Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#81 PostWysłany: 15 Wrz 2015 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
nickolas napisał(a):
focusfocus napisał(a):
A znacie jakiś tani hostel lub jakiś inny nocleg w Bolonii na studencką kieszeń? Czy da się coś znaleść poniżej 20 euro? Z gory dziękuje! :)


W marcu 2015 spalismy w Hotelu Astor przy 61 Via Aristotile Fioravanti. 2,5 km od fontanny Neptuna (30 minut na piechotę).
Hotel 3 gwiazdkowy, warunki ok, czysto i komfortowo, śniadanie typu włoskiego, ale można było się najeść i smacznie.
Za pokój 2 osobowy cena za nocleg 50 euro.
Witek
Góra
 Profil Relacje PM off
Benek Henszel uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#82 PostWysłany: 19 Lut 2016 21:01 

Rejestracja: 12 Kwi 2015
Posty: 34
Mogę polecić Hotel Holiday na Via Bertiera 13. Cena ok. 240 zł za dwójkę za 1 noc, prywatna łazienka i śniadanie w cenie (bardziej na słodko, ale smacznie i dużo, kawa + soki). Świetna lokalizacja, bo w ścisłym centrum, niedaleko Hotelu market.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#83 PostWysłany: 30 Mar 2016 13:38 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
Spaliśmy w Ramada Encore Bologna - Hotel & Natural Spa na Via Ferrarese, 164.

Bardzo czysty i fajny hotel, śniadanie w cenie noclegu. dogodny dojazd autobusem nr 25 spod samego dworca kolejowego co ułatwia zdecydowanie przemieszczanie.

Za dwójkę ze śniadaniem zapłaciliśmy 37 euro + 3 euro city tax = 40 euro :0 jak na 3*** to bardzo fajna cena.

Polecam!
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Noclegi w Bolonii
#84 PostWysłany: 30 Paź 2016 16:04 

Rejestracja: 25 Paź 2016
Posty: 1
Cześć!
Szukam jakiś fajnych noclegów w Bolonii na termin 18-21 listopada. Czy możecie coś polecić?
Patrzyłem na kliku stronach i w dalszym ciągu nie potrafię się zdecydować, czy chcę zapłacić 1000 zł za 3 noce w **** czy jednak poszukać czegoś tańszego.
Jedyne wymagania jakie mam, to pokój jednoosobowy zamykany, żebym mógł zostawić jakieś mniej lub bardziej cenne rzeczy bezpieczne, gdy ja będę sobie eksplorować miasto ;)
Przy okazji:
- poruszanie się po Bolonii - polecacie wynająć samochód, czy jednak skoncentrować się na komunikacji miejskiej? W czasie pobytu chciałbym wyskoczyć napewno na jeden dzień do Mediolanu.
- co warto zobaczyć?
- co powinienem wiedzieć przed wyjazdem?

Z góry ogromne dzięki za rady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#85 PostWysłany: 30 Paź 2016 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Co do noclegów to nie pomogę, bo jedyny znany mi z osobistego pobytu hotel akurat w tym terminie nie ma wolnych miejsc.
Wynajmowanie samochodu do jeżdżenia po Bolonii wg mnie nie ma sensu. Co więcej, używanie komunikacji miejskiej w Bolonii też nie jest konieczne, historyczne centrum z większością atrakcji da się spokojnie obejść pieszo. I tu moja pierwsza osobista uwaga, na zwiedzanie Bolonii nie warto poświęcać więcej niż jeden dzień. Druga subiektywna uwaga, to darowałbym sobie Mediolan, w zamian pojechałbym pociągiem do Padwy albo i Wenecji.
W Bolonii warto zobaczyć dawne budynki uniwersytetu (archiginnasio, teatro anatomico), wejść na wieżę torre asinelli i zobaczyć miasto z wysoka, pobłądzić w bazylice di Santo Stefano.
No i warto zjeść coś miejscowego np. spaghetti po bolońsku ;-), które tu nazywa się o dziwo ragu alla bolognese.
Pozdrawiam.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#86 PostWysłany: 30 Paź 2016 22:20 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
Ta słynna potrawa to tagliatelle al ragù (często restauracje pod turystów nazywają to alla Bolognese).
Wracając do tematu to jak kolega wspomniał Bolonia to max jeden dzień i można sobie zostawić ją na kiepską pogodę bo prawie wszystkie chodniki są pod arkadami, co z drugiej strony trochę utrudnia oglądanie czegokolwiek :)

Ja bym ci sugerował hotel raczej bliżej dworca niż centrum bo to jedynie odległość 15 min na piechotę i wykorzystał to do wypadów do innych miast. Bilety kolejowe są w rozsądnych cenach (nie zapomnij skasować, te duże też) a z Bolonii proponuje w kolejności
1. Florencja
2. Wenecja
3. Ferrara
4. Modena - 'muzeum' Ferrari
5. Mediolan

Jeżeli to nie jest ostatni wyjazd to rozsądnie jest zwiedzać regionami co idealnie się wpasowuje w kilkudniowe wypady i nie trzeba też za dużo pociągami jeździć:
Emilia-Romania: Bolonia, Ferrara, Modena
Toskania: Florencja, Piza, Siena
Wenecja: Wenecja, Padwa
Lombardia: Mediolan, Bergamo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#87 PostWysłany: 31 Paź 2016 00:13 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@‌Toxek‌
Polecam poświęcić cały weekend tylko na Bolonię. Spacerowym krokiem zwiedzisz najciekawsze miejsca. Dwie wierze - Torri di Bologna, Basilica di Santo Stefano czyli zespół 7 kościołów, Pinacoteca Nazionale di Bologna czyli muzeum sztuki, możesz wejść do szóstego co do wielkości kościoła w Europie - Bazyliki św. Petroniusza. W między czacie możesz zajadac się pizzą i popijając ją winem. Wieczorem polecam udać się na tętniący życiem Piazza Giuseppe Verdi albo Via del Pratello. Bolonia dostarcza tyle atrakcji, że cały weekend będziesz mieć wypełniony.

Ja nocowałem i polecam Riva Reno GuestHouse w centrum Bolonia.
https://ssl-emea.venere.com/hotel/detai ... escription

Cenę noclegu możesz zbić używając kodów z tego tematu:
kody-znizkowe-na-hotele,81,52510&start=1520#p835812

Komunikacji nie ma sensu używać poza podróżą z i na lotnisko. Chyba, że chciałbys pojechać na wzgórze do Santuario Madonna di San Luca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#88 PostWysłany: 06 Mar 2017 11:59 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Ja polecam nocleg https://www.airbnb.pl/rooms/990110.3 (nie wiem dlaczego się nie otwiera, ta sama miejscówka na booking ale drożej: https://www.booking.com/hotel/it/casa-d ... ff30b3fda4)
moje pierwsze doświadczenie z profilem i udane. Za apartament, zapłaciliśmy 120 zł/noc/4 osoby. Zatem cena wspaniała. Na piechotę można dojść do centrum. Okolica spokojna, blisko przystanek komunikacji.
W pokoju były zostawione podstawowe produkty produkty spożywcze.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#89 PostWysłany: 10 Paź 2017 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
W Bolonii ze swojej strony mogę polecić https://www.booking.com/hotel/it/nuovo- ... en-gb.html

Śniadania w cenie. Pokoje czyste i regularnie sprzątane. Do niczego nie można było się przyczepić. Warty polecenia i rozważenia podczas pobytu w Bolonii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#90 PostWysłany: 10 Paź 2017 16:59 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
Również polecam ten hotel. Obsługa z angielskim nie miała problemu, czysto, nawet przestronne pokoje, niektóre z balkonem, kosmetyki w łazience, która jest spora. Pyszne i różnorodne śniadania. Spokojna ulica więc cicho. Blisko do centrum.
Polecam także tuż przy samym dworcu Mercure Bologna Centro. Nie wiem jakie śniadania ale lokalizacja świetna, dworzec po drugiej stronie ulicy. Pokoje nie najnowsze ale mają coś w sobie. Pierwszy hotel bardziej kameralny

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#91 PostWysłany: 11 Lis 2017 17:54 

Rejestracja: 24 Lis 2016
Posty: 40
W czasie ferii wybieramy się z dzieckiem do Bolonii. czy ktoś się orientuje czy są tam jakieś dzielnice, w których lepiej nie szukać noclegu ze względu na bezpieczeństwo? Wiem, że zęby i pieniądze można stracić wszędzie, ale nie chcę mieszkać w "szemranej" okolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#92 PostWysłany: 11 Gru 2017 18:45 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Cześć podbijam temat, gdzie polecacie nocleg w Bolonii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#93 PostWysłany: 11 Gru 2017 22:25 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Spałam w tym hotelu https://www.booking.com/hotel/it/alberg ... 60a0878b49
i tutaj https://www.booking.com/hotel/it/b-amp- ... 60a0878b49
Oba noclegi mogę polecić. Ten drugi to niezależny pokój (z łazienką) w mieszkaniu, właściciele dosyć ekscentryczni, ale mili i pomocni.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#94 PostWysłany: 13 Gru 2017 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 56
Polecam Paglietta Home:
http://www.booking.com/Share-Vs3NUR

Niewielki apartament dla 2-4 osób. Przede wszystkim bardzo czysto i schludnie. Usytuowany w południowej części starego miasta gdzie jest już cicho i spokojnie. 5-10 minut spacerem od Piazza Maggiore. Właściciel Nicolo bardzo pomocny - bezproblemowy kontakt przez WhatsApp. Byliśmy w czwórkę na 3 noce. Dodatkowym plusem tego miejsca jest malutki balkonik gdzie można palić (Nam się przydało bo znajomi są palaczami niestety ;)).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#95 PostWysłany: 18 Sty 2018 18:51 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Mam pytanie za jaką najniższą cenę udało się wam znaleźć pokój na nocleg dla dwóch osób w Bolonii? Szukam, szukam i minimalnie znajduje za noc 150 zł. Możecie coś jeszcze doradzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#96 PostWysłany: 19 Sty 2018 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Zależy na jaki termin, jakie są warunki i lokalizacja hotelu. W przypadku Bolonii ceny podnosi lato, wydłużone weekendy i odbywające się tam imprezy targowe. 150 zł na 2 osoby jest to jednak przyzwoita cena. Jeśli musisz spać w Bolonii to wiele więcej nie zwojujesz (no chyba, że jakieś okazjonalne promo). Jeśli jesteś przejazdem w okolicy to ewentualnie możesz pomyśleć nad noclegiem poza miastem (spałem poza sezonem w Forli, Rimini, Ravennie i Ferrarze, za każdym razem znajdowałem przyzwoity hotel w cenie ok. 100 zł).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#97 PostWysłany: 27 Sty 2023 19:00 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Pacyfa napisał(a):
W przypadku Bolonii ceny podnosi ... odbywające się tam imprezy targowe.


w terminie 15-17 marca ceny w PLN raczej czterocyfrowe za noc, targi kosmetyczne COSMOPROF:
https://bolognafiere.it/calendario-italia/

i ewakuujemy się do Rimini, gdzie poza sezonem rozsądnie
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#98 PostWysłany: 12 Lut 2023 22:08 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ja mogę po odbytym pobycie polecić Combo Bolognia. 25€ za noc w hostelu to więcej niż zapłaciłem w Bari za hotel. Niemniej warto było. Głównie dlatego, że obiekt wygląda na nowy (lub odnowiony), codziennie zmeniają ręczniki (nawet jeśli nie leżą na podłodzie), jest wliczone śniadanie (nawet jak się przyjdzie drugi raz tylko na kawę w terminie wydawania śniadań), ma sporą kuchnię z wyposażeniem czy pokój relaksu z biurkami. Plusów mógłbym jeszcze wymieniać, poza jednym - kosztuje 25€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#99 PostWysłany: 03 Wrz 2023 15:13 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Przed Covidem Bolonia była tańszym miastem. Obecnie jest dla mnie nie dostępnym finansowo. Combo Bologna wyskakuje 160 zl za noc i jedno łóżko w pokoju czteroosobowym w październiku. To i tak tanio patrząc na ceny noclegów. :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bolonii
#100 PostWysłany: 03 Wrz 2023 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
To masz po części odpowiedź...

https://tvn24.pl/ciekawostki/turystyka- ... ie-7148709
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group