Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Kwi 2018 09:26 

Rejestracja: 18 Lut 2018
Posty: 7
Wiec jak wyglada kwestia podrozowania po Rosji kamperem gdzie nie zamierzamy spac w zadnym hotelu? Na czym niby polega wlasna rejestracja na poczcie i czy ktos z forumowiczow juz tego wczesniej dokonal. Chodzi oczywiscie o wyjazd dluzszy niz 7 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 07 Maj 2018 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 44
Loty: 210
Kilometry: 253 993
Wczoraj wrociłem z podrozy do Rosji.
W hostelu na Moskwie prosili o pokazyanie meldunku którego otrzymałem w granicach.
Jeszcze mi powiedzieli ze czasami moze się zdarzyć ze policja moze o to zapytać jak spacerujez
(mozliwe ze względu na mistrzostwa swiata piłki nożnej)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Maj 2018 19:14 

To co dostałeś na granicy, to karta migracyjna, a nie meldunkowa.

Tutaj napisałem o problemach przy podróżowaniu bez kart meldunkowych:
moskwa-problemy-przy-zignorowaniu-obowiazku-meldunkowego,1373,128372
Moim zdaniem przy kontakcie z policją może być poważniej. Na granicy przy wylocie tego nie sprawdzają.
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Maj 2018 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 44
Loty: 210
Kilometry: 253 993
Don Bartoss, masz racje Moj bład.
Dzięki za poprawke
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Lip 2018 17:35 

Rejestracja: 10 Gru 2016
Posty: 46
Loty: 13
Kilometry: 12 849
Witam. Meldował się już ktoś w Petersburgu po przyjeździe samemu albo przez firmę i ma jakieś doświadczenia? Polecana firma, miejsce, koszty? Może ten meldunek nie jest zbytnio przestrzegany i nie robią problemów przy wylocie z Rosji podczas mistrzostw świata? Ktoś coś wie w tym temacie? Lecimy do Petersburga w środę z FANID na mecz o 3 miejsce i wpierw śpimy w prywatnym apartamencie, a później jedziemy do Moskwy i wtedy dopiero w hotelu, który załatwia meldunek. Wylot też mamy z Moskwy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obowiązek y
#26 PostWysłany: 16 Lip 2018 21:04 

Rejestracja: 10 Gru 2016
Posty: 46
Loty: 13
Kilometry: 12 849
Witam. Po 2 dniach w hotelu przywalili się o brak meldunków z poprzedniego pobytu i chcą nas eksmitować jutro jak nie zapłacimy w banku 10 tys. dziengów. Miał ktoś podobne kłopoty? W którym banku można zapłacić i jak się dogadywać? Albo może zna ktoś jakiś hotel w Moskwie, który nie wymaga rejestracji? Potrzebujemy jedną noc bo wylot mamy w środę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Lip 2018 21:10 

Miałem i opisywałem tutaj: moskwa-problemy-przy-zignorowaniu-obowiazku-meldunkowego,1373,128372
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Lip 2018 22:54 

Rejestracja: 10 Gru 2016
Posty: 46
Loty: 13
Kilometry: 12 849
Załatwiłem nocleg w prywatnym mieszkaniu na szybko. Czy na lotnisku też wymagają tych meldunków?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Lip 2018 00:26 

Rejestracja: 06 Lut 2018
Posty: 27
U mnie nie sprawdzali, ale nie powiem ci czy tak jest zawsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Sie 2018 18:09 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
My w Nalczyku (Kabardo-Bałkaria) mieliśmy dość poważny problem z powodu meldunku. Hotel formalności załatwił, zgłoszenie wysłał, ale kwitka nie dostaliśmy (został w hotelu, bo twierdzili, że nam nie jest do niczego potrzebny). Na lotnisku w Nalczyku (lot krajowy do Moskwy) zgarnęli nas pracownicy służby migracyjnej, bo w systemie pokazał im się brak meldunku. Faktycznie, nie było go tam jeszcze. Meldunek załatwiany na poczcie w Terskolu pod Elbrusem najwyraźniej nie jest wprowadzany online (to był bardziej pensjonat niż hotel i sami nie mieli chyba dostępu do systemu, więc poszli to załatwić na poczcie). Urzędnicy straszyli nas mandatem 5000 rubli, a nawet deportacją (nie wiem czy na serio), ale po długich tłumaczeniach, telefonie do hotelu i przesłaniu zdjęć kwitów meldunkowych z hotelu przez WhatsApp na telefon urzędnika udało się nam uniknąć problemów. Musieliśmy tylko podpisać oświadczenie, że przyjechaliśmy w celach turystycznych, spaliśmy tam i tam, a hotel nam kwitów nie dał do ręki. Urzędnicy byli średnio pomocni, dzwonić musiałem sam, a oni przejęli rozmowę dopiero jak widzieli, że sobie nie do końca radzę po rosyjsku. Całość zajęła ze 40 minut, przez co byliśmy na styk na samolot, bo nie planowaliśmy, że na tak małym lotnisku na locie krajowym zajmie nam to tyle czasu.
W Moskwie czy Petersburgu poza lepszymi hotelami te meldunki za bardzo nikogo nie obchodzą, ale w mniej centralnych regionach należy tego pilnować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Sie 2018 18:55 

Akurat z moich doświadczeń wynika, że w Moskwie i Sankt Petersburgu hotele i hostele interesują się tym najbardziej.
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Lip 2019 11:43 

Rejestracja: 25 Kwi 2019
Posty: 15
Dziś przyjechałem do Smoleńska pociągiem z Mińska. Na dworcu zostałem skontrolowany przez straż graniczna, po wytłumaczeniu, ze jadę z mistrzostw bez wizy tranzytem przez Rosję do Polski zostałem puszczony. Lecz nie otrzymałem żadnego dokumentu oraz pieczątki w paszporcie z informacja o przekroczeniu granicy rosyjskiej. W internecie jest informacja, iż na graniczy trzeba wypełnić kartę migracyjna, która jest potrzebna do meldunku w hotelu. Pani w recepcji powiedziała, ze mogę być tylko jedna noc, jutro planowałem jechac do Moskwy na 3 noclegi, 6 lipca planowy powrót samolotem. Czy w Moskwie mogą być problemy x meldunkiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 02 Lip 2019 12:02 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Ja mieszkałem na Twerskiej Light House Mini-hotel, nikt nawet nie zająknął się o kartę migracyjną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Lip 2019 12:23 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 188
niebieski
trzeba było pozdrowić dziewczyny ode mnie ;-) obsługa mega. Podczas Mundialu również bez meldunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Lip 2019 15:01 

Rejestracja: 25 Kwi 2019
Posty: 15
Byliśmy w urzędzie meldunkowym i Panowie urzędnicy chcieli 1000 rubli za wydanie karty meldunkowej, podobno potrzebny byłby notariusz! Jednym słowem chcieli w łapę. Tak jak jestem pod wielkim wrażeniem Białorusi to, Rosja to syf. Dziwi mnie tylko czemu straż graniczna nie stawia pieczątek w paszporcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Lip 2019 15:11 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Na lotnisku Wnukowo mi wbili.
Na wyjeździe z Białorusi wyjazdową białoruską.
Tak jak się spodziewałem. W twoim przypadku może tak być gdyż nie przekraczałeś przez międzynarodowe przejście, a to ich lokalne na Igrzyska udostępnione także dla turystów z zagranicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Lip 2019 19:12 

Rejestracja: 25 Kwi 2019
Posty: 15
Jechaliśmy z Mińska do Smoleńska, linią tą kursuje regularnie pociąg Warszawa - Moskwa.
Czy to normalne, ze pogranicznicy nie wstawiają do paszportu pieczątki? Jak udowodni później kiedy się przekroczyło granice i czy w ogóle legalnie? Do ilu dni nie ma obowiązku meldunku?


Ostatnio edytowany przez Abcn 02 Lip 2019 19:59, edytowano w sumie 2 razy
Do ilu dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Lip 2019 19:17 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Już niedługo wszelkie pieczątki przejdą do lamusa, wszystko jest w ich systemach informatycznych. Ja dostałem dwie: wjazd: przylot z Rygi na Szeremietewo- tu dostałem kartę migracyjną
i wyjazd/wylot z Rosji do Białorusi przez Domodiedowo,
nie dostałem wyjazdowej z Białorusi Brześć/ Terspol- odebrano kartę migracyjną.

Podczas meldunku w Hotelu Olimpijskim w Mińsku dziewczyna z obsługi podbiła mi pobyt w hotelu, ale powiedziała, że to już niepotrzebne jest i mają z tym skonczyć.

Trochę sroga ta opinia o syfie w Rosji ja takowo nie uwidieł. ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lip 2019 19:36, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 02 Lip 2019 19:47 

Rejestracja: 25 Kwi 2019
Posty: 15
Nie otrzymaliśmy również do wypełnienia karty migracyjnej, co w takim wypadku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Lip 2019 19:57 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Nic. Mnie też się dziwili na granicy, że nie mam wybitej pieczątki hotelu. Nic nie musiałem weryfikować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group