Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Lip 2016 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Siemacie forumowicze!

Proszę o małą pomoc w doborze planu po południowej Tajlandii.
Na miejsce dotrzemy na początku listopada.

Wstępny plan wygląda tak:
Phi-Phi - 2 noce
Krabi, Ao Nang - 3-4 noce
Koh Ngai - 2 noce ( tu ma być chill)
??? Koh Mook - 2 noce? (i tu również 8-) )
Bangkok - 2-3 noce przed wylotem do Europy.

Problem mam z Koh Mook, czy warto tam śmigać będąc wcześniej na Koh Ngai? Czy może to Koh Mook jest lepsze i lepiej olać Koh Ngai?
Równie dobrze możemy zrezygnować z Koh Mook lub Ngai na poczet wydłużenia pobytu w Bangkoku.

Co myślicie na ten temat?


Ostatnio edytowany przez Komor, 26 Lip 2016 21:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 26 Lip 2016 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Phi Phi - jest naprawdę spoko. Jeśli planujesz nurkować, etc. to spokojnie nie zanudzisz się nawet w 3 dni.

Krabi - nie jestem przekonany, szczególnie, że z PhiPhi bez problemu latają łodki do Ngai i dalej.

Ngai, Muk, Kradan jest w porządku na chill. Tylko wybrałbym jedną z tych wysp (nie rezerwował niczego wcześniej) i został tam 5-6 dni :)

Bangkok 2-3 dni spokojnie wystarczy, a w praktyce główne atrakcje można obskoczyć jednego dnia :) W BKK polecam Chinatown.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lip 2016 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Phi Phi jeżeli nie lubisz komercji i mnóstwa turystów skróć do jednej nocy.
Koh Ngai to najlepsze miejsce jakie widziałem na Chill. Nie spałem tam ale postanowiłem, że na pewno wrócę tam na kilka dni!

Zdjęcie zrobione w listopadzie. Może się przyda
Załącznik:
DSC_1289.JPG
DSC_1289.JPG [ 150.44 KiB | Obejrzany 10885 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 30 Lip 2016 12:52 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy orientujecie się jakie są opcje transportu na Koh Ngai z Krabi (Ao Nang lub Phi Phi) ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Lip 2016 13:09 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
http://amazinglanta.com/how-to-travel-f ... timetable/
http://amazinglanta.com/how-to-get-from ... timatable/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Lip 2016 13:29 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
również podłączam się do pytania, którą wyspę najlepiej odwiedzić; dodam, że byłem na Phi Phi i ko lanta - Phi Phi nas zachwyciła, ale ko lanta rozczarowała - plaże, woda nie umywały się do Phi Phi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Lip 2016 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Lanta to największa wtopa w tym regionie. Najlepiej trzymać się z daleka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Lip 2016 13:32 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Polecacie płynąć na Koh ngai z krabi na dwa dni mając w sumie 7 dni na Krabi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Sie 2016 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
No to u nas plan zmiksował się z tego taki:

Z Krabi udajemy się do Koh Ngai. Transfer raczej na miejscu ogarniemy, teraz kupować to wg mnie przesada.
na wyspie 3-5 dni i transfer do Trang, wylot do Bangkoku na 2-3 dni.

@Gaszpar orientujesz się bądź ktoś inny jak jest z transportem miedzy pak-mang (Pak-Meng Dock?) a lotniskiem Trang?
Amazing Lanta pływa do Hat Yao, firma ze zdjęcia już nie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lis 2016 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
na pewno moja odpowiedź się przyda po 3 miesiącach ale nie wiem (dopiero teraz ją zauważyłem)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lis 2016 20:30 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Ale dzieki za podbicie tematu :) mam pytanie troche z innej beczki. Laduje w BKK na 8 dni, nie mam planu jeszcze i za nic w swiecie nie moge sie na nic zdecydowac. Bylam na Koh Ngai pare lat temu nie podobalo mi sie (sorry), nie wspomne o Phuket. Teraz zastanawiam sie nad Koh Lipe a priorytetem sa snorki Z BRZEGU, jak np Perhentiany. Czy ktos cos moze polecic? I jeszcze jedna sprawa kiedy kupowac bilety u Air Asia? Jedziemy w marcu? Bedzie taniej czy brac co jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lis 2016 21:13 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 102
Loty: 136
Kilometry: 254 109
Bierz teraz jak są bilety po 60-70 zł to bdb cena. Możesz czekać na jakieś niesamowite promocje ale nigdy nie ma pewności czy trafisz :).
Góra
 Profil Relacje PM off
aviel uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 20 Lis 2016 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
To sam sobie dodam na koniec:

Robiliśmy trasę z Ao nang do Koh Ngai. Kupiliśmy przez biuro na miejscu w Tiger Ferry za 1000 THB od osoby z odbiorem z hotelu (lepsza cena niż na ich stronie). Dojechaliśmy do Pak Meng, dalej prom do Koh Ngai.

Koh Ngai - Koh Mook Bundhaya Speedboat za 350 THB, codziennie o 11:00.

Koh Mook - TST Airport (Trang): Na miejscu przez jednego z pośredników 500 THB z odbiorem z Hotelu. 9:00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Lut 2017 13:49 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Podbiję temat. Jakieś dokładniejsze info odnośnie Koh ngai? Gdzieś się doczytałem, że na wyspie nie ma sklepów, prawda? Jak z cenami noclegów na miejscu? Jest tam coś ciekawego do działania czy tylko plażing?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Lut 2017 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Od naszej ostatniej wizyty minęło kilka lat, ale myślę że nic się nie zmieniło.
Koh Ngai to esencja "plażingu", ale szeroko rozumianego (czyli powiększonego o snorkeling, trekking na drugą stronę wyspy i kayaking).
Sklepów brak - jesteś zdany na to, co oferują hotele i ich restauracje.
Ale powyższe nie oznacza, że coś z tą wyspą jest nie tak. Wręcz przeciwnie ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Lut 2017 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Na wyspie jest jeden "market" z cenami w sumie i niższymi i wyższymi niż w hotelu.

Przykładowo:
Woda: 60 THB
Hong Tong: 150 THB
Chang 0,6: 130 THB

Spaliśmy w Koh Ngai Resort (ten przy przystani), piwo kosztowało tam 120 THB, jedzenie nie było tanie, do tego nie wyglądało nawet smacznie. Jedliśmy w Koh Ngai Camping (najlepsza Tom Yum w Tajlandii) i w Coco (i ile dobrze pamiętam). Zdecydowanie najtańsze knajpki na wyspie z naprawdę pysznym jedzeniem!

Sam hotel był najtańszą opcją: 2400 THB za 2 noce w pokoju bez klimy. Inne hotele na długiej plaży kosztowały co najmniej x 2. Ten nasz oceniam super, w tej cenie nie wymagałem niczego więcej. Denerwujące są jedynie wycieczki, codziennie przypływają na godzinę i z pustej plaży nagle robi się kicha, ale to tylko moment w sumie :mrgreen: Poza pływaniem kajakiem, snorkowaniem, spacerami po plaży robiliśmy nic i taki był cel.

Ciekawiły mnie jedynie private property na plaży, było to lekko podejrzane, ale brakowało nam czasu na obczajenie ... plantacji?? :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 13 Gru 2017 11:33 

Rejestracja: 03 Sie 2014
Posty: 30
Czy Koh ngai resort był daleko od campingu? Była możliwość dotarcia tam np. Po zmroku? Jaki jest koszt wypożyczenia kajaków na wyspie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Gru 2017 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Mapa nie boli, ale odpowiem :mrgreen:
Odległościowo to ok. 800m, może z 10-15 minut luźnym spacerkiem przez las i skałki. Kajakiem nie pływałem tam. Po zmroku ciężko, jest przypływ i przejście znika. Wypożyczenie kajaka jest na godzinę dziennie za free w koh ngai resort.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Mar 2018 21:23 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Jakie są orientacyjne ceny transferu w maju/czerwcu z Phuket na Koh Ngai i Ko Mook? Oczywiście kupowane na miejscu. Chcę się zdecydować na kilka dni plażowania na jednej z nich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Gru 2018 14:47 

Rejestracja: 03 Wrz 2013
Posty: 64
Loty: 8
Kilometry: 13 400
Hej,
Jesteśmy w koh Lanta do 5 grudnia, potem chcieliśmy jechać na dwie noce na koh ngai i na dwie na koh muk. Czy warto to rozdzielać czy raczej wybrać jedną wyspę bo są takie same? (Na koh muk widziałem tańsze noclegi).

Czy może wybrać jakies inne atrakcje?

Druga sprawa to kwestia transportu. W tych punktach na Lancie, za transport spod hotelu do Ngai krzyczą sobie 400-500 (brać czy szukać w porcie i transport taxi do portu?), ale z ngai na muk aż 550 (!). Jest jakiś tańszy transport long boat? (Dla porównania, za wycieczkę na 4 wysypy płaciliśmy 500).

Czy na miejscu na wyspie kupimy taniej bilety na powrót? Jeden miejscowy ostrzegał nas żeby kupować od razu bilety na powrót, bo później wykorzystują sytuacje i dużo sobie wołają.

Potem musimy wrócić do Bangkoku na jedną noc, myślałem szukać transportu do Trang, a później samolot.

Dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group