Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Maj 2018 11:44 

Rejestracja: 29 Kwi 2014
Posty: 7
Cześć!

Na koniec listopada wybieram się do Meksyku. Ładuje w Cancun i szukam „rajskiej” lokalizacji. Spędzę tam 5 nocy, marzy mi się coś pięknego, niekoniecznie na zupełnym odludziu bo nie chce się żywic u gospodarzy, a na mieście ze względu na koszty :) prosze o pomoc :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#2 PostWysłany: 03 Maj 2018 11:45 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
No akurat w tamtej okolicy to nie jest zbyt trudne - ja bym stawial na Tulum, albo na ktoras z wysp np Isla Mujeres.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Maj 2018 11:46 

Rejestracja: 29 Kwi 2014
Posty: 7
lataczuk napisał(a):
No akurat w tamtej okolicy to nie jest zbyt trudne - ja bym stawial na Tulum, albo na ktoras z wysp np Isla Mujeres.
a byłeś może tam? Polecisz jakieś noclegi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Maj 2018 11:49 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
bylem, ja akurat stacjonowalem w Cancun i robilem sobie jednodniowe wypady w rozne miejsca, wiec noclegu Ci nie polece.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Maj 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Akumal :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Maj 2018 12:40 

Rejestracja: 29 Kwi 2014
Posty: 7
tropikey napisał(a):
Akumal :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka

Lepsze od Tulum? Poleć coś :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Maj 2018 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
A jaki masz budżet na noclegi i jakie preferencje (all inclusive, czy apartament z wyżywieniem we własnym zakresie)?

Trudno powiedzieć, czy Akumal jest lepsze od Tulum, bo każdy ma inne oczekiwania. Jest na pewno inne, a z punktu widzenia moich oczekiwań również lepsze ;)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez tropikey, 03 Maj 2018 13:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Maj 2018 13:09 

Rejestracja: 29 Kwi 2014
Posty: 7
tropikey napisał(a):
A jaki masz budżet na noclegi i jakie preferencje (all inclusive, czy apartament z wyżywieniem we własnym zakresie)?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka


Nie chce all inclusive :) wole jeść u lokalsow i poznać ich kulturę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Maj 2018 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
W takim razie, możesz poszukać na homeaway.com (albo fewo-direkt.de, jeśli wolisz j. niem.). Najlepsze będą apartamenty wzdłuż Halfmoon Bay. Ceny zależą oczywiście od czasu podróży, ale jest szansa na coś ciekawego w okolicy 70 USD za noc. Pamiętam, że przymierzałem się do studio o nazwie Casa Maria, którego właścicielami są Kanadyjczycy o wdzięcznych nazwiskach Kloster i Sikora :)
Ostatecznie jednak, przy okazji obu pobytów tam wylądowaliśmy w Akumal Beach Resort (teraz ma ciut inną nazwę) - all inclusive, ale specyficzne, bo dość kameralne.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Maj 2018 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 758
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
To i ja coś polecę

Blue Kay Eco-Resort na plaży w Mahahual
Załącznik:
DSC08547.JPG
DSC08547.JPG [ 152.58 KiB | Obejrzany 3388 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Maj 2018 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Oj tak, Mahahual i niedalekie Punta Placer są też piękne, tylko że to jednak ładnych kilka godzin jazdy od Cancun, więc przy krótkich pobytach może to być okoliczność odciągająca od tych miejsc (no chyba, że przylatuje się do Chetumal ;) ).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Maj 2018 17:23 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 20
W zeszłym roku objechałam okolice Cancun, i z czystym sumieniem polecam wyspę Holbox.
To najfajniejsza plaża w tamtym regionie, wraz z całym zapleczem gastronomicznym/hotelowym.
Dodatkowo - brak ruchu kołowego na wyspie:)

Z Cancun dość łatwo się tam dostać - kursują autobusy do promu - a na wyspę tylko promem

pozdrawiam
Yennifer
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Cze 2018 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2014
Posty: 9
Na całym wybrzeżu jest wysyp glonów i na każdej plaży publicznej jest ich pełno. Tylko plaże hotelowe są z nich czyszczone ale szału nie ma. Na Isla Mujeres było czysto i tam widziałem chyba najlepszą plażę. Na Holboxie też spoko. Jeśli chodzi o nocleg to my spaliśmy w Akumal i wzięliśmy coś przez AirBnb. Wybór jest duży, rozejrzyj się :]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Wrz 2018 01:17 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 4
Gronos napisał(a):
Na całym wybrzeżu jest wysyp glonów i na każdej plaży publicznej jest ich pełno. Tylko plaże hotelowe są z nich czyszczone ale szału nie ma. Na Isla Mujeres było czysto i tam widziałem chyba najlepszą plażę. Na Holboxie też spoko. Jeśli chodzi o nocleg to my spaliśmy w Akumal i wzięliśmy coś przez AirBnb. Wybór jest duży, rozejrzyj się :]

coś polecisz w akumal? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Wrz 2018 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
Gronos napisał(a):
Na całym wybrzeżu jest wysyp glonów i na każdej plaży publicznej jest ich pełno.


ale tylko w pewnych okresach, nie przez cały rok.
Osobiście spałem w PdC, ale Akumal warto odwiedzić na snorkeling - relatywnie blisko brzegu można natrafić na spore żółwie ;)
Potwierdzam to co napisane wyżej - plaża na Isla Mujeres wygląda super.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Wrz 2018 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
Konrad_PL napisał(a):
Gronos napisał(a):
Na całym wybrzeżu jest wysyp glonów i na każdej plaży publicznej jest ich pełno.


ale tylko w pewnych okresach, nie przez cały rok.


Warto więc to mieć na uwadze i sprawdzić jak wygląda sytuacja przed przyjazdem.
Byliśmy w tym roku w marcu i niczego nieświadomi przeżyliśmy szok na plażach Tulum - na drugi dzień stamtąd uciekliśmy, zmieniając plan naszej podróży.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Wrz 2018 11:52 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
a wiadomo jakie to są okresy i gdzie to sprawdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Wrz 2018 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
można znaleść dyskusje na zagranicznych forach na ten temat

my akurat musieliśmy podjąć szybką decyzję gdzie jedziemy więc przeglądałam na instagramie aktualnie wrzucone zdjęcia i oceniałam sytuację - tak trafiliśmy do Mahahual i faktycznie nie było tam glonów ale jak tylko wyjechało się z miasta w poszukiwaniu dzikich plaż to niestety były wszędzie glony
glonów nie było też w Cancun i na Isla Holbox
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Wrz 2018 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
trocha napisał(a):
a wiadomo jakie to są okresy i gdzie to sprawdzić?


Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ tamtejsza flora wodna kwitnie w różnych okresach.
Mój przykład - byłem w na Jukatanie w ubiegłym roku przełom sierpnia/września. W Akumal, Tulum, czy Xpu Ha było mniej lub więcej glonów. W okolicy Akumal rozmawiałem z miejscowym to stwierdził, że wyrzuca tą roślinność jak przekwitnie w porze deszczowej, a w porze suchej (czyli zapewne gdzieś od listopada) podobno plaża czysta. Nie wiem, nie widziałem.
Podczas tego samego pobytu - Cozumel, Isla Mujeres, Holbox - plaże czyściutkie.
Cancun nie liczę, bo tamtejsze plaże są "upiększane" na potrzeby przyjezdnych Amerykanów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Paź 2018 23:02 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Wróciłem tydzień temu. Dla mnie zdecydowanie Akumal. Z rana. Plaża naprawdę rajska. Piękna woda. Mało glonów. Niedaleko brzegu żółwie i płaszczki. I nie daj się naciągać na żadne wycieczki za 500 pesos żeby zobaczyć żółwia.

Woda w Tulum w tej chwili przypomina Bałtyk.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group