Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 13 Lis 2017 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Lecisz pierwszy raz? Jeśli dalej mówisz o wizzairze to odprawiasz się przez internet w domu i nie podchodzisz na lotnisku do odprawy, chyba że nadajesz bagaż rejestrowany, wtedy musisz w ten sposób nadać walizkę.
Przechodzisz najpierw przez bramki bezpieczeństwa, gdzie nie zajmują się dokładnym rozmiarem i wagą bagażu. Jeśli lecisz poza schengen to następnie udajesz się do kontroli paszportowej. Dalej możesz już przejść do swojej bramki, z której na 40/20 minut przed odlotem przechodzisz do samolotu. To dopiero tam linia lotnicza może sprawdzać Twój bagaż. Oprócz bagażu możesz wtedy też mieć wtedy zakupy ze sklepów lotniskowych.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze lubi ten post.
 
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
#62 PostWysłany: 13 Lis 2017 01:35 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Pabloo napisał(a):
Przechodzisz najpierw przez bramki bezpieczeństwa, gdzie nie zajmują się dokładnym rozmiarem i wagą bagażu. Jeśli lecisz poza schengen to następnie udajesz się do kontroli paszportowej. Dalej możesz już przejść do swojej bramki, z której na 40/20 minut przed odlotem przechodzisz do samolotu. To dopiero tam linia lotnicza może sprawdzać Twój bagaż. Oprócz bagażu możesz wtedy też mieć wtedy zakupy ze sklepów lotniskowych.

Nie pisz,że do kontroli bezpieczeństwa nikt nie zainteresuje się ile sztuk i jakiego wymiaru są bagaże.Nie wiem czym ty latasz(bez urazy) ale wzorniki i wagi raczej stawiają też przed security. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 13 Lis 2017 02:00 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
@Pabloo ma rację. Jeśli się leci tylko z bagażem podręcznym sizery są dopiero przy gate. Wystarczy się odprawić on line. Jedyne z czym się nie zgodzę, to tanie linie nie zawsze akceptują torbę z wolnocłowki, trzeba ją zmieścić do bagażu. Co do laptopa, mi mały kilka razy przeszedł jako "coś do czytania".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 13 Lis 2017 09:01 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
Pogodzę Was ;-)
"Sizery" są w obu miejscach, oczywiście nie zawsze i nie na każdym lotnisku. W Pyrzowicach np. bardzo często sprawdzają wymiary przed kontrolą bezpieczeństwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Artycjusz lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 13 Lis 2017 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
Autorowi pytania (dzialus) chodziło raczej, co zrobić z elektroniką w sytuacji, w której przy gate ma jedną sztukę bagażu podręcznego (zgodną z wymogami wizz'a), w środku ciuchy, laptop, lustrzanka, tablet a obsługa chce ten bagaż za darmo nadać do luku (zgodnie z nowymi zasadami).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 13 Lis 2017 19:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
To ja tylko napiszę że w zeszłym tyg po południu na WAW zapytali czy chcę do luku, ale jak powiedziałem że nie to dali zwykłą. Chyba na razie to na zasadzie dobrowolności działa. W razie czego bym starał się dyskutować (laptop, tablet, lustrzanka, kindle..)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 19 Lis 2017 17:43 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Wczoraj w KTW (lot do Dortmundu) sprawdzali większość walizek, a pod koniec kolejki również większe miękkie torby i plecaki (czy wchodzą do mniejszej komory sizera). Standardowe plecaki miejskie (mam 20 l Hi-Teca, zdjęcie z allegro w załączniku) nie były w ogóle sprawdzane ani oklejane. Do mojego plecaka wchodzą dwa laptopy 15,6 cala :mrgreen:

Załączniki:
pl.jpg
pl.jpg [ 46.81 KiB | Obejrzany 5247 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 19 Lis 2017 17:48 

Ale mieszasz: mniejszy wzornik metalowego wzornika obecnie do NICZEGO nie służy i ma wartość co najwyżej ....sentymentalną dla pracowników Wizz

Lepiej napisz co się stało z większością bagaży podręcznych, czy faktycznie trafiły za free do luku bagażowego czy póki nie zabraknie miejsca na pokładzie jest to FIKCJA???
Góra
 PM off  
      
#69 PostWysłany: 19 Lis 2017 17:56 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
@gorny77, wiem, że zwykle uważasz, że wiesz lepiej, jak coś się odbywało (nawet, jeśli nie byłeś obecny), ale nie mieszam, tylko opisuję co widziałem. Duże miękkie torby i plecaki z drugiej części kolejki były sprawdzane w MNIEJSZEJ części sizera, jeżeli wchodziły (wystarczyło częściowo, przekrój się musiał zgadzać) - dostawały niebieską naklejkę (te sprzed zmian na mały podręczny), jeżeli nie - dostawały naklejkę do luku.
Naklejek różowych była określona ilość - potem już chyba wszystkie większe dostawały naklejki do luku. Chyba, bo nie patrzyłem cały czas. Ale widziałem jak kilka osób w pośpiechu przepakowywało torby przez boardingiem (naklejki były przydzielane jeszcze w kolejce, jeżeli rozdająca miała wątpliwości, kazała podchodzi do sizera).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 19 Lis 2017 18:07 

A tak jak poniżej być powinno: ( to co robią jak opisałeś co najwyżej ma im pomóc odebrać część bagaży podręcznych, by trafiły do luku z powodu braku wystarczającej ilości miejsca na pokładzie)

https://www.fly4free.pl/rewolucja-w-wiz ... ych-zmian/

Załączniki:
Wizz.PNG
Wizz.PNG [ 35.09 KiB | Obejrzany 5209 razy ]
Góra
 PM off  
      
#71 PostWysłany: 19 Lis 2017 20:05 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Oficjalnie, zabierają bagaże do luku żeby przyspieszyć boarding. Mały bagaż ma być umieszczony pod siedzeniem, więc nie dziwi mnie kryterium opisane przez @le_szek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 19 Lis 2017 20:14 

Mały bagaż przysługuje TYLKO osobom z priorytetem.
Całej reszty nie chce mi się już wyjaśniać, zresztą wytyczne są w moim wcześniejszym poście

Osobna kwestia to jak piszecie możliwość nadania ZA DARMO bagażu podręcznego przed kontrolą bezpieczeństwa na stanowiskach nadawania bagażu rejestrowanego, tu nie mam wiedzy i wierzę na słowo
Góra
 PM off  
      
#73 PostWysłany: 19 Lis 2017 20:40 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
@gorny77 , chyba o innych kwestiach piszemy. Masz rację, co do dozwolonej wielkości bagażu. Inną kwestią jest wniesienie darmowego bagażu podręcznego na pokład. Nie spotkałam się z takim mierzeniem toreb przez Wizzar, ale EasyJet gwarantuje wniesienie na pokład małego bagażu podręcznego (choć też ma dozwolony większy rozmiar). Pomiar małym sizerem jest tylko do segregacji bagażu czy na pokład czy do luku. Ogólnie mały na pokład duży do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 19 Lis 2017 20:51 

Ale osobie podróżującej Wizzair przysługuje tylko jeden duży bagaż podręczny, a gdy ma wykupiony priorytet dodatkowo może zabrać jeden mały

Czyli to co napisał leszek to ich sposób na
Kod:
Jak to rozwiąże Wizz Air? Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w przypadku lotów wykonywanych Airbusami A320 pierwsze 80 osób, które opłaci bagaż podręczny, będzie mogło zabrać go na pokład. Z kolei w przypadku modelu A321 gwarancję zabrania swojej walizki będzie miało pierwsze 90 osób. Pasażerowie, którzy nie zdecydują się na opłacenie bagażu podręcznego, nie mają takiej gwarancji i najpewniej ich bagaż podręczny trafi do luku.


ponieważ jak można się było spodziewać stosunkowo mało osób wykupuje taką możliwość
Góra
 PM off  
      
#75 PostWysłany: 19 Lis 2017 20:59 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Dokładnie tak też mi się wydaje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 19 Lis 2017 21:18 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
W ciągu tych 19 dni ,latałam 3 razy Wizzair z bagażem podręcznym.
W pierwszym przypadku bagaż nadany do luku bagażowego
dobrowolnie ( najpierw szukają chętnych)

@gorny77 Osobna kwestia to jak piszecie możliwość nadania ZA DARMO bagażu podręcznego przed kontrolą bezpieczeństwa na stanowiskach nadawania bagażu rejestrowanego, tu nie mam wiedzy i wierzę na słowo

Nie wierz.Takie rzeczy tylko przy gate 8-)

W drugim wypadku ,trzeba było upchnąć wszystko do walizki łącznie
z zakupami w sklepie bezcłowym. Leciała walizka z nami.

Trzeci to samo ,ale konieczne było nadanie do luku bagażowego.
Na płycie schowaliśmy butelki w rękawy kurtki i jakoś bezcłówkę
udało się przemycić do samolotu.
Fakt ,że mieliśmy ułatwione zadanie
bo była to 01.30 w nocy.

Proponuję aby autor posta schował do plecaka/walizki kompa.
Jeżeli każą Ci nadać do luku ,to i tak musisz się przemieścić
z bagażem na płytę lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 20 Lis 2017 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Oddałem ostatnio bagaż dobrowolnie. Pani spytała się czy dlaczego nie chcę oddać następnego (innej osoby) Stwierdziłem, że za bardzo wystaje wysuwana rączka i może sama się wysunąć i połamać. Nie było problemów. Lotnisko MLA. Na KTW nawet nie pytali czy chcę nadać bagaż podręczny do luku. Wszystkie sytuacje przy check-in. Zauważyłem za to obklejanie bagaży starymi naklejkami. Z tego co się zorientowałem to naklejka S to bagaż na pokład, L do luku.
Bagaże były wstępnie oklejane przy check-in'ie, raczej z tego co widziałem to ludzie dostawali S-ki.
Przy bramce poszły w ruch S i L. L to bagaż do luku.
Niestety mieliśmy pierwszeństwo wejścia i nie widziałem jak pasażerowie reagowali na naklejkę L.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 20 Lis 2017 10:50 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3529
srebrny
L to tez bagaz na gorna polke, a S pod fotel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 20 Lis 2017 12:04 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Czy bezpłatne nadanie bagażu podręcznego przed kontrolą bezpieczeństwa obowiązuje wszędzie i zawsze? Nie mogę nic o tym znaleźć na stronie Wizzaira. Fajna opcja jak ktoś chce przewieźć wino czy jakieś inny płyny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 20 Lis 2017 12:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
też mnie to zastanawia wizzair-pytanie-o-bagaz,228,100500&start=180
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group