Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Podczas zamieszczania postów w tym temacie prosimy o skorzystanie z następującego szablonu:


Nazwa lotniska (miasta) lub kod: ....

Nazwa saloniku: ....

Który terminal: ....

Jak wejście (karta, status, gotówka): ....

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: ....

Inne uwagi: ....


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 763 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Lis 2017 14:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Moskwa Sheremetyevo (SVO)

Nazwa saloniku: Space Lounge

Który terminal: Terminal E

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

To było szybkie zwiedzanie tego saloniku. Po overbookingu w EVN, zamiast polecieć przez CDG, przerzucili mnie przez SVO. Opcje na Priority Passa w SVO są spore (w każdym terminalu po 2-3) ale uwaga moja spadła na Space Lounge, jak wydziałem zdjęcie Gagarina

Załącznik:
SVO4.jpg
SVO4.jpg [ 21.73 KiB | Obejrzany 9306 razy ]


Muszę przyznać ze salonik jest naprawdę fajny, wygodny, czysty i z sporym wyborem jedzenia (na ciepło i na zimno)

Załącznik:
SVO2.jpg
SVO2.jpg [ 20.3 KiB | Obejrzany 9306 razy ]


Załącznik:
SVO3.jpg
SVO3.jpg [ 31.45 KiB | Obejrzany 9306 razy ]


Były 8 opcji na ciepło, sporo ciastek, przekąsek. Do tego barek gdzie podawane za free były niszowe alkohole (JW Red, piwa) albo sprzedawane droższe. 6 rodzajów wina, dolewane przez kliknięcie maszyny. Do tego prysznic i kapsuły do spania za free. Na prawdę warto skorzystać wejście do tego saloniku, a nawet zapłacić, bo wybór spory, i taniej wyjdzie niż jedzenie na lotnisku.

Inne uwagi: Jako ciekawostka bardziej :)
Można kupić jedzenie kosmonautów za 500 RUB. Np. ciasto, kurczaka w sosie, barszczu. Wszystko w tubce.

Załącznik:
SVO1.jpg
SVO1.jpg [ 34.78 KiB | Obejrzany 9306 razy ]


Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Erywań (EVN)

Nazwa saloniku: Bussines Lounge

Który terminal: International

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: W Erywaniu, dużo opcji niestety nie ma. Ale salonik jak najbardziej godny polecenia. Wygodne kanapy na piętrze, z widokiem na cały terminal, więc można podpatrywać kiedy gate nasz się otworzy.
Niestety z ciepłych dań to tosty i gofry. Ale za to były smaczne i sporo opcji do wyboru (ser+kurczak, ser+szynka, Ser, Ser+tunczyk).

Załącznik:
Evn4.jpg
Evn4.jpg [ 133 KiB | Obejrzany 9306 razy ]


Załącznik:
EVN2.jpg
EVN2.jpg [ 28.23 KiB | Obejrzany 9306 razy ]


Z alkoholi, piwa: Gyumri, Ararat, Kilikia i Heineken, whiskey, wódka, brandy (Ararat) no i wina Karas, które godne są polecenia.

Załącznik:
EVN3.jpg
EVN3.jpg [ 29.54 KiB | Obejrzany 9306 razy ]


Do tego znajdziemy także prysznic.

Inne uwagi: Jak się ładnie poprosi, to można kupić butelkę wina Karas, u pracowniczek za cenę marketową a nie Duty Free :)

Załącznik:
EVN1.jpg
EVN1.jpg [ 24.26 KiB | Obejrzany 9306 razy ]


Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Liverpool John Lennon Airport (LPL)

Nazwa saloniku: Aspire Lounge

Który terminal: International

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Saloniki Aspire nigdy nie były dla mnie coś super. Ale ten w Liverpoolu to mała porażka
Mały, nieprzyjemna obsługa, mały wybór przekąsek (same chipsy) i do tego marny wybór alkoholu.
Alkohol podawany jest przez Barmankę, z niedopasowanym szkłem (zamówiłem whiskey, dostałem je w ciepłej szklance). Piwa nie angielskie: Tiger i Efes :shock:

Załącznik:
LPL.jpg
LPL.jpg [ 69.92 KiB | Obejrzany 9306 razy ]


Jak ktoś ma limitowane wejścia, to nie polecam ;/

Inne uwagi: Przy drugim drinku (btw, 20ml dolewają) informują linie lotniczą ze jesteś stawiony a przy 3 wypraszają cię z saloniku
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 20 Lis 2017 13:29 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
Zeus napisał(a):

Inne uwagi: Przy drugim drinku (btw, 20ml dolewają) informują linie lotniczą ze jesteś stawiony a przy 3 wypraszają cię z saloniku


:shock: :shock: :shock:
Ostatnio czekałem tam dość długo na opóźnionego ryana i obsługa sama proponowała mi dolewki wina (i nie skończyło się na dwóch ani trzech ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 20 Lis 2017 13:51 

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Allama Iqbal International Airport, Lahore [LHE]

Nazwa saloniku: CIP LOUNGE

Który terminal: chyba tam jest jeden terminal poza cargo.

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Ten salonik nie ma zalet, poza jedną: jest w nim cicho, co akurat w Pakistanie wypada docenić. Tak więc, warto czy nie warto zależy od tego ile jesteśmy w stanie dać za ciszę. Poza ciszą nie ma tam nic, co mogłoby uzasadnić na przykład sięgnięcie po portfel i wykupienie wejścia. Bardzo mały wybór (niezbyt smacznych) przekąsek to jedno, a ich świeżość to drugie. W saloniku panuje bardzo mały ruch. Brak alkoholi jest oczywisty, więc do wyboru zostaje: woda, napoje słodzone (Cola, Fanta, Sprite) i herbata.

Image

Image

Inne uwagi: Na Priority Pass można wejść, bo darowanemu koniowi... itd., ale radzę zrobić jak ja i przynieść swoje jedzenie. Świetne samosy są do kupienia przy Mall Road, na przeciwko Lahore Backpackers Hotel, który opisywałem tutaj:
lahore,1053,119713
Za darmo, ze swoim jedzeniem w ciszy i przy zimnych napojach można w tym saloniku przeczekać do lotu.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 21 Lis 2017 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: OPO (Porto, Portugalia)

Nazwa saloniku: ANA Lounge

Który terminal: Odloty

Jak wejście (karta, status, gotówka): wchodzi się na Golda w *A, PP, DP oraz 24 EUR

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Fajny salonik, cichy. Wyposażenie alkoholowe na dobrym poziomie, lecz jedzenie na ciepło to tylko przystawki. Polecam wejść i napić się białego Porto.... słabe jest to że toaleta jest na zewnątrz.
menu:
- alkohole (duży wybór win Porto oraz lokalnych, jakiś rum/whisky/wódka/likier itp, jeden rodzaj piwa)
- soki (jest pomarańczowy + różne napoje)
- kawa(z jednego automatu na środku lub z przelewowego przy barze), herbata
- dania CIEPŁE (sajgonki, kurczak/krewetka/tuńczyk/ryba w cieście)
- "dania" na zimno (kanapki - 3-4 rodzaje, 2 sałatki + sosy do nich )
- przekąski słone (chipsy,suchary, orzeszki... itp)
- przekąski słodkie (lokalne wypieki - Pastéis de nata i takie tam)

Załącznik:
OPO_L.jpg
OPO_L.jpg [ 118.67 KiB | Obejrzany 9063 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 21 Lis 2017 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Kraków-Balice [KRK]
Nazwa saloniku: Business Lounge, za sekurą, w centralnej części na Odlotach
Jak wejście (karta, status, gotówka): PP
Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku.
Kanapki, napoje, jogurty, sałatki, bardzo dobre serniki!
Czasami jest zupa ale przy mnie nie było :-(
Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Pomimo braku czegoś raz dziennie na ciepło zdecydowanie polecam, choć salonik na tak duże lotnisko wydaje się już troszkę "maławy".
Kawa: znośna 5/10
Inne uwagi: prysznic + ręczniki + kosmetyki bez dopłaty, strefa biurowa z dobrym netem plus możliwość zrobienia wydruku/ów poprzez wysłanie plików na maila saloniku, miła i profesjonalna obsługa

Załączniki:
SALONIK KRAKÓW02.jpg
SALONIK KRAKÓW02.jpg [ 69.79 KiB | Obejrzany 9011 razy ]
SALONIK KRAKÓW01.jpg
SALONIK KRAKÓW01.jpg [ 82.02 KiB | Obejrzany 9011 razy ]
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 26 Lis 2017 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Pisa [PSA]
Nazwa saloniku: VIP Lounge, za sekurą, schodami na górę tuż przed wejściem do strefy Non-Schengen
Jak wejście (karta, status, gotówka): PP
Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku - salonik słaby jak... brak słów.
Kanapki, napoje, jogurty, cukierki-galaretki, rożki z kremem (chyba coś najlepszego tam).
Czasami bywa lasagne, ale ja nie doświadczyłem.
Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Jedyny plus tego saloniku to duża (pustawa) przestrzeń oraz wygodne fotele - śmiało można kimać.
Kawa: dobra 6/10
Inne uwagi: nawet obsługa jakaś taka mało salonikowa, brak prysznica, brak możliwości zrobienia wydruku

Załączniki:
SALONIK PISA02.jpg
SALONIK PISA02.jpg [ 56.61 KiB | Obejrzany 8877 razy ]
SALONIK PISA01.jpg
SALONIK PISA01.jpg [ 61.21 KiB | Obejrzany 8877 razy ]
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Lis 2017 14:40 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: IST (Istambuł, Turcja)

Nazwa saloniku: Turkish Airlines International CIP Lounge

Który terminal: International

Jak wejście (karta, status, gotówka): Taryfa J Turkish Airlines

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Ogromny salonik z 3000m2 czy nawet więcej, dwa piętra, jest nawet winda. Ogrom przytłacza, salonik już trochę wysłużony, ale patrząc na przemiał ludzi jaki przez niego codziennie przechodzi to nie dziwne, problemów z miejscem nie będzie, jest ich na tyle dużo, że jest to tylko ewentualnie kwestia przemieszczenia się między piętrami. To jak na razie najlepszy salonik w jaki byłem. Do saloniku udałem się grubo ponad 4h prze wylotem, żeby go sobie na spokojnie zwiedzić, to nie przesada zwiedzać, jest naprawdę ogromny i jest w nim co robić. Przechowanie bagażu, sala kinowa z popcornem, sala bilardowa z biblioteczką, pole do minigolfa, wyścigi formuły na torze, Xbox/Playstation, stanowisk z komputerami, dostęp do net przez skan naszej karty pokładowej i wydruk, pełno takich urządzeń w całym saloniku, jakieś suite-y dla tych co mają longhaul-e powyżej bodajże 4h, samogrające fortepiany, cuda na kiju. Dużo roślinności, dużo miejsca, dużo stanowisk z jedzeniem i tyle samo z alkoholem, z samowarami z czajem, stanowisk herbaciano/kawowych z obsługą, pełno kucharzy serwujących oprócz kuchni tureckiej, np potrawy z Indii. Ogrom obsługi, ale wszystko na bieżąco, sprzątane, zbierane, donoszone. Jedzenie naprawdę ponadprzeciętne, szczególnie te tureckie dania, przekąski, jogurty. Alkoholu dość duży wybór, oprócz standardowych, były jakieś single malty, likiery, giny, rumy itp. Duży przekrój win, które są osobno wystawione, pełno napojów bezalkoholowych, wszystkiego full. Mimo wielkiego ruchu, można znaleźć miejsce do drzemki. Są nawet masażyści, którzy masują nam plecy podczas małego drineczka na fotelu. Nie chciałem za bardzo przesadzać z jedzeniem, czekała mnie jeszcze obiad w samolocie TK, ale trochę tam podłubałem, naprawdę jedzenie wysokich lotów, szczególnie to serwowane na naszych oczach prosto od kucharzy. W sumie to z tego saloniku to mi się nie chciało wychodzić. Na szybko przeszedłem się jeszcze po 3 innych salonikach dostępnych tam na PP, ale to już niestety nie to samo. Salonik godny polecenia, zrobił na mnie niesamowite wrażenie.

Inne uwagi: dzięki jeszcze raz @sko1czek za ogarniecie biletu w C i @skrzat za info o promocyjnym upgradzie do C w TK

Załącznik:
IMG_20171127_090938.jpg
IMG_20171127_090938.jpg [ 548.45 KiB | Obejrzany 8809 razy ]

Załącznik:
IMG_20171127_090832.jpg
IMG_20171127_090832.jpg [ 571.33 KiB | Obejrzany 8809 razy ]

Załącznik:
IMG_20171127_090910.jpg
IMG_20171127_090910.jpg [ 450.55 KiB | Obejrzany 8809 razy ]

Załącznik:
IMG_20171127_091135.jpg
IMG_20171127_091135.jpg [ 494.73 KiB | Obejrzany 8809 razy ]

Załącznik:
IMG_20171127_091434.jpg
IMG_20171127_091434.jpg [ 457.26 KiB | Obejrzany 8809 razy ]

Załącznik:
IMG_20171127_101025.jpg
IMG_20171127_101025.jpg [ 499 KiB | Obejrzany 8809 razy ]

Załącznik:
IMG_20171127_101044.jpg
IMG_20171127_101044.jpg [ 444.21 KiB | Obejrzany 8809 razy ]

Załącznik:
IMG_20171127_100640.jpg
IMG_20171127_100640.jpg [ 577.45 KiB | Obejrzany 8809 razy ]

Załącznik:
IMG_20171127_100828.jpg
IMG_20171127_100828.jpg [ 490.61 KiB | Obejrzany 8809 razy ]

Załącznik:
IMG_20171127_101313.jpg
IMG_20171127_101313.jpg [ 570.86 KiB | Obejrzany 8809 razy ]

Załącznik:
IMG_20171127_101322.jpg
IMG_20171127_101322.jpg [ 590.72 KiB | Obejrzany 8809 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 28 Lis 2017 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Jakiś doświadczenia z SKY Lounge Wien?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 19 Gru 2017 12:39 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Dubai World Central (DWC)

Nazwa saloniku: Marhaba Lounge

Który terminal: n/d (na DWC jest tylko jeden terminal), salonik po stronie air-side

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Salonik położony na pierwszym piętrze, obok restauracji Mc Donalds. Biorąc pod uwagę niewielki ruch na lotnisku aż dziwne, że jest na nim w ogóle salonik. Jeśli chodzi o wielkość jest on całkiem spory. Sam wystrój dość ascetyczny - ciężkie meble (głównie fotele) rozstawione w kilku umownie rozdzielonych sekcjach. Przy jednej ze ścian są jakieś boksy, które pewnie miały służyć do odpoczynku ale aktualnie służą jako składowisko jakichś gratów. Miejsca do pracy obejmują długie biurko z gniazdkami elektrycznymi (standard dubajski). Część bufetowa jest wydzielona z kilkunastoma okrągłymi stolikami. Dostępne są uzupełniane na bieżąco kanapki (chyba z zamrażarki bo były bardzo zimne-ale smaczne), słodkie i słone przekąski (w tym daktyle), kawa, woda, herbata, napoje gazowane, kilka gatunków piwa, dwa wina oraz coś mocniejszego (bez ograniczeń). Oprócz tego po wejściu podszedł do mnie pracownik z informacją, że ze względu na niewielką liczbę gości nie wystawiają dań ciepłych ale podał mi kartę menu dostępnego na żądanie - były w niej wołowina z ryżem, kurczak z ryżem i jakieś danie wegetariańskie.

Inne uwagi: Ruch w saloniku niewielki, przez nieco ponad 2 godziny przewinęło się przez niego może z 10 osób. Przy zameldowaniu zostałem poinformowany, że w saloniku mogę przebywać 2 godziny ale nikt tego nie egzekwował. W saloniku są wyłączone zapowiedzi głosowe ale w przypadku rozpoczęcia boardingu na jakiś lot pracownik recepcji obchodził gości i informował o tym. W saloniku czynny był tylko jeden wyświetlacz z informacjami o lotach - obok części bufetowej. Pozostałe były wyłączone. Toalety są dostepne bezpośrednio z saloniku. Odległości z saloniku do bramek są minimalne-całe lotnisko jest niewielkie.

Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 02 Sty 2018 17:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Athens International Airport (ATH)

Nazwa saloniku: Goldair Handling CIP Lounge

Który terminal: Terminal B

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Salonik świeżo po remoncie i mocnym liftingu. Chyba najlepszy salonik w Terminalu B, dla posiadaczy Priority Passa.

Spory wybór ciepłych dań: Zupa (dyniowa), grillowane warzywa i pasticio (zapiekanka)

Na zimno: sałatka grecka i makaronowa, kanapki (z serem feta i kurczakiem/ grillowane warzywa), tzatziki
Załącznik:
ATH3.jpg
ATH3.jpg [ 194.94 KiB | Obejrzany 8430 razy ]


Załącznik:
ATH2.jpg
ATH2.jpg [ 122.56 KiB | Obejrzany 8430 razy ]


Deser: ciastka (baklawa i świąteczne), pudding ryżowy, pudding z kasztanów
Załącznik:
ATH4.jpg
ATH4.jpg [ 117.74 KiB | Obejrzany 8430 razy ]


Napoje: cola, fanta, sprite (w puszkach), woda 1l plastykowych butelkach, kawa w kapsułkach

Alkohole

Wina Naprawdę spory wybór win, bo aż 8

Załącznik:
ATH1.jpg
ATH1.jpg [ 24.42 KiB | Obejrzany 8430 razy ]


I wszystkie otwarte, do picia

Załącznik:
ATH6.jpg
ATH6.jpg [ 61.08 KiB | Obejrzany 8430 razy ]


Mocniejsze: Rum, tequila, wódka, gin, ouzo, Metaxa, whiskey, sambuca, Tsipouro/Bimber

Załącznik:
ATH5.jpg
ATH5.jpg [ 130.23 KiB | Obejrzany 8430 razy ]


Piwa: Tylko 100%, z browaru Nisos (wyspa Tinos)

Inne uwagi: Brak prysznicu, ładny widok na pas startowy 21R. Jak ktoś ma limitowane wejścia do PP, to polecam

Załącznik:
ATH7.jpg
ATH7.jpg [ 166.83 KiB | Obejrzany 8430 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 03 Sty 2018 11:26 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Nazwa lotniska (miasta) lub kod:ATH

Nazwa saloniku: Skyserv Melina Merkouri Lounge

Który terminal: koło gate B11

Jak wejście (karta, status, gotówka): Diners

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Słaby salonik. Z alkoholu - tylko piwo. Bar podczas mojego pobytu był zamknięty i nie można było nic zamówić. Softy (z wyjątkiem toniku) w 2 litrowych butelkach, soków brak. Na ciepło 2 rodzaje bułeczek z nadzieniem - smaczne.Na zimno: bułeczki, 1 wędlina, łosoś i jakiś ser. Na słodko babeczki. Ogólnie bardzo słabo. Kanapy wygodne, ale nie ma gniazdek by coś podłączyć. Wifi nie działało - chyba chwilowa awaria. Obłożenie spore (niedziela, około 15:00). Opisuję ku przestrodze. Zdecydowanie lepiej wybrać salonik opisany przez @Zeus w poście powyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Sty 2018 21:07 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
sobo napisał(a):

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: TLV (Tel Awiw)

Nazwa saloniku: Dan Lounge

Który terminal: Strefa C

Jak wejście (karta, status, gotówka): wchodzi się na Golda w *A, PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Salonik zatłoczony, bardzo ubogi jeśli chodzi o alkohol i dania na ciepło. Polecam, na krótką wizytę przy winie.
Inne uwagi:
Menu:
- na ciepło: zupa na pewno z proszku (pomidorowa)
- bar sałatkowy ( kapucha, kukurydza, marchewka, itp + 2 sosy i oliwa)
- humus, pasta z bakłażana, i jeszcze jakieś 2 smarowidła do chleba
- ciastka, dżemy
- kawa i herbata + napoje słodkie ( brak soków, same napoje)
- piwo ( tym razem butelkowe 0,33... oczywiście koszerne i 3%)
- wino białe i czerwone

Toaleta koedukacyjna, prysznic - brak.


Podobnie w Dan Lounge w strefie B - byłem mocno zdziwiony tak słabym wyborem na tak ruchliwym lotnisku.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 10 Sty 2018 08:44, edytowano w sumie 1 raz
Poprawione cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Sty 2018 22:36 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Rio de Janeiro Galeao Intl (GIG)

Nazwa saloniku: GOL PREMIUM LOUNGE

Który terminal: Terminal 2

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Salonik dosyć przeciętny. Część jadalna wygląda bardziej jak stołówka na dobrym uniwersytecie.

Ciepła zupa, ciepłe drugie danie (jakieś mięso), dodatki (ryż, makaron itp.)

Na zimno: kanapeczki i inne.

Bar: na barze znajduje się lista drinków, z której wybieramy jaki drink nas interesuje i jeden z barmanów go nam przygotowuje. Tych drinków do wyboru było dosyć sporo (chyba ponad 20), np. sex on the beach, gasolina del vuelo itp. Wg mnie bar to najmocniejszy punkt tego saloniku. Drinka można wypić przy oknie patrząc sobie na płytę lotniska.


Ostatnio edytowany przez michzak, 10 Sty 2018 08:45, edytowano w sumie 1 raz
[b]
Góra
 Profil Relacje PM off
brasilka2 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 23 Sty 2018 20:46 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
-- 23 Sty 2018 20:22 --

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Madryt (MAD)

Nazwa saloniku: Plaza Meyor

Który terminal: Terminal 3

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Salonik wyróżnia się ponad przeciętną. Część z jedzeniem dosyć dobrze wyposażona, dużo zup i małych dań na ciepło. Można poprosić obsługę o przygotowania dania koszernego i halal.
Mocne alko - salonowa klasyka. Do tego szeroki wybór wina, kilka lagerowych piw

Warto zajrzeć przy dłuższej przesiadce. Spoko widok na płytę.
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.55.29.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.55.29.jpg [ 168.65 KiB | Obejrzany 8047 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.55.16.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.55.16.jpg [ 190.79 KiB | Obejrzany 8047 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.55.01.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.55.01.jpg [ 176.81 KiB | Obejrzany 8047 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.54.53.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.54.53.jpg [ 154.02 KiB | Obejrzany 8047 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.54.46.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.54.46.jpg [ 203.76 KiB | Obejrzany 8047 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.54.36.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.54.36.jpg [ 172.62 KiB | Obejrzany 8047 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.54.23.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.54.23.jpg [ 177.49 KiB | Obejrzany 8047 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.54.08.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.54.08.jpg [ 115.91 KiB | Obejrzany 8047 razy ]


-- 23 Sty 2018 20:46 --

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Paryż (CDG)

Nazwa saloniku: Sheltair Lounge

Który terminal: Terminal 2D

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Salonik dramatycznie słaby. Część z jedzeniem mizerna, rogaliki francuskie i suche bułki. Jest masło, szynka i sery, dżem. Kawa w miarę ok, herbata gorąca zwykła.
Na mikro plus woda Perrier?
Mocne alko - salonowa klasyka. Można zrobić sobie drinka na uspokojenie, softów jest trochę.

Szkoda wejścia, jeżeli mam być szczery. Salon jest klaustrofobicznie mały, do tego słychać odgłosy z części airside.
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.40.06.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.40.06.jpg [ 215.4 KiB | Obejrzany 8022 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.39.56.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.39.56.jpg [ 238.16 KiB | Obejrzany 8022 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.39.51.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.39.51.jpg [ 160.81 KiB | Obejrzany 8022 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.39.39.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.39.39.jpg [ 124.27 KiB | Obejrzany 8022 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.39.33.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.39.33.jpg [ 226.48 KiB | Obejrzany 8022 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.39.24.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.39.24.jpg [ 230.06 KiB | Obejrzany 8022 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.38.09.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 19.38.09.jpg [ 118.62 KiB | Obejrzany 8022 razy ]
Załącznik:
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.55.36.jpg
Zrzut ekranu 2018-01-23 o 18.55.36.jpg [ 224.15 KiB | Obejrzany 8047 razy ]
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 30 Sty 2018 14:56 

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Mexico City International Airport, (MEX)

Nazwa saloniku: Aeromexico - Salon Premier Ciudad de Mexico

Który terminal: 2

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Jestem bardzo zadowolony. W saloniku byłem dwukrotnie. Jest możliwość skorzystania z prysznica, niestety trzeba się na niego zapisywać (raz czekałem 40 minut, drugim razem godzinę). Spory wybór napojów oraz alkoholi, przyzwoita oferta przekąsek i jedna zupa. Dwa bary + obsługa kelnerska na życzenie.

------------------------------------------
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Quito International Airport, (UIO)

Nazwa saloniku: Salon Quito

Który terminal:

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Salonik dostępny przy lotach krajowych. Jest kawa, herbata, napoje i piwo. Do tego przekąski, którymi można się zapchać na śniadanie + owoce (dobre). Za darmo można wejść.

------------------------------------------
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Quito International Airport, (UIO)

Nazwa saloniku: Layover Stay

Który terminal:

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Na stronie jest informacja, że w saloniku można spędzić maksymalnie 5 godzin, ale nie jest to prawda. Największą zaletą jest strefa ciszy z rozkładanymi fotelami, na których bez problemu można spać całą noc (wiem z doświadczenia). Jest prysznic z zimną wodą. Z jedzeniem słabo: proste przekąski i brzydkie owoce. Z napojów kawa, herbata, woda, jakieś słodzone. Piwo schowane, na dodatek obsługa proponuje na początku wersję "light". Obsługa słabo mówi po angielsku.

------------------------------------------
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Quito International Airport, (UIO)

Nazwa saloniku: Salon Mitad del Mundo

Który terminal:

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Bardzo przyjemny salonik. Kanapki robione na zamówienie przed dedykowanego kucharza (wygląda to jak w Subway - wybór pieczywa, dodatków, sosów, potem grillowanie). Alkohol ograniczony do dwóch bezpłatnych drinków. Czysto, przestronnie, obsługa mówi po angielsku. Dobry salonik.

------------------------------------------
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Amsterdam International Airport, (AMS)

Nazwa saloniku: Aspire Lounge (no. 26)

Który terminal: 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Jestem zadowolony, porządny salonik. Bez rewelacji, ale porządny. Mogę się tylko przyczepić braku dań ciepłych (wyjątkiem jedna zupa) i że było trochę tłoczno. Generalnie jednak, jest co zjeść i czym popić.

------------------------------------------
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Amsterdam International Airport, (AMS)

Nazwa saloniku: Aspire Lounge (no. 41)

Który terminal: 3

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Poziom podobny jak wyżej. Piwo z nalewaka, przekąski, owoce i zupa. W środku mniej tłoczno.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 31 Sty 2018 11:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Wrocław Strachowice (WRO)

Nazwa saloniku: Executive Lounge

Który terminal: 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: W sumie, jakoś mnie nie powalił ten salonik. Owszem, na śniadanie było sporo opcji (na ciepło: parówki, na zimno kanapki), soki, alkohol mocny: wódka, JW red, Jack Daniels, z piw, jakaś trefna partia Żywca. Piwa Grimbergen już chyba nie mają. To znaczy, jest maszyna do lania, ale piwa brak. Jako ktoś ma limitowane wejścia, to nie polecam, kawa na lotnisku to jakieś 8-10 zeta, więc tragedii ni ma

Inne uwagi: Jest Fasttrack do kontroli paszportowej.

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Edinburgh International (EDI)

Nazwa saloniku: Aspire Lounge

Który terminal: 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Fajny salonik. Na ząb zupa pieczarkowa (bardzo dobra), carbonara (taka mdła trochę), przekąski i przepyszne ciasto czekoladowe. Soft drinki z lodówki i alkohol podaje barmanka. Piwa: Peronni, Guinness, Tiger i Efes (wtf?). A jak na Szkocie przystało, wybór dobrych whiskey (single malty) spory, i dolewają hojnie. Jak poprosi się o podwójne, to się dostaje podwójnie

Załącznik:
edi glednfich.jpg
edi glednfich.jpg [ 20.71 KiB | Obejrzany 7788 razy ]

Np. Glenfiddich 12-letni

Inne uwagi: W sumie, ze stronę, jako dawny barman, szklanki ciut brudne. Ale to "zboczenie" zawodowe

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Edinburgh International (EDI)

Nazwa saloniku: No1 Lounge

Który terminal: 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Bardziej przypomina dobrą restaurację, ale przyjemnie się siedzi. Przy wejście dostaje się kartę menu, z potrawami do wyboru (zdjęcie dam wieczorem) które się daje w barze, zaznaczając które chcemy. Po chwili nam podają talerz na stolik

Załącznik:
edi1.jpg
edi1.jpg [ 8.82 KiB | Obejrzany 7788 razy ]

Jakaś tortilla z paluszką rybną, jakoś nie urzekło mnie. Jedzenie-finger food, mniej niż w Aspire, ale za to spory wybór ciastek. Z alkoholi, takie same piwka jak w Aspire ale także Innis & Gunn, i dobry wybór whiskey tak jak 10 letni Laphroaig

Załącznik:
edi Laphroaig 10 YO.jpg
edi Laphroaig 10 YO.jpg [ 41.57 KiB | Obejrzany 7788 razy ]


Inne uwagi: Nie dolewają "podwójnego" szkota, bo polityka lotniska zabrania. Ale można wziąć 2 razy pojedynczego i dodać do jednego. No i szkło idealne do whiskey

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Dublin International (DUB)

Nazwa saloniku: Dublin Airport Executive Lounge

Który terminal: 2

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Jest małe co nieco do jedzenia. Różne sery, kanapki, muffinki i ciasta. Zupa też jakaś była. Ale bardziej finger-food. Alkohole także podaje barman, do wyboru piwa (Guinness, Peroni i Calrsberg) a z whisky tylko Jameson

Inne uwagi: Jak ktoś nie zdążył coś zjeść w miejsce, to może warto wejść. Jak coś, za 4-5 euro, można kupić pakiet: kanapka, owoc i sok, w airside więc, warto rozważyć wejście.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 31 Sty 2018 12:01, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 31 Sty 2018 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Kiev Boryspil Intl (KBP)

Nazwa saloniku: Business lounge

Który terminal: D

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Dziwny ten salonik. Właściwie byłem jednym z niewielu gości. Jest jakieś niezbyt zachęcające wyglądem jedzenie. Na alkohol po warszawskim spotkaniu nie miałem ochoty ale coś można znaleźć. Z głośników sączy się glośny hip-hop. Przestrzegają zasady 3h pobytu, co jest o tyle dzwine, że salonik swiecił pustkami.

------------------------------------------
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Dubai International (DXB)

Nazwa saloniku: Ahlan Business Class Lounge

Który terminal: 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Bardzo dobry salonik. Sporo jedzenia, dobre alkohole. Obsługa kelnerska bardzo miła. Polecam.

------------------------------------------
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Manila Ninoy Aquino Intl(MNL)

Nazwa saloniku: Sky View Lounge

Który terminal: 3

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Trochę podobny to tego w KBP. Jest jedzenie (coś na ciepło i kanapki), piwo i parę butelek czegoś mocniejszego. Ciasno i niezbyt wygodnie. Przy nielimitowanej wersji PP można iść ale generalnie nie polecam.

------------------------------------------
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Macau Intl, (MFM)

Nazwa saloniku: Plaza Premium Lounge

Który terminal:

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Przyjemny salonik ze smacznym lokalnym jedzeniem. Parę butelek mocniejszych alkoholi i piwo w lodowce.

------------------------------------------
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Singapore Chiangi Intl, (SIN)

Nazwa saloniku: SATS Premier Lounge

Który terminal: 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

W godzinach wieczornych sporo ludzi ale każdy znajdzie dla siebie ustronne miejsce. Kilka butelek mocniejszcyh alkoholi, piwo i wino. Można zjeść coś na ciepło, są też gotowe kanapki i przekąski. W sumie, całkiem przyjemny salonik.

------------------------------------------

Nazwa lotniska (miasta) lub kod:London Gatwick, (LGW)

Nazwa saloniku: No1 Lounge

Który terminal: North

Jak wejście (karta, status, gotówka): Priority Pass

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Tłoczno. Na śniadanie/lunch możliwość zamówienia kilku prostych dań: quesadilla, bułka z boczkiem, tosty etc. Alkohol zamawiany przy barze - spory wybór. Warto zajrzeć.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 31 Sty 2018 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Tyle saloników i żadnych znanych ludzi przy lodówkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 31 Sty 2018 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Wydawało mi się, że w Bolero był ktoś znany ale byłem niewyspany i tak mnie upiliście, że nie mogłem sobie przypomnieć kto to. ;) W SIN natomiast, jakieś starsze małżenstwo (80+), wyśmienicie się bawiło. Zachowywali się dość głośno i nie mieli problemów, żeby żwawo poruszać się po saloniku. Gdy nadszedł czas boardingu, przyjechała po nich obsługa lotniska i wózkami zawiozła pod bramkę. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 31 Sty 2018 23:38 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
@igore jest znany i widywany przy lodówkach ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 763 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group