Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Mar 2014 05:20 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 18
nie chciałbym szybko wracać, ale jeśli okaże się, że jedyną opcją jest zarabianie na siedzenie tutaj i nic nie będę w stanie oszczędzić, to muszę mieć pod ręką plan B ;-)

koszty zakupu auta w przedziale 2000-5000 NZD, w zależności od tego co się chce i umiejętności negocjacyjnych. mi udało się kupić dosyć tanio w Auckland (właśnie za 2100), ale była dobra chwila na kupowanie, bo kończyło się lato, backpackerzy się zjeżdżali i wracali do domów a kupować nie było komu. Niemka, od której kupiłem używała auta niecałe 2 miesiące i sama kupiła go za 2900 NZD, więc została trochę w plecy. mam nadzieję, że z tak dobrą ceną ja nie stracę na jego sprzedaży.

zakwaterowanie drogie jak diabli. jak się przemieszczaliśmy spaliśmy w aucie, bo to duży van. w Auckland najtańsza i przyjemna opcja to NZ Ezihouse (wygoogluj), pół-oficjalny hostel (w zasadzie prywatny dom) przy stacji Sylvia Park - tygodniowo wychodzi 120 NZD. w innych częściach kraju standardowa cena za łóżko w hostelowym dormie to ok. 25 NZD.

ogólnie wszystko drogie jak diabli :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na „własną rękę” z biurem podróży Wakacje na „własną rękę” z biurem podróży
Tydzień na Lanzarote za 1597 PLN. Loty Lufthansą z Katowice i noclegi w hotelu blisko plaży Tydzień na Lanzarote za 1597 PLN. Loty Lufthansą z Katowice i noclegi w hotelu blisko plaży
#22 PostWysłany: 20 Mar 2014 06:01 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 38
To prawda - Nowa Zelandia jest bardzo droga i to 4200$, o których jest mowa w warunkach wizy na prawdę się bardzo przydaje i jednocześnie rozpływa w mgnieniu oka, więc warto nawet mieć ze sobą więcej oszczędności na wszelki wypadek.

@takemeaway - Teraz faktycznie jest słabo z pracą. Jeśli chodzi o rolnictwo to wydaje mi się, że w końcową fazę wchodzi sezon zbiorów, więc nowych osób już raczej nie zatrudniają. Pewnie za jakieś 2 m-ce zacznie się sezon na pruning i może będzie lepiej. A co do hospitality to próbowałbym w w kurortach narciarskich, tylko że tam zazwyczaj do obsługi chcą native speaker'ów, dla pozostałych zostaje zmywak i housekeeping. Ale oczywiście to nie jest reguła.
pozdrowienia z wellington
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Mar 2014 13:18 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 135
Ja się przenoszę do NZ z UK, więc ceny mnie pewnie nie ruszą na początku. Mam tutaj kilkoro znajomych Nowozelandzczyków i takich, którzy już byli w NZ na WHV z innych krajów. Problemem jest to co wspomniałeś na początku. Mianowicie, jeśli choć jeden Kiwi chce z Tobą konkurować o posadę, stoisz na przegranej pozycji.

Co do podaży na pracę, zbliżają się MŚ w piłce nożnej. Wiem, że to nie rugby i że NZ nie uczestniczy ale może stworzy się trochę sezonowych miejsc pracy.

Śledzę bloga, bardzo ciekawy i fajnie pisany. Głowa do góry i powodzenia :)

Marcin
_________________
www.zalatani.com- podróż i życie na końcu świata!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Kwi 2014 10:49 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 280
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Temat poważnie ucichł.
Czy ktoś w ciągu najbliższych 3 miesięcy wybiera się z Polski??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Cze 2014 03:56 

Rejestracja: 18 Cze 2014
Posty: 5
Loty: 6
Kilometry: 38 039
Hej,

Jestem od 3 miesięcy w Auckland. Powrót do PL planuję na początek grudnia. 2 tygodnie (10-23.11) chcę podróżować po Południowej Wyspie. Potem chcę lecieć na tydzień do AU i stamtąd wracać już do PL. Na pewno będzie mi raźniej podróżować z kimś jeszcze. Pozdrawiam
Asia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Cze 2014 06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
polaxon87 napisał(a):
Hej,

Jestem od 3 miesięcy w Auckland. Powrót do PL planuję na początek grudnia. 2 tygodnie (10-23.11) chcę podróżować po Południowej Wyspie. Potem chcę lecieć na tydzień do AU i stamtąd wracać już do PL. Na pewno będzie mi raźniej podróżować z kimś jeszcze. Pozdrawiam
Asia


Hej Asia,
Jak tam z pracą?? Moja siostra leci w styczniu, jeszcze nie miała czasu nic ogarnąć ale słyszałem, że ciężko z pracą...?? Daj znać proszę jak u Ciebie i czy jesteś zadowolona? :-)

pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:29 

Rejestracja: 18 Cze 2014
Posty: 5
Loty: 6
Kilometry: 38 039
pw :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:49 

Rejestracja: 18 Cze 2014
Posty: 1
Asia, też będę się wybierała, ale we wrześniu, również bardzo ciekawią mnie możliwości znalezienia pracy :)
Napisz jak Ci się tam wiedzie i czy trudno jest spełniać marzenia? :)
Pozdrawiam
Natalia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Cze 2014 23:55 

Rejestracja: 18 Cze 2014
Posty: 5
Loty: 6
Kilometry: 38 039
Jestem tutaj au-pair (mam wizę sponsorowaną), więc nie wiem czy ciężko jest z pracą. Ale większość moich znajomych nie miała problemu z jej znalezieniem. Teraz tutaj "podobno" jest zima - ja bym to raczej nazwała naszą wczesną jesienią. Podróżuję tylko po Wyspie Północnej. Kiwusi to najmilsi ludzie ever! :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Wrz 2014 17:40 

Rejestracja: 15 Kwi 2014
Posty: 3
Cześć,

Widzę, że trochę czasu już minęło od ostatnich postów w tym wątku, a ja wybieram się z dziewczyną do NZ na WHV za 3 tygodnie i może ktoś z Was, siedzących tam już dłużej, opowie, jak teraz jest tam z pracą? Zbliża się sezon, więc może już lepiej? Wybieramy się od razu do Christchurch, na Wyspę Południową

Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Wrz 2014 14:10 

Rejestracja: 29 Sie 2014
Posty: 5
ja też WHV spróbuje wylecieć na przełomie października i listopada. Leci ktoś w tym terminie? Jakimi liniami lecicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Lut 2015 04:45 

Rejestracja: 02 Lut 2015
Posty: 1
Hej wam wszytskim. Widze, ze od jakiegos czasu juz nikt tutaj nie zagladal a ja w sumie chcialam zapytac o kilka rzeczy. Wiem, ze ktos wczesniej wspomnial, ze aplikowal o wize z UK i tu pojawia sie moje pierwsze pytanie. Gdy w aplikacji pytaja z jakiego kraju aplikujesz, powinnam napisac ze z UK czy z Polski? :roll: Wiem ze pytanie wydaje sie dosc proste i blahe ale wolalabym miec jednak pewnosc... :D TO samo gdy pytaja o miejsce zamieszkania, powinnam podac moj adres w Polsce ( gdzie najprawdopodobniej wciaz jestem zameldowana ) czy moj aktualny adres w UK?
I uwaga... 2 pytanie chyba nawet glupsze niz poprzednie :oops: :oops: , ale sprobuje. Wszyscy na pytanie gdzie aplikowac o Wize odpowidaja tutaj : http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/work/workingholiday/Poland+WHS.htm i gdy klikamy przenosi nas do strony ktora mowie, ze limit wiz jest wyczerpany i nowe beda dostepne 18 Lutego BR. Czy w momencie gdy klikne tam 17 Lutego o 23 ( Angielskiego czasu ) czy link przeniesie mnie bezposrednio do aplikacji czy bedzie tam cos po drodze w co bede musiala kliknac.
Wiz jest tylko 100 i domyslam sie ze jakies milion osob bedzie probowalo aplikowac wiec wolalabym miec wszystko przygotowane zanim wybije "godzina 0"

Z Gory dziekuje za jakakolwiek pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 02 Lut 2015 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Najpierw załóż tam konto, gdy wybije godzina "zero" (zaloguj się 15 min wcześniej) musisz ekspresem wypełniać wniosek (dość długi jest).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Lut 2015 19:26 

Rejestracja: 15 Maj 2011
Posty: 67
Ktoś może wyjaśnić:

Cytuj:
ou must only apply for the working holiday scheme (WHS) from the same country as the passport you will use to travel to New Zealand. E.g. if you intend to travel to New Zealand on a Taiwan passport, you can only apply for the Taiwan WHS.

Cytuj:
You should not practise applying under WHSs of other countries. Applying for a WHS of a country that you do not hold a passport for will result in your application being declined and may be viewed as providing false and misleading information which may adversely affect any future visa applications you make.



Tzn.nie mogę aplikować o wizę z innego IP niż polski? Również prześwietlenie musi być z Polski?
_________________
Tajlandia - Indie - Nepal - Wietnam - Chiny - Kambodża & Wenezuela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 18 Maj 2015 17:46 

Rejestracja: 26 Kwi 2015
Posty: 4
Witam,
Czy jest tu ktoś kto w pojedynkę wybiera się do Nowej Zelandii pod koniec 2015 roku ? Ja zakupiłem już bilet na listopad do Auckland i szukam towarzysza podróży - zawsze to raźniej, oszczędniej i bezpieczniej niż w pojedynkę. Moglibyśmy się nawet wcześniej spotkać i poznać, co by sprawdzić z kim mamy do czynienia... Jeśli to ma znaczenie to dodam, że jestem z Wrocławia. Wylatuję z Warszawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Sty 2016 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 67
Jakby ktoś szukał sposobu na szybkie wypełnienie wizy to opisaliśmy nasz patent u siebie na blogu - w 6 minut mieliśmy już wypełniony wniosek i opłacone wizy :)
Obecnie siedzimy właśnie na wizie Working Holiday Scheme w NZ, problemów ze znalezieniem pracy nie mieliśmy - przyjechaliśmy w połowie listopada, dwa dni intensywnie odpowiadaliśmy na ogłoszenia o pracę w hospitality i trzeciego dnia już mieliśmy pracę w 4,5* hotelu, w restauracji. A z tego co widzimy, 16 lutego otwierana jest aplikacja - więc życzymy powodzenia i znalezienia się w szczęśliwej setce :D
_________________
Agata i Olgierd STO. Postanowiliśmy spędzić trochę czasu na podróżach po Azji i Nowej Zelandii. Zobacz więcej:
http://stohistorii.pl
www.facebook.com/stohistorii
SNAPCHAT: stohistorii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group