Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Gru 2018 14:56 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
Zainspirowany fajnymi relacjami, między innymi @Zeus, postanowiłem poskładać sobie 2-tygodniową podróż jak w temacie. Zaczynam i kończę w NYC, mam więc 6 segmentów do wylatania. Niestety *A nie lata do wszystkich interesujących mnie lokalizacji, więc albo bus, albo trochę droższe loty lokalne (LPB-UYU-LPB). Plan mam wstępnie taki jak poniżej. Serdeczna prośba o opinie/komentarz osób, które ten rejon już poznały. Ponadto takie pytania:
1. Jak fajnie spędzić 3-ci dzień w Cuzco? Montana de Siete Colores wygląda zachęcająco... warto?
2. Trasa autobusowa AQP-LPB do zrobienia w jeden dzień? Czy morderstwo dla ciała i umysłu? :) Jest szansa na rzucenie okiem na jezioro Ticicaca? Mocno się waham, czy nie rozbić tego na 2 dni...
3. Solar de Uyuni: wszędzie czytam o wycieczkach 3-dniowych. Wydaje mi się to dość długie i trochę monotonne... Będę wgłębiał się w temat.
4. Jaką lokalizację wybrać na 2-dniowe byczenie się w drodze powrotnej. 4 segmenty LPB-NYC, więc możliwości ogromne... Książka, bar, może krótkie spacery... :)

Załączniki:
Boliwia.PNG
Boliwia.PNG [ 19.5 KiB | Obejrzany 10762 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 09 Gru 2018 15:45 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Celowo pomijasz Machu Picchu?
Będąc w Cusco trochę szkoda nie zobaczyć...
Góra
 Profil Relacje PM off
bugs lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Gru 2018 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Arequipa - La Paz do długa droga (18-20 h), a bezpośrednie autobusy są relatywnie drogie. Ja bym to rozbił na dwa dni, np. z noclegiem na Isla del Sol.

Jak chcesz zobaczyć tylko Salar, to i w jeden dzień możesz go odwiedzić (albo dwa z noclegiem na Isla Incahuasi) - samodzielnie. Ale 3-dniowa wycieczka to przede wszystkim PN Eduardo Abaroa - laguny itd (doczytaj)
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off
bugs lubi ten post.
bugs uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Gru 2018 21:15 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
@Chan, co do MP to nadal nie wiem. Bardzo chciałbym zobaczyć, ale też bardzo chciałbym uniknąć tłumów. Okazuje się, że można tam dojść "z nieturystycznej" strony, co teraz rozgryzam.
@poncz, cenna uwaga, dzięki. Ciekawą stronę udało mi się znaleźć, lepszą nawet od google maps ;) https://www.ticketsbolivia.com/travel-board.php. Co do Solar, to czytam, że trzeba mieć twardą dupę, bo większość z tych 3 dni spędza się w samochodzie. A ja chyba wolę jednak góry ;)

A jeżeli chodzi o mój plan, to okazuje się, że różne kraje w Ameryce Pd. mają zupełnie różne poziomy podatków. Na przylocie i wylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Gru 2018 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Salar de Uyuni (ps. nie "Solar", jak go nazywasz), to dla mnie osobiście miejsce ze wszech miar warte odwiedzenia. Byłem tam 3 razy i na pewno jeszcze pojadę. Ale to kwestia osobistych odczuć i pewnie nie każdy tak go odbiera. Niestety leży stosunkowo daleko od La Paz (całonocny autobus albo lot) - dla tej 3-dniowej wycieczki moim zdaniem warto. Na sam Salar, nawet na dwa dni, ja bym też pojechał, ale to są osobiste decyzje, podyktowane też ograniczaniami czasowymi.Musisz to sam rozgryźć, A co do wycieczki to zgadza się - przez te 3 dni wali się kupę km.

Jeżeli wolisz góry, to okolicy La Paz masz mnóstwo trekingów 2-3 dniowych i można je nawet ogarnąć samemu (np. El Choro, El Takesi, Okolice Soraty, od Condoriri do Huayna Potosi + wiele innych mniej znanych). W 3 dni można też wejść na Huayna Potosi (6088 m n.p.m.). No i dużo innych fajnych opcji, ale dalej od La Paz (Sajama, Apolobamnba).

P.S. - W Boliwii podatek wliczony jest w cenę biletu.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
bugs uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 14 Gru 2018 04:09 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Inna alternatywa na okolice okolo La Paz jest zjazd "droga smierci" na rowerze do Coroico i troche poczuc tropiku boliwijskiego ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Gru 2018 16:33 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Dla mnie 3 dniowa wycieczka po Salarze byla jednym z najwazniejszych punktów. Widoki 2 i 3 dnia są wspaniałe, Titicaca nie ma startu do tego więc to pierwsze nad czym bym się zastanawiał przy takim ograniczeniu czasowym.

Co do Rainbow Mountain to mogę polecić, byłem i fajne miejsce, ale był to dzień "zapasowy" na nieprzewidziane obsuwy pod koniec wyjazdu i pojechaliśmy tam bo mieliśmy czas. Ale jako konkretny punkt programu nie wiem czy warto tam jechać kosztem Salar albo Machu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group