Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 21 Lut 2016 13:41 

Było tu pisane, że jak na razie to jest taka "wstępna" oferta, choć o przyznawaniu pkt piszą dosyć obszernie i szczegółowo, czego nie można napisać np. kiedy wejdzie i ile będzie kosztować
Góra
 PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 21 Lut 2016 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
Domene zarejestrowali we wrześniu wiec już to mieli zaplanowane ale ze tylko u nas
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 24 Lut 2016 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
kicha zupelnie co innego niz pisali na poczatku:

BENEFITY KARTY:
Comiesięczny zwrot gotówki w wysokości 1% za używanie karty w walutach Twojego portfela innych niż waluta, którą zasilasz kartę (za transakcje kartą w punktach handlowych, za wypłaty gotówki w bankomatach oraz przelewy z karty na kartę)

Punkty lojalnościowe WIZZ za aktywację karty (Twoje konto WIZZ zostanie zasilone punktami równymi podwójnej wartości opłaty za kartę)

Punkty lojalnościowe WIZZ za transakcje dokonywane na wizzair.com (otrzymasz punkty WIZZ odpowiadające 1% miesięcznych wydatków na wizzair.com)

do tego male limity roczne:
There are two types of Cards available with the following Card Limits:
Simple Due Diligence Cards, which will be issued as the default option, with Card Limits of maximum annual loads of PLN 10,500 or EUR 2,500 or GBP 2,000 and maximum annual cash withdrawals of PLN 4,200 or EUR 1,000 or GBP 700. Limits are applied in the Default Currency of the Card.
Full Due Diligence Cards which will have Card Limits of maximum annual loads of PLN 12,600 or EUR 3,000 or GBP 2,100 and maximum annual cash withdrawal of PLN 10,500 or EUR 2,500 or GBP 2,000. Limits are applied in the Default Currency of the Card.


wydanie karty 20zl
oplata miesieczna 3 zl

jednym slowem dno
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 24 Lut 2016 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Skąd info?

Jakieś obostrzenia co do terminu umowy czy można zamknąć po miesiącu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 24 Lut 2016 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
https://www.wizztravelcard.com/terms-and-conditions
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 24 Lut 2016 19:13 

http://www.cashless.pl/temat-dnia/1029- ... i-euronetu
jw. lipa
Chyba że ktoś chce uciec przed komornikiem.
Góra
 PM off  
      
#47 PostWysłany: 24 Lut 2016 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 43
Loty: 162
Kilometry: 369 076
- wyrobić kartę i od razu wpłacić max dzienny (2100zł, 0 opłaty za kartę dzięki temu)
- każdego dnia wpłacać max limit dzienny (2100zł) aż do uzyskania rocznego limitu uznań (10000zl)
- wszystkie wpłaty robić z karty kredytowej Raiffeisen WizzAir
- wypłacić za darmo całość w Euronecie
- wpłacić na swoje konto i spłacić dług na karcie kredytowej

Czy dobrze mi się wydaje, że to recepta na proste i darmowe otrzymanie 200zł na loty Wizzem z karty Raiffeisen WizzAir?

Przeczytałem całe FAQ i wydaje mi się, że wyliczenia są prawidłowe. Jedyną niewiadomą jest prowizja za doładowanie z karty kredytowej... Jeśli tak, to plan spalony. Ale nic na ten temat nie ma na tym etapie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 24 Lut 2016 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Heps napisał(a):
Przeczytałem całe FAQ i wydaje mi się, że wyliczenia są prawidłowe. Jedyną niewiadomą jest prowizja za doładowanie z karty kredytowej... Jeśli tak, to plan spalony. Ale nic na ten temat nie ma na tym etapie.
Skoro operatorem tej karty jest Euronet a KK jest Raiff a jedyne co je łączy to hasło Wizz to na pewno trzeba się liczyć z opłatami. Każdy przelew z KK jako przelew gotówkowy jest objęty opłatą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 24 Lut 2016 22:17 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Balance upload by card 1% wartości transakcji, ale i tak by się opłacało, gdyby za to były 2% z kredytówki Wizzair (ale raczej będzie to transakcja gotówkowa, bez punktów).
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 24 Lut 2016 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Bezpośrednie doladowanie kk będzie pewnie bez punktów, bo to transakcja quasigotowkowa. Trzeba by kombinować z Żabką itp. raczej.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 24 Lut 2016 22:36 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Czy jak wygram tę wycieczkę do Barcelony to muszę brać tę kartę? ;-)


Ostatnio edytowany przez PawelGa, 25 Lut 2016 00:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 24 Lut 2016 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
PawelGa napisał(a):
Czy jak wygram tę wycieczkę to Barcelony to muszę brać tę kartę? ;-)


To JA wygram wycieczkę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 25 Lut 2016 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 327
niebieski
Swoją drogą dziś dzwonili do mnie z Raiffeisena i usilnie przekonywali mnie do innych swoich kart kredytowych.
Według mnie tak się nie robi swojemu partnerowi :/

Mam nadzieję, że to tylko domysły z mojej strony, albo jeśli skończą się warunki w Raiffeisen to inny bank zwiąże sięz liniami na takich lub podobnych warunkach bo z karty korzystam i to mocno..
_________________
Potrzebujesz plastikowe śledzie do namiotu? zapraszam na PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Lut 2016 00:45 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
a wyniki konkursu gdzie?? przecież tak szumnie zapowiedzieli po 100 zł na kartę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 25 Lut 2016 06:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Reporter napisał(a):
Mam nadzieję, że to tylko domysły z mojej strony, albo jeśli skończą się warunki w Raiffeisen

dopiero co zmieniali regulamin i koniec programu przesunęli z 2016 na 2017, więc wyluzuj ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
Reporter lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 25 Lut 2016 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
http://samcik.blox.pl/2016/02/Ale-karta ... wan-i.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 29 Lut 2016 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Samcik raz jeszcze. Tym razem dokładnie prześwietla kartę, czytelnicy podrzucili mu kursy walut: http://samcik.blox.pl/2016/02/Chcieli-u ... ewien.html
Cytuj:
Sprawa jest taka, że jeśli wpłacę na kartę Wizz Prepaid Travel Card kwotę 1000 zł i będę chciał wymienić połowę z niej na euro (żeby móc płacić w dowolnej z dwóch walut bez ponoszenia dodatkowych kosztów przewalutowania), to Euronet i Wizz wymienią mi te 500 zł po kursie (dane z piątku wieczór) 0,222, a więc dostanę 111 euro. Dla porównania: w kantorze internetowym o uroczej nazwie Cinkciarz.pl mógłbym wymienić 500 zł na euro po lepszym kursie, uzyskując 113,8 euro. W "kantorku" Euronetu przepłacam się o niecałe 3 euro (10-11 zł) w stosunku do kursu z internetowego kantoru i o 15-16 zł względem kursu z rynku międzybankowego. Dla funtów szterlingów taki rachunek przedstawia się podobnie: w Euronecie 500 zł mogę wymienić na funciaki po kursie 0,175, uzyskując 87,5 funciaka. Natomiast w internetowym kantorze Cinkciarz.pl za pięć stówek dostałbym 89,7 funta. Różnica na niekorzyść Euronetu wynosi niecałe dwa funty, czyli też jakieś 11 zł. Z internetowymi kantorami karta Wizz i Eurnetu nie może się więc równać - spread może nie jest bandycki, ale jakieś 3% przy przewalutowaniu jednak trzeba oddać. Nawet w "zwykłym" PKO BP kursy euro i funta są porównywalne do euronetowych (choć są banki, w których jest znacznie drożej).

Czas na resume. "Wkładając" do karty Wizz i Euronetu 1000 zł i używając tego plastiku za granicą na zakupach zapłacę: 3 zł abonamentu, 1% za zasilenie portfela (10 zł) oraz 16 zł za wymianę połowy salda na euro. Ale 5 zł wróci do mnie z tytułu money-backu od transakcji zagranicznych. Saldo kosztów wyniesie więc 29 zł (o ile nie zrobiłbym po drodze czegoś głupiego, np. nie przekroczył salda, albo nie wypłacał kartą kasy z zagranicznych bankomatów). Gdybym te same 500 zł chciał przehulać za granicą zwykłą kartą debetową wydaną przez polski bank, musiałbym doliczyć do rachunku 30 zł kosztów spreadu i opłat za przewalutowanie, które w większości banków wynoszą jakieś 6-7% (no dobra, w niektórych bankach spread kartowy sięga 15%, więc byłoby to nawet 60-70 zł). Czasem może z plastikiem Wizz wyszłoby taniej, niż z debetówką w kieszeni, ale.... Jeśli musiałbym też zapłacić za wstęp do klubu Wizz 139 zł miesięcznie? Brrr... Karę wymierzycie sami, głosując nogami :-).
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 01 Mar 2016 11:50 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Ale tenże Samcik mija się trochę z prawdą lub nie do końca wie o czym pisze.

3 zł miesięcznego abonamentu łatwo ominąć - wystarczy wpłacić 420 zł na miesiąc na kartę.
1% wpłaty - czyli 10 zł - przecież karta ma mieć numer IBAN na odwrocie i wystarczy wpłacić przelewem z banku, po co wpłacać za pomocą innej karty (bo 1% jest przy wpłacie kartą)

Czyli odchodzi nam 13 zł kosztów i zostaje tylko 16 'za przewalutowania'. Przy zwrocie 5 zł koszty to 11 zł tylko.

Swoją drogą nie wiem jak mu wyszło 3+10+16-5=29????? Bo wg jego przykładu suma kosztów to 24, a nie 29!

No i kto widział 139 opłaty miesięcznej za wdc???? Errata - na stronie bloga Samcikowego już nie widzę stwierdzenia, że opłata za wdc jest miesięczna.

Tak mi też wpadło - w zależności od tego jak jest traktowana wpłata kartą (dla banku, którego kartą wpłacamy). Jeżeli byłoby to potraktowane jako transakcja bezgotówkowa, to wtedy można sobie obciążyć kartę wdc raiffiego i mieć tylko 1% opłaty. A kurs lepszy niż w euronecie. Oczywiście najlepiej by było wpłacić przelewem Eur, np. z AliorKantora.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 01 Mar 2016 13:11 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1800
niebieski
Akurat publikacje Samcika czesto wiecej komplikuja niz wyjasniaja, osobiscie zalecam traktowac je z nieufnoscia i wszystko sprawdzac samemu u zrodla.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 01 Mar 2016 14:22 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6247
HON fly4free
generalnie wszelkie publikacje warto weryfikować, a te odnoszące się do własnych finansów szczególnie. niemniej jednak w tym przypadku konkluzja o małej atrakcyjności oferty wydaje się zgodna z powszechnym odczuciem (zakładając dokonywanie płatności zagranicznych kartami walutowymi, a nie polskimi debetówkami)

mrmrooz napisał(a):
[łatwo ominąć] 1% wpłaty - czyli 10 zł - przecież karta ma mieć numer IBAN na odwrocie i wystarczy wpłacić przelewem z banku (...)
Oczywiście najlepiej by było wpłacić przelewem Eur, np. z AliorKantora.
warto jednak mieć na uwadze (z TABELI OPŁAT):
Zasilenie Karty przelewem - Bezpłatnie
Zasilenie karty przelewem online - 2% wartości zasilenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group