Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 18 Sie 2014 23:48 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Tylko konto iberii.

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#62 PostWysłany: 19 Sie 2014 00:38 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Mam pytanie : jestem zbieraczem mil AAdvantage zAA czy jest mozliwosc po zapisaniu sie do programow lojalnosciowych IB lub BA przelac mile uzbierane z AA do wsponianego jednego z wczesniejszych programow, dodam mam status Gold...z gory dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 19 Sie 2014 05:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
cx8sp napisał(a):
czy jest mozliwosc po zapisaniu sie do programow lojalnosciowych IB lub BA przelac mile uzbierane z AA do wsponianego jednego z wczesniejszych programow

Niestety taka możliwość istnieje tylko i wyłącznie między IB, BA i Avios.com - nie możesz przelać punktów z programu AA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 03 Wrz 2014 00:09 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Jakie macie doświadczenia z avios.com? Robiłem sporo zakupów przez avios.com zeby nabić punkty ktore potrzebuje, minęły te ich 35 dni i nic.... Nawet nie radzą odpisać na maila:/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 23 Wrz 2014 02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Mojej odpowiedzi nie odnoszę do brytyjskiego AmEx'a i nawet nie wiem czy to zdaje w UK egazamin, ale rozeznaj sobie ogólnie co to jest MS (Manufactured Spend). Jestem poza Europą i niestety banki coraz bardziej to utrudniają ale w ten sposób uzbierałam swego czasu sporo punktów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 23 Wrz 2014 09:26 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Hej! W UK istnieje MS, moze nie jest tego az tak duzo jak w US. W pierwszym roku od przyznania zlotej karty punkty MR sa liczone jako x2 w sklepach spozywczych na stacjach benzynowych, w kategori podroze x3. Amex robi czesto promo i dostajesz np 20k za wydanie kwoty x w danym przedziale czasowym. Dodatowo mozesz zarobic 9k punktow za polecenie kogos. Sa roze sposoby na zdobywanie punktow. Chcesz jakies podpowiedzi napisz na PW. Nie bede pisal na ogolnym...

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 05 Paź 2014 19:25 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
bartas8891 napisał(a):
skoczek650 napisał(a):
Hej! W UK istnieje MS, moze nie jest tego az tak duzo jak w US. W pierwszym roku od przyznania zlotej karty punkty MR sa liczone jako x2 w sklepach spozywczych na stacjach benzynowych, w kategori podroze x3. Amex robi czesto promo i dostajesz np 20k za wydanie kwoty x w danym przedziale czasowym. Dodatowo mozesz zarobic 9k punktow za polecenie kogos. Sa roze sposoby na zdobywanie punktow. Chcesz jakies podpowiedzi napisz na PW. Nie bede pisal na ogolnym...

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2


To widze ze niedlugo zdobywanie Aviosow tez trafi do TS bo to jakas tajemnica ? przeciez wszystkie promocje i tak sa latwo dostepne w internecie , wiec nie wiem czemu sluzy takie zatajanie. Powiem tak latwiej znalezc informacje na temat Aviosow w google niz tutaj na forum. Pozdrawiam


Tu nie chodzi o "zwykle" zdobywanie Aviosow przez roznego rodzaju promocje a mam na mysli MS. A sposoby MS powinny zostac moim zdaniem w gronie osob wtajemniczonych.

Duzo czasu poswiecilem na szukanie roznego rodzaju "luk" czasem na granicy prawa, aby teraz ktos to "zabil".

Aviosy w PL sa malo popularne dlatego jest trudnosc ze znalezieniem rozego rodzaju info.

Jesli chcesz się o cos zapytac pisz :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 05 Paź 2014 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
To nie jest tajemnica. Tylko po co mam Ci pisać np. o MS skoro ten temat to długi wywód i nawet nie wiem do jakiego stopnia mogłabym być pomocna, bo moja karta jest spoza Europy i te informacje mogą Ci być nieprzydatne?

Chyba lepiej odesłać do info na ten temat, na przykład tu: http://goo.gl/gEB54G

Prosty przykład to karta która daje 50,000 MR bonusu po wydaniu powiedzmy $10,000 w przeciągu 3 miesięcy. Kwota może się wydać komuś abstrakcyjna, ale tych operacji można dokonać i nie stracić. Na pewno jakieś koszty się poniesie, ale chodzi o to, że zysk z 50,000 MR daleko przewyższy drobne koszty związane z generowaniem wydatków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: OneWorld
#69 PostWysłany: 13 Paź 2014 01:14 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Szanowni użytkownicy.

Prosiłbym o podpowiedź do którego z programów warto by było przystąpić, mając na uwadze loty BA,QF,QF(operated by Emirates)
Czy lepiej byłoby przystąpić do BA i gromadzić punkty Avios czy może do Qantas i dostać jeszcze punkty za lot Emirates ?

Wcześniej zgromadziłem punkty w OW z Srilankan Airlines i mam już na tyle żeby za nie wielką opłatą wykorzystać i lecieć znowu na Srilanke korzystając akurat z ich promocji za punkty, ale czy warto nadal zbierać z nimi czy lepiej odpuścić i zacząć w BA ??

Dzięki za wszelkie info
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 13 Paź 2014 20:20 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Myślałem o Avios ale odpada gromadzenie punktów przez nie latanie.
czy ktoś jest w programie Qantas ], dużo by to pomogło.
Dzięki za odpowiedź
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 29 Paź 2014 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Dla zbierających Aviosy przez www.avios.com (rejestracja tylko z brytyjskim adresem)

2 500 Avios od Accor Hotels za pobyt http://www.avios.com/gb/en_gb/collect/a ... m=MyOffers

Warunki:
1 night minimum stay required
80 stay maximum stay during promotional period
Base avios will be earnt as well as bonus 2,500 avios
Book dates- 1st October 2014- 31st December 2014
Stay dates- 1st October 2014- 31st December 2014
members must book through promotional URL; http://www.accorhotels.com/gb/leclub/ho ... tion.shtml
Members must be signed up to both avios travel rewards programme and Le Club AccorHotels programme to recieve avios
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 31 Paź 2014 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Szykują mi się niedługo przeloty Qatarem (klasa N) i Airberlinem (klasa W). Żadna rewelacja, mil niewiele, ale chciałbym to jakoś sensownie wsadzić w jakiś program i zacząć ciułać mile w Oneworld. Tylko zastanawiam się gdzie.

Mam jakieś 3000 mil w topbonus, ale z tego co się zorientowałem to tam przepadają i program dosyć cienki jest. Że lepiej pójść w Aviosy.

Poradzicie gdzie to wsadzić? Opcje widzę trzy:

Bawić się dalej w topbonus:
50% za Qatar w N
i 50% za airberlin w W ale minimum 500, lot jest WAW-TXL-WAW czyli wskoczy więcej.
http://www.airberlin.com/en-GB/site/tb/ ... .php?cid=3

British Airways:
25% za te loty, niby minimum 500 w AB, ale may vary in discounted economy.
http://www.britishairways.com/en-gb/exe ... os/flights

Iberia:
I tu mam zagadkę. Z tabelki na ich stronie wynika jakby że 50% za Qatar w N i 30% za airberlin w W. Mam rację? Dołączam tabelkę.
http://www.iberia.com/web/webPartners.d ... Sector=641

Czy dobrze mi się wydaje że Aviosy to jest dobry pomysł? Jeden avios na 36 miesięcy mi wskoczy na pewno, więc o wygaśnięcie nie muszę się martwić, zbieranie w dwóch na raz w zależności od tego gdzie lepiej i ewentualne przerzucanie też mi wygląda sympatycznie...

Załączniki:
oneworld.PNG
oneworld.PNG [ 35.1 KiB | Obejrzany 2500 razy ]
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 31 Paź 2014 22:04 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Ja na twoim miejscu wszystkie mile wpakowal do aviosow. Moze nie dostaniesz tego duzo, ale masz najwiecej mozliwosci aby je "wydac". Poza tym sa najdluzej wazne.
Ja zbieram aviosy i powiem szczerze ze jest to najlepszy ff jak dla mnie. Mieszkam w uk, wiec tez mam wiecej mozliwosci zbierania niz z pl.


Pozdro

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 01 Lis 2014 05:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
zbyhu napisał(a):
Iberia:
I tu mam zagadkę. Z tabelki na ich stronie wynika jakby że 50% za Qatar w N i 30% za airberlin w W. Mam rację? Dołączam tabelkę.
http://www.iberia.com/web/webPartners.d ... Sector=641

Z tabelki Qatar jest oczywisty, natomiast chcę Ci tylko powiedzieć, że miałam sytuację z lotem MH gdzie (wg. identycznej rozpiski jak dla AB - tzn. ponieważ moja klasa nie była wymieniona z 'gwiazdką') wynikało, że dostanę 30% Avios za discounted economy i w końcu okazało się, że ta klasa nie zbiera w Iberii nic ('N' w MH).

Ja bym się zdecydowała właśnie w Iberię i później mixowała z BA w ramach potrzeb. Gdyby z jakiegoś powodu AB mi nie naliczyło do IB to zrobiłabym później retro do innego programu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 01 Lis 2014 21:06 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 54
Witajcie,

Jestem aktywnym członkiem programu M&M, rocznie ok 100.000mil, zawsze jakieś 3-4 drmowe bilety z tego uzbieram
OW nie latam prawie wcale, mam kartę Iberii i tam ok 6700mil, które stracą ważność 31.03.2015r
za 4 dni będę leciał BA PRG-LHR-LAX-HNL i OGG-LAX-LHR-PRG na bilecie BA, za ten odcinek wydaje mi się, że otrzymam 17125 mil, pytanie do znawców, który program polecicie? zostać w Iberii i dołożyć do tych 6700 które tracą ważność, czy przystąpić do BA, czy może Air Berlin? Avios? Mam jeszcze ze 3k w Qatarze i EK, czy z tym programów można te mile przerzucić do One World? Chciałbym wykorzystać te mile na jakiś promocyjny przelot po Europie, może dałoby rade? Co radzicie, gdzie nabić te najbliższe 17125 mil, aby móc je wykorzystać a nie stracić? Dziękuję i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 01 Lis 2014 21:16 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Fachowcem od OW nie jestem, ale z tego, co dowiedziałem się tu na forum, to chyba najlepiej zrobisz dopisując te mile do programu Iberii, bo to automatycznie przedłuży ważność tych, które już tam masz.
Ale najpierw sprawdź czy np. w BA nie dostaniesz więcej mil. Jeśli tak, to dopisz to BA, a mile z programu Iberii możesz chyba przenieść do BA i na odwrót.
Wykorzystywanie mil z OW jest raczej korzystniejsze do lotów poza Europą, a loty na naszym kontynencie to średni biznes.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 02 Lis 2014 13:26 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Sudoku. Jesli uwazasz ze wykorzystywanie aviosow w europie to slaby pomysl to niestety ale sie mylisz. Po europie mozesz latac za 9k aviosow i 37 fontow RT Wszystkie loty operowane przez air berlin sa dostepne. Mozesz skladac mulicity np cdg-lhr-man RT a odcinek lhr-man wyleciec do roku po cdg-ams.

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 02 Lis 2014 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
tictac napisał(a):
... mam kartę Iberii i tam ok 6700mil, które stracą ważność 31.03.2015r
za 4 dni będę leciał BA PRG-LHR-LAX-HNL i OGG-LAX-LHR-PRG na bilecie BA, za ten odcinek wydaje mi się, że otrzymam 17125 mil, pytanie do znawców, który program polecicie? zostać w Iberii i dołożyć do tych 6700 które tracą ważność, czy przystąpić do BA,


Podaj numer Iberii do lotu BA.
Po dodaniu 17 125 mil do konta Iberii ważność Twoich 6 700 zostanie przedłużona. W sumie na kolejne 36 miesięcy będziesz miał 23 825 Aviosów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 02 Lis 2014 13:59 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 54
na chwilę obecną założyłem konto w BA Executive Club i przelałem mile z Iberii do BA, bo ie byłem pewien czy mile przepadną czy nie po dodaniu mil za lot na Hawaje, z tego co czytałem można te mile przelewać między programami, wczoraj przelało bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 02 Lis 2014 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Świetnie. Ja mam problemy z przelaniem z Iberii do BA. Prawdopodobnie wynika to z niezgodności imion. W Iberi podałem drugie imię w BA tylko pierwsze. Niestety Iberia nie raczyła odpisać na mojego maila.

-- 02 Lis 2014 13:36 --

tictac napisał(a):
za 4 dni będę leciał BA PRG-LHR-LAX-HNL i OGG-LAX-LHR-PRG na bilecie BA


Jeżeli będziesz na lotnisku Heathrow i masz zamiar wydać w jednej transakcji co najmniej 30 funciaków to warto pomyśleć o przystąpieniu do Heathrow Rewards
Otrzymasz wtedy 500 Avios za wydanie 30 funtów plus 100 za przystąpienie do programu. Plus 1 pkt za 1 funta.
Promotion code BA1
Punkty z Heathrow Reward w pakietach 250 punktów można przelewać do programów: BA Executive Club, Miles&More, Avios i Etihad Guest Znakomity sposób na przedłużenie ważności punktów w wymienionych programach.

Z przyjemnością prześlę link polecający na pw : -)

Join now and you’ll receive 100 Heathrow Reward points when you register. And spend £30 or over on your first transaction after joining and receive a bonus of 500 Heathrow Reward points. Remember to add promotion code BA1 when you register to qualify for this offer.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group