Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 11 Gru 2019 06:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
Na pewno nie opoznienie spowodowane poprzednim lotem.
Ten samolot wyladowal z Wiednia dzien wczesniej na Okeciu po godzinie 16
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#142 PostWysłany: 11 Gru 2019 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 301
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
januszcz11 napisał(a):
Dzisiaj tj 10 grudnia br. samolot startujący do Eilat z Warszawa Chopin z godz 5.55 miał około 2 godziny opóźnienia. Ktoś wie może co było przyczyną?
Lecieliśmy tym samym samolotem :-) , nie słuchałeś co powiedział pilot ? Powiedział że Izraelczycy zamknęli lotnisko na kilka godzin ot tak sobie , a Wizzair dostał informację w nocy .

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 11 Gru 2019 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 301
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
Karty pokładowe w pdf przechodzą ? Nasz gospodarz nie miał drukarki :-(

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 11 Gru 2019 19:47 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 7
idado napisał(a):
Karty pokładowe w pdf przechodzą ? Nasz gospodarz nie miał drukarki :-(

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Byłem 2 tyg. temu i bez problemu przeszło.
Lepiej. Kolega miał wydrukowaną, ale blado i kod kreskowy nie chciał się czytać . Też przeszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 14 Gru 2019 20:22 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
W piątek o 20,45 wylatywałem z lotniska Ramon,Dwa dni wcześniej dostałem info z Ryanair aby być 180 min przed wylotem.Podzielę się wrażeniami z lotniska. Przyjechaliśmy z żoną ok.3,5 godziny przed wylotem.Z uwagi na dużą ilość pasażerów z dworca autobusowego podstawili 2 autobusy nr 30 .Nasz jechał bez zatrzymywania ok.15 min.Po przyjeździe na lotnisko ustawiliśmy się w kolejce do tzw.spowiedzi w alejce oznaczonej nr naszego lotu Ryanair 5038.Po dojściu do końca alejki zostaliśmy skierowani przez Panią kierującą ruchem do mężczyzny, który zapytał się , czy znamy język angielski.Odpowiedzieliśmy,ze nie ., więc zaproponował rosyjski,który akurat znałem w stopniu wystarczającym.Pierwsze pytanie po obejrzeniu paszportów zapytał się o stopien pokrewieństwa.Następnie pytania o pobyt,gdzie w którym hotelu,ewentualnie czy mamy rachunek.A ponieważ byliśmy w hotelu Br Club w Ejlacie z opcją all inc i profilaktycznie nie zdjeliśmy opasek z napisem hotelu, które pokazaliśmy i to wystarczyło.Następna grupa pytań to pytania dotyczące bagażu (kto pakował,czy bagaż od zapakowania był cały czas pod kontrolą,jak powiedziałem,że kilka godzin był w hotelowej przechowalni bagażu, to dodatkowe pytania dotyczące ilości bagażu tam przechowywanego i coś tam jeszcze w tym temacie,ale nie pamiętam.Potem pytania dotyczące zakupów (jakie) dotyczące prezentów od obcych.Dostaliśmy niebieską kartkę z cyfrą 2 i każdy bagaż otrzymał wywieszkę.Następnie udaliśmy się do okienka paszportowego, gdzie Pani strona po stronie przeglądała paszporty (wizy Egiptu, ZEA,Tunezji ,Turcji oraz inne nie arabskie)Trwało to trochę , a następnie po otrzymaniu kartki ze zdjęciem na wyjazd skierowano nas do kontroli bagażu.Spodziewaliśmy się gruntownej kontroli, a tu niespodzianka.Walizka podręczna i plecak podręczny poszedł an oddzielną taśmę .W korytku z plecakiem położyłem 1,5 litrową butelkę wody mineralnej i nawet na nią nie spojrzeli.Nie trzeba nic wyjmować .Wg.mnie można mieć kosmetyki powyżej 100 ml.Natomiast my udaliśmy się obok do drugiego taśmociągu i tam tylko musiałem zdjąć pasek od spodni .W trakcie kontroli walizki żony, jej bagaż został skierowany do dodatkowej kontroli .Jak się później okazało zainteresowali się suszarką do włosów( z Polski).Po zadaniu kilku pytań, gdzie kupiona i dokładnym obejrzeniu kazano zapakować z powrotem i na tym się cała procedura zakończyła.Na lotnisku nie było specjalnie dużego obłożenia więc wszyscy pracowali bez pośpiechu.Mam nadzieję,że te informacje przydadzą się ,w przypadku dpdatkowych pytań odpowiem.Zastanawiam się , gdybym powiedział, że nie znam rosyjskiego ( znam niemiecki) to w jaki sposób prowadzono by te długie rozmowy.Chyba ,że wśród tych 25 jak ja to mówię "spowiedników" był ktoś znający język polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 14 Gru 2019 22:41 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Z całym szacunkiem, ale nikt nie czyta wcześniejszych wpisów i dokonuje swojego, identycznego z grubsza co wcześniej w tonie jakby to było odkrywcze: spowiedź, płyny, autobusy.
Ludzie: chcecie szacunku - to szanujcie czas i chęci innych, co już X-razy napisali, że:
- "tak podstawiają autobusy dodatkowe",
- "tak, wolno 10 litrów mineralnej wziąć",
- "tak, trzeba się <<wyspowiadać>>"
...no naprawdę? Przecież jestem pierwszym podróżnikiem w Izraelu, nikt o tym wcześniej nie napisał. :lol:
W koło Macieju to samo - nikomu się potem nie będzie chciało czytać w poszukiwaniu naprawdę wartościowych informacji. I nowych - a nie powtarzanych X-razy, bo przecież "ja nic nie czytam, ale dla mnie szok, bo w Izraelu pierwszy raz byłem". Ale - kto by tam czytał... :lol:

Dobra.
Teraz kolej na mnie: możecie wieszać psy, że taki wredny sanchopan coś śmiał napisać. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 15 Gru 2019 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Wojtek62
Mogłeś powiedzieć że j. Polski chcesz ;)
Dostałbyś taką kartkę z lewej strony po Polsku a z drugiej po Hebrajsku dla nich i tylko wskazywałbyś palcem odpowiedzi :D
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 17 Gru 2019 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Wczoraj miałem okazję po raz pierwszy odlatywać z lotniska Eilat Ramon (ETM). To była moja czwarta wizyta w Izraelu, ale dotychczas korzystałem z lotniska im. Ben Guriona w Tel Avivie (TLV). Z mojego punktu widzenia najbardziej emocjonującą kwestią jest słynna spowiedź przed wylotem. Ponieważ dość często podróżuję, w paszporcie posiadam wiele pieczątek, w tym kilkanaście z krajów arabskich, spodziewałem się zatem niezłego grillowania przez pracowników lotniska. Niemal na równo 3 godziny przed startem rejsu Ryanair do Modlina (WMI) wysiadam z miejskiego autubusu numer 30, zmieniam w toalecie ubrania z letnich na zimowe i ustawiam się w odpowiedniej kolejce do "rozmowy". Kolejki są odpowiednio oznaczone numerami i destynacjami danego lotu. Przed ryanairowskim B737 do WMI startuje jeszcze Bergamo i Bratysława i to pasażerowie tych rejsów są w pierwszej kolejności kierowani do poszczególnych stanowisk do rozmowy. W hali odlotów wyznaczona jest duża przestrzeń przeznaczona na pulpity, przy których ma miejsce nasza "spowiedź". Moja kolej nadchodzi po ok. godzinie oczekiwania, samolot startuje za 2 h. Trafiam na młodego eleganckiego chłopaka, który na początek weryfikuje moje imię i nazwisko a następnie od razu lustruje pieczątki (mój paszport ma niespełna 3 lata) i pyta, ile dni byłem w Tunezji oraz w Egipcie. Byłem przygotowany na taki zestaw pytań, więc dzień wcześniej zrobiłem "rachunek sumienia" i przestudiowałem swoją historię podróży, ze szczególnym uwzględnieniem krajów arabskich. Po kilku pytaniach pan każe mi poczekać, zabiera paszport i krąży z nim raz po raz zagadując innych pracowników z pozostałych punktów kontrolnych. Inni przesłuchujący mają podobna strategię - zostawiają przesłuchiwanych na kilka minut samych ze swoimi myślami, a oni odchodzą z paszportami w dłoni, przekładają je, wertują, odkładają na stolik itd., coś niby sprawdzają. Odnoszę wrażenie, że to celowe zagranie tych służb, wydaje się, że nigdzie im się nie spieszy, cenne minuty lecą a kolejki rosną. Po kilku minutach oczekiwania tym razempodchodzi do mnie młoda dziewczyna (zwykle pracują tu młodzi ludzie) i zaczyna się kolejna częsć przesłuchania. Padają klasyczne pytania, kiedy przyjechałem, czy byłem sam, gdzie nocowałem a potem następuje wypytywanie o pieczątki z Tunezji, Egiptu i ZEA, mam podać daty i cel podróży, później po raz kolejny te same pytania o pobyt w Eilacie i wcześniejsze wizyty w Izraelu. Takie zadawanie co kilka minut tych samych pytań i sugerowanie nieco innych odpowiedzi to niezła taktyka, ale nie daję się złamać i dzielnie odpowiadam na pytania. Dziewczyna nie może się nadziwić, że intensywnie podróżuję, pyta, ile mam urlopu, kto zastępuje mnie w pracy i kto płaci za te wyjazdy. Potem znów odchodzi na bok i po powrocie padają już tylko pytania o bagaż. Dostaję na plecak przywieszkę z kodem kreskowym i fioletowym paskiem a także niebieską kartkę z 'security', gdzie naklejony jest także przydzielony mi kod, klasycznie kategoria numer 5, "niebezpieczny pasażer", wiec czeka mnie dość drobiazgowa kontrola bezpieczeństwa. Najpierw trzeba jeszcze podejść do stanowiska Ryanaira z wydrukowaną kartą pokładową i ową kartką od agentki z security i w końcu kierujemy się do pomieszczenia z napisem "departures", gdzie ma miejsce właściwa kontrola bezpieczeństwa. Po raz kolejny skanowane są nasze karty pokładowe i należy ustawic się w dwóch kolejkach. Teraz jak na dłoni widać, że tym razem wszyscy pasażerowie polskiej i słowackiej narodowości podpadli gospodarzom i zostali uraczeni kategorią numer "5". Dwie Rosjanki obsługujące kolejkę wyławiają ostatnich niedobitków lecących do Bergamo, później zaś przepuszczają Bratysławę i w końcu można wyłożyć zawartość bagażu na taśmę prowadzącą do kosmicznego skanera, który przypomina tubę, w jakiej przeprowadza sie zwykle rezonans magnetyczny czy tomografię. Skaner wygląda zaś tak:

https://www.leidos.com/products/reveal

Następnie badaniu na obecność materiałów wybuchowych poddawane są buty pasażerów (nie trzeba ich zdejmować, są “weryfikowane” papierkiem), można przejść przez klasyczną bramkę i oczekiwać na bagaż, który w moim przypadku był jeszcze sprawdzany od środka. Jak na złość akurat zacięła się owa kosmiczna maszyna, wezwano serwisanta z walizką i cała kontrola bezpieczeństwa została tymczasowo wstrzymana, a do pozostałych stanowisk ze „zwykłym” skanerem bagażu przechodzą jedynie szczęśliwcy w postaci rodzin z dziećmi i obywatele Izraela. W końcu po ok. kwadransie udało się przywrócić skaner do działania. Po przeskanowaniu mojego plecaka wyjęto z niego piórnik oraz japonki Havaianas i dodatkowo pocierano je papierkiem, by wykryć ew. kontakt z substancjami niebezpiecznymi. Nie było natomiast żadnego problemu z przewiezieniem płynów: miałem ze sobą małą buteleczkę wina oraz karton soku z granata. W końcu kobieta z obsługi informuje mnie, że mogę już przejść do kontroli paszportowej, gdzie w automacie po zeskanowaniu paszportu uzyskuję Exit Permit. Ohlala! :) A za dosłownie 5 minut rozpoczyna się boarding. Jak widać na moim przykładzie całość zajęła niemal 2,5 godziny, to chyba zdecydowanie najdłużej trwająca kontrola, jaką miałem okazję przejść w Izraelu, na lotnisku TLV poszło to zdecydowanie szybciej. Ale pewnie nie ma reguły. :)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#149 PostWysłany: 17 Gru 2019 12:03 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Po tych opowieściach odnoszę wrażenie, że ostatnio bardziej trzepią w Eliacie niż w TLV ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#150 PostWysłany: 17 Gru 2019 13:12 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja różnicy nie widzę - poza faktem, że w TLV podchodzili do Ciebie w kolejce i mniej się to rzucało w oczy nieobeznanym, niż w Eilacie gdzie są osobne stanowiska do "spowiedzi".
Nie wiem też po co podchodzić drugi raz po spowiedzi do punktu linii lotniczej, no chyba że ktoś ma bagaż rejestrowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 22 Gru 2019 20:08 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
W ostatnią sobotę (tj. 21. grudnia) wracałem z Ejlatu do Warszawy samolotem wizzair o 11:35. Na lotnisko dostałem się autobusem Egged nr 50. Odjazd z dworca autobusowego w Ejlacie punktualnie o 8:00; o 8:28 byliśmy już na lotnisku.
Formalności wylotowe przebiegły bardzo sprawnie (10 minut i po sprawie). Otrzymałem standardowy zestaw pytań:
- ile dni byłem w Izraelu,
- czy pierwszy raz w Izraelu,
- gdzie się zatrzymałem,
- czy podróżuję sam,
- kto pakował mój bagaż,
- czy ktoś coś mi dał,
- czy mam broń, ostre przedmioty.
Dużo gorzej było przy przylocie z Warszawy, ponieważ jednocześnie przyleciało kilka samolotów i w kolejce do odprawy czekałem dobre 1,5 godziny. Sam lot był opóźniony ponad 2 godziny - pilot mówił że było zamknięte lotnisko w Ejlacie,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 22 Gru 2019 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Radzę dobrze pilnować pozwolenia na wyjazd-małej karteczki ze zdjęciem. Jest skanowana przy samej bramce przy boardingu więc jeśli ktoś ją w tym całym zamieszaniu posieje to samololot może odlecieć zanim się ją załatwi ponownie.

Widziałem jak dziewczyna najadła się sporo nerwów. W końcu z którejś kieszeni wygrzebała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 22 Gru 2019 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@onufry_z

Jak można być tak nie ogarniętą osobą i wrzucić tą kartkę byle gdzie? :lol:
Wystarczy włożyć w Paszport i po problemie ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 22 Gru 2019 20:57 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja jechałem 50h na lotnisko - 50 to inny autobus. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 22 Gru 2019 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Martinuss napisał(a):
@onufry_z

Jak można być tak nie ogarniętą osobą i wrzucić tą kartkę byle gdzie? :lol:
Wystarczy włożyć w Paszport i po problemie ;)

Spytaj tych co mieli z tym problem nie mnie. Ja się nie czuje kompetentny by odpowiadać na podobne pytanie. A do paszportu to właśnie potencjalnie problem gotowy no chyba ze ma się go w jakimś pokrowcu/torebce i uważa przy wyjmowaniu/wkładaniu otwieraniu/zamykaniu. Nie chce się tu w dyskusje wdawać. Kartka jest malutka a niezbędna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 22 Gru 2019 23:08 

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 23
Nie będzie problemu z karteczka jak wiza zostanie wbitą w paszport. A nie każdy chyba nie chce nie mieć jej wbitej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 22 Gru 2019 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Generalnie nic tam w paszport nie wbijają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 22 Gru 2019 23:40 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Bo zamiast tego dają właśnie karteczki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 22 Gru 2019 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Geniuszem raczej być nie trzeba żeby to wywnioskować. I wątpię by coś innego zaakceptował skaner z bramka przy boardingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 26 Gru 2019 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
ooo zaskoczka, dobrze czytam że autobusy są nawet w Szabat? co 30 minut
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group