Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Maj 2016 22:39 

Rejestracja: 10 Cze 2015
Posty: 21
Cześć,

Za parę tygodni lecę do pracy do Stanów. Na wstępnym szkoleniu polecono aby wyrobić w Polsce kartę kredytową w przypadku ognia czy pożaru.

Amerykańskie systemy bankowe ponoć czasami nie widzą w systemie Europejskich kart - zwłaszcza MasterCard. Też mogą być problemy z zapłaceniem z nocleg w hotelu czy wynajem samochodu. Chociaż... Polskie karty są 2in1... Wypukła (jak kredytowa) ale debetowa. Wiec nie wiem jak system ją rozpozna. Systemy bankowe w Stanach są lekko zapóźnione w stosunku do Polski :D

Przyglądam się ofertom banków i jako, że nie mam stałego źródła dochodu to mogę składać wniosek jedynie w mBank i BZ WBK.

I nie wiem teraz na jaki bank się zdecydować...

Zależy mi na bezpłatnej karcie Visa z jak najlepszym oprocentowaniem.... Tylko jak będzie wyglądała sprawa przewalutowania? Chyba w Polsce nie dostanę KK w dolarach...

Nie planuje namiętnie korzystać z karty... Jedynie w sytuacjach podbramkowych kiedy moja karta debetowa będzie sprawować problemy.

Czy ktoś mógłby polecić jakąś korzystną ofertę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 14 Maj 2016 22:43 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Może karta simplicity w City?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Maj 2016 22:51 

Rejestracja: 10 Cze 2015
Posty: 21
Niestety ale w Citi wymagają dochód +1200zł...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Maj 2016 18:29 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Najpewniejsza to Visa Citi. Praktycznie zawsze działa, ale z tych dwóch wziąłbym mBank. Testowałem w kilku miejscach i nigdy nie było problemów. W USA też. Co do przewalutowań. Jedna z najdroższych więc zalecam korzystanie tylko w sytuacjach awaryjnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Maj 2016 12:20 

Rejestracja: 10 Cze 2015
Posty: 21
Hmmm... własnie zależy mi aby koszty zapłaty KK były w miarę przyzwoite... Widziałem gdzieś na jakieś stronie opaty mBanku i były jedne z najwyższych... :( Citi miała najkorzystniejszą ofertę.
Z tego co widzę na stronie mógłbym wziąć kartę w BZ WBK (http://www.bzwbk.pl/santanderuniversida ... centowanie) tylko też są wymagania odnoście dochodów... tylko nie napisali w jakiej wyskokości to może mam szanse :D

Chociaż na różnych stronach piszę że dochód na Citi simplicity jest niższy niż na www banku... Chyba będę musiał pójść do placówki i się osobiście dowiedzieć co i jak...

Jakie jeszcze alternatywy polecacie? Mam już założone konto walutowe w dolarach w T-mobile bank w razie potrzeby także nie będę narażony na na jakieś extra przewalutowan... tylko że karta jest MasterCard... a MC rozliczana jest chyba w euro o_0...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Maj 2016 12:46 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Praktycznie co roku jestem w USA i nigdy nie miałem problemu z Mastercard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Maj 2016 12:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Majac dochod ponizej 1200zl netto bedzie problem by gdziekolwiek przyznali kk.

Ogolnie z platnosciami debetowkami MC nie mialem w stanach nigdzie problemu poza stacjami paliw w dystrybutorze, przy kasie nie bylo problemu.
Wynika to z tego ze system bankowy US jest mega przestarzaly i dziwny dla europejczykow. Praktycznie wszystko zalatwia sie na podpis lub bez zabezpieczen. W terminalach samoobslugowych zabezpieczenia jednak sa - jest to pin dla debetowek (zwykle nie przechodzi dla kart europejskich) i kod pocztowy :D dla kk (czyli de facto cokolwiek wpiszesz, mozna wskazac ze debetowka to kk i czasem przejdzie).
Przed wyjazdem czytalem tez ze potrzeba kk dla depozytow ktore chca zawsze przy noclegach. Depozyt pobrano mi tylko dwa razy, jedynie w Las Vegas, byc moze ze ogolnie w motelach tanich nocowalem.
Takze nie ma co sie bac US:)

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Maj 2016 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 115
Walutowej debetówki MC / Kantor Alior Bank nie odrzuciło mi nigdzie poza (czasem, w zależności od dnia) automatem metra w NYC. Dodam, że byłem na obu wybrzeżach, robiłem też roadtrip (w tym małe motele).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Maj 2016 13:27 

Rejestracja: 10 Cze 2015
Posty: 21
W Europie MC czy Visa nie ma problemu, tylko wolałbym się zabezpieczyć przed stresującą sytuacja jak za płatność np w hotelu odrzucić mi polską debetowa kartę (mc) i kk... dlatego bardziej by mi zależałoby na visa... ale jak nie znajdę kk z visa no to trudno.

Można znaleźć karty kredytowe typowo dla studenta.... wcześniej się tym nie interesowałem bo nie miałem potrzeby posiadania takiej karty... ale na obczyźnie może się ona przydać w sytuacjach kryzysowych...
Analizując rynek mogę składać papiery o kk w mBanku, BZ WBK, ING, Multibank... z tego co widzę Citi nie ma już oferty karty kredytowej dla studentów...

Zależy mi na opinie kogoś kto ma jedną z tych kart w tych bankach i płacić nią w USA i mniej więcej orientuje się ile go taka przyjemność kupienia czegoś na kredyt kosztowała :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Maj 2016 17:28 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
TravellerDevil napisał(a):
\Jakie jeszcze alternatywy polecacie? Mam już założone konto walutowe w dolarach w T-mobile bank w razie potrzeby także nie będę narażony na na jakieś extra przewalutowan... tylko że karta jest MasterCard... a MC rozliczana jest chyba w euro o_0...


MasterCardy w Aliorze są rozliczane w USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Maj 2016 17:27 

Rejestracja: 10 Cze 2015
Posty: 21
Ok wziąłem kartę w BZWBK także można zamknąć temat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Mar 2017 23:02 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 74
Loty: 324
Kilometry: 659 325
Podłączę się pod temat. Planuję Road Trip po zachodnim wybrzeżu w sierpniu. Pod ten wyjazd chcę wyrobić sobie MC USD w BZWBK. Zastanawia mnie tylko czy będę w stanie ogarnąć cały wyjazd na tej karcie. Najbardziej interesują mnie sprawy blokowania depozytu na karacie np. w motelach lub wypożyczalni samochodów, które to żądają okazania KK. Ewentualnie, jako backup dla sytuacji wyjątkowo awaryjnych mogę wyrobić World MC w BZWBK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group