Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Sty 2019 20:48 

Rejestracja: 22 Lis 2015
Posty: 56
Loty: 234
Kilometry: 438 727
Hej,
bilety kupione na czerwiec 2019 (Madryt- Lima, Lima - Madryt).
Prośba o ocenę planu zwiedzania,
wszelkie sugestie lub widoczne waszym zdaniem zagrożenia planu mile widziane :)

1 dzień- przylot do Limy 16:15 tego samego dnia o 18:30 lot do Santiago de Chile
2 dzień- do południa czas w Santiago o 14:30 lot do Calama i przejazd do San Pedro de Atacama
3,4 dzień- wycieczki na miejscu
5, 6, 7 dzień- wycieczka Solar de Atacama, noceg w Uyuni
8 dzień- przelot do La Paz
9 dzień- La Paz (nocny przejazd nad jezioro Titicaca)
10 dzień- Titicaca, nie wiem która miejscówka? Peru – Puno czy Boliwia – Copacabana.?
11 dzień- nocny autobus Titanica- Cuzco
12, 13, 14 dzień Cuzco (14 dnia wieczoem przelot do Limy)
15 dzień Lima i wieczorem o 18:30 lot powrotny do europy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 01 Sty 2019 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
2. Po takim locie zrobiłbym co najmniej dobę w Santiago, będziecie wykończeni, ta trasa nawet w biznesie męczy. Poza tym Santiago to fajne miasto, warto zwiedzić.

10. byłem w obu, Puno ciekawsze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Sty 2019 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Bardzo dużo chcecie zobaczyć w dość krótkim czasie. Pewnie do zrobienia, ale to nie Europa i plany mogą się pokrzyżować np. z powodu choroby wysokościowej.

1. Mam nadzieję, że całość na jednym bilecie, inaczej trochę ponad 2h na przesiadkę może nie być wystarczające. Poza tym, zgadzam się z @BusinessClass - będziecie zmęczeni podróżą.
3 i 4 w ogóle bym odpuścił skoro macie jechać na Salar. Te dni przeznaczyłbym dodatkowo na Cuzco i okolice.
10. Byłem w obu i chyba bardziej do gustu przypadła mi Copacabana.

Sam kiedyś stałem przed podobnym wyborem i zdecydowałem się na dwa wyjazdy: jeden do Peru a drugi do Chile ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Sty 2019 18:46 

Rejestracja: 22 Lis 2015
Posty: 56
Loty: 234
Kilometry: 438 727
Dzięki chłopaki za podpowiedzi.
Pierwszą noc faktycznie spędzimy w Limie i dopiero następnego dna do Santiago
3 i 4 zamienimy w jeden dzień i następnie 3 dni na Solar.
Gdzieś słyszałem, że wycieczka trzeciego dnia kończy się w okolicach 16:00.
Wiecie może czy to prawda? Pisałem do 2 biur ale nie odpisały.
Jeśli godzina 16:00 się potwierdzi to wieczorem lot do La Paz i tam półtorej dnia.
La Paz mam trochę bez planu (droga śmierci odpada- moja towarzyszka jej nie przeżyje a to jeszcze nie ten etap związku :) :) Jakieś podpowiedzi?
Dodatkowo zaoszczędzimy jeden dzień i w okolicach Cusco je spędzimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sty 2019 19:43 

Rejestracja: 04 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 19
Kilometry: 100 280
Hej,

Zgadzam się z @igore, dużo, jak na dwa tygodnie.
Pewnie da się to wszystko zaliczyć, jeżeli coś nie pokrzyżuje planów.
Trochę szkoda jednak aż tak się śpieszyć.

Ani Limy ani Santiago - nie zobaczycie.
Miasta są duże, zanim się ogarniecie co jak i gdzie, będzie pora na lotnisko jechać.
W Santiago, w godzinach szczytu i ze dwie godziny na to można stracić.
Zatem, przy takim planie to tylko miejsca przesiadkowe dla Was.

Gdy odpuścicie dwa dni w San Pedro i od razu pojedziecie do Boliwii, prawdopodobieństwo
choroby wysokościowej będzie duże ze względu na brak aklimatyzacji.

Przez całe dwa tygodnie będziecie pod stałą presją konieczności zdążenia na autobus albo samolot.
A w takim wypadku z reguły marnuje się bardzo dużo czasu, bo staramy się z jakimś zapasem
na dworzec czy lotnisko przybyć.

Pewnie to zbyt radykalna propozycja - ale poprzestałbym na samym Peru.

Kraj jest tak bogaty i w zabytki kultury i w przyrodę, że dwa tygodnie bez najmniejszego problemu
wypełnicie.
Np. ten nocny przejazd Cuzco-Puno - szkoda.
Są na tej trasie dzienne autobusy o charakterze turystycznym.
Zatrzymują się w ciekawych miejscach i już ten przejazd jest super atrakcją.
Solniska na Atakamie są przeciekawe ale Paracas i okolice Colca - też robią nie mniejsze wrażenie, choć
to oczywiście co innego.

Pozdrawiam
Tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sty 2019 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Odpuść Chile (i może Boliwię). W Peru jest tyle ciekawych rzeczy, że można spędzić bardzo intensywne 2-3 tygodnie.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sty 2019 14:32 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
cart napisał(a):
Odpuść Chile (i może Boliwię). W Peru jest tyle ciekawych rzeczy, że można spędzić bardzo intensywne 2-3 tygodnie.


Zgadzam się, że to bardzo napięty plan i że warto skupić się na Peru i odpuścić Chile. Jeśli koniecznie chcesz zobaczyć salar w Uyuni, nie musisz zbaczać do Santiago. Santiago można spokojnie wykluczyć, zdecydowanie nie warto tam specjalnie jechać przy tak napiętym planie, zwykłe duże miasto, lepiej spędzić dodatkowy dzień na zwiedzanie Limy przed powrotem do Polski. Są inne sposoby dotarcia na salar. Możesz polecieć samolotem z Limy do miasta Juliaca i stamtad od razu pojechać do Puno. Puno jest położone bardzo wysoko i może być początkowo ciężko. Stamtąd możesz dojechać do La Paz i Uyuni, a z Uyuni do San Pedro de Atacama, stamtąd autobusem do miasta Arica w Chile. Arica jest przy samej granicy peruwiańskiej, stamtąd jedziesz do Tacny (miasto graniczne w Peru), z Tacny do Arequipy (zdecydowanie warto zobaczyć), z Arequipy samolotem do Cuzco. Musisz wyliczyć czy starczy czasu na wszystko przy takim planie. Możesz też zmienić kolejność: polecieć z Limy do Tacny, tam przekroczyć granicę, z Arici pojechać do San Pedro i stamtad do Uyuni. Są też autobusy z Arici do La Paz. W każdym razie, moim zdaniem nie warto dodawać lotu Lima-Santiago-Calama.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Sty 2019 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
My w 2 tygodnie na miejscu zobaczyliśmy tylko południowe Peru, a i tak było bardzo intensywnie i z przelotem do Cuzco.
Szkoda odpuszczać kanion Colca, Nazca czy Islas Ballestas.
Tam są naprawdę duże odległości.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Sty 2019 13:20 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
pluumm napisał(a):
Gdzieś słyszałem, że wycieczka trzeciego dnia kończy się w okolicach 16:00.
Wiecie może czy to prawda? Pisałem do 2 biur ale nie odpisały.
Jeśli godzina 16:00 się potwierdzi to wieczorem lot do La Paz i tam półtorej dnia.


Potwierdzam, wycieczka kończy się około 16-17.
My spokojnie zdążyliśmy zjeść obiad w restauracji i na samolot do La Paz o 20:40 (linia Boliviana de Aviacion)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Sty 2019 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
pluumm napisał(a):
9 dzień- La Paz (nocny przejazd nad jezioro Titicaca)


Z La Paz do Copacabany jedzie się 3-4 godz, więc nie ma czegoś takiego jak nocny przejazd (bez noclegu).

Co do wyboru Boliwia/Peru, - z Copacabany wybierzesz się na "isla del Sol" a z Puno na pływające wyspy, więc to kwestia wyboru co chcesz zobaczyć.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sty 2019 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
lecę też na podobnej trasie za miesiąc, zaczynam z Santiago, ale stwierdziłem, że zobaczenie Chile, w tym Atakamy z SPA i dodatkowo przejazd do Uyuni to wystarczająco męczące i duża ilość wrażeń na jeden raz, a samo Peru zwiedzę innym razem, bo tam też jest dużo atrakcji, oprócz MP, jeszcze jezioro Titicaca, wąwóz Colca, i Nasca...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group