Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Kwi 2015 07:43 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 256
Z okazji nowych biletów Megabusa za 1€ chciałbym w maju pozwiedzać Niemcy.
Mam 2 dni, dokąd warto pojechać, Norymberg czy Hannover?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 04 Kwi 2015 13:53 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Niemce całe so brzydkieeeeee.

Ale jeśli już tak bardzo chcesz to ja bym wybrał Norymbergę. Sporo budynków dawnej daty. Ładny dworzec.
W Hanowerze ja nie znalazłem nic interesującego... no chyba że ktoś uwielbia wielką galerie handlową na świeżym powietrzu, wtedy może jechać...
Góra
 Profil Relacje PM off
morrex uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Kwi 2015 14:20 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
Zdecydowanie Norymberga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Kwi 2015 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Nie ma takiego miasta Norymberg ;) Jest Norymberga albo Nürnberg - warto byłoby zmienić w tytule.

Co do samego pytania - zdecydowanie Norymberga. Średniowieczne stare miast otoczone murami, wieża telewizyjna, świetne muzeum transportu (kojarzę dużą makietę miasta z torami i torowiskami oraz sporo zabytkowych wagonów tramwajowych), dla wielbicieli sztuki Dom Dürera i muzeum miejskie z dużymi zbiorami 16-wiecznego malarstwa. Do tego Pałac Sprawiedliwości, czyli miejsce jakby nie patrzeć historyczne. No i pierniki. Polecam zwłaszcza w okresie zimowym, w grudniu, jak postawią jarmarki.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Kwi 2015 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Z kolei na wiosnę w okolicach maja jest festyn piwny w fosie przy zamku, muzyka ludowa, lokalne browary i wursty z grilla. Generalnie juz dobre bawarskie (frankonskie) jedzonko typu sznycle. A w okolicach kwietnia/maja świeże szparagi. Mniam.
Norymberga jest bardziej znana. Ale nie jest prawdą że w Hannoverze nic nie ma, tez jest troche starego miasta z przepięknymi budynkami drewniano- murowanymi.
Zobacz sobie np tutaj : http://poloniahannover.de
Generalnie w każdym zakątku Niemiec mozna znaleść cos ciekawego, warto sie troche przygotować.
Nie zgadzam sie z postawionym wyżej stwierdzeniem ze Niemcy są brzydkie.






Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Kwi 2015 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
W tym roku byłem w obu miejscach. Zdecydowanie Norymberga. Najlepiej popatrz sobie po relacjach innych na temat miasta.
Innym aspektem jest to, że do Hanoweru zawsze łatwiej się dostać np. stopem.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Kwi 2015 17:16 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Da sie kupic?
Bo mni wyskakuje przy platnosci blad i nie wiem,czy z zwiazku z pobytem za granica,czy jeszcze sa bilety niedostepne,choc widoczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Kwi 2015 16:54 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 982
niebieski
Dało się z tej puli kupić ja brałem Berlin-Dortmund-Berlin już 2 dni temu. Więc może coś z bankiem itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Kwi 2015 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
W Norymberdze poza starym miastem (które jest prawie w całości odbudowane po bombardowaniach z czasów wojny), ciekawym punktem jest Dokumentationszentrum Reichsparteitagsgelände. Jakkolwiek strasznie to brzmi :D Można to nazwać "centrum dokumentacji nazizmu". Wystawa "Fascynacja i terror" znajduje się w dawnej Hali Kongresowej (nieukończonej, inspirowanej rzymskim Koloseum). Dostępny jest audioprzewodnik po polsku.
Norymberga była wyznaczona jako miasto gdzie odbywały się zjazdy NSDAP. Miejsce to można zobaczyć na pobliskim Polu Zeppelina. Miał tam też powstać stadion na 400 tys. osób. Mieli rozmach...
Jeżeli kogoś interesuje historia (szczególnie II wojny światowej) zdecydowanie miejsce warte polecenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Kwi 2015 01:01 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Jesli bedziesz 5-7 czerwca to wlasnie w okolicach tego koloseum odbywa sie "Rock im Park". Oczywiscie jesli lubisz rocka i zdobedziesz jeszcze bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Kwi 2015 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Nie zgadzam sie z postawionym wyżej stwierdzeniem ze Niemcy są brzydkie.

Niemcy to bardzo ladny kraj, wiele miast i miasteczek godnych odwiedzin oraz ladne widoki. Tez polecam Norymberge, ale nie zgadzam sie, ze w Hanowerze nic nie ma. Jest np duze Zoo, targi Cebit w lutym, itp.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Kwi 2015 10:44 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Dobrze, widze że was uwiera coś moja opinia, więc sprecyzuję: nie chodzi Mi o eventy ani sklepy ani nic co ruchome. Chodzi mi o bazę tj. zagospodarowanie miast. A przedstawia się ono tak że większość przestrzeni publicznej jest niezadbana, część jest do bólu wykolorowana (płytki ułożone równiutko, trawa zielona jak z obrazka...) ale np. Kamienice sa odmalowane/oderestaurowane, całość pozalepiana szpetnymi reklamami koloru jaskrawo -zielonego/-różowego i polityka miast bardziej otwarta na 'nasza Kasę' niż na Nas. Dodatkowo wszędzie śmierdzi moczem w większych miastach.
Zgadzam się że sa regiony ładniejsze, które maja cokolwiek do zaoferowania, ale z moich obserwacji sa raczej zlokalizowane na obrzeżach państwa z bardzo prostego powodu: gdyby tam też nie dbano o samopoczucie przyjezdnych, wszyscy natychmiast zaczeli by korzystać z dużo mniej watpliwych uroków sasiadów (np. Dreibäder tj. Baden/heringsdorf/ahlbeck :arrow: swinoujscie/miedzyzdroje; dresden I okolice :arrow: szklarska/London zdrój; münchen I okolice -> salzburg I góry; lindau -> bregenzerland; stuttgart -> basel [co I tak ma miejsce] ) (pomijam zachodnia granicę bo tam DE nie musi konkurować bo I nie ma z czym).

Z reszta wracajac do 1. Postu odnośnie megabusa (I innych przewoźników w DE): warto spojrzeć sobie jak dużym powodzeniem cieszy się ich niemiecki odcinek (ktoś nam podebrał kilka Astromeg od PB :D) zaledwie 2 miesiace po uruchomieniu i dokad jeżdża najczęściej Niemcy (megabus: podpowiem że wcale nie po kraju a do Amsterdamu i Brukseli).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Kwi 2015 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wiadomo, ze duze miasta rzadko kiedy sa ladne, ewentualnie maja ladne i brzydkie rejony. Ale na pewno nie generalizowalabym, ze jest brzydko w Niemczech. Male miasteczka bywaja bardzo uroklliwe.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Kwi 2015 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
w lipcu 2014 zrobilem objazdowke po poludniowych Niemczech
Norymberga to doskonala baza wypadowa:
Rothenburg ob der Tauber, Wurzburg, Coburg, Donauworth, Regensburg i wiele innych
naprawde perelki

https://www.google.pl/search?q=rothenbu ... 20&bih=946
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 07 Kwi 2015 13:09 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@correos

pisales jakas relacje? Planuje podobna trase w czerwcu (Skasonia, Bawaria i Pld Czechy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Kwi 2015 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
jestem makabryczny len, nie napisalem dotad zadnej relacji z wyjazdu
lipiec 2014 to byl dziwny miesiac w Bawarii, temperatury byly nizsze niz w Oslo,
padalo jak w zegarku co dwa dni, rodzinka siedziala na kompleksach basenowych
a ja tluklem kilometry po okolicy

Ja polecam zjechac bardziej na poludnie np Passau, Berchtesgaden, jezioro Chiemsee. Fussen

cokolwiek potrzebujesz pytaj w tym watku lub na priv
nasza baza noclegowa: http://www.fewo-weisser-regen.de/
bez zadnego zarzutu naprawde polecam, w cenie masz tez bezplatne wejcie na kompleks basenowy z wszelkimi bajerami
http://www.aqacur.de/aqacur-badwelt-bad-koetzting.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Kwi 2015 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zobacz tutaj, masz kilka relacji w jednym watku - alpy-austria-i-niemcy-5-dni-majowka-objazdowka-2014,1510,61071

Ja w tym roku wybieram sie na przedluzony weekend majowy do Bremen, Hamburga, Lubeki i Hanoweru.

A w lipcu jade na 2 tygodniowy objazd po Alpach. Po drodze planuje 4 dni postoju w miejscowosci z ktorej bede miala dojazd do Norymbergi, Wurzburga, Rothenburga i paru innych miejsc. Ja juz bylam w tych wszystkich miejscach i masz informacje o tym w dziale Niemcy. Jade tam jeszcze raz, bo zabieram ze soba kolezanki, ktore nigdy nie byly, a to sa bardzo ladne miasta. Omijam Fussen i te okolice, bo zabralam tam kolezanki rok temu. Za to zatrzymamy sie w rejonach Berchtesgaden i Konigsee i potem do Austrii, Wloszech i Szwajcarii. Omijam Stelvio, bo nie chce mi sie jechac ponownie, a jakos nie rusza mnie zbytnio ta przelecz, uwazam, ze sa ladniejsze. Na pewno zaliczymy Jezioro Bodenskie w drodze powrotnej. Nie ulozylam jeszcze szczegolowego planu, poza rezerwacja pierwszych 6 noclegow.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka 07 Kwi 2015 13:31, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Kwi 2015 13:24 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@pomoc, to, że np. Hannover czy Frankfurt, nie są miastami przecudnej urody, ma swoje historyczne przyczyny. A jeszcze 15 lat temu Drezno również nie wyglądało zbyt pięknie. O ośrodkach przemysłowych typu Essen, Ludwigshafen lub Chemnitz też raczej nie mówimy, bo i zwiedzanie Polski nie polega na "odhaczeniu" Katowic, Płocka i Łodzi (choć w każdym z ww. miast spokojnie da się znaleźć niejeden urokliwy zakątek).

Za to można wymienić wiele miast i miasteczek, które potrafią oczarować. Na szybko przychodzą mi do głowy: Weimar, Rothenburg o.d.T, Freiburg, Schwetzingen, Speyer, Worms, Bonn, Detmold, Bremen i Poczdam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Kwi 2015 14:04 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Większość to jak dla mnie dziury - choć w kilku z powyższych nie byłem. Historia czy nie, dla mnie ważne sa suche fakty. Jak pierwszy raz zobaczyłem Penemünde to mi się odechciało zwiedzania niemiec. Bonn owszem, ładne. Ja nie napisałem że nie ma NIC ładnego w Niemczech, tylko zgeneralizowałem aby nie odchodzić (znowu...) w ot. Z mojej strony więc koniec OT.

@correos, jak dla mnie Passau starcza na kilka godzin, o ile nie liczyć świetnego zaplecza rozrywkowego (noca).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Kwi 2015 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Akurat na Frankfurt nad Menem złego slowa powiedzieć nie dam.
Na wyjazdowy weekend jak najbardziej polecam. Do tego jak sie ogarnie jakis fest to super wypad.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group