Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#41 PostWysłany: 07 Kwi 2013 21:43 

Rejestracja: 10 Lut 2013
Posty: 134
Odol...Dziekuję za informację.Ceny fajne w tym hotelu.Co prawda w terminie mojego pobytu,nie mają tam miejsc ale bedę sprawdzała na Bookingu,może coś się zwolni.
Jak masz ochotę na jakąś podpowiedź bądź wrażenia z pobytu,to proszę o PW.
ps.Boję się prosić o pisanie postów ,ponieważ niektórym osobom nie odpowiada moje ponawianie próśb o informacje.
Napisz mi proszę czy ceny bardzo róznią się od polskich.Pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#42 PostWysłany: 07 Kwi 2013 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 69
Nie będę pisał PW bo garść informacji zawsze się komuś przyda.

Lotnisko:
Masa taksówkarzy, którzy bardzo chętnie zawiozą Cię gdzie chcesz, zaczynają od 150UAH za kurs do centrum a kiedy nadal twierdzisz, że nie chcesz potrafią zejść nawet na 50. Sam przystanek autobusowy jest ulokowany z boku terminala i nie jest zbyt dobrze oznaczony, trzeba się kierować w prawo po wyjściu z terminala (terminal wyglądem, wielkością przypomina mi dworzec kolejowy w Łowiczu). Taksówkarze uparcie będą twierdzić, że autobus nie jeździ akurat tego dnia ale nie ma co się tym przejmować bo9 117 jeździ co około 20 minut.

Miasto:
Nic specjalnego, ja w Odessie byłem dwa dni i pojechałem dalej na Krym. Generalnie straszny brud, ceny w restauracjach dosyć wysokie, widać, że są nastawieni na turystów z zachodu, średni koszt jednego dania w centrum miasta to około 200UAH.
Generalnie jest bezpiecznie, choć wiadomo, że raczej nie paraduje się z lustrzanką wywieszoną na szyi i z tabletem w ręku i nie wymienia się dolarów w dziwnych miejscach.
Co do waluty to polecam zabrać dolary właśnie. Za 100USD dostaniesz około 810UAH więc łatwo sobie policzyć, że UAH nie opłaca się kupować w Polsce.

Stacja kolejowa.
Bardzo ładna, w miarę czysta, poczekalnia luksusowa to koszt około 40UAH za 4 godziny, poczekalnia zwykła to 7UAH bez limitu. Przechowalnia bagażu to 20AH za sztukę.
Marszutki po 2,5UAH, tramwaje chyba jeszcze 1,5UAH ale nie wiem bo nie koszystałem będąc teraz.

Sami Ukraińcy to bardzo pomocni i uczynni ludzie, czasem jeżeli bariera językowa stanie na drodze to i tak zrobią wszystko, żeby pomóc.

Nie polecam wypożyczania samochodu bo na drogach jest po prostu dzicz i dla kogoś kto widzi to pierwszy raz może to stanowić problem. Ceny paliwa to około 10-11UAH za litr.

Tyle tak na szybko jak jest coś konkretnego co chcesz wiedzieć to pytaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#43 PostWysłany: 22 Maj 2013 17:14 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 1
Wynajmuje wlasne mieszkanie w Odessie, teraz jest wolne od 1 sierpnia.
Rezerwacje mozna zlozyc przez airbnb.com
https://www.airbnb.com/rooms/843920
Cene zawsze mozna negocjowac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#44 PostWysłany: 26 Cze 2013 20:13 

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 33
Wróciłam z Odessy. Miałam noclegi w hotelu Volna, przy plaży i u Swietłany. Jakby co proszę pytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#45 PostWysłany: 26 Cze 2013 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Po co mamy pytać skoro możesz chociaż napisać od razu czy było ok czy coś było nie tak?
Przeczyta ktoś za pół roku czy rok i będzie słał wiadomości do Ciebie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#46 PostWysłany: 13 Lip 2016 20:42 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Odkopię temat, wszyscy piszą o pani Svietłanie w internecie, może ktoś ma jakieś info gdzie to jest lub jakieś foto? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#47 PostWysłany: 19 Lip 2016 13:08 

Rejestracja: 19 Lip 2016
Posty: 5
Svietlana Czernoivanienko Odessa Konstandi 22-24, trochę się interesowałem tym noclegiem, ale jak dla mnie za daleko, wybrałem hostel w centrum.

Załączniki:
Komentarz do pliku: zaznaczone czarnym okręgiem
odessa.png
odessa.png [ 416.33 KiB | Obejrzany 7634 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#48 PostWysłany: 02 Maj 2017 09:28 

Rejestracja: 02 Maj 2017
Posty: 2
Witam,

wybieram się w sierpniu do Odessy. Na chwilę obecną zabookowałem Gostinyi Dvor Dobrynia w Odessie (Kostandi Street 119).
Jednak czy nie lepiej jechać z Odessy np. do miejscowości Zatoka oddalonej około 60km w kierunku południowym i tam szukać noclegu? Ktoś był, może polecić coś?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#49 PostWysłany: 02 Maj 2017 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W lipcu w Zatoce i sąsiednim Bugaz na co drugim domu była tabliczka z napisem "номер" więc pewnie nie powinno być problemów z szukaniem noclegów na miejscu, ale nie wiem jak z obłożeniem.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#50 PostWysłany: 02 Maj 2017 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
W Iliczewsku/Czarnomorsku sporo kwater da się wyhaczyć przez internet.
Od biedy da się stamtąd również do Opery w Odessie wyskoczyć ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#51 PostWysłany: 03 Maj 2017 11:24 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Jako złoty środek pomiędzy noclegiem w centrum Odessy i noclegiem w Zatoce czy Czarnomorsku mogę polecić : Villa Golubaya loguna (jest na booking.com). Jeszcze w Odessie, ale bliżej Czarnomorska - spokój i cisza, plażę widać z budynku. Sama plaża jest nieduża, ale czysta. Jest to właściwie dobrze wyposażone dwupoziomowe mieszkanie z trzema 2os. sypialniami i rozkładaną kanapą w salonie. Za jeden nocleg na początku maja - 2.000 hrywien za całość. Od dworca głównego 1h jazdy marszrutką (cena 5 hrywien), a tą samą marszrutką można dojechać jeszcze na schody Potiomkinowskie oraz w okolice Puzatej Haty :D Jak komuś nie przeszkadzają dojazdy to wybór ciekawy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#52 PostWysłany: 09 Maj 2017 21:08 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 64
Loty: 137
Kilometry: 212 733
Jak ktoś chciałby spać w samym centrum Odessy, to polecam Odessa Executive Suites.
Można na bookingu wyrwać za jakieś 200 PLN za noc, a w zamian super warunki w dużym mieszkaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#53 PostWysłany: 18 Maj 2017 20:40 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 38
Ja ze swojej strony polecę Elite Apartments on Uyutnaya, spaliśmy tam w majówkę w 7 osób. Apartament znajduje się niedaleko centrum i blisko do plaży Otrada. 3 duże sypialnie, salon, duża jadalnia, dwie łazienki. Naprawdę dobry standard. Spokojnie na 8, a nawet 10 osób. Rezerwowałem przez booking.com, płatność na miejscu w gotówce 3000 uah na noc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#54 PostWysłany: 12 Gru 2019 01:24 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
Wybierając się do Odessy zimą warto rozważyć wynajęcie apartamentu w dzielnicy Arkadia z widokiem na morze. Byłem ostatnio w apartamencie Wreen, który mogę polecić. Na 3 osoby wyszło nas za dwa dni niecałe 360 zł, więc mniej niż 60 zł za osobę za noc. Takich fajnych miejscówek jest sporo. Można poszukać. Fajnie jest się budzić z widokiem na morze.

Z dojazdem do Arkadii też nie ma problemu. Z centrum to maks 25 min tramwajem (5UAH za bilet). W okolicy też znaleźliśmy kilka supermarketów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odessa noclegi
#55 PostWysłany: 09 Cze 2021 19:04 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Nie chcę zakładać nowego tematu, a pytanie dotyczy obwodu odeskiego. Czy ktoś był i może polecić jakiś fajny nocleg z widokiem na morze w Karolino-Bugaz / Zatoce ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group