obite, wiec zjadlam. Byly tez kanapki i mufinki. Dziecko zjadlo mufinke i nie narzekalo.

Do picia - normalnie. Alkoholu nie pijemy wiec mi wszystko jedno. Ale doskwieral mi brak zwyklej herbaty w torebkach (zostaly im tylko o roznych smakach).

Toalety czyste, z prysznica nie korzystalam, internet smigal.

Inne uwagi: O polnocy ogladalismy w TV fajerwerki na Nowy Rok pod Burj Khalifa. Dziecko spalo w fotelu, nikt sie nie czepial jak dlugo tam siedzialysmy. Jakbym miala placic za ten salonik, to bylabym wsciekla.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 21 Sty 2020 18:32 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Dublin (DUB)

Nazwa saloniku: T1 Lounge

Który terminal: 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Całkiem przyzwoity salonik. W poniedziałek o 15:30 nieco zatłoczony, ale jak wychodziłem 1.5h później było już pusto.
Całość podzielona jest na dwie części: bufetową i barową, gdzie jest więcej miejsca do odpoczynku.
Z ciepłych rzeczy do jedzenia jedynie zupa. Po za tym wybór zimnych przekąsek wytrawnych (tortille, kanapki, sery, oliwki, hummusy itp) i słodkich.
Alkohole podawane przez barmana, wybór dosyć skromny. Teoretycznie, wg PP limit 2 na osobę. Nie testowałem, ale też nie zauważyłem, żeby ktoś tego pilnował :)

Załączniki:
IMG_20200120_162331.jpg
IMG_20200120_162331.jpg [ 185.65 KiB | Obejrzany 8642 razy ]
IMG_20200120_162438.jpg
IMG_20200120_162438.jpg [ 284.2 KiB | Obejrzany 8642 razy ]
IMG_20200120_163315.jpg
IMG_20200120_163315.jpg [ 236.5 KiB | Obejrzany 8642 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 26 Sty 2020 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Kolonia (CGN)
Nazwa saloniku: Airport Business Lounge
Który terminal: 2
Sposób wejście (karta, status, gotówka): PP
Data wizyty: styczeń 2020


Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Salonik niewielki, mieści się na antresoli w Terminalu 2. W czasie naszego pobytu, obecnych było kilka osób. Tłoku nie było. Tak jak wspomniano we wcześniejszym poście obok saloniku znajduje się druga sala, która była jednak zamknięta. Obsługa w czasie wizyty to dwóch pracowników. Zaznaczyć należy że salonik nie ma własnej toalety. Nie testowaliśmy wychodzenia i powrotu w czasie jednej wizyty.
Oferta gastronomiczna skromna. W czasie wizyty około godziny 14 dostępne było tylko jedno ciepłe danie - zupa minestrone. Wg. żony wodnista, mnie smakowała.Na zimno można było zjeść sałatkę, były trzy do wyboru, dostępne pieczywo. Z przekąsek popcorn, żelki, orzeszki w pikantnej posypce, precele. Dwa rodzaje ciast - raczej niesmaczne. Zimne napoje - woda, cola, soki w kartonach, herbata.
Wybór alkoholi - piwo oraz inne mocniejsze, ale nie szczegółów nie pamiętam bo nie korzystałem.

Poziom zadowolenia: średni. Ciepła zupa ratuję ocenę, gdyby było jeszcze jedno danie na ciepło ocena była dużo lepsza. Warunki w saloniku średnio dobre. Umieszczenie na antresoli nie izoluje od hałasu, ale w naszym przypadku pozwalało komfortowo obserwować bramkę D51 z której odlatywaliśmy.
Czy polecamy salonik innym? - jeżeli ktoś ma nielimitowane wejścia oczywiście warto wpaść choćby na piwo i precle, w innym przypadku już nie niekoniecznie. Nie jest to miejsce którego pominięcie będzie wielką stratą.

PS Przepraszam za niewiele zdjęć. Następnym razem obiecuję lepszy materiał poglądowy.

Załączniki:
P_20200119_135324_vHDR_Auto(1) (576x1024).jpg
P_20200119_135324_vHDR_Auto(1) (576x1024).jpg [ 85.35 KiB | Obejrzany 8533 razy ]
P_20200119_135327_vHDR_Auto (360x640).jpg
P_20200119_135327_vHDR_Auto (360x640).jpg [ 60.7 KiB | Obejrzany 8533 razy ]
P_20200119_141007_vHDR_Auto (360x640).jpg
P_20200119_141007_vHDR_Auto (360x640).jpg [ 59.48 KiB | Obejrzany 8533 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#166 PostWysłany: 31 Sty 2020 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: TNG - Tanger [Maroko]

Nazwa saloniku: PEARL LOUNGE

Który terminal:
jedyny właściwy

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Salonik niewielki, jak byłem to może w saloniku było 5 osób. Cisza spokój. Wybór słaby, ale na ciepło ( kurczak, ryż + warzywka) można coś zjeść. Są softy, herbatka marokańska i kawa. (Były też jakieś kanapki). Czy warto wejść? sam każdy musi ocenić :) ja polecam.

Inne uwagi: Brak alkoholu

Załącznik:
TNG1.jpg
TNG1.jpg [ 136.98 KiB | Obejrzany 8418 razy ]
Załącznik:
TNG3.jpg
TNG3.jpg [ 159.68 KiB | Obejrzany 8418 razy ]
Załącznik:
TNG4.jpg
TNG4.jpg [ 164.77 KiB | Obejrzany 8418 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#167 PostWysłany: 07 Lut 2020 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 340
złoty
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Mediolan - Linate (LIN)

Nazwa saloniku: Club S.E.A. - Sala Piranesi

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Salonik znajduje się na landside - przed kontrolą bezpieczeństwa. Poziom pierwszy, blisko wejścia numer 1 po prawej stronie. Bez problemu można skorzystać po przylocie (ale bez lotu już raczej nie, bo sprawdzają karty pokładowe).
Załącznik:
wejscie1.jpg
wejscie1.jpg [ 25.99 KiB | Obejrzany 8294 razy ]

Załącznik:
wejscie2.jpg
wejscie2.jpg [ 23.86 KiB | Obejrzany 8294 razy ]

Załącznik:
srodek.jpg
srodek.jpg [ 24.5 KiB | Obejrzany 8294 razy ]


Salonik dosyć przestronny, chociaż miejsc do siedzenia nie tak aż wiele. W tygodniu koło południa tłumów nie było.
Dostępne mamy przekąski na zimno, kawa/herbata, zimne napoje i alkohole.
Załącznik:
bar.jpg
bar.jpg [ 26.18 KiB | Obejrzany 8294 razy ]

Do jedzenia: tarta, focaccia, chipsy, krakersy, jogurty, orzeszki i owoce.
Załącznik:
jedzenie1.jpg
jedzenie1.jpg [ 39.67 KiB | Obejrzany 8294 razy ]

Załącznik:
jedzenie2.jpg
jedzenie2.jpg [ 35.58 KiB | Obejrzany 8294 razy ]

Do picia: kawa, herbata, woda, napoje gazowane, soki, piwa alkoholowe i bezalkoholowe (Nastro Azzurro, Pilsner Urquell, Tourtel Low Cal), wina.
Załącznik:
kawa.jpg
kawa.jpg [ 34.27 KiB | Obejrzany 8294 razy ]

Załącznik:
piwanapoje.jpg
piwanapoje.jpg [ 43.49 KiB | Obejrzany 8294 razy ]

Załącznik:
wina.jpg
wina.jpg [ 26.79 KiB | Obejrzany 8294 razy ]


Z mocniejszych alkoholi wybór jak na zdjęciu:
Załącznik:
alkohole.jpg
alkohole.jpg [ 42.56 KiB | Obejrzany 8294 razy ]


Ogólnie w miarę ok. Pojeść za bardzo nie pojemy, ale duży plus za bezproblemowy dostęp po przylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
JanuszOnTour uważa post za pomocny.
 
      
#168 PostWysłany: 12 Lut 2020 07:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Hanoi (Nội Bài), HAN
Nazwa saloniku: Song Hong
Który terminal: Terminal 2, międzynarodowy
Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass
Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: superb

Inne uwagi: dziś upływa koniec ważności mojej karty PP i to chyba dobry moment na wyłonienie zwycięzcy. Wizyt miałem przeszło 40 i dzięki temu testowałem te fajniejsze i te mniej fajne saloniki. Jednym z tych fajniejszych jest salonik Song Hong na lotnisku w Hanoi. Cieszę się, że jest to mój 'domyślny' salonik, ponieważ oferuje dokładnie to czego potrzebuję, co ma wielkie znaczenia w sytuacji kiedy z niego najczęściej korzystam. Oceniając mniej przez pryzmat prywatnych potrzeb a bardziej obiektywnie, oto dlaczego można Song Hong lubić:

- brak tłumów, jak to zazwyczaj na lotnisku w Hanoi;
- dobrze wyposażona łazienka z jednorazówkami szczoteczek do zębów, grzebieni i innych. Możliwość umycia zębów przed wyjściem z saloniku zawsze szanuję;
- dostęp do prysznica;
- salonik jest przestrony, można przysiąść na krześle, fotelu, przy stoliku, na długaśnej sofie - opcji jest kilka.
- zlokalizowany w fajnym miejscu, z widokiem na płytę lotniska a tym samym starty i lądowania;
- temat już nie dla mnie ale dostępna jest również przestronna palarnia dla chodzących na dymka;
- spory wybór alkoholi (na terminalu krajowym ograniczony do piwa i wina);
- dania na ciepło, zimno, desery, soki, napoje z puszek, kawa, różne herbaty, owoce;
- opcje dla pasażerów różnych diet - zjedzą tu i bezglutenowcy i wegetarianie i weganie. Myślę że nawet z opcjami halal nie byłoby kłopotu. Za tą wymieniona na końcu ale super ważną pozycję salonik ma ode mnie największego plusa a ich warzywne sushi to mógłbym konsumować na tony.

p.

Załączniki:
Salonik03.jpg
Salonik03.jpg [ 85.38 KiB | Obejrzany 8165 razy ]
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#169 PostWysłany: 18 Lut 2020 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
oskiboski napisał(a):
Nazwa lotniska MAD
Nazwa saloniku: Puerta de Alcala
Który terminal: 2
Jak wejście (karta, status, gotówka): PP
Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Mimo dwóch zgrzytów jeden z lepszych saloników w którym byłem
Zgrzyt 1: brak miejsc dla PP, pani mówi,ze w srodku full i nie mogę wejść, zrobiłem dwa kroki i patrze salonik pusty.. Pytam to kiedy bedzie mozna, ona,ze za okolo 2 godziny. Mówie ok poczekam samolot mam za 3 : ) po chwili mnie wpuściła.
Zgrzyt 2: prysznic, zapisałem się na listę oczekujących ( w saloniku max 5-7 osob), poinformowano mnie,ze 5 osob jeszcze czeka, myślę no dobra wiekszosc weszla po mnie wiec pewnie ktos na zakupach czy cos. Po godzinie pytam w recepcji, cisza niby dwie osoby jeszcze ktorych nikt nie wywoluje, po ponad 90 min dostałem klucz i info,ze w sumie to nikt nie czekal ale maja tylko 4 osoby ogarniające dzis na sali i nie mial kto posprzatac... spoko zdarza się, tylko ja jestem cierpliwy i gdybym dostał taką informacje na starcie to bym się jakoś mocno nie wkurzył a tak..
Alko:
Dla tych co lubią dużo mocno i szybko to bez szaleństw klasyka wódka/gin/rum/marne whisky. Dla tych którzy lubią wino/piwo będzie miło. Wina naliczyłem 27 róznych butelek we wszystkich kolorach. Piwa 4 z czego jeden to radler.
Soki,coca cola i kumple ,aromatyzowane wody mineralne gazowane jak i własnej roboty
Jedzenie:
Duzo przekąsek słonych
Kanapki w kilku rodzajach paczkowane
Jogurty
Sałatka
Ciepłe:
Małe kokilkim z kilkoma daniami,które sie zmienialy po zjedzeniu wszystkich, w trakcie mojej wizyty
-rosół z kurczakiem
-polędwica wieprzowa w grzybach
-tarta z brokułem
-kurczak z warzywami
Trzeba się nieźle nachodzic by sie najesc bo to porcja na jeden widelec
Inne uwagi: warto sie najesc i przejsc do strefy relaksu, swietne lezanki

opisz-swoj-pobyt-w-saloniku,15,117643&p=1229023&hilit=MAD#p1229023
wrzucam zdjęcia
Załącznik:
MAD_1.jpg
MAD_1.jpg [ 337.74 KiB | Obejrzany 7987 razy ]
Załącznik:
MAD_2.jpg
MAD_2.jpg [ 433.42 KiB | Obejrzany 7987 razy ]

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Dobry salonik, wyposażony w miarę ok. Duży i posiada strefę relaksu (cicho). Mało ludzi, rano o 09:00 -> max 10 osób było. Polecam ( Ja nie miałem problemu gdy wchodziłem na PP -> zgrzytów :) co @oskiboski)

Inne uwagi: jest prysznic, dobrze wyposażony (trzeba się zgłosić w recepcji z BP)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#170 PostWysłany: 04 Mar 2020 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2010
Posty: 65
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Moskwa - Sheremietievo (SVO)

Nazwa saloniku: SPACE LOUNGE

Który terminal: Terminal E

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: W saloniku jest sporo możliwości zjedzenia czy picia (także alkohole - próbowałem tylko piwo i wino, być może za mocniejsze alkohole jest jakaś opłata). Jest osobny pokój dla palaczy.

Niestety jest niestety trochę hałaśliwie, nie ma jakiejś strefy ciszy. Ale być może ja miałem takie szczęście, że było dużo ludzi.

Inne uwagi: brak

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Moskwa - Sheremietievo (SVO)

Nazwa saloniku: GALAXY LOUNGE

Który terminal: Terminal E

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Salonik pod względem jedzenia i picia podobny do Space Lounge (podobne dania na ciepło i zimno). Dużo więcej miejsca, ale znów brak atmosfery, bo też jest zatłoczony. W saloniku jest wydzielona mała część na sklep wolnocłowy - więc można zrobić małe zakupy (od biżuterii do kawioru).

Inne uwagi: brak

Image
Image
Image
Image
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 02 Maj 2020 01:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Nazwa lotniska (miasta) Eilat Ramon ETM (marzec '20)

Nazwa saloniku: Sweeta

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP bez dopłaty

Salonik nazywa się w PP "Vip Lounge", w rzeczywistości "Sweeta". Mieści się na poziomie -1, czyli jak nadajemy bagaż, przechodzimy security, to potem musimy zjechać schodami w dół i znajduje się on na samym końcu po lewo (stojąc w stronę płyty).

Image

Wielkościowo jest bardzo mały, zajmuje tyle miejsca ile łącznie toalety w Preludium w WAW. Jak przyszedłem nikogo nie było, potem dobiło... sporo stewardess i pilotów, wypełnienie sięgnęło 70-80%.

Image

Toalety są zaraz obok, ale trzeba wyjść z saloniku.

Oferta gastronomiczna jest przeciętna, jakieś słodycze, ciasta, owoce. Nic na ciepło, mało rzeczy słonych. Nie wiem, czy to się zmienia później - byłem koło 10-12.

Image
Image
Image
Image

Napoje standardowe. Alkohol schowany, dostępny na życzenie, ale nie miałem takiego więc nie wiem co jest dokładnie.

Image

Ogólnie jestem całkiem zadowolony. Sofa wygodna, zimne drinki, a co najważniejsze - jest gdzie spędzić czas, jeśli nam zostanie go dużo (a to Izrael, więc nie można na ostatnią chwilę przyjechać). Drobne przekąski, nie trzeba ich kupować. Adekwatne na 1 godzinę oczekiwania. Jednak biorąc pod uwagę, że na tym lotnisku można wnieść napoje przez security i swoje żarcie, a i terminal jest duży i nie ma spędu ludzi - gdyby nie PP no-limit sam bym nie zapłacił.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#172 PostWysłany: 20 Lip 2020 12:40 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Malta [MLA]

Nazwa saloniku: La Valette Club

Który terminal: 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym? Salonik bardzo ładny, świetny taras z widokiem na płytę, info dla palących - aktualnie nie można tam palić.
Salonik nie przyjmuje obecnie gości, którzy nie zgłosili swojej wizyty na co najmniej 24h przed. Po napisaniu maila szybka odpowiedź, że serdecznie zapraszają i czy mamy jakieś życzenia odnośnie diety. Po wejściu Pani z recepcji wskazuje stolik i czekamy na panią obsługującą strefę bufetu. Nasz wylot przypadał na 10 rano i nie było nic na cieplo, poza odgrzewanym naleśnikami-pankejkami z mikrofalówki. Są owoce, jogurty, muffinki, wspomniane pankejki. Ogólnie salonik i obsługa na duży plus, ale raczej się nie najemy :)

Inne uwagi: ....
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#173 PostWysłany: 10 Sie 2020 15:19 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Barcelona [BCN]

Nazwa saloniku: Sala VIP Pau Casals

Który terminal: Terminal T1

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP, "z marszu"

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Wizyta o godz. 9:30, czyli w "porze śniadaniowej". Salonik bardzo cichy, przestrzenny, oprócz mnie w tym czasie było może z 6 osób, więc pełen luz. Obsługa zza lady, nie sprawdzałem całego menu, bo byłem krótko, ale poza napojami wszelakiej maści, widoczne jakieś rogaliki, kanapeczki, jamony i queso. Nie mam porównania z innym salonikami, gdyż była to moja pierwsza wizyta w takim miejscu w życiu (poza POZ), ale myślę, że godny polecenia.

Inne uwagi: Aktualnie (9.08) jest to chyba jedyny otwarty salonik na T1 w BCN
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
#174 PostWysłany: 10 Sie 2020 16:25 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 99
Loty: 88
Kilometry: 97 216
Nazwa lotniska: Malaga
Nazwa saloniku: Sala VIP

Wejście: Karta Diners Club

Wejście bez żadnych problemów. Niezwykle uprzejma obsługa, która "przejmuje Cię" z recepcji, oferuje miejsca itd.

Co do picia: Wino, piwo, szampan, kawa herbata etc. w lodówce widziałem też mocniejsze trunki.
Co do jedzenia: kanapki, croissant'y + jakieś słodycze. Brak jakiegokolwiek ciepłego dania.

Z uwagi na COVID19 brak prasy oraz samoobsługi w przypadku wybierania jedzenia.

Salon duży, przestronny. Bardzo przyjemny, ale bardziej dla osób z PP lub statusem. Na Diners'a nie polecam.
_________________
2019 -Ateny, Ałmaty, Astana, Taszkent, Samarkanda, Rzym, Budapeszt, Wiedeń, Lwów, Wilno, Ryga, Stambuł
2020 -Zagreb, Belgrad, Tallinn, Petersburg ... COVID ... Budapeszt, Tirana, Alicante, Malaga, Praga, Hamburg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 17 Paź 2020 14:25 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Wiedeń VIE

Nazwa saloniku: Sky Lounge

Który terminal: Terminal 3, po przejściu przez security i zaraz przed wejściem w Heinemanna po lewej stronie są schody/winda na antresolę, która prowadzi do tego saloniku oraz saloniku Austrian

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Zdecydowanie!
Salonik odwiedziłem 14.10.2020. Wejście na PP, nie byłem jeszcze odprawiony, więc Pani (swoją drogą bardzo miłej) w recepcji wystarczył mój numer lotu. Salonik średniej wielkości z bardzo fajnie zaprojektowaną przestrzenią. Dużo miejsc siedzących od foteli i kanap, przez loże w ścianach, a na leżankach z podnóżkami skończywszy. Wszystkie miejsca pooddzielane delikatnymi ściankami lub zasłonami, co daje bardzo duży komfort i poczucie prywatności. Z gastronomii na końcu części siedzącej bar z napojami wszelakimi oraz słodyczami, a bliżej wejścia głównym bufet z drugim barem. W bufecie pieczywo, 2 sałatki na zimno i zgrillowane warzywa, a na ciepło kiełbaski, kapusta kiszona oraz 2 zupy (świetny krem kukurydziany!) oraz 2 rodzaje ciast. Obsługa co chwilę sprzątała i doglądała, czy niczego nie brakuje. W saloniku również miejsce do pracy na uboczu (nie korzystałem), oraz otwarte, całkiem sprawne wifi. W toaletach prysznice, lecz nieczynne.
W szczycie może 1/3 miejsc w saloniku była zajęta, więc bez tłumów.

Inne uwagi: W bufecie samoobsługa i wszystko otwarte! Żadnego kelnerowania, żadnych plastikowych paczek na wirusowe czasy. W przestrzeni wspólnej Pani z recepcji kulturalnie zwracała uwagę na maseczki, ale w bufecie bardzo miły powiew normalności.

Załączniki:
sky.jpg
sky.jpg [ 432.82 KiB | Obejrzany 5770 razy ]
sky3.jpg
sky3.jpg [ 423.21 KiB | Obejrzany 5770 razy ]
sky2.jpg
sky2.jpg [ 375.28 KiB | Obejrzany 5770 razy ]
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#176 PostWysłany: 17 Paź 2020 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
A we WRO od jakiegos czasu już nie ma Grinbergena...jak zyc? Teraz jest Ż
Image
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#177 PostWysłany: 17 Paź 2020 15:54 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Ateny ATH

Nazwa saloniku: Goldair Handling CIP Lounge

Który terminal: Terminal B, przy Gate 13 i saloniku Aegeana

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Raczej nie.
Nie byłem w innych salonikach na PP w Atenach, ale ten raczej kiepski. Mały, jednolita otwarta przestrzeń, fotele poustawiane w rzędach tak, że zero prywaty - siedzisz naprzeciwko innego pasażera i jak nie jesteście czymś zajęci, to nie wiecie gdzie macie się patrzeć. Na barze jakiś tam wybór napojów, ale bez szału. Do jedzenia pakowane małe tortille, trójkątne małe kanapeczki i bułki, wszystko na zimno i wszystko podaje obsługa, która pilnuje żebyś nic nie dotykał. W sumie nie żałuję, że byłem tam tylko pół godziny.

Inne uwagi: ....

Załączniki:
img_20201016_145037.jpg
img_20201016_145037.jpg [ 298.37 KiB | Obejrzany 5714 razy ]
img_20201016_145033.jpg
img_20201016_145033.jpg [ 338.74 KiB | Obejrzany 5714 razy ]
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#178 PostWysłany: 26 Paź 2020 11:16 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Malaga AGP

Nazwa saloniku: Sala VIP T3

Który terminal: 3

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Samo pomieszczenie duże, jak to w Hiszpanii. Oferta gastronomiczna niezbyt duża, kanapki, rogaliki, szynka, chorizo, ser, sok pomarańczowy świeży, inne soki, piwo, woda, kawa i herbata, jakieś drobne przekąski, wszystko wydaje Pani przy "bufecie".
Ładny widok z saloniku, toaleta w środku. Niestety brak czegokolwiek na ciepło, przerost formy nad treścią.
Inne uwagi: na płatne wejścia nie polecam, lepiej kupić jakąś kanapkę i piwo na lotnisku, szczególnie przy tych pustkach

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Birmingham BHX

Nazwa saloniku: Aspire Lounge

Który terminal:

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Bardzo miła obsługa, teoretycznie wejście na 3h przed odlotem, ale nie było problemu z wejściem po 10.30, a lot po 16. Przy wejściu dostajemy wydrukowane aktualne menu, są dania na ciepło, są przekąski. Jedzenie jak na UK dość smaczne, curry dobre, piwo też :)
Widok na płytę, wygodne siedzenia, obsługa podchodzi co jakiś czas do stolików i pyta czy czegoś potrzebujemy.

Inne uwagi: w aplikacji PP napisane, że salonik otwarty do 16, a w rzeczywistości czynny do 14. Ogólnie salonik godny polecenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#179 PostWysłany: 21 Cze 2021 14:46 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Berlin Brandenburg BER

Nazwa saloniku: Lufthansa Senator Lounge

Który terminal: T1 (nowy BER)

Jak wejście (karta, status, gotówka): Gold *A, lot TK w eco

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Salonik znajduje się w skrzydle B, terminala T1 czyli nowego lotniska w Berlinie. Prowadzi do niego winda z poziomu gate'ów. Salonik ma jeszcze zapach "świeżych mebli", całkiem przyjemne wnętrze, zróżnicowane fotele i kanapy, szyby od podłogi po sufit z widokiem na płytę. Niestety z powodu covida podczas mojej wizyty w saloniku nie było właściwie nic. Już przy wejściu pracownica poinformowała nas, że nie mamy się co spodziewać fajerwerków i w zasadzie można po prostu usiąść w ciszy i poczekać. Faktycznie, cisza, spokój, może z 5 osób poza nami. Do tego przy wejściu jedna chłodziarka z butelkami wody i 2 rodzajami foliowanych kanapek. Żeby je zjeść trzeba było wyjść za drzwi co jeden z gości na naszych oczach uczynił. My z kumplem obeszliśmy salonik, cyknęliśmy 3 fotki, wzięliśmy po wodzie i kanapce i to tyle xd

Inne uwagi: Leciałem 2.06 i moja relacja będzie już trochę nieaktualna, gdyż w siostrzanym wątku @kacper451 lecąc jakiś czas po mnie miał już napoje, więc jest lepiej!

Załączniki:
IMG_20210602_100130(1).jpg
IMG_20210602_100130(1).jpg [ 429.2 KiB | Obejrzany 2799 razy ]
IMG_20210602_100017(1).jpg
IMG_20210602_100017(1).jpg [ 800.04 KiB | Obejrzany 2799 razy ]
IMG_20210602_100204(1)(1).jpg
IMG_20210602_100204(1)(1).jpg [ 490.34 KiB | Obejrzany 2799 razy ]
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!


Ostatnio edytowany przez Bajerglowa94, 21 Cze 2021 15:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#180 PostWysłany: 21 Cze 2021 15:25 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Ale bieda.

Dziwne ze otwieraja nowe lotnisko a saloniki traktuja jak na TXL czy SXF- aby tylko byl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 763 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group