Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Gru 2014 18:21 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Garmond napisał(a):
Kilka dni temu wróciłem z BELGRADU z dwudniowej wycieczki (promocja Air Serbia - Jat Airways sprzed kilku tygodni).
Druga obserwacja - brak kontroli bagażu przed wejściem na strefę bezcłową. Kontrola jest dopiero przy wejściu do bramek, w których pasażerowie czekają już na wejście bezpośrednie do samolotów. Jest dla nich jedna kolejka (najczęściej do dwóch lotów). Problemem jest, że jest dosyć długa, ale dużą zaletą tego systemu jest możliwość korzystania ze swoich napojów prawie do samego końca oczekiwania na lot. Zakupy w Duty Free muszą być spakowane w zamknięte siatki wydawane przez obsługę sklepów.
Jeżeli ktoś widział taką procedurę na innych lotniskach, proszę się podzielić informacjami na których.
T.


Podobnie odprawa wygląda w TBS.
W kwestii transportu jak korzystałem z taksówek IMO są dość drogie do miasta jest stała opłata 1800 Dinarów.
W drogę powrotną jechałem spod twierdzy wg iicznika wyszło 2200 Dinarów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#62 PostWysłany: 02 Gru 2014 17:11 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Pierwszą taksówkę zaproponowano mi oczywiście zaraz po przylocie, na pytanie o cenę usłyszałem odpowiedź 15 EUR (czyli po zaokrągleniu 1800RSD). Nie skorzystałem, bo za 10 minut jechał autobus 72.

Jechałem natomiast taksówką z centrum (Zeleni Venac) na lotnisko, bo 72 uciekło sprzed nosa i nie chciałem ryzykować czekania na następny. Taksówka wzięta z postoju. Pierwszy taksówkarz na pytanie o cenę napisał na marginesie gazety 1400. Licznik był normalnie włączony, po dotarciu pod terminal wyświetlił 1450 RSD. Taksówkarz bez problemu przyjął częściową zapłatę w euro.

Sądzę, że warto się targować i za 1500 RSD na pewno znajdzie się chętny.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 02 Gru 2014 17:18, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 02 Gru 2014 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
Zacytuję sam siebie, bo myślę, że przez kilka miesięcy sytuacja się aż tak drastycznie nie zmieniła:

koncentrator napisał(a):
Ja dodam coś od siebie. Transport z lotniska u mnie znalazł się sam. Taksiarz zwinął nas z przystanku autobusowego.
Polecam brać taxi szczególnie przy jeździe w kilka osób. Zawiozą was pod wskazany adres. W pierwszą stronę jechałem za 600 RSD, a z powrotem za 800 (odpowiednio 22 i 28 zł), a kawałek drogi jest. Wszystko to bez żadnego targowania, sami proponowali taką cenę. Autobus jedzie od 40 do 60 minut. Taksą jesteście w 15 minut pod domem.


Trzeba się rozglądać za taksiarzami, którzy biorą klientów "na lewo", a cena z pewnością będzie satysfakcjonująca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 03 Lut 2015 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Czy na lotnisku korzystał ktoś z przechowalni bagażu? Czy w ogóle na lotnisku można gdzieś przechować bagaż?
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 25 Lut 2015 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Zaraz po wyjściu z lotniska jest przystanek skąd odjeżdża A1 (300 dinarów za bilet), ale wystarczy iść na przystanek gdzie są odloty, główne wejście na lotnisko i tam odjeżdża A1 i autobus nr 72. Koszt biletu w tym drugim u kierowcy 150 dinarów. Zdjęcia rozkładów z/na lotnisko jakby komuś były potrzebne to można zerknąć w mojej relacji viewtopic.php?f=1504&p=532951#p532951

@Garuda88, jest przechowalnia bagażdu ale nie mam pojęcia jakie ceny bo nie była mi potrzebna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 01 Mar 2015 14:31 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja również polecam autobus 72. Może jedzie nieco dłużej niż A1, ale ma kilka przewag nad nim:

- jazda w sumie wygodniejsza; choć jeździ nim sporo ludzi i po drodze jest tłok, to wsiadając na lotnisku, na pewno będziemy mieli miejsce siedzące, podczas gdy jechałem A1 był zatłoczony na maxa, staliśmy aż do dworca kolejowego, z jednej strony ogrzewanie na full, a z drugiej otwarte okna i mocno wieje
- jest 2x tańszy nawet bez karty Busplus
- Zeleni Venac jest znacznie bliżej Kalemegdanu czy głownej promenady niż hotel Slavija, dokąd jedzie A1

Oczywiście, jeżeli ktoś udaje się na dworzec kolejowy, to wówczas tylko A1, bo ma tam przystanek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bygones lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 01 Mar 2015 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Na dworzec kolejowy jest 5 minut z górki z pętli 72, no chyba, że ktoś musi pod drzwi i ma mało czasu na transfer, a po drodze jest dobre jedzonko (w temacie o jedzeniu).
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 01 Mar 2015 15:47 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Przypomniało mi się, że w sklepie gdzie ładowałem BusPlus trzeba było za to zapłacić gotówką - pewnie nikłe marże, "za wszystko inne zapłacisz kartą ..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 01 Mar 2015 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
No i w 72 warto kupować bilet u kierowcy... Belgrad generalnie jest znany z tego, że komunikacją miejską prawie wszyscy jeżdżą bez biletów, ale jest wyjątek. Na wysokości centrum handlowego Ušće na Nowym Belgradzie kanary mają swój punkt spotkań skąd rozjeżdżają się na kontrole. Głównie po nowej części miasta, bo to blokowiska. Jadąc z lotniska przejeżdża się przez ten właśnie przystanek i tam naloty się zdażają. Dlaczego o tym piszę: na lotnisku rozmawiałam z trzema lokalesami i wszyscy zapewniali mnie, że nie ma sensu kupować biletów. Kupiłam dla świętego spokoju i warto było :D
Kolejny według mnie plus autobusu 72 jest taki, że objeżdża on okoliczne osiedla i przedmieścia. Jeśli ktoś jest pierwszy raz w Serbii to jest to bardzo pouczająca trasa pokazująca jak na prawdę się tam ludziom żyje. Samo centrum Belgradu tego już tak nie oddaje (na szczęście).

-- 01 Mar 2015 15:02 --

Garuda88 napisał(a):
Czy na lotnisku korzystał ktoś z przechowalni bagażu? Czy w ogóle na lotnisku można gdzieś przechować bagaż?


Na lotnisku nie kojarzę, ale jakby co to porządna przechowywalnia jest na dworcu autobusowym. To blisko od przystanku Zeleni Venac. Nie pamiętam dokładnych cen, ale tanio. Na dworcu kolejowym też jest, ale wygląda o wiele gorzej i nie korzystałam nigdy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Turndown uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 17 Mar 2015 08:12 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Dodam coś od siebie, bo jestem świeżo po podróży z Belgradu.

Korzystałem z autobusu linii A1 - cena 300 RSD / osoba. Łatwo znaleźć przystanek - przed samym wyjściem z lotniska.
Odjazdy z lotniska średnio co 20 minut.
Sporo TAXI dookoła, cena jaką mi zaproponowano 1800 RSD za kurs do centrum Belgradu.

Odnośnie linii A1 - oprócz przystanku przy dworcu można jechać dalej, na końcowy Trg Slavija, a stąd jest bardzo blisko do Cerkwi Św. Sawy oraz muzeum Tesli. Autobus z Trg Slavija odjeżdża na lotnisko średnio co 20 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 12 Maj 2015 23:04 

Rejestracja: 12 Maj 2015
Posty: 1
http://www.belgradetaxi.com
http://www.airportbelgrade.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 19 Maj 2015 23:39 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
O której rano zaczynają jeździć autobusy na lotnisko?

Wylot mamy o 7.10. Jak oceniacie, o której pasowałoby ruszyć z centrum na Teslę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 20 Maj 2015 09:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Na poprzedniej stronie masz rozkład A1. Wg niego musiałbyś wyjechać o 5:20, wtedy będziesz na lotnisku parę minut przed 6-tą.
Natomiast 72 odjeżdża z Zeleni Venac o 5:10 i 5:40.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 08 Lip 2015 09:41 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Planując wyjazd do Belgradu dokładnie czytałem forum i tak mi się wydaję ktoś pisał o biletach 24 godzinnych "BusPlus". Chce tylko uściślić, że należy je "kasować" przed każdym przejazdem, nie wystarczy tylko za pierwszym razem i jeździć równo 24 godziny od momentu skasowania. Miałem kontrolę (są częste jednego dnia 3 razy) i pani kontroler pouczyła mnie, że pomimo biletu 24 godzinnego muszę za każdym razem odbić kartę na czytniku co uczyniła sama. Nie posiadanie biletu kończy się mandatem wypisanym z komputerka lub przy jakikmkolwiek małym sprzeciwie interwencją belgradzkiej policji czego byłem świadkiem. A 1 bez zmian, rozkłady aktualne na forum, cena bez zmian 300 RSD. Komunikacja bardzo dobra, częste kursy zarówno dotyczy nocy i niedziel.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 12 Lip 2015 11:07 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Karty trzeba "nabijać" przy każdorazowym wejściu do pojazdu. Kontrole są bardzo częste, zwłaszcza na trasie do lotniska. Co ciekawe, sporo kobiet para się u nich tym zawodem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 12 Lip 2015 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja dodam, że kontrolerzy maskują się lepiej niż w Polsce. U mnie raz trafił się chłopak i dziewczyna na pierwszy rzut oka w wieku gimnazjalnym.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 11 Paź 2015 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
również przestrzegam przed jazdą bez biletu, dwukrotna kontrola na trasie lotnisko-miasto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 12 Paź 2015 15:12 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 50
Cześć.
Nie mogę połapać się w tych biletach kilkudniowych, papierowe, plastikowe, za dużo tego :P Planuję pojechać do Belgradu na 4 dni, więc chcę kupić bilet 3 dniowy, potem jednodniowy i o ile zrozumiałem, to nawet taki papierowy bilet trzeba jakoś doładować? A sam kosztuje 40 RSD, więc płacę dajmy na to 720 + 40 RSD?

Cytuj:
Contactless paper smart cards are available at more than 2,000 points of sale in Belgrade. The card itself costs RSD 40 and it can load a single time-ticket for one day (RSD 280), three days (RSD 720) or five days (RSD 1,100). The loaded ticket is valid for 24h, 72h, or 120h, respectively upon purchase, excluding the use of night lines operating from midnight to 4 AM. The passenger must validate the card upon boarding the vehicle and on each validation the screen will show the exact time and date of its expiry.


Z/na lotnisko chcę osobno kupować w autobusie (nr 72) bilety, bo tylko wtedy mi będą potrzebne na 2 strefę, czy w nich są automaty czy się kupuje u kierowcy? I czy cena jest taka sama jak w kiosku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 12 Paź 2015 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
O ile dobrze pamiętam, jednorazowe bilety (w formie wydruku) kupisz tylko u kierowcy, kosztują 150 RSD. W kioskach kupisz albo plastikowe nośniki do biletów 90-minutowych (250 RSD, nie kupowałem), albo papierowe nośniki do biletów 1-, 3- i 5-dniowych (40 RSD). Tych ostatnich nie można doładować ponownie, tj. bilet jest wgrywany tylko raz przy zakupie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 06 Wrz 2016 21:36 

Mafia taryfiarska na tym lotnisku została zlikwidowana. Nikt nie zaczepia i nie nagabuje przy wyjściu z terminala. Taryfy stoją grzecznie w rządku, a policjant pilnuje tego wszystkiego. Żeby pojechać, trzeba wcześnie wziąść kwitek, na lewo przy wyjściu jest budka z napisem taxi. Tam podajemy gościowi, gdzie chcemy jechać, a on daje nam kwitek z ceną i tyle płacimy kierowcy. Ani więcej, ani mniej. Ja przylatywałem ok 1 w nocy, więc i tak tylko taki transport wchodził w grę. Wg nocnej taryfy zapłaciłem 1400 dinarów. A więc przyzwoicie, do centrum.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group