Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Sty 2017 18:34 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@‌JarekGdynia‌ da rade, ja sam coś takiego ogarnąłem rok temu. Pisałem zdaje się o tym w temacie o Tyraspolu. Ważne, żeby na granicy powiedzieć, że chodzi o tranzyt - pobyt do 10h.

EDIT
Znalazłem: naddniestrze,1244,82015&hilit=tyraspol?start=40#p760699
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
JarekGdynia uważa post za pomocny.
 
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#22 PostWysłany: 26 Maj 2017 13:06 

Rejestracja: 04 Maj 2016
Posty: 6
A jak na granicy mołdawsko- ukraińskiej? Szybko i sprawnie czy wręcz przeciwnie? Mamy wstępny plan, żeby pozwiedzać Mołdawię i ruszyć gdzieś na niedalekie Morze Czarne, tylko ponoć tamtejsze plaże do najczystszych nie należą, ale może ktoś poleci jakąś fajną miejscówkę blisko Mołdawii nad Morzem Czarnym??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Maj 2017 13:35 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 40
Nam w maju granica Ukraińsko- Nadniestrzańska zajęła może 10 minut, a przejechanie granicy Mołdawsko - Ukraińskiej niedaleko Białogrodu zajęło maks pół godziny, ale to głównie dlatego, że jechaliśmy autem na nadniestrzańskich blachach,z tamtejszym kierowcą i mołdawscy pogranicznicy robili mu trochę problemów. Ogólnie rzecz biorąc granicę bezproblemowe.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Maj 2017 14:19 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 332
Kilometry: 914 600
w ubiegłym roku, w sierpniu jechałam autobusem z Kiszyniowa do Odessy, na granicy moldawskiej ok 30 minut, podjazd do ukraińskiej kolejne 30-40 minut. Powrót tą samą drogą był już znacznie szybszy.
W Odessie, na jej krańcach ( dojazd do końca tramwajem nr 18?) jest niezla plaża, czysta. Nie pamiętam nazwy, ale nie jest to ta najpopularniesza o nazwie Arkadia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 21 Lip 2017 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Ten tramwaj to 5
Plaża jest malutka a w wodzie pływają aktualnie glony.
Co ciekawe o 7:30 było już mnóstwo ludzi.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 21 Lip 2017 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Poniewaz dziś odbyłem trasę Odessa-Tyraspol pozwolę sobie na kilka uwag.
Po pierwsze autobusy (regularne) do Kiszyniowa jadące przez Tyraspol odjeżdżają z dworca autobusowego (Avtovokzal), który mieści się 2,5 km od dworca kolejowego (pętla tramwaju 5).

Dla mnie nie było to takie oczywiste bo do tej pory myślałem, że te marszrutki jeżdżą z tego dworca autobusowego, który jest po lewej jak się wychodzi z dworca kolejowego.

Uciekł mi jakis autobus do Kiszyniowa tuż przed 6-tą, ale nie wiem czy jechał przez Naddniestrze. Na autobus o 6:45 nie dostałem biletu, następny jest o 9:10 - cena 115 UAH (co ciekawe ten wcześniejszy 113 UAH). Marny stary 22-osobowy Mercedes z połowy lat 80-tych (z Polski bo na szybach polskie naklejki z warsztatu od szyb), brak klimy.

Wcześniej pisaliście, że przejazdów (marszrutki, inne) jest mnóstwo - u mnie tak nie było a łaziłem i dopytywałem.

Na granicy staliśmy ok. 30 minut - jeżeli ktoś tylko transfer do 10 godzin to bez wychodzenia z marszrutki.

Droga strasznie marna (albo moja marszrutka taki rzęch) - siedziałem na końcu to nawet oka nie zmrużyłem. Ok. 2 godzin z tym postojem na granicy. Busik podjeżdża pod Dworzec kolejowy,marszrutkowy w Tyraspolu.

Ostatnia marszrutka do Kiszyniowa 18:40, cena 40 rubli.
Pociąg (jeden dziennie, tylko piątek-niedziela) o 18:39, cena 19,3 rubla, jedzie 1:50
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 27 Lip 2017 08:54 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Czy ktoś może ma wiedzę o której odjeżdża ostania marszrutka z Tyraspola do Odessy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Lip 2017 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Myślę, że podobnie jak w kierunku Kiszyniowa czyli tak ok. 18
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 31 Lip 2017 10:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
To ja dodam kilka uwag do tej trasy, którą opisywał @Tomo14

Ja znalazłem marszrutkę do Kiszyniowa (z zamiarem opuszczenia jej w Tyraspolu) na tym dworcu autobusowym, który jest koło Odessy Główne (tego głownego kolejowego). Koszt 120 UAH, 3 marszrutki dziennie. 7 coś, moja o 8:20 i 13 coś. Typowa marszrutka.

W Tyraspolu dojazd na dworzec autobusowy, kierowca na granicy ukr-naddniestrze dopytywał kto gdzie jedzie i jak wyjeżdza, do paszportu wbili wyjazdową ukraińską i wjazdową mołdawską. Oraz dali karteczkę tranzyt 10h w Naddniestrzu. Dojazd na dworzec autobusowy (i kolejowy od razu) w Tyraspolu. Na dworcu pozostawiliśmy bagaże, jest przechowalnia i są dwa kantory. Wymieniłem EUR na te ich naddniestrzańskie ruble. Cena za toaletę 2 rub, za przechowalnię tak z 5-6. 1 rub to chyba z 25 gr. Przyjechaliśmy o 12.30 czasu miejscowego. Na samo miasto dojście do centrum 30 min (pytac chyba o Suworowa) i tam z 2-3h spokojnie wystarczy. Jakby co, to jeżdzą też busiki na i z dworca. Ale nie sugerujcie się cenami toalety czy przechowalni bagażu. Tylko państwowe ceny takie niskie, jedzenie czy napoje juz ceny zbliżone do naszych lub nieco mniejsze.

Marszrutek do Kiszyniowa z tego samego dworca mnóstwo, co 30 min albo i częściej. Ale ostatnia koło 18. Można spokojnie wrócić na dworzec i kupić bilety.

Do Kiszyniowa jechaliśmy z 2 godziny. Cena biletu to ok 40 rubli naddniestrzańskich (10 zł). Kierowca wysadził nas niedaleko hotelu. Jechaliśmy z 2h około. A no i jakoś nie kojarzę, żeby nas sprawdzali na granicy.

Z Kiszyniowa do Czerniowców (Ukraina) trafiliśmy bus z dworca Gara du NORD za 218 MDL (jest kilka dworców autobusowych w Kiszyniowie). Jeden MDL to ok. 21 gr. Wyjazd był o 18:35, kilka ich jeździ dziennie trasą na Lwów. Np był jeszcze o 10 rano. W ogóle sporo połaczeń busem w różne strony. Na granicy kontrole, stempelki ale bez żadnych problemów. Na tej trasie jechaliśmy poniemieckim autokarem. Dużo wyższy komfort niż marszrutki.

A z Czerniowców już nocnym na Kovel. 13 h w sypialnym jakies 24 zł/osoba. Można też wysiąść we Lwowie, jak komu pasuje. Nocny o 20:27 z Czerniowców dojeżdza ok. 2 do Lwowa i przed 10 do Kowla. Z Kowla do Chełma w PL jeździ nowoczesny klimatyzowany skład PESY w barwach Ukrainy. Bilet w jedną stronę 220 UAH. Wyjazd o 11:57, przejazd jakies 2h z kontrola graniczną.

Jest też pociag o 16 z Odessy do Kiszyniowa przez Tyraspol ale tylko w weekendy (pt, sob, niedz)

ROzszerzę troche temat wątku, nie tylko o Tyraspol.
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 04 Maj 2018 00:37 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 177
Loty: 166
Kilometry: 276 623
Świetnie, że trafiłem na ten wątek, wiele pomocnych informacji, które wykorzystam za parę tygodni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Wrz 2019 12:31 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Posty: 55
Witam Forumowiczów!
W grudniu wybieram się do Odessy oraz Kiszyniowa, będę leciał z Katowic (2 osoby k+m). Czyli Katowice 21.12.2019 (sobota) g. 06:20 → 09:05 Odessa powrót już po Nowym Roku 07.01.2019 (wtorek – prawosławne Boże Narodzenie) g. 09:35 → 10:25 Katowice. Czyli spędzę polskie święta i nowy rok w tamtym rejonie. Dlatego mam kilka pytań:
1. Czy jeżdżą jakieś marszrutki/busy z lotniska w Odessie do Kiszyniowa bez konieczności jazdy do centrum miasta aby tam się przesiąść? Przypuszczalnie w Kiszyniowie chciałbym być w dniach 21-26 grudnia 2019 – wyjazd 26 grudnia 2019 z rana. 25 grudnia w Kiszyniowie bo to święto i może być kłopot z przejazdem do Odessy.
2. Z którego dworca/miejsca w centrum Odessy odjeżdżają marszrutki/busy do Kiszyniowa i jaki jest ich koszt? Podobnież to nie dworce w centrum przy dworcu kolejowym ale gdzieś poza centrum. Chętnie wysłucham podpowiedzi. Pociąg jest interesujący ale wyjeżdża z Odessy do Kiszyniowa po 19:00 i według rozkładu jest w Kiszyniowe po 22:00 a o tej porze dnia i roku to głęboka noc więc raczej się na pociąg nie nastawię.
3. Czy jeżdżą jakieś marszrutki/busy z Kiszyniowa do Odessy w Święta Bożego Narodzenia tj. 26 grudnia 2019? Jeśli tak to o której godzinie? Z tego co wiem 25 grudnia to święto na 100 procent więc się nie nastawiam na ten termin powrotu. Z tego co wiem pociągi w tym czasie jeżdżą tylko w weekendy tj. piątek-niedziela.
4. A tak dodatkowo zapytam bo już tu trochę poczytałem… Busy/marszrutki z Odessy do Tyraspola w Naddniestrzu odjeżdżają z tego samego dworca co te do samego Kiszyniowa? Tak pytam gdybym się zdecydował na kilkugodzinny transfer w Tyraspolu.
5. Czy bilety na busy/marszrutki można kupić wcześniej przez internet? Tak pytam bo widziałem że na pociąg można.
6. Czy są jakieś tygodniowe bilety na komunikację miejską w Kiszyniowie oraz Odessie? Widziałem że są jednorazowe (kupowane w pojazdach) i miesięczne ale o tygodniowych nie słyszałem.
7. Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje spędzenia świątecznych dni w którymś z miast Wigilia oraz Boże Narodzenie w Kiszyniowe a Sylwester w Odessie chętnie się zapoznam?
8. Jaką część Odessy lub Kiszyniowa polecacie na nocleg? Może będę szukał na AIRBNB. Z propozycjami na forum już się zapoznałem.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, chętnie w punktach jeśli można prosić (będzie szybko i prosto). Pozdrawiam forumowiczów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Wrz 2019 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Roku napisał(a):
W Tyraspolu dojazd na dworzec autobusowy, kierowca na granicy ukr-naddniestrze dopytywał kto gdzie jedzie i jak wyjeżdza, do paszportu wbili wyjazdową ukraińską i wjazdową mołdawską. Oraz dali karteczkę tranzyt 10h w Naddniestrzu.


Trochę odgrzebię starocia ale jestem ciekaw tej wjazdowej pieczątki mołdawskiej.
Przecież to jest granica ukraińsko-naddniestrzańska - jak człowiek po stronie Naddniestrza mógł dysponować pieczątką innego kraju (do tego w ich rozumieniu wrogiego) ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Paź 2019 21:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Niestety już nie pamiętam. Na dodatek mam już inny paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 30 Lis 2019 10:26 

Rejestracja: 11 Sie 2019
Posty: 4
Na granicy otrzymujemy tylko pieczątkę wyjazdową z Ukrainy. Po stronie naddniestrzańskiej drukowana jest karteczka, którą oddajemy przy powrocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Lut 2020 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 220
Kilometry: 410 086
niebieski
Ktoś ma najnowsze informacje na temat busów z Odessy do Tyraspolu i Kyszyniowa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 01 Lut 2020 20:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22459
https://lata.my/naddniestrze-dzien-w-pa ... -istnieje/

Rozkład na bieżąco :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 18 Lut 2020 18:03 

Rejestracja: 18 Lut 2020
Posty: 1
Ja wczoraj jechałem busem o 14:20. Przejazd ok 4h. Koszt 350 hrywien od osoby. Przejazd przez przejście graniczne Palanca. Pamiętam, że były też busy 12:20, 13:20, nasz 14:20, 14:45, 15:30. Generalnie jest ich dużo. Średnio co godzinę/1,5h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 18 Lut 2020 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 220
Kilometry: 410 086
niebieski
Już wrocilem, dzieki ! Można kupić bilety Kiszyniów - Odessa za 200lei w kasie.

Edit: poprawione
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Marco Manno 18 Lut 2020 18:57, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Lut 2020 18:27 

Rejestracja: 01 Paź 2011
Posty: 19
Bilety Kiszyniów-Odessa kupowałem tydzień temu w Kiszyniowie w kasie i kosztowały 200 lei a nie hrywien.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 22 Lut 2020 12:05 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Jeżeli jedzie się np w 3 - 4 osoby to warto po prostu zamówić ubera albo dogadać się z taksiarzami. Wpisując w apce ubera koszt przejazdu z odessy do tyraspola wynosi w zależności od godziny między 140 a 160 zł. Dzieląc na 3 - 4 osoby już opłaca się nie będąc uzależnionym od godzin transportu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group