Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Na bilecie wystarczy jedno imię, nie będzie problemem brak drugiego


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lip 2014 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 248
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Witam
jakiś czas temu kupiłem bilet lotniczy na listopad na trasie Lwów-Stambuł-Lwów. Teraz dokupiłem bilety znajomym, którzy lecą razem ze mną. Problem polega na tym , że koleżanka która z nami leci podała mi jedynie swoje pierwsze imię ( wydawało mi się że drugiego nie ma) i tylko jedno imię widnieje na bilecie, natomiast w paszporcie są dwa imiona.
Pytanie czy jest możliwość dopisania drugiego imienia? - byłem na stronie i jest możliwość zmiany lotu ale zmiany danych nie widzę. Jeżeli brak jest takiej możliwości to może jest cień szansy, że na odprawie nie będzie z tym problemu ?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 10 Lip 2017 21:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 02 Lip 2014 16:35 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Nie będzie żadnego problemu. Moja żona ma dwa imiona a NIGDY nie wpisałem obydwu, zawsze podaje tylko pierwsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lip 2014 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 248
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
kendi napisał(a):
Nie będzie żadnego problemu. Moja żona ma dwa imiona a NIGDY nie wpisałem obydwu, zawsze podaje tylko pierwsze.



Dzięki za szybką odp. :)
Nawet podczas rezerwacji zauważyłem, że w okienku do wpisania imienia jest "name" a nie "names" , jednak przy osobach posiadających dwa imiona podałem oba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lip 2014 17:12 

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 57
Niektóre OTA nie mają nawet miejsca na podanie drugiego imienia. Nie ma się czy stresować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Paź 2014 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 248
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Dobra jeszcze jedno pytanie związane z rezerwacją biletów i błędach z nimi związanymi.
Kolega, który rezerwował ten sam lot co ja (RT Lwów-Stambuł) omyłkowo wpisał nazwisko w miejscu imienia i odwrotnie tak więc dane są poprawne z tym że w miejscu imienia jest nazwisko a w miejscu nazwiska - imię. Czy mogą być z tego tytułu problemy przy odprawie? Lecimy w 5 osób i razem będziemy się odprawiać na lotnisku, pozostałe bilety są ok i tylko ten jeden mankament został. Na stronie nie ma możliwości zmiany i nie wiem czy zostawić to tak czy kontaktować się z Pegasusem i powiedzieć o zaistniałej sytuacji ?
Miał ktoś podobnie?
Będę wdzięczny za info.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Paź 2014 14:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie będzie żadnego problemu


Ostatnio edytowany przez michzak, 18 Gru 2017 14:00, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Paź 2014 14:34 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
Nie bedzie zadnego problemu. Ja i moje dzieci mamy podwojne imiona i podwojne nazwiska i zawsze jest cos poprzekrecane podczas rezerwacji, niektore strony ucinaja imiona i nazwiska. Nigdy nie bylo najmniejszego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Paź 2014 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 248
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Dzięki za szybkie odpowiedzi :) Zatem nie będę nic zmieniał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sty 2015 00:01 

Rejestracja: 30 Sty 2015
Posty: 1
Witam,
bardzo, bardzo prosze o porade, co zrobic w sytuacji, jesli przy rezerwacji nie wpisalem drugiego imienia pasazera, a w dokumentach jest.
Chcialem dokonac zmiany - dopisanie dwoch imion dla 2 pasazerow - i otrzymalem ponad 1000 zl (!?) zaplaty za dokonanie tych zmian, a za bilety zaplacilem 500zl. Czy faktycznie nie wpuszcza nas do samolotu, jesli na biletach bedziemy miec tylko jedno imie a w dokumentach sa dwa? Dodam, ze korzystalismy juz z Easyjeta podczas podrozy wiec maja nasze dane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Sty 2015 00:13 

Olej to. Nie potrzebujesz drugiego imienia. Na przyszlosc szukaj na forum przed zadaniem pytania.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Sty 2015 00:16 

Jak na rezerwacji ma to pierwsze główne imię to może to "olać", bo wszystko jest ok.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Lut 2016 19:25 

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 1
Mam zapewne głupie pytanie. Kupiłam bilety na stronie emiratów i przy podawaniu imienia podałam oba moje imiona ( tak jak w paszporcie) jednak na bilecie oba imiona scalono w jedno. Zamiast Katarzyna Iwona mam Katarzynaiwona. Myślicie, że będę miała jakiś problem na odprawie?

Pozdrawiam serdecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Lut 2016 19:30 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Nie będziesz miała problemu przy odprawie, ewentualnie jeśli chcesz być jeszcze bardziej spokojniejsza, skontaktuj się z nimi, opisz sytuacje i bez żadnego problemu powinni to zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Lut 2016 19:33 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Nie będzie żądnego problemu
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Lut 2016 22:24 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
madzikm91 napisał(a):
Mam zapewne głupie pytanie. Kupiłam bilety na stronie emiratów i przy podawaniu imienia podałam oba moje imiona ( tak jak w paszporcie) jednak na bilecie oba imiona scalono w jedno. Zamiast Katarzyna Iwona mam Katarzynaiwona. Myślicie, że będę miała jakiś problem na odprawie?

Pozdrawiam serdecznie.


Ja mam na kazdym bilecie imiona razem i nigdy problemu nie bylo:)Nic nie musisz robic z tym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Gru 2017 22:53 

Rejestracja: 16 Paź 2012
Posty: 6
Powiedzcie mi czy lepiej nie mieć drugiego imienia na bilecie czy wpisać je bez spacji ZbigniewRyszard? Tylko wtedy w Wizzair jest bezpłatne, mój błąd na wyspie kupowania biletów dla rodziców. Trochę się obawiam, bo rodzice sami jadą do Izraela, a słabo z językiem u nich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Gru 2017 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Bez problemu. Tak samo dotyczy się podwójnych nazwisk. Kilka razy koleżance kupowałem bilet i prawie zawsze miała dwa człony nazwiska razem. Za każdym razem zakup był poprzez OTA. Na lotnisku nikt o nic nie pytał
Góra
 Profil Relacje PM off
InnA lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 18 Gru 2017 09:17 

Rejestracja: 16 Paź 2012
Posty: 6
Czyli ostatecznie zmieniać na łącznie?
Dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Gru 2017 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
To znaczy czy rozdzielać? Nie trzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Gru 2017 09:35 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Na 98 lotów w zyciu kupowałem 50/50 w roznych konfiguracjach i nikt niegdy nie zwrocil mi uwagi, system odprawy jest inteligentny i potrzebuje 3 liter by Cię odnaleźć na danym rejsie :) czy w wersji XXX-YYY czy XXXYYY, pozdrawiam dwunazwiskowych ":d
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group