Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Cze 2018 20:11 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Dla osób chcących za niewielkie pieniądze dostać się do Omanu z Dubaju są do dyspozycji autobusy, m.in. narodowego przewoźnika Omanu Mwasalat (http://mwasalat.om).
Autobusy (linia 201) jeżdżą na trasie Muscat - Dubaj 3 razy w każdą stronę dziennie.
Wyjazd z Dubaju (Deira) jest o godz. 7.30, 15:30 i 23.00, zaś z Muscatu (Athaiba) o godzinie 6:20, 15:20 i 23.20.
Przejazd trwa ok. 6:30/7 godz. w zależności od sytuacji na drogach (korki w Dubaju) i formalności na przejściu granicznym.
Autobusy na tej trasie do nowe MANy (na zdjęciu), dosyć komfortowe, z ładowarkami usb w oparciach siedzień, jednak bez toalety i wifi (w Omanie po otrzymaniu kodu na telefon, można korzystać z dosyć dobrze funkcjonującej sieci darmowego internetu).
Autobus nie zatrzymuje się w ZEA do granicy, zaś po stronie Omanu ma przystanek w Suhar, Mabelah, Burj Al Sahwa oraz na lotnisku w Muscacie.
Formalności na granicy (przejście Hatta - Al Wajajah) trwają po obu stronach ok. 1,5 godziny - wyjeżdżając z ZEA trzeba pamiętać o obowiązkowej opłacie granicznej (równowartość 10 USD, 35,90 Dirahmów). Dokładniejsze (aczkolwiek pobieżne) przeszukanie bagaży jest po stronie omańskiej, wracając do Dubaju kontrola w Emiratach jest bardzo dokładna - celnicy skrupulatnie oglądają każdą przestrzeń w bagażach, pytając m.in. o złoto.
Bilet w jedną stronę kosztuje 55 dirahmów (w ramadanie 45) lub 5 riali omańskich (4,4 w ramadanie) i 9 za bilet w obie strony.
Bilet w Dubaju można kupić z wyprzedzeniem w biurze Mwasalat (Port saeed, Behind Dnata Deira), które działa do godz. 23.00.
Również można przyjść przed odjazdem autobusu i kupić u kierowcy (odjazd jest z parkingu obok biura).
W Muscacie bilety można kupić w Ruwi, przy pętli autobusowej.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#2 PostWysłany: 17 Cze 2018 12:41 
Awatar użytkownika

niebieski
wątek zdublowany
m.in. dubaj-maskat-rt-autobusem,1199,62778#p504888

tym niemniej dzięki za aktualizację z pytaniem: jechałeś już nową trasą, która miała być oddana do użytku 7 maja br ? http://timesofoman.com/article/132336 Ile czasu łącznie trawała podróż?

interesuje mnie też obłożenie i kolejne pytanie w związku z tym: czy można kupić bilety z dnia na dzień (jadę dopiero w listopadzie)

czy widziałeś inne autobusy na tej trasie np. tej firmy http://alkhanjry.com/ ?

#3 PostWysłany: 18 Cze 2018 21:49 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Trasa autobusu poniżej.
Tak jak pisałem podróż zajmuje ok. 6,5-7 godzin.
W czasie ramadanu nie było dużo podróżnych - maksymalnie ok. 25 osób.
Bilety można kupić z dnia na dzień.
Są inne linie na tej trasie - z pseudo dworca w Muskacie (Sahwa Taxi parking) odjeżdżają również autobusy (m.in. firmy alkhanjry - zdjęcie), ale nie widziałem ich podczas jazdy.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 02 Sie 2018 00:48 

niebieski
A po taniości samolotem cos da sie upolować?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 02 Sie 2018 07:18 
Awatar użytkownika

HON fly4free
"Po taniości" to ponad 4 stówki.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 19 Sty 2019 22:56 

Garmond napisał(a):
Dla osób chcących za niewielkie pieniądze dostać się do Omanu z Dubaju są do dyspozycji autobusy, m.in. narodowego przewoźnika Omanu Mwasalat (http://mwasalat.om).
Autobusy (linia 201) jeżdżą na trasie Muscat - Dubaj 3 razy w każdą stronę dziennie.
Wyjazd z Dubaju (Deira) jest o godz. 7.30, 15:30 i 23.00, zaś z Muscatu (Athaiba) o godzinie 6:20, 15:20 i 23.20.
Przejazd trwa ok. 6:30/7 godz. w zależności od sytuacji na drogach (korki w Dubaju) i formalności na przejściu granicznym.
Autobusy na tej trasie do nowe MANy (na zdjęciu), dosyć komfortowe, z ładowarkami usb w oparciach siedzień, jednak bez toalety i wifi (w Omanie po otrzymaniu kodu na telefon, można korzystać z dosyć dobrze funkcjonującej sieci darmowego internetu).
Autobus nie zatrzymuje się w ZEA do granicy, zaś po stronie Omanu ma przystanek w Suhar, Mabelah, Burj Al Sahwa oraz na lotnisku w Muscacie.
Formalności na granicy (przejście Hatta - Al Wajajah) trwają po obu stronach ok. 1,5 godziny - wyjeżdżając z ZEA trzeba pamiętać o obowiązkowej opłacie granicznej (równowartość 10 USD, 35,90 Dirahmów). Dokładniejsze (aczkolwiek pobieżne) przeszukanie bagaży jest po stronie omańskiej, wracając do Dubaju kontrola w Emiratach jest bardzo dokładna - celnicy skrupulatnie oglądają każdą przestrzeń w bagażach, pytając m.in. o złoto.
Bilet w jedną stronę kosztuje 55 dirahmów (w ramadanie 45) lub 5 riali omańskich (4,4 w ramadanie) i 9 za bilet w obie strony.
Bilet w Dubaju można kupić z wyprzedzeniem w biurze Mwasalat (Port saeed, Behind Dnata Deira), które działa do godz. 23.00.
Również można przyjść przed odjazdem autobusu i kupić u kierowcy (odjazd jest z parkingu obok biura).
W Muscacie bilety można kupić w Ruwi, przy pętli autobusowej.

Czy może zwróciłaś uwagę od której godziny jest czynne biuro oraz czy za bilet można płacić tylko gotówką?
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 19 Sty 2019 23:00 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Biuro jest czynne od rana - tuż przed pierwszym wyjazdem był ktoś w biurze.
Płaciłem kartą: zarówno w Dubaju, jak i w Muskacie.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.

#8 PostWysłany: 29 Sty 2019 01:17 

Loty: 98
Kilometry: 179 994
14 stycznia w dubajskim biurze Mwasalat nie można było płacić kartą. Nie mieli tam terminala.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 28 Kwi 2019 18:46 

Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Uwaga! Biuro Oman National Transport Company ONTC w Dubaju zostało zamknięte. Teraz autobusy do Maskatu startują z Abu Hail Metro Station
https://maps.app.goo.gl/tYdkM1FnF3u8jNmc9
Płatność tylko gotówką, ale bankomat jest na stacji. Warto pamiętać, że jadąc do Omanu trzeba uiścić opłatę wyjazdowa na granicy. Koszt gotówką 35,25 AED, można płacić kartą - 35,90 AED lub w innych walutach EUR, USD.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

#10 PostWysłany: 07 Cze 2019 10:13 

Tragedia w Dubaju. 17 osób nie żyje

Policja z Dubaju poinformowała o koszmarnym wypadku autobusu. W tragedii życie straciło 17 osób a kolejne 3 trafiły do szpitala. Pojazd należał do przewoźnika z Omanu.

Do wypadku doszło we czwartek. O godzinie 17:40 czasu lokalnego autokar uderzył w znak przy drodze E311, zwanej Sheikh Mohammed bin Zayed Road. Policja z Dubaju, która poinformowała o tragedii, nie podała jak dotąd zbyt wielu szczegółów.
Śmierć ponieśli obywatele różnych narodowości. Kierowca autobusu wjechał w przydrożny znak. Przyczyny wypadku nie są znane - czytamy w komunikacie.
Policja podejrzewa, co mogło doprowadzić do tragedii. Na podstawie wstępnych ustaleń funkcjonariusze podejrzewają, że mogło dojść do usterki technicznej pojazdu lub tragicznego w skutkach zaniedbania.

Autokar należał do Mwasalat. To państwowa firma przewozowa Omanu. Reakcją na wypadek było zawieszenie do odwołania kolejnych połączeń na trasie ze stolicy Omanu, miasta Maskat, do Dubaju.

Zrodlo: https://www.o2.pl/artykul/tragedia-w-du ... 693898369a
 Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.

#11 PostWysłany: 06 Paź 2019 10:56 
Awatar użytkownika

Loty: 103
Kilometry: 138 523
niebieski
Czy jechał ktoś w ostatnim czasie z Muscatu do Dubaju autobusem? Planuję wyjazd tym o 15:30 z lotniska, zastanawiam się jakie bywają opóźnienia.
 Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
marcin.krakow uważa post za pomocny.

#12 PostWysłany: 06 Paź 2019 17:33 

niebieski
Spore. Z tego co pamiętam, autobus miał być w Dubaju po 22, a był o 2. Strasznie przedłużył się wyjazd z Omanu, bo co chwila gdzieś zajeżdżał po pasażerów. No i na granicy trochę to trwało, również przeze mnie, bo przemycałem narkotyki .

lukket lubi ten post.
lukket uważa post za pomocny.

#13 PostWysłany: 06 Paź 2019 20:17 
Awatar użytkownika

Loty: 103
Kilometry: 138 523
niebieski
No właśnie o wersji z 2:00 w nocy słyszałem, łudziłem się że coś się zmieniło. Kiedy jechałeś i w jaki dzień tygodnia jeśli można zapytać?
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 06 Paź 2019 20:34 

niebieski
Niedziela, 5 maja 2019.
Chcieliśmy lecieć samolotem, ale auto oddawaliśmy o 13, a lot był dopiero koło 19 i nie do Dubaju tylko do Sharjah. Według rozkładu zaoszczędzilibyśmy max 2 godziny, więc szkoda nam było tych dwóch czy trzech stówek za lot. Teraz na pewno nie zdecydowałbym się na autobus. Za długo trwała ta podróż. Tak w ogóle to byliśmy jedynymi Europejczykami, reszta to albo Filipińczycy albo Hindusi, którzy w ten sposób przedłużają sobie wizy.

lukket lubi ten post.
lukket uważa post za pomocny.

#15 PostWysłany: 26 Gru 2022 17:37 

[list=]orientuje się ktoś jacy przewoźnicy teraz kursują z Maskatu do Dubaju i gdzie mógłbym kupić bilet?[/list]
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 04 Sty 2023 19:43 

niebieski
Robiłem teraz research i widzę, że jeździ niby tylko 1 przewoźnik.

Al Khanjry Transport

Mają stronę na FB ale teraz tam cisza. Jednak z opinii na google wynika, że nadal tam jeżdżą codziennie.
 Relacje PM off
DominikB lubi ten post.
DominikB uważa post za pomocny.

#17 PostWysłany: 05 Sty 2023 07:46 

platynowy
Czyli nic się nie zmieniło od 11/2021. bilet wtedy kosztował 100 AED. Bilet kupowało się w biurze Al Khanjry nawet tuż przed odjazdem autokaru. Pisałem o tym tutaj: dubaj-maskat-rt-autobusem,1199,62778&p=1482258#p1482258
 Relacje PM off  

[ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości